Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   131 / 230
(#) gyerek67 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Szia!
Miután végeztünk az erőműben, a társulat jelentős részével átvonultunk a halászcsárdába.
Ott "némi" kajálás és beszélgetés után elszállingóztunk hazafelé.
Én már itthon vagyok, de nekem egyszerű dolgom volt, Szekszárd "Kozel" van.
Nem gondolnám, hogy a többiek bekarmoltak útközben, talán csak nem szeretnek sötétben, vezetés közben fórumozni, amit nem is értek...

Az Ifjúság és Anyuka jól van?
(#) Mrscottt21 válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Szia!

Idézet:
„Miután végeztünk az erőműben, a társulat jelentős részével átvonultunk a halászcsárdába.
Ott "némi" kajálás és beszélgetés után elszállingóztunk hazafelé.”
Biztosan jó volt a hangulat

Idézet:
„Én már itthon vagyok, de nekem egyszerű dolgom volt, Szekszárd "Kozel" van.”
Remélem a többieknek is sima útjuk van/volt haza felé

Idézet:
„Nem gondolnám, hogy a többiek bekarmoltak útközben, talán csak nem szeretnek sötétben, vezetés közben fórumozni, amit nem is értek...”
Esetleg az anyósülésen a másik nem józan?

Idézet:
„Az Ifjúság és Anyuka jól van?”
Köszönöm kedves kérdésed! Igen, jólvannak mind a 2-en. A 7 éves nővérkéjével felváltva vigyázunk rá, ölelgetjük, babusgatjuk Mármint a picit... anyuka meg szól ha valami nem kerek.
(#) HeZ válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 3
 
Az atomerőmű érdekes volt, ne hagyjátok ki. Ajánlom hasonló témában a pécsi bio hőerőművet, királyegyházai cementgyárat, pécsi dohánygyára(ka)t (mert már három telephelyen is termelnek különböző termékeket), kecskeméti, győri, szentgotthárdi autógyárakat...
Sajnos rövid volt a látogatási idő (3 és fél óra). 33 méter magasban megnézhettük 10 méterről a 42 tonnányi urántöltettel hőtermelő 4-es atommáglya tetősapkáját, 5 méterről a 4-es vezérlőt, miközben 504 MW körüli teljesítménnyel termelte az elektromos energiát. Megsimogathattam a Ganz gyártotta, 233 tonnás elektromos generátort, miközben 3000 fordulat/perccel termelte 15 kV-tal és max. 9500 A-rel az energiát. Az idegenvezetés, kérdéseinkre adott válaszok szakszerűek, érdekesek voltak - köszönet Milánnak. Köszönet Gyerek67 fórumtársnak a különleges tesztet és kíséretet, Mrscottt21-nek a szervezést, proli007-nek a batyus felajánlásokat.
A paksi Halászcsárdában finom volt a halászlé és a palacsinta is. Én jöttem el utoljára, semelyikünknek sem kellett mosogatnia vagy takarítania .
(#) Kera_Will válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Jelentem mi is hazaertunk ... kb este 6 korul BPn voltunk ...
Koszonjuk a szervezest !
(#) Mrscottt21 válasza HeZ hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a részletes beszáomlót!
Egy élmény lehetett!

Idézet:
„Mrscottt21-nek a szervezést”
Én köszönöm, hogy közöm lehetett hozzá, és hogy elmentetek!
(#) Mrscottt21 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Szia!

Ennek nagyon örülök!
Hogyan tetszett a látogatás?

Szuvenyír urán van eladó?
(#) Gafly válasza HeZ hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 2
 
Idézet:
„A paksi Halászcsárdában finom volt a halászlé és a palacsinta is. Én jöttem el utoljára, semelyikünknek sem kellett mosogatnia vagy takarítania.”

Khm, utolsó előttikként...
Az egyik társaság csak a kaját fizette ki, a sört nem (szerintem kommunikációs fennakadások miatt.)
Aztán néztünk ott egymásra a személyzettel, hogy dehát nem mi voltunk.
Aztán Proli007 paksi nyugdijasként kiállt a HE becsületéért:
Idézet:
„Hagyjátok...”

és kipengette hiányzó cechet.


Egyébként jó volt a találkozó, és a szervezésért is köszönet.
Azért külön dicséretet kaptunk, hogy jelentős számban jelentünk meg, viszonylag kevés, és az is indokolható lemorzsolódás volt.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2021
(#) rectamas válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Remélem nem nálunk maradt el valami.
Két barátomnak is én fizettem, remélem, hogy beleszámolták az itókájukat.
Ők talán egy sört és egy nem alkoholos italt (ásványvíz?) ittak.
A számlát nem vettem el, így nem tudom megnézni.
(#) sany válasza HeZ hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Mi is rendben hazaértünk. Köszönöm, jó nap volt. Kár lett volna kihagyni.

A csövekben a nyomás sem volt kevés, 45 bart mutatott néhány mérőóra.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2021
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Én biztos mindent fizettem két személyre, és pontosan egyeztettem a személlyel és a személyzettel is. Úgy érzem, urasan, pedig nem volt olcsó...
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 3
 
Mivel utólagosan igazságot tenni nem tudunk, meg szerintem nem is érdemes ezen lovagolni.
Nemes gesztus volt Proli007 részéről mindenképpen. (Valami 1.600.- Ft volt.)

Ne rontsuk el utólag.
Jó volt.
(#) Gafly hozzászólása Nov 19, 2021 / 4
 
Direkt megkérdeztem a hivatalos adatokat:
- Végeredmény: 32
- Lezáráskori: 39
- Lemorzsolódás: 7
Nagyon jó szerintem.
(#) rectamas hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Állítólag a régi barátunknak (én fizettem a számlájukat) nem lett kifizetve az ital.
Proli007-el lerendezem.
(#) Mrscottt21 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Ez komoly adat? Mármint a végeredmény.
A 39-ből 32-en elmentetek? Álmomba sem kivánhattam volna jobbat!
Jó tudni, hogy velem együtt lehettünk volna 33-an is!

Köszönöm szépen nektek!
(#) Gafly válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Az eléggé hivatalos, hogy az üzemi területre menve a beléptetésre várva mennyi belépő kártyát osztottak ki nekünk, akkor hivatalos.
Gyerek67 meg nem számit, Ő semmiféle listában nem szerepelt számszerűsitve.
Az hogy Varttina otthon felejtette az összes papirját, az szivás. Ő megjelent de nem mehetett be csak a Látogató Központba. Ő nincsen benne a 32-ben, ha őt is beleszámolod, akkor 33-an jöttek el...
Védettségi kötelezettség hirtelen elrendelése nélkül, még legalább ketten lettek volna...
Hihetetlenül jó ez az arány.
(#) Mrscottt21 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Idézet:
„Hihetetlenül jó ez az arány.”

Mérhetetlenül örülök is neki!

Idézet:
„ha őt is beszámolod, akkor 33-an jöttek el...”

Szóval akkor velem együtt lehettünk volna 34-en is?
Zseniális!

Még egyszer köszönöm szépen nektek!
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2021
(#) sany hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Távolról.

Erőmű.jpg
    
(#) SzervízMacska válasza sany hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Képet ugyan nem készítettem, de egy rövidke videó biztosan készül majd…
(#) majkimester válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 2
 
A max 40 fő az elég optimistán lett meghatározva a vezérlő mögötti látogató folyosóra, ahol a 32-en is alig fértünk el, de ezen kívül jó élmény volt. Érdemes volt elmenni.

Köszönjük neked a szervezést, Tamásnak az ebéd szervezést is, és gyerek67-nek is a lámpatesztes bemutatót és minden hasznos infót. És azért ki kell emelnem Milán-t is aki nagyszerű vezetést tartott, és próbált mindenre korrektül válaszolni.

Az erőmű a rendszerváltás előtt épült, utoljára üzembe helyezett blokkja is 38 éve üzemben van, ez azért meglátszik sok berendezésnél. Gondoljunk csak a vezérelő teremre, ami az akkori technikai színvonalon, de még mindig helyesen ellátva a feladatát azóta is üzemel. A felügyeletet ma már számítógépek segítik, de a beavatkozás a régi.

A reaktorterem megtekintéséhez 33 métere magasra kellett mászni, ez maszkban igazi kihívás volt néhányunknak, de megérte. A piros a reaktorfedél, az alatt történik a lényeg. A távolban látszik a másik blokk is.

Ami kicsit megdobogtathatja a szívünket, hogy a 3 kulcsfontosságú berendezés, a reaktor, a gőzturbina és a generátor közül ellentétben a első kettővel a harmadikat nem az akkori Szovjetunió szállította, hanem a magyar Ganz készítette.

Az üzem területén nem lehetett fotózni, ezért a távol maradóknak a netről vadászott képekkel kell beérniük. A szép kék a 3000-en forgó szinkron generátor a maga 267MVA névleges teljesítményével (ebből összesen 8db van), előtte a legközelebbi piros a gerjesztőgép a maga 900V és közel 1500A-es áramával és 1000-es fordulatszámával. Háttérben a sárga a gőzturbina.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2021
(#) majkimester válasza majkimester hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1
 
Külön élmény volt látni a látogatóközpontban a Ködkamrát, ami a háttérsugárzás alfa és béta részecskéinek becsapódását tudta láthatóvá tenni. ITT megtekinthető, hogy milyen amikor egy urán darabot tesznek egy ködkamrába.
(#) granpa válasza majkimester hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Az a Ganz, ami helyén Millenáris Park van.Mi még gyártottunk turbógenerátorokat.
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Kár, hogy nem lehetett lefényképezni.
Ugyanez volt az adattáblája.
Vajon a mostani ipar képes lenne erre?
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Köszönöm. Szerencsére nem találkoztam eggyel sem. Állat sofőrrel sem.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
(#) mnyugger válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Nov 20, 2021 / 1
 
Amikor a "Srác" kitette a pultra az uránpasztillákat, kicsit nagyobbra nyílt a kör.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
(#) majkimester válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Ha jól gondolom ez a jogutód. És gőzgenerátort is gyártanak, de csak 25 MVA-ig, ami kisebb mint tizede az ottani gépnek.

Dolgozik esetleg valaki ott?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Idézet:
„Az egyik társaság csak a kaját fizette ki, a sört nem (szerintem kommunikációs fennakadások miatt.)”

Mert a személyzet nem volt szeren egészen.
A nejem kifizette a miénket, de a kocsiban ránézett a számlára, hogy miért is ennyire olcsó. Hát nem számolták hozzá a harcsapörköltem. Vissza is ballagott, kifizette. Ha nem hozza el a számlát, akkor nem is tudjuk, és a végén még azt is proli007 fizethette volna?
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Idézet:
„Vissza is ballagott, kifizette.”

Dicséretes.
Ez is csak megerősitett abban a vélekedésemben, hogy aki tegnap eljött, az a fórum normálisabb feléhez tartozik.

@majkimester: Na azt nem tudtam, hogy a gerjesztőgép csak ezerrel pörög. Csak feltűnt hogy nem egy tengelyen van a generátorral, és a kettő között van valami. Csak ugye a turbinacsarnokban nem nagyon lehetett kérdezni, pedig bőven lett volna mit...
(#) sany hozzászólása Nov 20, 2021 / 2
 
Egy csoportkép jó lett volna azért.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Utólag teljesen igazad van.
Meg kitűző is, mert sokakat úgy sem ismertem meg, hogy egyébként meg ismertem.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Pedig az egytengelyű volt. Értelmetlen lenne egy hibaforrást beiktatni a két generátor közé.
Következő: »»   131 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem