Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   40 / 489
(#) huba válasza pz87 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
A fuse-biteknél divide clock by 8 legyen disable.
(#) pz87 válasza huba hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ezt pontosan hol?
Ezt nem hiszem el ponyprogot használok és matattam a security és configurations biteknél és most meg nem érzékeli az avr nem tudok csinálni semmit.
Ilyenkor vége van vagy vissza lehet hozni?
(#) vicsys válasza pz87 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
(#) pz87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Köszönöm!
Kipróbálom, megyek is megveszem az alkatrészeket.
(#) pz87 hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Sikerült visszahozni, viszont már nem tudom mi volt kipipálva.
Utánnaolvasok és meglátjuk.
(#) pz87 hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Sehogy se sikerült visszahozni azt a beállítást ami eredetileg volt.
Utánanéztem és beállítgattam max. frekvencia, kristály oszcillátor meg végipróbáltam az indulási késleltetéseket, + még vannak olyanok amiket nem tudom mi.
Nem tudjátok mi a gyári beállítása?
Jaj és alacsonyfordulaton kivehetetlen sokkal roszabb mint eddig , de ha felpörgetem kb 3000/min akkor szépen kirajzolja az órát három mutatóval és jár rendesen, szép stabil nem ugrál de sehogyse vált módot. akármeddig ígyhagyom nem vált másik módba.
Eddig úgy tudtam váltani, hogy megszakítottam a tápot majd újra ráadáskor átváltott a következő kijelzésre most már erre se reagál.
(#) vicsys válasza pz87 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Nem olvastam el a leírást, de nem lehet, hogy a távszabályzód nem kompatibilis? Esetleg meg kell adni még valamit?
(#) pz87 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Végre működöik!
Igaz nem tökéletes a programba TCNT1 átírtam 60ezeről 120ezerre és mostmár 3000ford/perc nél lehet módokat választani.
Nem távszabályzós nincs benne semmilyen vevő.
Az eredeti verzión se tudom, hogy kapcsolgatja olyan mintha automatikus lenne.
Én úgy kapcsolgatom, hogy lekapcsolom a panel áramellátását majd vissza és a következő módba lép.
Viszont az eredeti youtube-os videón ott nem alszanak ki a ledek mikor módot vált úgyhogy ott szerintem automatikus nekem viszont úgy nem vált ezen kéne még csiszolni , ill. mikor megszakítom majd vissza elveszti a pontos időt és a beálított értéktől kezdi pedig az RTC ből kéne már kiolvasni.
Ezt kéne még megoldani.
Készítettem videót a működéséről: Link
(#) littlejoe válasza pz87 hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Hello pz87!
Ha már tökéletes lesz az órád akkor készithetnél egy magyar leirást.Nagyon szép felbontása van ennek a sok smd lednek.Milyen a forgató motor?
(#) pz87 válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Szia!
Ma se volt idő meg holnap se lesz rá, de hétvégén nekiülök megint.
Leírást is csinálhatok.
Akinek kell az én paneltervem csak szóljon.
Express PCB be rajzoltam 16cm-es panel, persze könnyen szerkeszthető egyedi motorfelfogatáshoz vagy más ic tokozáshoz. Az eredeti protel tervező kicsit bonyolult volt nekem.
Még nyújtható is ha nagyobb kell.
A motor egy régi nyomtatóból való mást nem igazán tudok róla, lassú fordulatú, erős.

Egyébként olvastam valahol, hogy az atmega16-32 ben gyárilag a configbiteknél RC oszcillátorra van beállítva és szerintem ezért nem működött az elején,
jó hogy babráltam.
(#) littlejoe válasza pz87 hozzászólására (») Júl 18, 2008 /
 
Várom a leirást és a paneltervet is .Ennél a prc-nél hogyan oldották meg a fesz.átvitelt?
(#) pz87 hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Jó hír, mostmár módváltás közben is megtartja a pontos időt, tehát működik az rtc-is.
Én szerintem egy nyitó kapcsolót fogok bekötni a tápfeszre és ezzel állítgatom a módokat de velószínú hogy infrásan így elég elegáns lesz nem kell mindik az órához menni.
A tápellátása hagyományos csúszóérintkezős, a panel alján egy kör van maratva és ehez kell érinteni az érintkezőt.
Válallkozú szelleműek megcsinálhatják akár a forgó tekercseset is.
Feltöltöttem a paneltervemet : Link
Az ingyenes Express PCB -ben van tervezve.
(#) janocsi hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Néhányan érdeklődtek az átírt prop1.hex és base1.hex programok iránt, amelyben az URC-22B kódjai vannak. Felteszem a hex filéket, bár a base1.hex az változatlanul működik Taki33 beállításaival.
- Lenne még egy kérdésem: hol lehet a prop1.asm-ben az óra fordulatszámát növelni nagyobbra, (most kb. 20-21 ford/s), mert szerintem nagyon vibrál ezen a fordulaton. Úgy 25-30 F/s lenne jó.
(#) vanzerr válasza pz87 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Szia!
Tehetnél fel néhány általad készített fényképet az órádról...
(#) pet hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Elérkeztem az óra építésének következő kérdédéhez:

A bázis és a propeller áramkörhöz 20MHz-es kvarc van rajzolva, így ha jól sejtem PIC16F628-20/P típusu kontroller kell.

Van nekem itthon 2db olyan ic, amire ez van írva: PIC16F628A-I/P
Ebből azt nem értem, a 628 után az "A" betű mit jelent, ha jól tudom, az I=hőmérséklettűrés, P=tokozás, de itt miért nincs a max. frekvencia?

Szóval használhatom ezt hozzá, vagy vegyek újjat (az állapotukkal nincs gond)

A másik kérdés: Amint látom, több hex fájl kering a topicban. Melyik az, amelyik működik is? Vicsys cikkjében írtak működnek? És mibe különböznek ezek?

Előre is kösz
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Szia!
A PIC16F628A (-I/P) újjabb fejlesztésű kontroller. Müködik 20MHz-en, és ez a lényeg. Néhány hozzászólással előbb eset szó erről a PIC-röl, itt mindenképpen megfelelő.
A rengeteg *.hex file sokmindenben különbözhet egymástól:
pl.: univerzális távírányitóval használható (többfélével), kitöltési tényező, standby és müködésközben, üzemi frekvencia ezzel együtt, ventillátor-motoros vagy videófej-motoros megoldás, stb. Itt talán célszerü a hex-hez tartozó asm
filét is alaposan áttanulmányozni és ezután kipróbálni.

Az alap, Vicsys módosítoot bázis és propeller programjai müködnek RC5 szabványú távirányitóval, itt a topikban megtalálható a leírása és müködése.

(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Mindent értek, kösz a segítséget!
(#) janocsi hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Jut eszembe... Elindult, müködik az RC5 távirkám még panelszinten, (PIC16F84A-val).
Leellenőrzött kódjai 4x4-es mátrix-ban a következők:
- Ha a gombkiosztás helyes, igy kellene müködnie.

3740, 3741, 3742, 3743,
3744, 3745, 3746, 3747,
3748, 3749, 374A, 374B,
374C, 374D, 374E, 374F,

- A 374C nálam a be/ki kapcsoló több okból is, (egyezik az univ. táv. be/ki kódjáva, igy be/ki tudom másik távirkával is kapcsolnil az eszközt).
Ezek alapján már könnyü a prop.asm-hez tartozó key.asm-ben átírni a kódokat, ha mégsem egyeznének.
-NEM kell csak a két utolsó karaktereket kicserélni!
Csatolom a base és prop tartozékait.


Base_Prop.rar
    
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Csatolok még egy fontos progit: a keys.asm filét a base és prop-hoz, amelyben a funciókat is melléírtam a kódoknak. Én 21 funciót tudtam használni az univerzális távval.
Az RC5 16 funciót tud helyböl, itt néhányat el kell hagyni, pl.: másodperc előre és hátra, demo mód, a napokat és hónapokat csak elöre, stb.

keys.asm
    
(#) pz87 válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Szia, Sziasztok!
Elnézést, hogy egy kicsit megkésve írok.

Csináltam egy infra vevőt az órához amivel a módokat tudom állítani, és egy pelxi burkolatot is ami teljesen körülveszi a forgórészt így elég jól lecsökkenti a szélzajt.
Képek és egy videó: Link

Más: Szeretném növelni a kék ledek fényerejét mert nappal nem nagyon látni. Szerintem még fél fényerőn se égnek.
A programban találtam egy részt : //SetAjustCurrentMode();
elvileg ezzel lehet állítani a led-ek áramát, de nem tudom pontosan hogy.
Ebben szeretnék segítséget kérni.
A program: Link

Winavr ben kell megynyitni projectként.
(#) pet hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
SZiasztok!

Még egy gyors "kérdés":

A Vicsys által közzétett órának a távirányitójának a rajzán, a C1-es kondi, mekkora?
Mert oda ez van írva: "C100NK"
A többinél pedig normálisan: "100u", "27p"

(#) vicsys válasza pet hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Szia
100nF kerámia.
(#) Last_Scout válasza pz87 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
F***n néz ki...
Egy dolog érdekelne, a Youtube-os kép az ugye fixen bele van írva, de van hozzá olyan program is, ami mondjuk egy képből leképezi hogy mit kell kirajzolni?

Vulgáris szót kicsillagoztam,
Moderátor
(#) Last_Scout válasza pz87 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a // az azt jelenti, hogy nem fut le az a rész...
(#) pz87 válasza Last_Scout hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Köszi!
Program nincs hozzá, de már én is nézegettem, hogy hogy lehetlesz.
Van egy külön header állomány a képnek és a forgó kockának. Kép hexadecimális formában le van kódolva.
Utánanéztem és vannak progik amik jpg v. bmp képet lefordítják hex-be és ezt kéne összehozni vele és szerintem jó lenne. Majd kísérletezgetek vele csak nem sok időm van.
(#) pz87 válasza Last_Scout hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Köszi, de ezt tudom azért ennyire nem vagyok hülye hozzá.
(#) pz87 hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
Valaki belenézett a programba?
Nem találtatok valamit, hogy hogy lehetne fényerőt állítani?
Azt tudom, hogy MBI ic adatlapján három féle "áramkarakterisztikát " ír, hogy lehet választani.
25,50 100mA és ezt egy belső ellenállás állítja rendre 744, 372,186 ohm.
Azért remélem valahogy lehet mA-ként is változtani.
Nekem a kék ledekhez 30mA kell.
(#) janocsi hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépitettem egy újjabb demó órát, de más eszközökkel. Normál 3mm LED-ekkel, ventillátor motorral. Nincs olyan jó és fényes mint az első, de ezt kizárólag kisérletezéshez használom. Az LM2941 helyett egy bövített áramkört készitettem el, amelynél nem kell a bazis programot megváltoztatni vagy átírni, úgy müködik mintha 2941-es lenne. (Nekem sem sikerült rendelni most ebböl). A rajzát csatolom. és néhány képet az óráról is.
(#) vanzerr hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma hozzáfogtam az órám "dobozolásához". Ez az előlapja lesz, azt hogy falra akasztós lesz e vagy talponálló azt még nem döntöttem el. (attól függ kapok e olyan dugasztápegységet ami "elbírja" az órát)
(#) antal27 hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
Sziasztok.

Valaki magyarázza már el,hogy kerül áram a forgó részbe.
Igazából tudom,de valamiért nekem nem sikerült.
Én nem órát akarnék csinálni csak egy forgó ledet,de sajnos nem sikerül sehogy.

Ui:egy ventilátort szeretnék csinálni aminek az egyik lapátján világít egy led.

Előre is köszönöm mindenkinek

Következő: »»   40 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem