Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1028 / 1138
(#) mugab válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Hát ezen a linken nem sok hasznosat találni...
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
A "mediacreationtool"-t letölteni a Microsofttól, az simán létrehozza a Win10 telepítő pendriveot (net kapcsolat kell hozzá), én is így telepítettem, a telepítés egyik stádiumában fogja kérni a termékkódodat.
(#) Epu2 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 1
 
Drivers.com pld.
(#) antiktelefon hozzászólása Okt 2, 2022 /
 
Még mindig eszközkezelő, hardverazonosító, az alapján microsoft update catalog, file leszed, mappába kibont a célgépen és mappában drivert keres. Gyors és nem vírusos retek meg mindig pontos.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Attól mert te sem tudod kideríteni hogy a közölt hexa kódot az adott progi okozta, még nem kéne a nem tudásodat nekem bizonyítgatni én már évek óta tudom Hallgatni olykor bölcsebb minden tudásnál!!
(#) villanyipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Van akinek gyorsabb ám a gyártói weboldal, ha már támogatott az eszköz használjuk ki, onnan is igen ritka a vírus és legtöbb file egy exe , de persze címkék feliratok és egyéb segítségek nélküli eszközöknél az azonosítókra keresés kiváló megoldás, de kell hozzá egy alap tudás
(#) Suba53 válasza mugab hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Igen, erre mondtam, hogy tűzzel vassal irtják. Ugyanis ez a programocska azt csinálja, hogy a telepített, aktiválandó WIN10-en futtatva ugyanabba az adatbázisba regisztrálja be az alaplap egyedi azonosítóját, ahova maga a win10 is, amikor érvényes kulcsot írsz be az aktiváláshoz. Ezért azt az adatbázist nem igen lehet átrakni máshova, mert akkor a sok-sok millió legálisan aktivált alaplap a következő telepítéskor már azzal fogadna, hogy nem aktivált a termék. Ezért ahol csak meglelik, onnan letakarítják. Ha nem ezt tennék, akkor mindenki kidobhatná a korábban sok pénzért vásárolt telepítő adathordozóját, ( amibe be van égetve ez az útvonal ) vagy újra meg kéne venni a kulcsot, ami sokkal botrányosabb eredménnyel járna, mint lenyelni a balkézről történő aktiválásokat.

Amikor a win7-ről lehetett évekig ingyen és bérmentve áttérni win10-re, akkor találták ki ezt a módszert. A win7-ről win10-re való frissítéskor csak azt nézte, hogy "legális" a win7, majd beírta az alaplap egyedi azonosítóját ebbe az adatbázisba, onnantól arra az alaplapra telepített win10 aktivált státuszú, akárhányszor telepítik újra, és azóta is ez a win10 aktiválásának a módja.

Amikor egy win10-et telepítesz, akkor az megnézi, hogy az alaplap egyedi azonosítója szerepel-e ebben az adatbázisban. Ha igen, akkor aktivált lesz a rendszer. Ha nem találja, akkor kér egy érvényes kulcsot az aktiváláshoz és beírja oda, de amint az megtörténik, utána már akárhányszor lehet újra telepíteni, mindig aktivált lesz.
(#) SzilCsong válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Használtan vettem a PC-t 2 éve a szüleimnek, Win10 volt rajta, de nem volt aktiválva.
Vettem hozzá aktiválási kódot és azt el is fogadta.
Ez a kód most is a rendelkezésemre áll, mivel elmentettem.
Nem ez a bajom, hanem, hogy bele se szagol a win10 telepítésébe és visszadob egy gyermeteg indoklást.
(#) Suba53 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Szerintem erről szokjál le. Nem lesznek elvonási tünetek.
Készítettél már Win10 telepítő DVD-t?
A media creation tool-al lehet készíteni USB telepítőt, telepítő ISO filet, meg frissíteni is tud.
Neked a telepít ISO-t kell kérni tőle. Ha kész, kiírod DVD-re, és arról telepítsd úgy, hogy a diszket újra particionálod a telepítővel.
Eddig még nem találkoztam olyan géppel, amiben ez nem működött. Ha meg már egyszer volt rajta win10, akkor nem lehet gond, hacsak el nem pukkant azóta valami az alaplapon.

( Megpróbálhatod sima HDD-re is. )
(#) SzilCsong válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Megpróbálkozok ezzel.
Csak pendrivem van, itt írja, hogy min 8 gigás kell.
Kérdés: a pendriven lévő többi adat ilyenkor elveszik?
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Igen, előtte mentsd le. De ha chromeban fejlesztőeszköznél valami régi blackberry telefont választasz, akkor direktben iso letöltést dob fel, akit csak rá kell rakni a pendrivera, nem kell a tool. Utána ha van hely, esélyes tudsz visszapakolni dolgokat a telepítő utáni részre, de nem minden esetben.
(#) Doky586 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Igen. De a tartalmát ha átmásolod egy hdd-re utána visszamásolhatod...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) SzilCsong válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Köszi találtam 16G sd kártyát, erre a célra hasznosítom
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Végig csináltam a telepítőt, van mostmár win10, viszont sajnos nem akart menet közbe tovább engedni amíg nem adtam neki egy email címet, sehogy se tudtam kihagyni, most meg nem tudok tőle megszabadulni.
Hol lehet ezt a fiók nevet normális névre cserélni, ne a saját email címem legyen?
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Telepítéskor húzd ki a netet a gépedből, akkor "korlátozott telepítés" opcióval (képernyő bal alsó sarkában) lehet offline helyi fiókkal telepíteni, rendes felhasználó névvel.
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Már közel vagyok ahhoz, hogy szétverjem ezt a gépet.
beregisztráltam magam, persze lusta voltam legörgetni a évszámokat és 2019-es születési dátumot adtam meg, most meg nem enged belépni, mert kell egy szülő, megint be kell regisztrálnom.
Most már nagyon kezd elegem lenni az egészből.
Utólag, hogy tudok megszabadulni ettől? Vagy inkább telepítsem újra?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Telepítsd ismét újra, "korlátozott telepítés" opcióval helyi fiókot hozzál létre, még véletlenül se regisztrálj, csak nyűg lehet az online fiókkal. Telepítéskor legyen kihúzva a net.
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
elkezdte, így csinálom
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Tipikus eset arra, mikor egy rendszer olyan dolgokat erőltet a felhasználóra, amire amúgy semmi szüksége. Ahelyett, hogy megkérdezné, hogy szeretné e az elérhető opciót, vagy nem.
Ezért is adnék vagy öt év fejbe lövést minden programozónak...
(#) rozsdas111 hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek? Használhatok-e két egymás mellett lévő számítógépet azonos típusú vezeték nélküli egérrel? Bővebben: Link Össze tudnak-e akadni ha egy időben mindkét gépet használjuk? Zavarja-e a Wi-Fi-t ha az egerek is 2,4GHz-en kommunikálnak , csakúgy mint a router.
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Elvileg valami ilyesmit fogsz kapni, nem? Az az opció kellhet neked, ami pirossal van bekeretezve a linkelt képen. Vagy legalábbis valami hasonlót kell keresni.
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Valamiért azt hiszik, hogy korlátlan szabadidővel rendelkezünk és van türelmünk minden kereszt kérdésre válaszolgatni
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Még nem tart ott, de amúgy nem volt ilyen opció, pedig átnéztem, akkor azt mondod a lan kábel kihúz?
Most így csinálom
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Igen, net kihúz, akkor máshogyan fog reagálni. De mikor majd először lép be a friss asztalra, akkor dugd vissza.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Szuper lett. Köszi mondenkinek!
Normálisan, felhasználónévvel tudok bejelentkezni.
Nem gondoltam, hogy így kifog rajtam a win10, de mostmár ezt is tudom.
Meg így , legalább van egy telepítőlemezem.
Köszi és elnézést ha értetlen voltam, de én és a számítógép.....
(#) veroka válasza rozsdas111 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Elvileg mindkét egér saját kódot használ, nem szabadna nekik összeakadniuk. És nem fogják zavarni a wifit sem.
(#) Udvari Zsombor válasza veroka hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Még akkor is, ha azonos gyártmányúak?
(#) Suba53 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 3, 2022 1 /
 
Az lehet a gond, hogy te a HOME verziót akarod telepíteni. Ilyenkor csak wicrosoft accounttal megy a dolog, amihez kéri a címet.

Telepítsd a PRO verziót. Ott amikor feladja, hogy inkább tartományhoz akarod rendelni, akkor válaszd azt, Onnantól semmi nyűgje nem lesz. Megadsz egy felhasználót, még jelszót sem kell, és simán megy tovább bármiféle microsoft account nélkül.

A pro mindent tud, amit a home, meg még plusz dolgokat is.
Én amióta win7-et, win10-et használok, mindig a PRO verziókat telepítettem, már rengetegszer, és még soha sehol nem kellett microsoft accountot regisztrálnom.

Az Offline fiók megoldotta a gondodat?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Cégnél ekkor kell összecsereberélni az egereket, aztán keressék a hibát...
(utólag fogd a takarítónőre)
(#) Suba53 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
A vezeték nélküli egerek hőskorában valóban volt ilyen gond. De akkor erre hamar rájöttek a gyártók, amikor jöttek a panaszok, hogy így nem lehet dolgozni egy irodában.

Azóta minden ilyen eszköz, egér, billentyűzet csak a saját vevőjével tud kommunikálni.

Én is használok ilyen egereket billentyűzeteket, de a WiFi-t egyáltalán nem zavarja.
Következő: »»   1028 / 1138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem