Fórum témák
» Több friss téma |
Nem az volt a kérdés, hogy ugyanugy viselkednek-e, hanem az, hogy felcserélédött a hiba, vagy maradt ugyanazon az oldalon. Az utobbi esetben a kimenet nem jo, a másik esetben a müszer hibás.
Na azért te sem vagy nagyon a földön. A valodi mérökazettáért simán elkérnek egy jo müszerre valo pènzt is. ( Ha még valaki egyáltalán tud ilyesmit csinálni vagy csak simán átver.)
Kismillio kazettás magnot tettek rendbe mérökazetta nélkül, mert az nem volt, vagy nem volt rá pénz. Nem kell abbol doktori disszertácios gondot csinálni. A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
Pontatlanul fogalmaztam. Ugyanaz a műszer, ugyanúgy viselkedik. Tehát sejthetőleg mechanikai oka van.
Emiatt írtam, hogy megpróbálok majd két azonosnak tűnő párt találni alkalomadtán. De ez a működésében amúgy nem sokat zavar.
Hidd el a földön vagyok, mivel pontosan tudom mennyit kérnek el egy használt és régi szalagért. Azt is tudom mennyit kérnek egy új, full track felvétellel készült verzióért. Kértem, kaptam árlistát. És azt is látom mennyit szeretnének egy home-made negyedsávos felvételért.
Az, hogy anno, amikor a magnók napi használatban voltak és nem volt beállítószalag megfelelt a nagyjából közelítő beállítás egy kb. normálisnak tűnő magnóval készített felvétel alapján, az egy dolog. Én ennél pontosabban szeretném beállítani és nem hiszem, hogy emiatt nekem kellene támadni. A kérdés annyi volt, van-e tudomása valakinek olyanról, aki tud ilyet csinálni, nem az, hogy ki szerint van ennek értelme vagy éri meg egyáltalán bizonyos típusú magnót beállítani. Ez jelenleg már csak hobbi. Szerintem nem nagyon szól másról (legalábbis nálam), mint hogy az ember megismerje, hogy 1-1 adott modelből mit lehetett kihozni. Ahogy fentebb írtam, én ráadásul problémás gépeket vásároltam. Szóval nincs referencia, még közelítő sem, amivel egy kb jól beállított mérőjelet vehetnék fel és arra beállíthatnám a többit. De a témát lezártnak tekintem. A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2022
Nem szeretnék méréstechnikai és egyéb vitába szállni veled, az viszont elvitathatalan tény, hogy minőségi munkát csak minőségi eszközökkel és alapanyaggal fogsz elérni. Van egy pár kvarcvezérelt masinám azok bármikor megugorják a pontos szalagsebességet (TEAC Abex és Naka beállítószalagokkal dolgozom) a szintellenőrzésre is van kazetta, még készíteni is tudok neked.
Viszont ezzel a viselkedéssel és megnyilvánulással inkább magad minősíted. A kalulátorokat azért küldtem, mert ha kapsz egy IEC 0dBu 160nWb-es beállító kazettát akkor egy DIN 0dBv 250nWb-es magnót is be tudj vele állítani.
Kedves PeachMan!
Szerintem rengeteg segítséget kaptál ezen a fórumon, csak ámulok és bámulok, milyen szakszerű, precíz, részletes válaszokat írtak a fórumtársak. " Idézet: "„De inkább elfelejtem ezt a fórumot.” Van egy komplett CT-506-osom, gondolkodtam, hogy ingyen, vagy olcsóbban odaadom, de olvasván eme soraidat inkább elfelejtem ezt az öteletemet... ![]()
Sziasztok!
Van egy SABA kazettás deck-em. Legutóbb működött, ahogy kell. Ez a legutóbb olyan 20 éve volt. Most elővettem, mert sikerült megcsinálnom a hozzá tartozó erősítőt. Meglepetésemre nem működik jól. A mechanika megy szépen. A probléma ott van, hogy a PLAY gomb megnyomásakor mindkét műszer kiakad. Az erősítőre kötve csak erős búgás hallatszik. Kazetta nélkül is. Lehet hogy csak kontakt hiba valamelyik trimmernél, vagy komolyabb a gond? Jó lenne ha tudna valaki segíteni. Üdv: Tom
Szia!
Kikapcsolt állapotban a felvétel üzemmód kapcsolót kapcsold át többször, ha van fújd be kontakt sprével. A rugós drót mozgatja a mechanikával felvételre kapcsoláskor. A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
Szia!
Ez az, amikor valaki ért valamihez. Jó lett!!! Sok időt spóroltál meg nekem. Köszi szépen a segítséget! Üdv: Tom
Szeretnék az érintettekhez szólni. Nem volt szándékom senkit megsérteni vagy megbántani, de sajnos mégis megtettem. Emiatt elnézéseteket kérem. Bocsánat. Egyben szeretném megköszönni az eddigi segítségeteket is.
Mint tapasztaltátok "nehéz" természetem van és emiatt időnként a látható módon alakulnak körülöttem a dolgok, amik aztán kényes és nyomasztó helyzetekbe fordulnak és velük magam is. A lényeg, hogy ok nélkül szóltam úgy hozzátok, ahogy nem kellett volna. Mégegyszer bocsánat érte.
Jó estét a kazettás magnó javítóknak. Orion SM 1025 lejátszás és felvétel módban is ezt produkálja. Javítható, vagy kidobós? Ha javítható melyik alkatrésszel (részekkel) lehet a hiba?
Szép estét!
Ugyanaz mint fent írtam, felvétel lejátszás üzemmód kapcsoló hibája.
Köszi,de ezt már megtettem,. Befújtam,megmozgattam, ugyanaz a jelenség. Kontakt61
Csatlakozok VJ72-höz, felvétel/lejátzás átkapcoló kontakto lehet.
![]() ![]()
Sajnos az kevés.
Szét kell szedni a kapcsolót és kitisztítani alaposan, majd utána mehet a kontakt spray. Ezüstözött érintkezők ilyen korban már totál feketék, jó vastagon.
Oké,köszi!Szétszedem.
Nem mindig segít a fújkálás.
A kapcsolón belül az érintkezők oxidációja átvezetést okoz. Csak cserével (ami nincs) vagy a kapcsoló kiforrasztása utáni szétszedése pucolása segít.
Van Kontakt WL, befújtam,semmit nem használ, biztosan szét kell szedni.
Szia!
Azért mielőtt szétszednéd: Kontakt60 Majd utána jön csak a wl és az után a 61, mert egyik sem tisztító. A linken a leírásban ott a sorrend. Tesla AZS101 full kehes hangerő potit sikerült szétszedés nélkül normál működésre bírni a 60 spray-vel. Nálam a magnók némi kapcsolgatás után mindig visszatérnek az ilyen gerjedésből szerencsére. A NAD és a nagy Orion is. Ez a ritka használat átka, de most megint home office van, így jobban gyűlik majd a méter bele. ![]() Ha ez sem segít, akkor lehet nekiesni és szétszedni. De előtte 60-as és bősz kapcsolgatás (az érzékelőt felnyomni hozzá). Segíteni fog. Üdv.
Na jo a régi Teslakban még tisztességes potik voltak, aho lgrafit csuszott grafit rétegen, manapság ilyet még felárért sem kapsz. Azokat még lehetett tunersprayjel tisztitani a maiakba meg ilyesmivel még inkább beragasztod a koszt, ami végül a csuszoka oxidáciájához vagy a felület kopásához vezet, ami meg a kontaktusok/potik halála.
Hát az SM1025 sem éppen mai gyerek.
![]() Garantáltan a krisztusi kor felett jár már, így egy próbát megérhet annál is mielőtt szereléshez fog.
Ha a kapcsoló tisztítása nem segít, akkor más hiba is okozhatja.
GND pont hiánya, de tápfeszültség probléma is lehet. Rajz alapján gyorsan ellenőrizhető.
Jó estét! Ha valóban a kapcsoló kontakthibás ,ez más jelenséget is okozhat? Pl. nem kapcsol lejátszásra a szerkezet? Nem mozdul a lejátszó-felvevő fej?
Sziasztok. Nem tudom szabad-e még kérdeznem, de ha igen akkor egy probléma orvoslásában kérném a segítségetek.
Adott egy Pioneer CT-506 deck. Alapvetően rendben működik. Sikerült fejcsere után megfelelően kalibrálni, hogy a frekimenet is rendben legyen. Szinte meglepően jó felvételt készít és jól játszik le. Nyávogás is a névleges érték körül van a mechanika tisztítása/átkenése után. Mondhatni rendben van a gép. Van viszont egy bosszantó jelenség. Minden bekapcsoláskor és kikapcsoláskor (power on/off) a hangfalakon egy iszonyatos reccsenés/koppanás hallatszik. Még akkor is, amikor az erősítő más bemenetre van kapcsolva és le van tekerve a hangerő. Van egy másik szintén korabeli magnó is a rendszerben, annak a bekapcsolása hangtalan. Mi okozhatja ezt a zajt be/kikapcsoláskor? Lehetne ezzel kezdeni valamit? (Talán a hálózati kapcsolóra kellene valami szűrő kondi?) A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2022
Ha a vonalkimenetek csatlakozóit lehúzva is megvan ez a csattanás, akkor igen, biztosan a hálózati kapcsolóból jön a zaj. Párhuzamos szűrőkondenzátor (úgynevezett Y kondenzátor, amely még meghibásodáskor sem okozhat zárlatot) szokott is lenni egyik-másik készülékben.
Egyébként még az is lehet, hogy az erősítő sem 100%-os, jó esetben van a betáplálásánál erre szűrőkör.
én itt kezdem a magnó felújítást akai gx 75 és a szemétdomb kondik mik bene voltak..Fényévekkel Szeben szol az ujakal
Kipróbáltam lehúzott kábelekkel (magnóból húztam ki) és még mindig van "reccsenés" ki- és bekapcsoláskor, de talán kicsivel halkabb.
Nem tudom mennyire lehet az erősítő hibája, de a Pioneer Ct-506 csinálja, viszont az ugyanúgy mellette csatlakoztatott Sony TC-K15 esetében a legkisebb hang sem hallatszik. Kipróbáltam, hogy a CT-506 fejhallgatóval is csinálja-e, de azzal nincs gond. Viszont az feltünt, hogy bekapcsolást követően csak 1-2másodperc múlva szólal meg fejessel a hang. Gondolom ott valami kondi miatt később indul be a head-amp rész. Vagy nem ez lehet az oka?
Megpróbáltam összehasonlítani a CT-506 és a TC-K15 táp körüli részét.
Nem tudom egy hibátlan állapotú Pio CT-506 csinálja-e be/kikapcsoláskor amit az enyém, de az feltünt, hogy a Sony bekapcsoló gombjánál van mindegyik 230V ágban 1-1 szűrőkondi. Esetleg nem lehet, hogy emiatt nem "pattan" bekapcsoláskor? Csak ötletelek, nem tudom igazából a megoldást. |
Bejelentkezés
Hirdetés |