Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3709 / 3960
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Amúgy melyik alkatrészt akarod kiszedni?
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Ez sajnos nem járható, az egyik alaplapból majd úgy kell kiszedni az alkatrészt, hogy sérülésmentes maradjon, mert be kell tenni a donor alkatrészt (amit most is próbáltam kiszedni a donor alaplapból).
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
A donor alaplap sarkán lévő PS/2 aljzatra lenne szükség egy másik alaplap javításához.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
PS/2 -vel nem tudom érdemes-e szenvedni, ami oda csatlakoztatható abból már mindből van usb-s is.
(#) szidom válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2022 / 1
 
Üdv!
Én a helyedben megfordítanám, hogy alul legyen a vasaló. Úgy tudom a meleg felfelé igyekszik.
(#) vision61 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Adnék ilyen csatlakozót, csak be kell forrasztanod. De ha nem tudod kivenni a rosszat, hogy fogod kicserélni?
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 6, 2022 / 1
 
Teljesen egyértelmű, hogy alulról kell melegíteni, a meleg felfele áramlik.
De még gázlángon is ki lehet szedni sérülés nélkül, csak kellő tapasztalat kell hozzá. De ha úgysem kell a nyák, simán törd le a sarkát és kész. De tényleg nem tudom hogy tudsz ennyi ideig fönnakadni ilyenen, azóta egy tucat GPU magot meg egy marok VRAMot lecseréltem. De mondtam a halogén vonalizzót is, az is melegít nagyon erősen és fényvető még a hőt is irányítja, csak ne nézz bele, mert utána nem fogod látni, mit forrasztasz.
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Egy olyan számátógépben kellene PS/2 aljzatot cserélnem, amin Win98 fut és nincs USB az alaplapon.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
A próbálkozásomnál a donor alaplap a processzorhűtőnél fogva volt befogva a satuba, így tettem rá a vasalót. Viszont azt nem tudom, hogy ha sikerülne is megtartanom az aljával felfelé a vasalót a satuban, akkor hogyan álljon meg rajta az alaplap elégségesen stabilan...
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Próbáld meg a nyelénél fogva rögzíteni a satuba.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Azt gondoltam, csak hogyan fog elégségesen megállni a vasalón az alaplap, mert az alaplap sarkán van a csatlakozó és a processzorhűtőtől lebillenhet a vasalóról...
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2022
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Ha ilyeneket csinálsz, reménykedsz is, hogy az alaplap működni is fog? Szerintem adna valaki egy működő alaplapot és nem kellene ennyit küzdened.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
A PC, amit javítanék, az egy retro gép Win98 rendszerrel, retro célokra, csak a szétkopott PS/2 aljzatot kellene cserélni benne, mert nagyon bizonytalan. Úgyhogy helyettesíthetetlen hardverről van szó. Egyenlőre az alkatrész donor alaplapot kínzom...
(#) vladcepes válasza szidom hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Üdv!
még annyi hogy ehhez a rajzhoz rajz jó lehet ez a kijelző? Bővebben: Link
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
OK. Igy már jogos. (ott tényleg nincs más út) Modjuk még arra érdemes odafigyelni ha a csatlakozó közelébe van más alkatrész az ne olvadjon ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2022
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Most hány ember kell ahhoz, hogy alá tudj támasztani egy alaplapot? Farönk, konzerv, könyv, akármi jó hozzá, meg amúgy is az egész lapot kell melegíteni, 8 rétegű nyáknak nem tudod csak a sarkát melegíteni. De a procihűtő ugye vicc és nem akarsz úgy alaplapot melegíteni, hogy hűtés van rajta?
(#) Gafly válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Ha a közös andódosat választod ki, akkor igen.
Hogy a bekötése passzol-e, az másik kérdés (innen nem tudjuk úgysem megmondani).
Meg hogy a proci mennyire szereti közvetlenül meghajtani a piros LED kijelzőt.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Idézet:
„nem akarsz úgy alaplapot melegíteni, hogy hűtés van rajta”

Viccelsz? Annál fogva van a satuba befogva.
(#) vladcepes válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Köszönöm! A rajzon közös anódos. "Hogy a bekötése passzol-e, az másik kérdés" akkor azt hogyan tudnám megnézni?
(#) Gafly válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Igen, csak ugyanazon a linkelt adatlapon van a közös katódos is.
A bekötés meg a programtól és a nyáktól függ. Látatalanban nehéz megmondani, de valószínűleg nem fog eltérni...
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
De, nem vehetem le a procihűtőt, mert nem tudnám visszatenni (nem tudok pasztázni).
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Adatlapokról.
Vagy kilámpázással. Persze vigyázva, hogy pár mA follyon és kicsi feszültség, mert a LED-ek nem szeretik 7...10 V-os fordított feszültséget
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Adatlapon a kijelző bekötése megvan, csak az nincsen meg, hogy az ismeretlen program, az ismeretlen nyák-on hol gondolja a szegmenseket, tizedes pontot és a közös anódot.

Multiméterrel is ki lehet lámpázni, dióda vizsgáló állásban, az elég biztonságos.
De itt szerintem nincs mit lámpázni...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Eltöltve még egy kis időt a problémával, a processzor oldal bekötése is tiszta.
Ha még az is kiderülne, hogy a tervezője szerint eredetileg milyen kijelző lenne benne, akkor csak össze kell nézni a két adatlapot (ha megvan hozzá a nyák).
Ha meg nincsen meg, akkor meg úgy kell megtervezni...
Szerintem itt a vége a történetnek.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 7, 2022 /
 
Köszönöm! Haza érek megnézem a nyákos rajzot hogy ki kivel van. (max be linkelem egy segítség kérésre) . Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Meg találtam a rajzot. Kapcsolási rajz,1-es ,nyák 2-es ,és a led amit néztem hozzá Led.
Össze hasonlítottam, én úgy látom hogy jó ,de ha meg erősítitek azt meg köszönöm!

1.jpg

2.jpg
   
(#) jan5650 hozzászólása Ápr 11, 2022 /
 
Sziasztok!

NYÁK padok, furat szerelt ellenállások, mikrovezérlők forrasztáshoz milyen összetételű ón ajánlatok? (Ólom tartalmú kizárva, próbálom kímélni magam)

- Sn95Ag4Cu1 ?
- Sn99Cu1 ?
(#) Bakman válasza jan5650 hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Otthoni használatra kb. teljesen mindegy, törékeny mindkettő.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 11, 2022 / 1
 
Metripond-ban dolgozott apám egyik tanítványa.
Jó fej volt mellesleg.
Napi 8 órában forrasztotta Hódmezővásárhelyen a mérlegek paneljait. Olyan piros volt a szeme mint a nyuszié. De nem az ólomtól.
Szerintem napi 1...5 panel kézi forrasztása esetében nem kell nagyon rinyálni.
(#) Skori válasza jan5650 hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Ha az ólomtartalmú kizárva akkor kb. egyiket sem.

Az ólom "mérgezősége" erősen függ attól, hogy milyen formában kapunk belőle. Fémtiszta ólomként elegendő arra gondolni, hogy nem is olyan régen a vízvezeték csövek is ólomból voltak... Vajon miért nem okoztak tömeges ólommérgezést? (mert az ólom nem igazán oldódik a vízben)
Viszont az ólom vegyületei, pl. vízben oldódó fém-sók erősen mérgezőek. Konkrétan a forrasztóón melyik kategória lehet?
Következő: »»   3709 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem