Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2373 / 2499
(#) Ódenka válasza tothbela hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Köszönöm, akkor nekem ezzel nem kell küzdenem. Bár jó lenne egy méltóságteljes földcsuszamlást sztereóban hallgatni, de kibírom nélküle. Igazából a fránya többméteres kábelek meghajtásának a kielégítő, veszteségmentes átvitele a reményt cél.
(#) tothbela válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Hosszú kábelek meghajtásánál mi zenekari közegben az illesztett inpedancia elvét követve tudtunk elfogadható hangot továbbítani. Mostanában a sima kommersz UTP kábeleket vettük célba, ezek szimmetrikus 100 Ohmos illesztés esetén sztereó oda, és sztereó vissza lehetőséget biztosítanak több tíz, esetleg több száz méter távolság esetén is.
(#) Ódenka hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Nekem nem kell retúr és az UTP is jó lenne kevesebb érszámmal. Csak a vastagság miatt, nem másért. Megvárom, míg ideér a nyák a meghajtáshoz, hogy mérni tudjak vele...
(#) mek-elek hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
És mért nem jó ezt digitálisan?
(#) mek-elek hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Az optikai kábel nem színpadra való, de egy lakásban...
Az is igaz, hogy nekem Cat5e-n évek óta elmegy a Ful HD film Rj45-ös hálózaton.
(#) jdani hozzászólása Márc 23, 2022 /
 
Üdv. Van egy ilyen szabályzóm, aminek az egyik kimenete zúg.
Az egyik oldal tökéletesen szól, a másik is szól, csak ott a zúgás, ha mondjuk szüneteltetem a zenét. Nem egy bonyolult dolog, de nemigen jöttem rá a hibájára. A linken van hozzá komplet rajz, csak külön-külön fotón, és elég gyatra minőségben.
Van az erősítő panel, és a potenciometeres panel. Gyanakodtam először táp szűrés hibára, de nincs külön táp jobb és bal oldalra. Tehát vagy mindkettő zúg, vagy egyik se, ha táppal lenne a gond.
A potméteres panelba megy egy 4es dugó, abból GND B+ B- és LED van.
Másik csatlakozón meg a két L két R és GND.
Azt hittem hogy a hang bemegy a potméteres panelba, az szűri, és onnan megy ki a hang az előerősítőbe, de nem, mivel ha komplet lecsatlakoztatom a szabályzó panelt, kimeneti hang akkor is van, csak ugyanolyan hangszintbe mint ahogy bemegy. Ezzel Azt hiszem ki tudtam zárni hol a hiba. Az erősítő panel jó. Még kiprobaltam egy olyat, hogy kivettem a kábeleket az 5os dugóbol, és bekötöttem fordítva. Azaz ha pl eddig jobb hangszóró zúgott, akkor ha fordítva bekötöm és :
Ugyanúgy a jobb hangszóró fog zugni, akkor az erősítő résszel van a gond.
Ha viszont a bal hangszóró fog zugni, azt jelenti hogy a zavart a potméter panel okozza. Ha a hibás potméter oldalt jobb kimenetre kötöm, az fog zugni, ha bal kimenetre, az fog zugni.
Megpróbáltam ezt fordítva is, a jó oldallal. Ha a potméter panel jó oldalát kötöm jobb oldalra, nem zúg, és ugyanúgy, ha a jó oldalt kötöm bal oldalra, úgy se zúg.
Tehát ebből kiindulva a hiba a potméter panelen lehet. De mi?
(#) Klorid hozzászólása Márc 23, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudnátok mondani helyettesítőt 2SC1775/2SA872 párosra? Egyébként létezhet az, hogy régebben vettem belőlük és kb. 200-250 erősítést mértem, amit most vettem Németországból azok pedig 450 körüliek? Pontosan ugyan úgy néznek ki, a felirat nyomása is ugyan az. A képen látható kapcsoláshoz kellene.

cyrus1pwr.gif
    
(#) mek-elek válasza jdani hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
A testág hibájában gondolkodnék, vagy, de kevésbé gondolnám a poti hibáját. Mérném a csatlakozók érinkezésén át a test folytonosságát.
(#) jdani válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Hogy valahol valami, ami a testre kell Hogy legyen kötve, nincs rajta? Mondjuk egy forrszem szakadás miatt pl?
Ezt átnézem.
(#) mcc válasza Klorid hozzászólására (») Márc 23, 2022 / 1
 
KSC1845F/KSA992F jó helyette.
(#) FAZ1 hozzászólása Márc 24, 2022 /
 
Helló szakhapsik!

Mi van olyankor, ha egy IC-s erősítő kimenetére nem teszek hangszórót, de a bemenetén van jel?
(#) Ódenka válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 24, 2022 / 3
 
Nem válaszol olyankor senki, csak a csend. Ott ficánkol az erősítőben a változatos frekvenciák tömkelege és szomorúan vehetik tudomásul, kutya se hallgatja, mi más lenne?
(#) FAZ1 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
A kimeneti terhelés hiánya miatt nem fő meg az egész?
(#) Ódenka válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Az nem érdekes a félvezetőseknél. Csöves erősítőnél a terhelés leszakadása, kivezérlés közben történése okozhat súlyos hibát...
(#) FAZ1 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
kösz!
(#) Régi motoros válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Ha bele gondolsz, a kimeneti feszültség változik a jeltől függően, de mivel a kimeneten nincs terhelés, tehát nyitott kapcsok vannak, áram nem folyik
(már úgy értem jelentős, mert a félvezetők fogyasztása azért ugyanúgy fennáll),
tehát melegedni sem fog.
Maximum az üzemi hőfokot veszi fel.
(#) Resi hozzászólása Márc 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Hozzám jutott egy TA 1200 A erősítő javításra ( egyik fokozat elszállt) A jelenleg jó fokozatot egy idősebb szaki régebben megjavította, és az erősítő tulaja, mondta, hogy 2 óra használat után behalt. Megnéztem és a javított fokozat működik viszont ami eredetileg is jó volt, azon behaltak a Fetek (irfp 240 és 9240). Az lenne a kérdésem, hogy valami hiba okán haltak be a fetek a jelenlegi rossz fokozaton is, vagy pedig természetes elhasználódás okán hallhatott be a jelenlegi fokozat is?
Még nem olyan régóta foglalkozok erősítő javítással, minden tanácsot szívesen fogadok, szakmám, de ugye iskolában se lehet mindent megtanulni.
(#) Gafly válasza Resi hozzászólására (») Márc 24, 2022 1 /
 
Idézet:
„vagy pedig természetes elhasználódás okán hallhatott be a jelenlegi fokozat is”

Ezt most rögtön felejtsd el.
(#) Resi hozzászólása Márc 24, 2022 /
 
Természetes elhasználódás alatt azt értettem, hogy elég nagy hőmérsékleten működnek ez pedig rövidíti az élettartalmát. Kicsit furcsán fogalmaztam.
(#) kistee válasza Resi hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Erről az erősítőről beszélünk?
(#) Resi válasza kistee hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Igen ez az, csak másfajta tranzisztorokkal. Vagyis ami nálam. Van irf ekkel.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Ma újra foglalkoztam kicsit a szabályzóval. Kivetttem minden potit a hibás oldalról, és egyesével forrasztottam vissza, és mindig próbáltam, mikor fog búgni. Közben nehány LED kiesett a potiból.
Visszaraktam az utolsó potit is, és már nem búg.
Visszatettem a nehány kiesett ledet a potiba. Sorba vannak kötve, és amint betettem az utolsó LEDet, világítottak is, de búgott is.
Tehát ha a ledek nem világítanak, nem zúg a hangszóró, ha a ledek világítanak, akkor zúg az az oldal.
Mi köze lehet hozzá?
(#) tothbela válasza jdani hozzászólására (») Márc 29, 2022 /
 
Szia!
Nem látom, de a potiknak 5 kivezetés lehet. Ebből kettő a ledeknek ad hozzávezetést. Bár nem érintkezik a hangjellel, de kösz, kontaktspay, vagy a potiból lekopott vezető anyag részecskék átvezetést okozhatnak a lledek és a hangjel között.
(#) jdani válasza tothbela hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Igazad volt, átpucoltam, már nem zúg
(#) Tocki hozzászólása Márc 30, 2022 /
 
Sziasztok. Szerintetek betehetnék egy videoton erősítőbe B817, D1047-et?
(#) reloop válasza Tocki hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Szia! Beépítheted, minden paraméterük messze túlteljesíti az elvártakat.
(#) Tocki válasza reloop hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Köszi, már rakom is...
(#) Resi válasza Resi hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Megjavúlt a végtranzisztorok (fetek) cseréjével.
(#) Resi hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy quad 405-ös erősítő (3055-ös tranzisztorokkal), nem a legszebb házzal mennyit érhet? Arra az árra lennék kíváncsi amennyiért meg is veszik.
(#) Resi hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Így néz ki belűlről.
Következő: »»   2373 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem