Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   256 / 293
(#) Levente90 hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Igen, ez a típus!
(#) Miska 45 hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Szevasztok. Westen Star Master kazán mostanság megbolondult. Lehet, hogy a nagy melegtől. A melegviz programja 40 fokon áll. A csapon kifolyó viz 55 fokos, mérve, de egyébként a programkijelző is mutatja ezt a hőfokot. Levettem a hőfokot 35 fokra, a kijővő viz 45 fokos, ennyit mutat a kijelző is. Mi lehet a baj? Rossz lehet a hőfokérzékelő? Köszi a tanácsokat.
(#) orosziem hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Üdv a Kedves fórumozóknak!



Van egy FÉG fali kazán SIT NOVA gázszeleppel.

Fűtésszezon vége felé egyik napról a másikra lecsökkent a fűtés teljesítménye. A láng magasság szemmel láthatóan alacsonyabb volt a megszokottnál. A vizet hosszas órák után kb. 40 fokra melegíti.

A láng magasságot növelni nem tudom, de csökkenteni igen. Tehát minimálisra le tudom venni a láng magasságot, de amikor fullra rátekerem, akkor csak a mostani, nem elégséges lángmagasságig jön a gáz.



Valaki tud megoldást adni rá?
(#) qut88 válasza orosziem hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Üdv! Ha jól emlékszem az SC-be is lennie kell a gázszelep előtti csőbe egy szűrőnek, esetleg az koszólódhatott be. Ilyen jellegű hibát a gázszelepen bejövő illetve elmenő nyomás méréssel lehetne megállapítani. Ha minden rendben van, akkor mágnes tekercset kell cserélni.
(#) orosziem válasza qut88 hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Köszönöm, hogy reagáltál. Megnézem.
(#) Kisparizsi hozzászólása Aug 18, 2021 /
 
Haliho!
Volna egy termomax 24 es apricus solar rendszeren! Bekene epiteni. Esetleg tudna vki vkit ajanlani?!
Elore is koszi !!
(#) mnsttl hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Sziasztok,3 éves westen star condens kazánunk melegvíz engedésnél 110-es hibakóddal leáll.Előtte sokáig megy a hattérben,olyan mintha a kikeringetési idő nem telne le.Ha engedjük a meleg vizet, akkor meg kiírja az említett kódot.Próbáltam automata kalibrálást meg legtelenítési funkciót.Nagyjából 1-2 napig nincs gond,utána ugyanez folytatódik.Radiátorfűtésnél nem csinálja ezt.Egyebként amikor kikeringet sokáig,akkor ha bekapcsolom a fűtést,elindul és utána jön a melegvíz is a csapból.5 hónapja volt éves karbantartás rajta.Valakinek ötlete, mi lehet a baja?Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2021
(#) qut88 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Üdv! A fűtésnél a hőmérséklet nem megy fel gyorsabban a szokásosnál ? Más kifolyónál is ugyanez a probléma ?? Így látatlanba lehet pár dolog. Levegős a kazán, nincs meg az elegendő átáramlási keresztmetszet, víznyomás esetleg a váltószelep bajos lehet a közeljövőbe. Ugye zárt rendszeren van ?
(#) jpuskas99 válasza mnsttl hozzászólására (») Szept 13, 2021 /
 
Szia! Csak tipp részemről: Én először a hidegvíz bemeneti szűrőt és az utána lévő áramlásérzékelőt ellenőrizném (a kezelési utasításban a rajzon a 6. és a 7. tétel). Gondolom a kazán nyomása hidegen 1-1,5 bar között van.
(#) kis59 hozzászólása Szept 15, 2021 /
 
Sziasztok! Az normális állapot, ha a szivattyú légtelenítőjének pici csavarját kicsavarom, nem történik semmi? (A rendszerben jelenleg nincs túlnyomás.)
Kellhet-e esetleg ilyet javítani? Nagyon bele lett csavarva a szivattyúba.
(#) jpuskas99 válasza kis59 hozzászólására (») Szept 15, 2021 /
 
Mi az hogy nincs túlnyomás? Mennyi a rendszer nyomása most, amikor próbálod kicsavarni annak a keringtető szivattyúnak a légtelenítő csavarját?
(#) Scotty hozzászólása Szept 19, 2021 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem: adott egy Saunier Duval Isotwin C24E típusú kazán és az alábbi linken lévő hibát produkálja. Amikor próbálja begyújtani az égősort mintha kontakt hiba lenne, vibrál egyet a nyomás kijelző, 0.0 értéket ír ki egy pillanatra emiatt leold a relé és nem gyújt. Nem tudom mi lehet a gond, a nyomás érzékelőre típpelek, hogy fals értéket küldd (de akkor miért vibrál a kijelző?). Egy idő után, jó pár próbálkozás után elindul és melegít, de teljesen váratlanul ugyanígy vibrál egyet a kijelző és emiatt le is áll. Esetleg ötlet mi lehet? Köszi!

Saunier Duval hiba link
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2021
(#) jpuskas99 válasza Scotty hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Szia! Ott a kazán kijelzőjén azt a bal oldali gombot (most a csillag állásban van) tekerd feljebb 1, 2, 3, stb. állásba, hogy akkor mit produkál az indítás során. Csak próba, nem csinálhatsz vele rosszat.
(#) qut88 válasza Scotty hozzászólására (») Szept 19, 2021 / 1
 
Üdv! Az ilyen fajta hibák elég sűrűk pl. a régebbi Immergasoknál, de találkoztam már új Westen kazánnál is. Mindenféle villódzás, magától való újraindulás egyenlő a vezérlőpanel halálával.
(#) brigadir hozzászólása Szept 19, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni westen energy 240fi készülékem, Honeywell 56.5389.1 es panel hibájának kijavításához.
A kazán nem gyújt be, se vízre se fűtésre. Szivattyút, ventit elindítja, szikrát nem ad, de hiba jelzést sem, igy a szivattyú, és venti folyamatosan tovább működik.
Az összes mikrokapcsoló ellenőrizve (azok a hosszú évek alatt többször is voltak cserélve, most is azokkal kezdtem a hibakeresést),most rendben vannak, ntc is hibátlan.
Egy két forrasztást repedtnek láttam, átforrasztottam, sajnos eredményt nem hozott.
Előre is köszönöm.
(#) qut88 válasza brigadir hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Ha a ventillátort elindítja és nem ad szikrát akkor megakadt a gyújtási folyamat. A közbenső lépés, hogyha felpörög a ventillátor akkor a mellette lévő nyomáskapcsolónak (presszosztátnak) kapcsolni kellene.

Ezt kétféleképpen tudod ellenőrizni elsőként, az inditás során lehúzod a csövet a ventillátoron lévő venturi csőről, és amikor elindult a ventillátor akkor belefújsz - szívsz (finoman!) és ezt meg is kellene tartani. Ha ezekután begyújt, akkor kikellene takarítani ezeket a levegőcsöveket, illetve a ventillátorba található venturi csövet.

Ha nem akkor presszosztát csere.
(#) brigadir válasza qut88 hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Köszönöm a gyors reagálást.
A presszosztát működik, plusszos csőbe finoman fújva kapcsol is.
Vezetékeket lehúzva is kimértem, kapcsol a mikro.
Csőbe fújva,venti megindulása után sem történik meg a begyújtás.
Ezért is gondoltam panelhibára...
(#) qut88 válasza brigadir hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Hmm, akkor nem marad más. Ebben már segíteni nem sokat tudok, egy paneljavítós emberke mesélt arról, hogy van a trafó mellett egy-két ellenállás és egy tirisztor azokkal volt már problémája.
(#) kis59 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Hű, elnézést, nem láttam a válaszod......A rendszer csak annyira van feltöltve, mintha nyitott lenne, ezért a nyomásmérő 0-át mutat. Most tettem fel új radiátort, hátha folyik és bontani kell.
(#) brigadir válasza qut88 hozzászólására (») Szept 20, 2021 / 1
 
Kedves qut88!
Igazad lett, ma mégegyszer nekiugrottam a presszosztát témának.
De most másképpen, nem szivogatva, fujogatva, hanem mikrokapcsolót kötöttem a presszosztát mikrójának helyettesítésére.
Így már gyújt is a kazán, tehát panel rendben.
Presszosztát csere kell, mert a ventilátor csonkjai tiszták.
Panel javíttatással jobban jöttem volna ki.
Hátborzongató ára van ennek presszosztát cuccnak.
Nem létezik valami biztonságos alternatíva a gyári helyett?
Köszönettel
(#) qut88 válasza brigadir hozzászólására (») Szept 21, 2021 / 1
 
Nem igazán van alternatíva, a Westen kazánoké még hagyján....

Volt már rá esetünk egy turbós Junkersnél hogy valami 80ezer lett volna, erre betettünk egy Westen-es presszosztátot belefabrikálva... Persze a gyári értékek között volt az is.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2021
(#) jpuskas99 válasza brigadir hozzászólására (») Szept 21, 2021 /
 
Mennyi most egy presszosztát ára? Nekem 2 éve 12 eFt volt. Annyira elmentek az árak?
(#) brigadir válasza jpuskas99 hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
31-32 ezer magyar forint...
Bontott 6-15 között, 24 óra garival...
(#) LordZyx hozzászólása Szept 30, 2021 /
 
Üdvözlet!

Van egy Savio 424 RS gázkészülékem. Bekapcsolást követően a nagy piros lámpa világít. Ha megnyomom akkor van egy halk kattanás, aztán felzúg (gondolom ventillátor), aztán kattanás és leállás. Őrláng sem kapcsol be. Tudom, nem sok info, de mégis mi lehet a baj, mennyire komoly lehet a dolog. Lassan fűteni kellene a 3 gyerek miatt.

Csak gáz van rákötve, víz nincs.

Légy szíves, ha tudtok segítsetek.

József
(#) JZoli válasza LordZyx hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Meg kellene próbálni az elejét, vagy az egész burkolatot(ahogy jön) leszerelni, és megnézni, hogy ha megnyomod a gombot meddig jut el a gyújtási folyamat. A zúgás lehet egy keringtető szivattyú, vagy egy ventilátor is, ezt jó lenne megtudni.
(#) LordZyx válasza JZoli hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Az elejét leszedtem, de mögötte az őrlángot takaró nagy fedél van. Ezt is bátran leszedhetem? (Nem értek a gázkészülékhez.)
(#) Gafly válasza LordZyx hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
A fenének teszed fel több helyen ugyanazt a kérdést.
Itt már kaptál választ. Itt meg egy másikat. Majd versenyeztetsz bennünket, hogy kiét fogadod el? Pattogjunk kecskeszőr a deszkán, és szedjük össze a szétszórt információkat?

Csak halkan mondom, hogy ennek szerintem nincsen őrlángja...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
(#) LordZyx válasza Gafly hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Ok, igazad van, elnézést. Természetesen nem versenyeztetni akarok senkit. Egyelőre pánik van otthon, ezért a kapkodás. Bocsánat.
(#) Scotty válasza qut88 hozzászólására (») Szept 30, 2021 /
 
Köszi a választ! Valóban a panel volt a hibás. Kicseréltem egy bevizsgált működő panelre és helyreállt a rend
(#) Gafly válasza LordZyx hozzászólására (») Szept 30, 2021 / 1
 
Ennek szerintem nincsen őrlángja (igy azt ne is keresd és próbáld megjavitani).
Meg szerintem ha nincsen vizmelegitő oldalon viz, akkor direkt tilt le a vezérlés.
Működött egyáltalán ebben a formában?

Közben áttettem ida a lényegi hozzászólásomat, a masik topic-ból meg töröltetem a kérdést is.

Ha valaki segiteni akar, akkor itt van a Service Manual.
Ha kombi cirko lennék, én se gyújtanék be, ha nincsen nyomás a "Domestic hot
water pressure switch"-en, azaz nincsen viz a használati melegviz oldalon, mert szétégne a hőcserélőm.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2021
Következő: »»   256 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem