Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Konzerv telefon
 
Témaindító: por.atka, idő: Júl 4, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) por.atka hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Szép napot mindenkinek!

Nemrég láttam a TVben hogy két konzervdobozból könnyen telefon készíthető! Sajnos a film elejéről lemaradtam.
Ha valaki látot már hasonló szerkezeteket fel tudná vázolni hogy mi a működésüknek a lényege? Milyen elektronika kell a konzervdobozokba hogy telefonként működjenek? Esetleg egy kapcsolási rajzot/nyáktervet is tudtok adni?

Köszönöm szépen a segítséget előre is! Nagyon jó lenne egy ingyenes konzervtelefon, mert nagyon magas a telefonszámla
(#) mex válasza por.atka hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Kezdőknek nem ajánlott az elkészitése.
Az áthidalni kivánt távolságtól függően megfelelő hosszúságú cukorspárgát mindkét doboz fenekére egy kis furaton keresztül ráerősitjük,majd megfeszitve rábeszélünk.
Nedves,zivataros időben kültéri használata nem ajánlatos a villámcsapás veszélye miatt.
(#) por.atka hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat! Megható hogy ennyire törődnek a kezdőkkel.
Viszont kicsit zavaros a leírásod mex akkor egy vagy kettő kondit hegesszek a negatív (piros) drótra?

És egy utolsó kérdés: ha kész a konzervtelefon, mindenképpen góliát elemről kell hajtani vagy elmegy az AA-król is? (ugye azok a bébigóliátok)

Mi ez a cukorspárga? új génmódosított növény? :S még a sima répám se szeretem, a cukkinit meg utálom...
(#) zenetom válasza por.atka hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Én olvastam már ilyenről (szerintem nem a sima zsinóros megoldásról van szó, ne nevessük már ki!). Szóval kell egy kéteres vezeték, mind a két konzervdobozba (vagy bármilyen más műanyag doboz megfelel) rakjunk egy nagyon érzékeny hangszórót. Ha belebeszélünk az egyik hangszóróba akkor az gerjeszt annyi áramot hogy megszólaljon a másikban. Igaz én úgy olvastam hogy házilag kell megcsinálni a hangszórót, de majd felrakom hogy hogy is kell.
(#) por.atka válasza zenetom hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Köszönöm a gyorsválaszt de nemtudom képes leszek-e megépíteni ezt a szerkezetet. Esetleg kapcsolási rajzot/ nyáktervet kaphatnék? :$

Az elemmel mi történt? Akkor most dinamós lesz? :O
A hangfalat hogy fogom egy konzervdobozba beleerőltetni...ennyire nem szeretem a konzerveket.
És milyen az a zsinóros telefon?

Ja, és hogy kell "gerjeszteni"? bocsi, eléggé kezdő vagy ok.
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Szentül megvoltam győződve,hogy a kérdező poénnal akarta inditani itteni pályafutását,ezért is válaszoltam úgy... Mellesleg tulajdonképp tényeket közöltem.
Ami a telefont illeti: bizony mi is készitettünk ilyet,postai fülhallgatókból (sárga eloxált burkolatos).
Valóban csak két vezeték kellett hozzá,és vidéken a szomszédasszonnyal édesanyám tudott beszélni,igaz az elején emelt hangot használt(Ica hallassz)?

Konzervtelefonból viszont tényleg csak a madzagosat ismertem....
(#) por.atka válasza mex hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Igen, a zsinóros telefonra gondoltam, a kéters szigetelt zsinórral
(#) 18david18 hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Hali!

tudomásom szerint semilyen elektronika nem szükséges bele! pusztán fizika :yes: a lényeg, hogy a konzerves doboz aljára megfelelően rögzitjük a spárgát, ha ezzel megvagyunk a 2 konzerves doboz úgy helyezzük el, hogy a spárga feszüljön :yes: ha belebeszélünk a doboz alja rezgésbe jön és a megfeszített spárga úgyan úgy megrezegteti a másik doboz alját amely hangot hangot ad ki :yes:
Persze meg lehet oldani elektronikusan nagyon egyszerűen, úgy hogy viszonylag szépen halható legyen :yes: a kapcsolást csatoltam
Sok sikert!

Üdv!
(#) ferci válasza por.atka hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Ha nincs villámveszély, a vékony acéldrótot használnám konzervdobozhoz...
(#) Feri007 válasza 18david18 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Tejfelesdobozzal és cérnával is működik!
(#) Gafly válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Elem miert kell bele?
(#) Mzolee válasza Feri007 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Jah, és azt már a macskák is örömmel használhatják
(#) Iszkakof István válasza por.atka hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Elnézést a közbeszólásért, de gyermekkoromban én is készítettem olyan telefont, amilyet a fiatalúr ragoz. Azért gondolom, hogy fiatal az úr, mert a jó öreg szénmikrofont nem ismeri (már talán senki). Én is készítettem olyan telefont és lenyűgöztem vele a falusiakat, egy olyan faluban ahol telefon csak az MTSz irodán volt. Amikor a seregben szolgáltam, a század híradósa voltam és a kiképzés lényege az időben elkészített működő telefon vonal volt. Az áramforrás egy készülékben egy 1,5 V-os Volta elem volt. Külön érdekessége az áramforrásnak, hogy mielőtt használni akarták volna, fel kellett tölteni vízzel (a fronton háború esetén jó az is ha a baka belevizel az elembe). Szénmikrofont nem fogsz találni, csak ha nagy szerencséd van egy gyűjtőnél, vagy épitel magadnak. Jók voltak azok a készülékek, mert az elem bírta bennük tovább is mint egy baka szolgálati ideje. Ha érdekel a kapcsolási rajz, lerajzolom és elküldüm. Kb. úgy fogsz örülni, mint amikor a detektoros rádiód megszólalt.
(#) Iszkakof István válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Mellékelem a szénmikrofon és a telefon(halgató) fényképét
(#) esoma válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Igen, hallottam már a szénmikrofonomról de csak egyet sikerült nagy nehezen beszereznem az nem működött ezért megváltam tőle... Szénmikrofon nélkül nem lehet megoldani?

Köszönöm mindenki gyors és kielégítő válaszát!
(#) surda2000 válasza esoma hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Szénmikrofont találhatsz a régi tárcsázós(nem nyomógombos) telefonokban.
(#) Iszkakof István válasza esoma hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Egy szénmikrofonos telefonkészülékben nincs félvezető egyáltalán, mégis 15-20 km-re továbbítja a jeleket, egy 1,5 V-os teleppel, természetesen vezetékeken. Használhatsz más mikrofont is, de ahhoz már az erősítő elengedhetetlen. A szénmikrofonon keresztül folyó áram erőssége változik a membrán előtt elhangzó beszédtől függően, amit a vonal túlsó végén a telefon(hallgató) visszaalakítja hallható szóvá.
Kükdök egy egyszerű kapcsolási rajzot egy egyszerű telefonvonalról. Ez csak pár km – ig működik, mert abban a telefonban, amit ezelőtt emlegettem, van egy autotrafó is.
(#) por.atka válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Utánanézek ennek a szénmikrofonnak bár a leírtak alapján nem tudom hogy mekkora a valószínűsége hogy találok egyet... meg még nem is láttam de a képek segíteni fognak, köszönöm.
(#) Medve válasza por.atka hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Én meg azt hittem , hogy valami egyszer használható eldobható, "emergency" mobiltelóról lesz szó..
(#) por.atka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
De, köbzoli olvastam és tetszett is amint tudom megcsinálom! Bár ha esetleg egy nyáktervet tudnál adni... sokat lendítene a dolgon!
(#) archie203 válasza por.atka hozzászólására (») Júl 9, 2008 / 4
 
Találtam valamit egy könyvben gondoltam lefényképezem és felteszem...
ui.: a képek minőségéért felelősséget NEM válalok!!!!
a képeket majd elfelejtettem!
(#) archie203 válasza archie203 hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Ja, és némely szöveg csak úgy olvasható, ha lemented, és nagyítod!!!!!!!!!
(#) zenetom válasza archie203 hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Ez nagyon jó könyv! Barangolás a tudomyányok világában? Ha jól tudom az utolsó fejezet foglalkozik az elektromosságtannal
(#) Gafly válasza por.atka hozzászólására (») Júl 9, 2008 / 4
 
Szenmikrofont megprobalhatsz ugy is kesziteni,
hogy fogsz nehany kimerult szarazelemet (legjobb
talan a "laposelem" mert abban pont harom grafit
rud van. Ovatosan szetbontod oket es igy kinyersz
osszesen harom grafitrudat, a vegen fem sapkaval.
Kettore forrasztasz kivezeto huzalt es a kozepukre
reszelsz egy-egy homoru melyedest. Ezekre keresztbe
fekteted a harmadik a rudat (a melyedes miatt nem
fog legurulni es az sem baj ha a reszeleskor
keletkezett finom porbol marad a melyedesben).

Ezt az egesz osszeallitast egy papirdoboz tetejere
rogzited...

Megegyszer, kicsit maskent
Tehat, fogsz egy papirdobozt (ez lesz a membran),
erre parhuzamosan rogzited (kotod/ragasztod) a
ket kireszelt grafitrudat, araforrasztott huzalok
lesznek a szenmikrofon ket kivezetese. Az ezekre
keresztbe feltett harmadik grafitrud ket ponton
nyomastol fuggo atmenti ellenallast ad, igy az
atfolyo aram a hangrezgesek utemeben ingadozni fog...
(#) archie203 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Pontosan
(az utolsó fejezet a ,,számítástechnika'', de amiben én ezt találtam az az ,,elektromosság és mágnesesség'')
(#) Iszkakof István válasza por.atka hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Kedves por.atka
Akarsz-e építeni szénmikrofonos telefon készüléket, vagy csak mint érdekesség foglalkoztat?
(#) por.atka válasza Iszkakof István hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
csak mint érdekesség szeretnék építeni
(#) por.atka hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
a könyv alapján megcsináltam, köszönöm!
Ha meg tudod csinálni jobb minőségben töltsed őket újra fel/ scann ha lehetséges! köszönöm
(#) archie203 válasza por.atka hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Szívesen!
(#) archie203 válasza por.atka hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Bocsi de sajna ennél jobb minőségben nem tudom megcsináln
(DE ha az egyik képre rányomsz jobb egérgombbal akkor megjelenik 1 kis menü amiben valami olyasmit mell kiválasztani, hogy ,,kép mentése más néven" és akkor egy képnézegető programban türhető minőségben nagyíthatod) ha ezt már próbáltad akkor majd megpróbálom máshogy feltölteni!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem