Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Épp arra akart utalni, hogy tökmindegy hogy ha nem éppen 230 az a 230, mert a kapcsitáp ami ma már a legtöbb készülékben van, elmegy többről is meg kevesebbről is. De szerintem még egy hajszárító is. A gond a közvetlen trafós táplálású készülékekkel van (pl. erősítő) de annak is tolerálni kell ha a hálózati fesz néhány %-kal több vagy kevesebb.
Valahol elvesztettem a fonalat. Eddig azt tárgyaltátok miért mér a DVM hamis feszültséget. ( ami vonatkozhat a 80-270V-l is megbirkozo hálozattal, amire viszont nem vonatkozhat a DVM hamis mérése, mert az abban levö trafon a DVM-l nem is ildomos mérecsgélni.)
A mai modern erösitök többségében sincs már klasszikus trafo. A kapcsitáp szinte bármit tolerál hiszen egy önbeállo kapcsolásrol van szo. A klasszikus hálozati trafoknak van némi tartaléka, sajnos a nagy teljesitményeknél gyakran a vasmagot terhelik tul, amitöl aztán leégnek. ( sok amerikai konstrukcio gyakran elfelejtkezik a frekvenciárol, és a 60 Hzre tervezett trafo 50Hzen tönkre megy, hiába stimmel a tekercselés.).
Azért mert a vasmagot leföldelte a kolléga, és a vasmag (és a föld) felé mutatott kapacitás valószínűleg eltérő a két tekercs esetében.
Kapacitás van 'A' tekercs és a vasmag, 'B' tekercs és a vasmag, 'A' és 'B' tekercs között. Mitől változik ezek eredője, ha 'A' vagy 'B' tekercset tesszük meg primerré?
Így igaz, a leválasztást is nagy valószínűséggel kapcstápos készülékhez fogja használni a kérdező a leggyakrabban. Ezért írtam hogy a feszültség pontos értéke nem igazán probléma - ezt továbbgondolva felcserélhető a primer-szekunder, egy közelítőleg (de nem pontosan) 1:1 áttételű trafón.
Nem az eredő változik, hanem az így kialakuló kapacitív osztó osztásaránya.
Egy feszültségosztó bemenetét és kimenetét felcserélve, általában nem lesz ugyanakkora az osztásarány - kivéve ha tökéletesen szimmetrikus felépítésű. De mivel nem azonosak a szórt kapacitások... A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2021
Ha egy kapacitásmérőt ráteszel a primer és a szekunder oldalra, az mutat egy fix értéket, ami a kapacitások eredője. Hol változik ez vagy bármelyik osztásarány? Ha a primer van távolabb pl. a vasmagtól, akkor a szekunder közelebb. Nem?
Csatolom, hogy miről beszéltem. A szekunder elvileg földfüggetlen, a kapacitív osztó, mint egy sima feszültségosztó, részben meghatározza a földhöz képest kialakuló feszültséget. Ez nem egyformán viselkedik ha fordítva van megtáplálva.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2021
Nem pont 1:1 az áttétele. Rendeltem leválasztót. Bár jelölt volt a primer és szekunder de fel kellett cserélnem. Nem tolerálja a szabályzó a túlfeszültséget.
Sziasztok!
Munkahelyemről hozzájutottam egy régi analóg oszcilloszkóphoz, ami önmagában véve rendben van, a hozzá tartozó szintén 30+ éves mérőfej viszont eléggé elnyűtt (néha kontakthibás, és a hátrahúzható része is szorul). Ez a mérőfej vajon jó lehet ilyen régebbi műszerhez? Nyilván nem csúcsminőség ennyiért, és az sem baj, ha 100 helyett csak 10 MHz-et tud a valóságban, de kíváncsi lennék, hogy van-e esetleg tapasztalata valakinek ezzel a kategóriával?
10 MHz-ig, illetve nem ultrapontos mérésekhez bőven jó, nyugodtan vegyél ilyet.
Ahogyan Bakman is mondja, nagyjából egy kaptafára készülenek.
A forditás kicsit "gépi". Ami fontos, kalibráld be, ha van a műszereden erre szolgáló kimenet. (Ha nincs, akkor is, csak bonyolultabb.) Jellemzők: Model6100 SávszélességC-6MHz DC-100MHz Csillapítási Adag:1:10 Bemenet ellenállás:1M?:10M? Bemeneti kapacitás:1X:85pF-120pF 10X:18.5pF-22.5pF Kompenzációs tartomány:10pF-30pF Kifejlődési idő:3.5ns Dolgozó Feszültség:1X:200vDC+ACPeak 10X:600vDC+ACPeak Kábel hossza:120cm Hőmérséklet opertating:-10? ~ +50?
Nem tudjuk milyen szkóp, csak akkor jó ez a mérőfej, ha 1MΩ a bemenete. Van néhány szkóp típus, amelyik nem 1MΩ bemenetű.
EMG 1564-es (TR-4660) a műszer, sajnos bemeneti impedanciát nem találtam róla, azt igen, hogy elméletben 30 MHz-es. De ha 10-es lenne, az se lenne gond. Igazából csak a gyűjteményben levő régi analóg eszközökhöz fogom használni, ha épp szükséges (nehezek és nem feltétlen akarom bevinni a laborba) a munkahelyi feladatokra, vagy a könnyen hordozható modern modulokhoz meg ott van bent a cég 1 GHz-es digitálisa..
Ennek a TR-4660 -nak 1MΩ a bemenete, tehát jó az a mérőfej. Csak azért mondtam, mert pld.: az itt is elterjedtebb N313 szkóp nem 1MΩ bemenetű (impedancia), az 1/10 mérőfejnél nem lenne pontos a feszültség szint, nagy hibát adna.
3.000 Ft-ot rákölthet, legalább a kábel nem lesz kontakthibás.
Köszönjük az adatlapot, pont ezt nem találtam.
Köszönöm mindenkinek a megerősítést / infókat, akkor rendelek is belőle holnap.
Sziasztok!
Oszcilloszkópot szeretnék vásárolni otthoni használatra. Az OWRON, HANTEK és a RIGOL közép, ill. alacsony kategóriás márkák ismertek számomra, használtam már őket. Azonban van most a Banggood- on egy olcsó tipus a FNIRSI-1014D 7 hüvelykes TFT LCD-képernyő 2 az 1-ben kétcsatornás bemeneti tároló oszcilloszkóp digitális jelgenerátorral. Valaki ismeri, a fentiekhez képest milyen minőség? https://hu.banggood.com/FNIRSI-1014D-7-Inch-TFT-LCD-Display-Screen-...search
Felejtsd el, hulladék.
Fele annyit sem tud mint akit írnak róla, egyel én is befürödtem. Legalábbis a tabletes verzióval. A paraméterek amiket ír nem valósak, a tabletest max 20MHz-ig tudom használni. Az 50mV érékenység meg vicc. Egy adott időalap alatt meg elég hulladék a kijelzése. A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2021
Abból a felsorolásból épp annak a kategóriának a legjobbját hagytad ki, a Siglent-et. A Fnirsi-ért én sem adnék egy forintot se, de a Hantek-ért se sokat, az a legalja.
Csak azért hagytam ki, mert azzal még nem dolgoztam, nem ismerem. Egy Rigol 1054Z-vel dolgoztam legutóbb, egy olyat bevállalnék, csak kissé húzós az ára.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2021
Rigol helyett Én is a Siglent valamelyik verzióját tudom javasolni. Nekem a 100MHz-es van, 14M-memóriával, nagy érzékenységgel és jó kezelhetőséggel. Megbízhatóan működik már harmadik éve.
Üdv!
Még egy szavazat a Siglentre. Normálisan tervezett, minden paraméterét szépen teljesítő márka.
+1 a Siglentre. Mondjuk a logikai analizátor moduljának az árából még egy szkópot lehetne venni, de valamit valamiért.
Nekem Siglent SDS 1202X-E van, nagyon elégedett vagyok vele. 200MHz-es, nagy memóriával, gyors képernyő frissítéssel, sokoldalú trigger lehetőségekkel. Meg lehet látni, és el lehet kapni vele ritkán jelentkező, pár ns-es glitcheket egyéb jelbe keveredve. Erre nem minden szkóp képes.
Alapból tartalmazza az i2c, serial stb dekódereket. Ugyanez több más szkópmál becsapós, mikor megveszed még tudja, aztán egy idő után letiltja, és fizetni kellene. Idézet: Igazából nem becsapós, azokat a funkciókat opciósan külön pénzért lehet megvenni, szkóp leírásában szerepel. Csak bemutatóra odaadják egy kis időre, vagy valahány bekapcsolásig használatra. „Ugyanez több más szkópmál becsapós, mikor megveszed még tudja, aztán egy idő után letiltja, és fizetni kellene.” |
Bejelentkezés
Hirdetés |