Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1029 / 1138
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Akkor sem akad össze.
(#) veroka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Akkor sem - egyedi kódolást használnak.
(#) Suba53 hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
A win10 verziók közötti átjárásnak van egy nyűgje. Ha egy gépen HOME volt, akkor újabb aktiválás nélkül arra a későbbiekben is csak HOME rakható.
Ha arra a gépre egy újratelepítéskor PRO verziót szeretnénk telepíteni, akkor egy PRO kulcsot kell megadni az aktiváláshoz.

Az újabb gépeknél, ahol a bios-ba van beégetve az aktiváló kulcs, ez nem megy könnyen. A telepítés során nem is adja fel azt az ablakot, ahol verziót lehet választani, csak azt a verziót engedi telepíteni, amilyen kulcsot talál. Ilyenkor a telepítőben a sources mappában lévő ei.cfg fájlba be kell írni a "[Channel]" és a "Retail" sort, és azzal már simán megy más verzió kiválasztása is. Ha nincs ilyen file, létre kell hozni.
( Ezt még az ISO állományban kell átírni a DVD-re írás előtt, vagy az USB telepítőben simán. )

Ez egy adott korlát, ami a korábban említett "w10-digital-activation-program-v1-3-7-portable" progival simán áthidalható. Csak hát ugye azt nehéz megtalálni.
Vagy marad az olcsó PRO kulcs vétele a neten.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) Doky586 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Idézet:
„Ha egy gépen HOME volt, akkor újabb aktiválás nélkül arra a későbbiekben is csak HOME rakható.”

Nem. Ez csak win8-10 el előtelepített laptopoknál van így. Darabonként vett, vagy freedosos gépnél nem.
(#) Epu2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Hát nem az! Ha meg nem az, akkor minek a normális amiről senkit nem érnek el?
(#) SzilCsong válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Köszi, jó lett azóta
(#) Suba53 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Elkerülte a figyelmedet pár részlet.
Nem jól értelmezted az általad is idézett részt. " újabb aktiválás nélkül " a lényeg.
Természetesen bármelyik verziót feltelepítheted bármilyen OEM, freedos, volume, előtelepített gépekre, a lényeg az, hogy mikor kell újra aktiválni a rendszert.
( Az előtelepített "kulcs a BIOS-ban" gépekre is mehet bármi kis kézi munka után. )

Mondjuk egy freedosos gépre felraksz egy HOME verziót, és aktiválod, használod.
Majd újra telepíted akármi miatt, akkor ha ismét HOME verziót teszel rá, az aktivált státuszú lesz továbbra is. De ha az ismételt telepítésnél ugyanarra már PRO verziót telepítesz, akkor kérni fogja az aktiválást, nem lesz aktivált státuszú. Ha aktiválod, azután már azt is újra telepítheted ismét PRO verzióra, aktivált státuszú lesz.

Ezeket már mind próbáltam, és így működik. Azt még nem próbáltam, hogy ha az egyszer már aktivált HOME után a PRO verzióval is aktiválom, akkor mi történik ha harmadjára megint HOME verziót telepítek. Vajon onnantól mindkét verzió aktivált státuszú lesz telepítés után, vagy csak az utolsót jegyzi meg az adatbázis?
Egyszer ezt is ki fogom próbálni, de gyakorlati hasznát nem láttam eddig.
(#) Ragathol válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Mind a kettő aktivált lesz.
Tapasztalat.
(#) Suba53 válasza Ragathol hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Köszönöm. Végül is így a logikus.
(#) Doky586 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
A hozzászólásod többi részével egyet értettem ezért ahhoz nem szóltam hozzá, csodálkoztam is ezt az idézet mondatodat miért írtad ha azokkal tisztában vagy, de eszerint csak nyelvészetileg volt rosszul megfogalmazva.
(#) Suba53 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Igen, igazad van, valóban egyértelműbben is fogalmazhattam volna. De ez most így sikerült.
(#) gyök2 hozzászólása Okt 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Foobar-nál hol kell beállítani azt, hogy a zeneszámokhoz tartozó a fájlban lévő képet jelenítse meg és nem valamelyik véletlenül, a számítógépen talált képet jelenítse meg.
(#) FAZ1 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Van egy régebbi kiadású Lenovo laptopunk, amelybe nemrég a winchester lett cserélve (miután a régi simán meghalt), így felraktam rá egy jogtiszta (hologaramos) Windows7-et.
Azonban a program soha nem akar frissülni, de még a víruskereső program ellenére is - semmféle weboldalra nem megy fel, mert ő mindet veszélyesnek találja.
Ráadásul így a Windows Defender sem tud frissülni, merthogy szerinte az alap operációs rendszer nem frissül. Persze rendszeresen kiír hozzá valami hibakódot, ámde ezeddig bármelyik probléma-megoldási javaslatát alkalmaztam, egyszerűen nem foglalkozik vele.
Ilyenkor mi van?
Sajna ez a gép már annyira régi, hogy a Windows10-et nem fogadja el.
Egyébként is - azt nagyon utálom!
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Aki ennyiből megmondja. Gyakorlatilag bármi lehet, semmi konkrétumot nem mondtál. Driverek mind jól fent vannak? A kulcsnak megfelelő verziót telepítettél?
Mi az, hogy a program nem akar frissülni?
(Amúgy nincs olyan, hogy valami nem win10 kompatibilis, legrosszabb esetben is csak driver szenvedés lesz belőle.)
(#) villanyipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Emlékeim szerint nincsen már w7 támogatás, kézzel kell frissíteni. Bár tévedés jogát fenntartom.
(#) antiktelefon válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Verziófrissítésekről nem tudok, de a biztonsági frissítések rendszeresen jönnek ki, a napokban is volt egy. Persze házirend függő magától felrakja-e.
(#) villanyipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Miután neki semmi nem frissül, valószínűleg hiányzik az utolsó verzió, persze ennyi információ kevés ahhoz hogy ezt kijelentsem.
(#) Doky586 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Win7-hez már legalább 3éve kötelező ezen 3 frissítést manuálisan telepíteni hogy frissüljön. Bővebben: Link
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
A régi winchesterrel még Windows XP volt rajta, de sohasem gondoltuk volna, hogy a gép a Windows7-et is lazán elviszi. Aztán feltettem, és fel is települt szépen, probléma-mentesen.
Viszont magánál a beállításoknál egyszerűen nem engedi a frissülést, állandóan
ezt a hibakódot írja ki: 80072efe windows7.
Utána néztem, mit jelent.
Nem értem.
Feltettem rá a saját Explorere helyett a Google Chrom böngészőt, azzal bezzeg hasít a neten.
A napi használatú "nagygépemen" is a Windows7 van, és hiába irják-mondják bárhol, hogy a W7 már nem frissül, havonta mégis csodák-csodája - mindig kapok valami frissítést.
Igaz, azon a gépen Windows7 Ultimate, amit meg most fel szeretnék tenni a laptopra, az meg a Windows7 Professional. Lehet hogy az eltérés számít valamit?

A mutkoriban a tök üres winyóval be sem akart indulni a telepítés lemezről. Azt írta ki, hogy nem található sehol a "bootmgr" file.
Akkor persze rögtön kicseleztem, mivel egy az egyben feltettem egy régi Windows XP CD-jéről.
(#) FAZ1 válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Jól tudod, de nekem azért néha mégis bejön valami.
Már alapból megkérdezném - a Windows eleve hová rejti el a frissítéseit?
(#) FAZ1 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Ezen a linken csakis a 64 bites Windows frissítéseket írja. Nekem viszont még a 32 bites van!
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Minden OK! Azért annyira nagyon nem piszkáltam bele a gépbe a winchester cserén kívül.
A kulcsot sem lehet eltéveszteni, alapból egyből megette! Együtt van a lemezzel!
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
A Win7 x86 oszlopban lévők nem jók?
(#) Doky586 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
x86 nak nem a 86 bites rendszert érti hanem a 32 bitest..
(#) Suba53 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
86 bites rendszer? Lemaradtunk valamiről?
(#) SzilCsong válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Én csakis azért használok win10-et mert vannak olyan programok amik nem futnak 7 alatt.
Ill. a támogatás megszűnt.
Amúgy a 7 jobban tetszett.
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Azért lett nálam Win10, mert lett egy olyan WiFi kártyám, amihez már 8.1-hez sincsen driver, pedig inkább maradtam volna 8.1-nél, mert sokkal kevesebb nyűg volt még vele...
Be lehet valahol állítani, hogy ne állítgassa át magától az energiagazdálkodási beállításaimat a Windows? Már kétszer megtette a tudtomon kívül, azzal bukott le, hogy elaludtak a monitorok, pedig nem lenne szabad nekik.
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Én úgy tudom, még az updatet se lehet letiltani rajta.
Bocsi, ha rosszul tudom
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Nemis kell..
(#) hmzs válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
C:\Windows\SoftwareDistribution mappa. Mármint a letöltött frissítéseket.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2022
Következő: »»   1029 / 1138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem