Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   260 / 1682
(#) lidi válasza pixels hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Miért kellett belefűrészelni a trafóba ?
(#) pixels válasza lidi hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Vaterán, akitől vettem azt mondta gyárilag volt így a nyomtatóban, mert nem fért be másképp Elég érdekes volt számomra ez, de annyira nem érdekelt, mert nekem annyi a lényeg, hogy csináljon ~10V-ot a VF3-nak . Viszont bővülne a végfok még pár TDA2030-val, így kell a másik tekercs is, ezért kérdeztem meg, hogy mennyire lehet terhelni.
(#) Petroimro válasza miklosch hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Minden elismerésem :kalap:
Nagyon szép, rendezett...
Gratula
(#) gtk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Jol nez ki, szep munka
(#) mex hozzászólása Júl 13, 2008 / 1
 
Egyik ismerősöm kérésére készitettem ezt a mikrofonerősitőt. Semmi extra,LM1875,+2db BC414.
Dinamikakompresszor nincs. Kérdeztem hová kell,de nagyon titokzatos,csak annyit mondott kocsiba kell ...(biztos csirkét akar árulni)
(#) szabi83 válasza mex hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
:kalap:
Gyári lakkozot nyákot használsz?
(#) szaboi hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Sziasztok!

En az elektronikaval foglakoztam mikor kisebb voltam de abbamaradt, akkoriban megépitettem egy szirénát és valami villogot és nekem ugy 6 évre annyi volt..de jött az egyetem és automatizálásra jelentkeztem ahol volt már végé az első évnek amiben egyik félévben analog elekronikát tanultunk és meg jön 3 év hihi..na de erről ennyi...gondoltam hogy ha már itt a nyár fogjak neki mesterkedni egy kicsit. Első dolog amit elkészitettem az egy hőkapsoló volt ami 1 nap alatt elkészült. A második dolog amit épitettem az egy kivezérlés jelző (VU Meter).
Már elégé belejöttem a NYÁk tervezesbe ami időbe telt amig kibogoztam hogy mi és hogy kell és nekikezdtem a VU nak ...3 nap alatt el is készült és őrvendtem hogy müködik mert első nyákom volt amit a rajz alapjan "terveztem". Már csak a tápja van hátra és a beépitése az erősitöbe amiben már az őregem is fog segiteni Feltettem néhány képet is...a lyúk furások egy kicsikét "slégek"
(#) szaboi hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
A videó nem fért fel a file-ok közé itt van
(#) mex válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Gyárilag lakkozott nyákra még sohasem fotóztam.
Nem ördöngősség jól lakkozni.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Ma szereltem fel tesztelésre a fóliasátor ajtó vezérlőmet. A fóliasátor ajtajait nyitja/csukja hőmérséklet, és idő függvényében (és majd szélerősség függvényében) de az időkapcsoló része most nem kellett, ezért azt a részét nem használja a kód. Menürendszerből lehet beállitani mindegyik ajtó nyitási és csukási hőmérsékletét (a fóliasátor 2 végén lenn és fenn ajtó, és középen egy ajtó felül..). Van egy kis távirányítója benn a fóliában ami méri a hőmérsékletet, és a rajta lévő gombokkal lehet megállítani az egész rendszert, és az ajtókat föl/le nyitogatni ha véletlen szükség lenne rá. Egy-két műszaki adat hőmérőként MCP9801-est használtam, ugyanazt tudja mint a DS1621,meg az LM75 csak kb. harmadáron. Időmérésre DS1307-t használok, ATmega16 és ATtiny2313 a lelke az egésznek, RS232-n kommunikálnak kb. 25m UTP kábelen 2400baud sebességgel. Az egész 24V-ról megy, 2db autóakksiról, méri az akkufeszültségét, és (majd a töltőáramot is, csak egy-két dolgot még ki kell hozzá számolni) és majd ennek függvényében kapcsolja az akkutöltőt is. A 12V-os kimeneteket FET-ek kapcsolják és erre jönnek rá a relék amelyekkel polaritást váltok az ajtómozgató motoroknál.

A távirányítóban a lomexban egy ideig kapható számukra teljesen ismeretlen kis LCD-t használtam, mondhatni elég csúnya protokollja van, főleg amikor értelmes adatot akarunk kiírni arra a négy hétszegmenses karakterre

Az akrillan lakk nagyon nem fér meg az SMD alkatrészekkel, lakkozás előtt be kell forrasztani mindent mert nagyon rondák a forrasztások.... :no:
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
És még a maradék 2 kép a központról
(#) zenetom válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Ez nagyon szuper lett
Gratula!
(#) Doncso válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Maximális elismerés, gyönyörű munka!!! GRAT
(#) banyaiakos válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Nemsemmi. Teljesen mintha gyári lenne. Nem is tudom, hogy én mikor fogok ilyen szintre jutni.
(#) mex válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Minden elismerésem! Tényleg gyönyörű,profi munka.
(#) hapro válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
B...sszus. Ez nem semmi. Szép munka:yes: , nem állnék neki ilyennek az biztos.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Hali
" Nem nagyon szoktak nálam kiszakadni alkatrészek a panelból" nekem sajna már nemegyszer volt rá példa, meg sokszor tervezek olyan helyekre panelt ahol nagy rezonancia van, (pl kompresszor, kapunyitó) és megfigyeltem, hogy ilyen helyeken pár év után fellazulnak a forrasztások (sajna).
Azt a zöld színű szabványos sorkapcsot én is szoktam használni, fogóval (fellazított állapotba) ki lehet húzni a lábait kb fél centire, így szoktam betenni a panelba, forrasztóval hozzá lehet férni óvatosan, aztán meg vissza lehet tolni az egészet.
üdv
(#) vicsys hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Na, végra valahára le tudtam próbálni a 4 ledes levilágítómat.
A megvilágítási idő 6:30 és dupla üvegen keresztül. Egész jó lett :gumicsirke:

P7140003.JPG
    
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Én nekiállnék..........de hogy ilyen panel nem születne belőle az tuti
(#) Frankye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Mindenesetre szebb (és hasznosabb!) mint a honlap-feltörés... :hehe:
(#) soos csaba hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Szevasztok!Kesz ledtem vegre a kis szkopomal,mar februar ota csinalom,es most ledtem kesz vele,mert az eredeti szkop rajzhoz 5 lo 38-as kepcso illik,de ennekem egy b7s1-es tipusu kepcsovem volt ithol,es ezert sok atalakitast kellet hogy vegezek a kapcsolason.Sok koszonet jar Medvenek es mp3makernek,mert nagyon sokat segitetek nekem hogy sikeruljon a szkopom. Nehany parameter a szkoprol:Y bemeneti erzekenyseg 5mV/div,bemeneti ellenalas 1Mohm/30pf,frekvencia 30 HZ-2,5MHz.A bemeneti max terhelhetoseg 300V.X bemeni erzekenyseg 10mv/div,bemeneti ellenalas 220kiloohm,frekvencia 20 Hz-500 khz,max bemeneti terhelhetoseg 300V.Teszek fel nehany kepet a szkoprol.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Meg egy kep.

HPIM2479.JPG
    
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Ebben a hsz-ban bemutattam a még be nem ültetett nyákot. Leteszteltem, és fülre egész jól teljesített a kapcsolás! Ha valakit érdekel egy 2x32w/4 ohm vagy kb. 1x60-70w/8 ohm erősítő, akkor szívesen készítenék belőle cikket, de csak ha van érdeklődés! Köszi!
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
még néhány kép:
(pufferkondi növelve lesz, plusz még gondolkodok rajta, hogy a fázisfordítást végző TL072-n állítsak egy kis erősítést is, bár még nem tudom, hogyan...)
Jah, igen. a TL072 sajnos rossz oldalra lett tervezve... következő panlenél erre is ügyelni fogok
(#) zoly15 hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Sziasztok!
A hamarabb bemutatott panelfúrómnak elkészültem a szabályozójával hála FERCINEK a rajzért és a segítségért :yes:
A nyák nem a legtökéletesebb lett mert az auto-gnd-t megmarta a TN150. Ez annak a hibája hogy nem volt egyenletes a lakkozás. Ezt egy 80W os HgLi vel fotóztam eddig 160W os HmLi vel fotóztam...
Ott a fólia oldalon lévő ellenállást még át kell forrasztanom mert csúnya lett:yes:
Az ónozó pedig a fogdosástól dörzsölődött le
üdv!
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Jó lesz. Szerintem ha már újra tervezed/építed akkor azoktól a vastag átkötésektől is próbálj megszabadulni.
Amúgy szép lett!
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Próbáltam megszabadulni természetesen, csak a probléma az, hogy a nyák jobb és bal oldalára ugyanazok a csatlakozási pontok vezetnek (mute láb, +vs, -vs, gnd), és ez eléggé megnehezíti a tervezést, de következőnek hátha sikerül! Köszi!
(#) MaSTeRFoXX válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Gratula, nagyon szépen fejlődsz!
(#) feki00 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Tetszik az a masszív kinézetű drótos nyák megerősítés. :hawaii:
(#) Kovidivi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Köszi!
Olvasok, gondolkodok, informálódok. Sajnos megfelelő suli nélkül csak ennyire tellik... de majd jövőre
Következő: »»   260 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem