Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Amikor készült nem volt se tüz, se balasetveszélyes. Egy 1950-s Simens porcelángombos "nagymegszakitóról"(6A feletti ) mit gondolnál?
A két munkának semmi köze sincs egymáshoz. A mérő cserénél nem fognak szabványosítani.
Az a H tarifa lehet mégis megtérült volna ?
Ezek gyárilag ilyenek, nem hiba. Lásd a csatolt képeket az eredeti dobozukról. Nézd csak a BS10-es adatait!! A BS típusokat úgynevezett fokozatváltósnak mondták. ( A BK-sok nem tudtak ennyivel többet) Nem tudom van-e köze a mostani B és C jelleggörbéhez? Erre felénk (Eon) ha cserélik őket, sokszor egyel nagyobbat tesznek fel helyette, minden külön kérelem nélkül. Itt nálunk a lépcsőházban a BS 16-os helyett simán felrakták a 20A-osat. (mondjuk szerintem veszélyes, mert a lakásokba be sem néztek, hogy van-e, ill. mekkora a kismegszakító a lakáselosztókban?)
Köszönöm, akkor újra fogom tesztelni már csak a kíváncsiság miatt is. Nagyon sok idő telt el, teljesen érthető az eltérő specifikáció.
Ezek szerint ez kb. a mai 13A-es névleges értékűnek felel meg túlterhelési kioldásra. Zárlati kioldója nagyjából a kevéssé közismert "Z" karakterisztika körül van. Ha jól működik akkor teljesen korrekt egy 1,5 mm2 M-Cu védelmére.
A BK-sok nem tudtak ennyivel többet) Nem tudom van-e köze a mostani B és C jelleggörbéhez?
A BK-sok a mostani szabvány akkori kiadása (1991) szerintiek, a mostani jelleggörbe előírásokkal. Legfeljebb a technológiai fegyelem hiányzott még a gyártásban. A BS típusokat úgynevezett fokozatváltósnak mondták. Ez szerintem nem így volt. mondjuk szerintem veszélyes, mert a lakásokba be sem néztek, hogy van-e, ill. mekkora a kismegszakító a lakáselosztókban? Bármelyik szakértő azt mondaná a bíróságon, hogy a szolgáltatói kismegszakítónak nem feladata a mért hálózat védelme.
Üdv a csapatnak! Triviálisnak tűnik a kérdésem, de szerintem nem az. Villanypásztor telepítése esetén a földelőszondátol20m az előírás, de mi van, ha nem lehetséges betartani? Beköthető-e a lakás földelőbe? Mi a villanypásztor földelés viszonya az EPH-val?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2022
Ezt találtam...: "Figyelem! Szigorúan tilos a háztartásbeli, vagy a hálózati áramellátás földelését használni! Ha a villanypásztor készülék bárminemű meghibásodása folytán a hálózati földelésbe magasfeszültség kerül, ez a hálózatra csatlakozó készülékekben (rádió, TV, számítógépek, stb.) maradandó károsodást okozhat! Tehát a villanypásztorrendszernek feltétlenül különálló földelésre van szüksége." Egy netes oldalról.
Le kell verned egy földelőszondát külön, nem?
Ez gondolom azt az esetet irná le, amikor nincsen rendes védőföld kiépitve, és csak a konnektorra van kötve a villanypásztor testje.
Mellesleg szerintem, jó esetben kettős szigetelésű a gyári villanypásztor. Ugyanakkor, hogy neten olvastam, nem feltétlenül jó referencia...
(azért itt nyilván arról a földelésről van szó, amelyikre a kimenő egyik pólusát kötik)
Nem egyesíthető semmiféle (erősáramú hibavédelmi vagy gyengeáramú akármilyen) földeléssel, de a 20 m, ha akarjuk, vemhes. Ugyanis az egy régebben konstruált magyar szabványban van előírva, amelyet egy rendelet tart életben. Akkoriban ez volt az ökölszabály, hogy ha 20 m, akkor független. De van érvényes villanypásztoros EU származék magyar szabvány, abban meg 10 m minimum távolság van előírva. A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2022
Azért nem teljesen. Az egyik füle épp a napokban porladt szét a kezemben. Ejnye! 30 évesen így tönkremenni! A porcelán diazedeknek semmi baja.
Köszönöm a válaszokat. A szabvány az szabvány. Nem egészen értem, de mindegy.
4-5 hónapja meg az én kezemben porladtak szét a diazedek sárgarézlemez menetei. Mondjuk azok voltak már 60 évesek is...
Ellenőriztem őket 20A terhelőárammal. A leglassabb ~10 perc alatt lement, így a gyári specifikációját meglepő módon most is tudja.
Sikerült megtudnom a napelem pályázathoz a kivitelezőtől az információkat. Azért nem találni egyértelmű választ rá, mert elvileg (így fogalmazott a kivitelező is) az óracsere díja és a folyamat adminisztrációs költsége része a pályázatban elszámolható költségeknek, és a villamos művek külön fogják kezelni a tetszőlegesen kért óracseréket meg a napelem pályázat miatt kért óracseréket, mert a napelem pályázathoz kért óracsere elsőbbséget élvez majd, mert addig nem üzembehelyezhető az új napelemes rendszer, amíg az óracsere meg nem történt. Szóval elvileg ingyenes vagy legalábbis elszámolható költség, de nem volt túl meggyőző a napelemes cég akivel szerződtem.
Szerk: MVM Next területhez tartozom (átörökölt elmű-émász ügyfél ) A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
Köszönöm az információkat, én egy veresegyházi céget választottam, elmondásuk alapján nekem kell majd intézni a teljes folyamatot saját költségemen, ők nem tudtak választ adni róla.
Szerintem csak a 32A egy fázis és a 3x16A 3 fázis közötti hálózatfejlesztési hozzájárulás mértéke, azaz olyan 80 E Ft max, összeget jelent. A többi egyéb költség saját zsebből megy, amit előzőleg leírtam ezzel kapcsolatban, mikor kérdezte. Ha volt vezérelt mérő, az is megszűnik. Érdemes megfontolni, aki belevág.
( Veresegyház, Gödöllő, Isaszeg, Pécel terület ) A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
Az egész legjobban a meglévő mérőhely állapotától, szerződött teljesítménytől és a fázisok számától függ.
Ha ez nem szabványos, régi és 1 fázis, akkor sokba fog kerülni.
Nálam ki van építve egy 3x16A-es vezérelt ág is, jelenleg tartaléknak használom, mert a hőszivattyúhoz nem tudott adni a gyártó SCOP tanúsítványt, ezért nem kaptam meg a geo-tarifát, szóval nem a hőszivattyút és a primerkeringetőt kötöttem rá, hanem egy 6kW-os 3 fázisú fűtőpatront, amit csak arra használok jelenleg, hogy havonta 2 alkalommal legionella mentesítés miatt felül fűti a HMV tartályt az épületautomatika, egyéb időszakban a hőszivattyú fűti a HMV-t.
Hol találok amúgy bővebb infót arról, hogy a vezéreltet kötelezően meg kell ekkor szüntetni? Az rendben van, hogy az elszámolásban költség "nullázásra" nem használható, de megszüntetni miért lenne szükséges? Szerk: Gödöllő terület. A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
Szia!
Ezt végig olvasva megtalálod.--bár 10 ból 8 szerelő igy gondolja,a 2 meg máshogyan . Némi lutri ................. file:///C:/Users/attil/Downloads/Egyetemes-szolgaltatasi-uzletszabalyzat-melleklet-20190913.pdf
Ez gáz !
De a lényeg az, hogy a tulajdonos óvja, karbantartsa a rendszert, villámhárítót szereljen fel, túlfeszültségvédőt stb. Ha elromlik, addig nem jár az olcsó energia. Ösztönző szerepe van. A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
Szia!
Elnéztem.... Viszont nem találom ,valahol ebben rejtőzik ....mit, hol, hogyan MVM NEXT Egyetemes-szolgaltatasi-uzletszabalyzat-melleklet-
Erre gondolsz. Igaz, ez 2018 as.
Szia!
Igen ---bár a másik 2021 Áprilisi. Abban taglalják , hogy nappali A tarifa X amper, Akkor kedvezményesen is X amper. De csak egyféle vagy a H ( hőszivattyú )vagy a B (éjszakai )
Sziasztok!!
Segítséget szeretnék kérni villanybojler téren. Lenne egy ARISTON BLU 1 ECO EU 80V 75L, ELEKTROMOS BOJLER 1,8KW aminek ledes kijelzője van. A házban a fő földellő vezetéket idéglenesen megszüntettem mert mértem rajta 1,150v a bojlert bedugtam a kettes ajzatba és a földelléshez és a fázishoz érintettem a multimétert 230v mutatott ez hogy lehet ha megszüntettem ideiglenesen a földellést ?? Egyébként ha nincs bedugva 0,70v mutatot a renes földellés melett! Köszönöm előre is a segítséget A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
Mihez képest mértél a földelő vezetéken 1,15 V-ot?
A bojler betétnek elég nagy a kapacitása és a kapacitív csatolás adhat ki a házra 230 V-ot. Jól kötötték be? Ha a nullát szakítja meg a szabályzó, akkor könnyen megjelenik 230 V a házon. Ellenőrizd a bekötést! Nagyon könnyelmű vagy. Bármi mást megszakíthatsz, de ha feszültség alatt van a bojler, a védővezetéket soha.
És mi van a vizvezeték csővel? Ugye megy a falban, esetleg a földben is a fémcső, ez bizonyos mértékű földelést okozhat, de azt nem mondanám hogy ez biztonságos... Persze ha nincs zárlat, nem folyik áram, akkor "jónak" méred a fesz különbséget....
|
Bejelentkezés
Hirdetés |