Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » ST151 végerősítő
200ohmmal kisebb áramnál, 270ohmmal nagyobb áramnál fog belépni a védelem. A 200ohm szerintem teljesen jó lesz.
Szia!
Párhuzamosan a 270R-ra,egy 1,2k-os ellenállás.
Hi Mesterek! Lenne 2 kérdésem. Egyik hogy a t3, és a t6 nél lévő tranyok mjl340/350 paros helyet használható e a 2sa1381/2sc3503 hosszú távon? Jelenleg rendelés előtt állok s most a 2sa/sc paros van benne. Müködik de ezek a tranyok 100mA tudnak, az ajánlott 500mA helyet. Maradthat vagy csereljem?
Másik kérdésem a hűtéssel lenne kapcsolatos. A hűtő bordán mérve mekkora az a hőmérséklet amit tartani illik? Ventilátoros hűtése lesz s a vezérlést hozzá kellene igazitani, pl hogy a 50°c tartson, vagy a 60°C-ot? Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
D11 és D12 miatt 20mA-nél több nem folyhat T3-on, úgyhogy használhatod a 3503/1381 párost. Arra figyelj, hogy a 2SC/2SA verzióját pár éve már nem gyártják, tehát esélyes, hogy esetleg hamisat kapsz...
Hi Mesterek!
Köszönöm a segítséget. A 3503/1381 párosokat egy vagy másfél éve rendeltem valamihez a hq-tól anno, onnan maradtak. Megrendelem azért az mje duót
nem értem én ezt, lemaradt a hozzá szólás fele. Jártam már így többször szóval a hőfok beállítására van ajánlásotok? Most egy vég volt a bordán s fél óra "kinzás" után már éppen hogy elviselte a kezem. Tippelnem kellene ~45°C körül lehetett. Véglegesen vagy össze szerelve 2db vegerositő lesz egy bordán (184mmx150mmx40mm), igy biztos hogy kell majd hűteni. Azt nem tudom hogy meddig hütsem, vagy milyen hőfokot tartsak. Amit észre vettem, hogy meleg vegtranyoknál az" alapjárati" aramfelvétel 60-120mA felmet. Igaz hangszoro illetve jel is volt a bemeneten, viszont nem volt kivezerelve (hangerő 0 volt).
Szia! A tranzisztor terhelhetősége a hőmérséklet növekedésével csökken. A példa kedvéért vegyünk egy 150 W-os tranzisztort, ami 25°C-on terhelhető ennyivel. Ha felmelegítjük 150°C-ra akkor 0 W-os lesz. Az összefüggést lineárisként kezelhetjük, a jelenséget teljesítmény deratációnak nevezzük.
Egy adott kapcsolásban dől el, hogy mekkora a maximális áram-feszültség szorzat, amiből aztán kiszámolható a megengedhető legnagyobb hőmérséklet. Általánosságban 30-40°C-on elindítjuk a ventilátort és 70°C-on leválasztjuk a hangszórót.
Sziasztok,tegnap kicsit hangosan hallgattam a zenét az st.400w változatán,és megint azt hallottam hogy egy bizonyos hangerőtől elkezd kattogni a hangsugárzó.Mintha tizedmásodpercekre tiltana a védelem.Megküldtem 1Khz sinussal 6ohmos müterheléssel,de akkor semmi,maximumig kitudtam terhelni.Zenével csinálja.Zenével majd 1v Dc jelenik meg a kimeneten,mondjuk 40watton,sinusnál csak pár 10 millivolt,teljes kivezérlésnél is.Van 3 db épitett ilyen nagy st. végfokom oldalanként 4 pár végtranzisztorral,és mindegyik csinálja.Már nem tudom mit mérjek nézzek rajta.A végtranzisztorok Mj 21193-94 ha jól emlékszem,az egyikben, a másik kettőben Mj 15023-24 úgy emlékszem.A segitséget előre is köszönöm.
Biztos hogy nem a hangszóró szivat?
Nekem van egy hangszóróm ami kisebb hangnál kiválóan működik, de nagyonn hangerőnél le-le zárlatol... Egy pát FET bánta már ezt (nem ST151 erősítővel)..
Igaz Vifa 21cm hangsugárzót hajtottam vele(Preludium dobozok),gondolom birniuk kellene.Az tény hogy lehet sok neki a watt
Pont erről beszélgetünk Bélával az előerősítős topik legutolsó oldalán. Olvasd el.
Csökkentsd le a visszacsatolókör 100 µF-os kondiját 10 µF-ra és a bemeneti csatolókondit 1 µF körülire.
Szia! Megfelel, kimondottan a erre a feladatra való.
Meg van a kattogás oka nem erősitő baja van hanem valószínűleg rosszul lettek a 21cm vifák megcsinálva.Egy bizonyos kilengés után a kezd el kattogni,más hangszóróval nincs ilyen probléma.Vihetem újból megcsináltatni.
Ezzel el is tűnnek a mélyhangok!
Hajrá! Üdv!
Én kipróbáltam amit irtál,van az asztalon egy donor darab de nagyon rossz lett a hangja igy vissza cseréltem mindent a régire.
Legalább tudjuk mit nem szabad csinálni.
2db 3.3uf kondit kötöttem sorba vima fólia de nagyon rossz lett tőle azért csináltam vissza az egészet.
Értem. Őszintén sajnálom, hogy nem jött be a módosítás. Nem kitolni akartam veled.
Ne viccelj már hogy lenne ez kitolás ez próba volt csak.Nem jött be nem használjuk.Ennyi csak.
Üdvözlet mindekinek!
Toroid beszerzést követően megpróbáltam ±35V-al táplálni az előtte ±12V-ról üzemeltetett ST151-et. A következménye az lett, hogy R4 (47Ω) elégett. 12V-on nem volt gond vele, így elsőre megtörtént a krach. Mit gondoltok hol keressek hibát, mit érdemes cserélnem? Előre is köszönöm!
Üdv!
Feltétlen nézd át, hogy okozhatott-e valami zárlatot az átépítés során! Az említett ellenállás elégéséből legalább a T3 hibájára lehet következtetni, de más félvezetők is tönkre mehettek. Első körben az alkatrészek kiforrasztása nélkül, multiméterrel mérd meg a diódákat és a tranzisztorokat, hogy van-e zárlat a lábaik között?
Még fennáll valami probléma, méricskélek, de nem találom az okát.
Az eddig is jó panel kimenetén 0V, viszont a hibás táp kimenetén +35V. Zárlatos tranzisztor vagy dióda nincs és a panelt is átnéztem, nincs zárlatos forrasztás sem. Persze nem merem így tápon tartani pár másodpercnél tovább, de ennyi idő alatt melegedés és égés sincs. A szimmetrikus táp megvan, ±36V pufferkondik után közvetlenül mérve. |
Bejelentkezés
Hirdetés |