Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
A napokban kaptam egy erősen leharcolt, de funkcionálisan tökéletes Weller WECP-20 forrasztó állomást, LR-21 pákával. Szeretnék segítséget kérni, hogy be tudnék e szerezni itthon az állomáshoz komplett burkolatot? Megkérem az adminokat, hogy abban az esetben, ha nem jó helyre írtam, helyezzék át, vagy töröljék a posztomat! Mindenkinek köszönöm! üdv.: Laca
Hali
Ennek az ellenállásnak mi lehet az értéke. Beírom a színkódba, egy végtelen nullás értéket ad. A színgyűrűk: narancs-fehér-arany-arany.
Nekem be sem tölt épp az oldalon a kalkulátor. Itt egy másik: Bővebben: Link. 3,9 Ohm-ot ad a színek alapján. Lehet hogy csak a kép torzít, de a harmadik szín lehetne barna is, ekkor 390 Ohm.Az ellenállás helye támpontot adhat a helyes értékre (természetesen csak ha a valóságban is lehet barna a 3. szín).
3,9 Ohm. De ha tudnánk az áramkörben elfoglalt helyét, biztosabban mondhatnánk ugyanezt.
Köszönöm mind kettőtöknek a választ. A szín, biztos hogy az, amit leírtam. Látom én is a képen, hogy csaló. (narancs-fehér-arany-arany) Ebbe a kalkulátorba írtam be én is. 3,9 ohm. Biztosíték ellenállásként van az áramkörbe. Az zavar(t) meg, hogy a kalkulátor eredmény kockába, így írja ki. 3,900000000 ???
Idézet: „3,900000000” Akkor mit kérdeznél, ha azt írná ki, hogy: " 3,900000023"?
Ugyan azt.
Többé/kevésbé ismerem a színgyűrűket. Ritkán használom a kódolvasót. Ha használtam, eddig, nem találkoztam ilyen sok nullás eredménnyel. A szóban forgó ellenálláson a két arany gyűrű zavart meg. Köszönöm a segítséget!
Lehet, hogy a programban meg van határozva, hány tizedesjegyig írja ki a számokat.
3,5 = ...00000003,5000000... A napi használatban felesleges kiírni így a számokat, számítástechnikában nem ritka a dolog.
Sziasztok!
Egy ATX táp javításában vagyok benne. Találtam benne egy szakadt ellenállást, melynek a színkódja: barna-fekete-arany-arany-fekete. Ez bármelyik irányból olvasva számomra értelmezhetetlen. Esetleg ez egy általam nem ismert kódolás? Mivel rajzot nem tudtam szerezni a táphoz így tippem sincs az értékét illetően. Valakinek ötlet? Előre is köszönöm a segítséget.
(1) - (0) - (x 0.1) - (10 %) - (250 ppm/K)
1 Ω, ±10 %, 250 ppm/K Valószínűleg. Lásd itt: Bővebben: Link. Valószínűleg a hat sávos vonatkozik rá de spórolás miatt elhagyták a harmadik sávot. Hol van az ellenállás? A pozíciójából valamennyire lehet következtetni az értékre, hogy az 1 Ω stimmel-e.
Köszönöm a segítséget.
Mivel még mindig rajzot keresek ezért nem tudom saccolni sem az értékét. Ennek az ellenállásnak az egyik lábára megy az egyenirányított hálózati feszültség, mérés alapján 308 V DC. A másik láb egy diódára és egy 10 ohmos ellenállásra, meg az 5 V SB trafóra csatlakozik ha jól néztem. Szerintem ez az ellenállás a ludas azért hogy, nem működik a TNY278 és a TL594 IC-k mivel tápot sem kapnak. 308 Volt után 1 ohm kb fél wattos ellenállást érdemes betenni?
Bakman leírta, hogy 1 Ohm -os ellenállás. A méretéből következtetni lehet a teljesítményre.
Általában 1/2 vagy1 W-os. Idézet: „Szerintem ez az ellenállás a ludas” "Szerintem" meg egy Ohm mérővel meg kéne mérni, hogy szakadt -e? Ha szakadt lesz ott más hibás elem is ami miatt megszakadt -ha tényleg szakadt! Méricskélni kéne! A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
Az biztos hogy szakadt, mert már kiforrasztottam, és megmértem. Továbbá kicseréltem egy púpos elektrolit kondit, és egy levált tetejű IC-t, aminek a fedelét megtaláltam a tápban és a felirata olvasható maradt, így tudtam meg hogy TNY278NP .
Az ellenállás, a méretéből következtetve fél wattosnak tűnik. Próbaképpen beforrasztok egy 1 ohmos ellenállást (1 wattosom van), megnézem mit reagál a szerkezet. Az összes nagy teljesítményű félvezetőt (FETek diódák) már kiforrasztva végigmértem, azok rendben vannak. Mivel nincs meg az 5VSB feszültségem annak a résznek minden alkatrészét tüzetesen megnéztem, megmértem, és csak ez az ellenállás mutatkozott rossznak.
-ha a puffert cserélted A TNY -al együtt a környéken látható kisebb kapacitású elkók is cserélendők. A TNY zárlata miatt szakadt meg az 1 Ohm. A TNY zárlatát általában a szűrő elektrolit kondenzátorok hibája, kapacitás vesztése okozza. Ez az áramköri rész az 5 Voltos
Készenléti táp rész.(5VSB). Ha minden rossz alkatrészt cseréltél a hálózati bemenettel sorosan egy 60 Wattos izzóval indítsd a tápot először! Ha az izzó nem világít folyamatosan valószínű jól dolgoztál. Mérd meg a kimeneten a feszültségeket,és ha minden ok. mehet direktbe a táp. A primer oldali kondenzátorokat is illik ellenőrizni. Kapacitásra, ESR -re, nem púpos -e a tetejük. Az 5 Voltos táp kondijai hajlamosak erre leginkább. A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
Idézet: „A primer oldali kondenzátorokat is illik ellenőrizni. Kapacitásra, ESR -re, nem púpos -e a tetejük. Az 5 Voltos táp kondijai hajlamosak erre leginkább.” Bocsánat! Szekunder oldali.....a helyes -elírtam!!! A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a segítséget, az 1 Ohm beforrasztása után hibátlanul működik a táp.
Szia!
Nincs mit, örülünk a sikerednek! Üdv.
Hali!
Létezik, hogy a képen látható ellenállás ezres nagyságrendű Mohm al bír. Vagy valamit nagyon elnézek.? A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2020
Eléggé értelmetlen lenne egy ilyen érték. Milyen készülékben van ez a panel és mi megy az ellenállásra?
Igen - értelmetlen, de köszönöm, megvan. Egy mosógép vezérlő.
47 Ohm Sárga-ibolya-fekete-arany. Nagyon szét van égve, el van színeződve.
Egyébként éppen azt akartam írni még, hogy mivel el van repedezve, nem lehet-e, hogy megfakult a 3. sáv? A többi nem nagyon lehet más, de a szürke helyett a fekete már értelmes 49Ω-ot adna... (sárga fehér fekete)
Ez összecseng
Idézet: „mivel el van repedezve, nem lehet-e, hogy megfakult a 3. sáv?” ezzel Idézet: „a képen látható ellenállás ezres nagyságrendű Mohm al bír.”
Sziasztok!
Egy kapcsolási rajzon találtam egy ellenállás jelölést ami pontosan 47E-nek van feltüntetve. Ez 47Ohm akar lenni?
Ez az ellenállás valóban 30,8 OHM-0,5%? Én annyinak olvastam, ( narancs-fekete-szürke-arany-- zöld)de nem hiszem el...
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
Nem valószínű .Igaz nem látni a harmadik szint már , de úgy túnik , hogy a zöld az első szin.De ha van egy rajz a szóban forgó készülékről könnyebben be azonosítható. R9101
Ha megégett, akkor a középső szürke lehetett eredetileg fekete is.
3 - 0 - 0 - x0.1 - ±0.5 % = 30 Ω ±0.5 % Ha szakadásba ment át akkor segíthet az is, ha óvatosan lekaparod a festékréteget és a kivezetés, valamint a szén/fém réteg között mérsz ellenállást.
Ha pontosan leírtad volna, hogy melyik tápban van, akkor a SM-jéből kideríthető lenne az értéke.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
Végülis a helyén leírtam -de persze azért nem várhatom, hogy átbogarásszátok a fórumot...
Ez egy Tv tápja, ami TV: Lg32 lj 500. De a tápról is teszek akkor képet, ha úgy könnyebben tudtok segíteni. (az arany szín itt barnának látszik, nem tudom, miért) A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |