Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1024 / 1138
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Ezen a téren a HP sokkal normálisabb, ugyanis a torx csavarjaikban van bónusz lapos slicc is. ☺
(#) img válasza wbt hozzászólására (») Szept 22, 2022 / 1
 
A Hanaro az a Hanaro Europe BV a Samsung európai központja, ahol a HDD-k firmware-jeit fejlesztették.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Újratelepítettem, bénáztam közben, de működik. A letöltések mappából ugyan valahogyan eltűntek a futtatható fájlok, mint pl. exe meg msi, de ezt leszámítva az USB digitalizálóm is működik végre.
Rendes Win10 Pro került vissza a gépre. Még jó, hogy korábban csináltam egy excel táblát a telepített programjaimról.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2022
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 22, 2022 /
 
Sziasztok,
Ubuntu 22.0-t szeretnék telepíteni laptopra, sajnos sikertelenül.
(Rufusszal készített usb-ről)
A képen látható szöveg után nem történik semmi. Második képen a laptop bios.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Uefi laptophoz simán rámásolod az iso tartalmát egy fat32 pendrivera és rábootolsz uefi módban a bios gyors bootmenüből. (NEM bootsorrendet állítgatva).
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Itt a gondom, ez a régi laptop nem ismeri az UEFI-t.
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
További érdekesség: az Elementary OS felmegy rá (ami szintén Ubuntu alapokon van), viszont teljes install után nem indul, hibát nem ír.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
DVD+RW ?
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Van rá esély, hogy az tényleg megoldás lehet? Mert akkor valahol keresnem kell RW-DVD-t.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
S gondolom ezekhez a mindenféle windows verziókhoz rendes licenckulcsod is van, amit megvásároltál...
Ha nincs, hanem mindenféle aktivátorral szórakozol, akkor meg ne csodálkozz, ha olyan a géped, amilyen.
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Aktivátor programom van (Win + Office), de nem promózom, mert nem szép ‒ úgyse látja senki, csak én. Amúgy rendesen letöltött "mediacreationtool" által létrehozott telepítőről telepítettem, ami egyszerre tartalmaz többféle Windows verziót is (Home, Enterprise, Pro és "N" variánsok).
(#) veroka válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
a GRUB már az Ubuntu loaderje. Innen messziről lehetetlen megmondani mi miatt nem tölti be a kernelt.
Legbiztosabb lenne egy új telepítőt kipróbálni. Javaslom az XUbuntut (xubuntu.org), ebben ugyan nem a KDE az ablakkezelő hanem az XFCE, de azt bármikor visszaállíthatod.

Na, csak egy kicsit utánaolvastam: unlocked Phenom processzorokat nem támogat a grub. 2 core a maximum ezzel a processzorral. Szóval más disztro vagy más proci a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022
(#) Skori hozzászólása Szept 23, 2022 /
 
Régebben nézegettem, hogyan lehet linux alatt életre kelteni egy-egy külső USB-s DAC-ot. Alapjában véve persze működik szinte mindegyik, de csak 44,1kHz/16bit-es módban. Aztán találtam pár leírást hogyan lehet átállítani nagyobb bitmélységre és/vagy nagyobb mintavételi frekvenciára - csakhogy rengeteget kell hozzá parancssorban mókolni. Emiatt pl. nehéz lenne gyorsan váltani az üzemmódok között és közben mondjuk fülelni. Nincs erre valamilyen (lehetőleg grafikus felületű) applikáció, amiben egy-egy kattintással lehetne kapcsolgatni az üzemmódok között?
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Ha a parancssori trükközés megvan, akkor egy shell szkriptbe tedd be, azt aliasold és akkor nem kell vele sokat szenvedned.
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Minek újra váltani? Vissza akarod állítani 22kHz/8bit-re..?
(#) joszku hozzászólása Szept 23, 2022 /
 
Sziasztok! Radeon RX 560 videókártyámról két monitort hajtok. Egyet HDMI, egyet pedig DVI csatlakozón keresztül. Tegnap a HDMI-n lévő monitort kihúztam, hogy a helyére be tudjam dugni a TV-re menő kábelt. A DVI-on lévő második monitor abban a pillanatban kikapcsolt "no signal"-al, illetve a HDMI-n eltűnt a hang és kimenetek közt sincs csak az alaplapi hangkártya. Szerintetek szoftveres gond lehet, vagy megfáradt a kártyám?
(#) antiktelefon válasza joszku hozzászólására (») Szept 23, 2022 / 1
 
Nem tud csak úgy eltűnni a kimenet. Eszközkezelőben detektál a kártya? Vagy ha linux, lspci -v kilistázza?
Pontos típust sem írtál, esetleg Gigabyte?
Ha a kártya halna be, az 100% kékhalállal állna le vagy ha nincs kép kifagyna a capslock és talán resetelne a gép.
Ha nem a magot ölte meg valami fesztüske, akkor a display 5V és 3V3 raileket meg kéne nézni, illetve a többi ágat is.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022
(#) joszku válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Basszus, na most ég a bőr az arcomon. Ahogy kérdezted az eszközkezelőt ránéztem mégegyszer és észrevettem, hogy a windows "hibás működés miatt" letiltotta az eszközt. Újra engedélyeztem, reset és minden jó! Ez van ha az ember előbb kiált segítségért, mint gondolkozik.. Nagyon köszi a tippet! egyébként igen Gigabyte, bár már irreleváns
(#) antiktelefon válasza joszku hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Error 43 volt? Sajnos annak legtöbbször hardveres hiba az oka, főleg ha rebootra nem tűnik el. És ha még képet sem ad, akkor méginkább, alap ms driverrel is kéne képet adjon.
Gigabyte NAGYON szeret VRM-re felrobbanni csak úgy ok nélkül, ha van szkópod, megnézném minden fázis megy-e rajta (vagy egy led, 1-5k ellenállás test és vcore tekercsek bemenete közé érintve, ha jó, világít).
De idő kérdése és ebbe fog elromlani valamikor, az biztos, kérdés hány hónap vagy év múlva
Illetve ha occt teszten mag és vram teszten és mondjuk egy heaven vagy superposition vagy aida64gpgpun nem dobja el a drivert, akkor esélyes megúszta (de ha rossz szólj, sok iylet csinálok, tudok mérési pontokat mondani még).
(#) SzilCsong hozzászólása Szept 25, 2022 /
 
sziasztok
Win10 alatt a fényképek nézegetéséhez a windows7-ből ismert kép és faxmegjelenítőt használtam egy ideje, mivel ez sokkal jobban tetszett.
Ma nyitnék meg egy képet és ezt a hibát prezentálja.
150KB-os képről van szó
Szerintetek mit kellene megcsavarhúzózni?

hiba.png
    
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Írja, nincs elég ram, vagy a pagefile feltöltötte a lemezed, ezek általában valós hibát írnak.
Azért remélem a színprofilt megadtad neki, mert a win képnézegető szereti a színeket eltolni nagyon durván rosszba, mert nem jó profilt választ magának. De irfanview-t ajánlanám, egyszerűbb és sok hasznos funkciója is van, pépek minimális szerkesztése, pdfbe összefűzése, adott méretre tömörítés stb.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Megmondom az őszintét csak azért használom a képnézegetőt (mint ahogy a nevében is benne van, képnézegető) mert lehet léptetni az alkönyvtáron belül.
Az, hogy milyen színárnyalatot módosít, nem bánom.
8Gb ram
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Irfanview is alapból tudja ezt. Most ezért nem fogom elállítani, de brutálisan elrontja az esetek nagy részében a képek megjelenítését. Nem picit más, hanem visszataszítóan ronda, mintha lefotóznád lámpa mellett és utána a kinyomtatott fotót lefotóznád. Legalább állítsd be akkor a helyes színprofilt.
RAM használatot erőforrás figyelő vagy feladatkezelő mutatja, a pagefilehoz a rejtett fileokat is meg kell jeleníteni, de ha tudsz mondjuk egy gigás filet másolni és beilleszteni újra, akkor lehet nem az az oka.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
(#) david10 válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Idáig rengeteg hibát megoldott a Paintben való megnyítás és a Mentés gomb megnyomása, talán ebben az esetben az is segít.
(#) veroka válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Ez nem valós hibaüzenet. Valószínűleg a kép újabb kódolással vagy tömörítéssel készült, amit a képnézegető (mivel elavult és nem is frissül) már nem ismer. A kiterjesztés alapján elkedi a régi tömörítést/kódolást, aztán mivel nem létező memóriaterületre mutat a hibás algoritmus, küld egy ilyen hibát.
Az viszont biztos, hogy a megoldás egy új (free, modern, frissített) képnézegető telepítése lesz. Irfanview, XNView, Nomacs, mindegy.
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Nincs letiltva a lapozófile?
Akkor jönnek ilyen rejtélyes hibaüzenetek...
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Nézz rá hexában, hogy kezdődik a fájl fejléce, mert nem biztos, hogy png. Láttam már vírust így terjedni.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 26, 2022 / 1
 
Amennyire tudom, a Win képnézegetője sosem tudott színprofilt értelmezni és az Irfan is csak a codec pack-jával együtt képes rá.

Én a FastStone Image Viewer-t használom, mert kicsi, gyors és mindent tud, amit kell.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
A monitor beállítások között van ez a színprofilos cucc. Célszerű a sima srgb profilt választani, különben mindenféle narancsos rózsaszínes árnyalatban fog pompázni a programok egy része.
(#) Gombszem válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
A Win10-ben rejtve benne van a hagyományos kinézetű képnézegető, de alapból nem érhető el, aktiválni kell egy reg bejegyzéssel. Elég nagy a fájl, ide nem tudom bemásolni. Ha küldesz egy Email címet, elküldöm.

1. Futtatni a két .reg fájlt (jpg, és png)
2. Újraindítani a gépet
3. Egy képre kattintva társítani a jpg, és png fájlt a Win Képnézegető-höz

Ln ezt használom több Win10 gépen is gond nélkül.
Következő: »»   1024 / 1138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem