Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3790 / 3975
(#) tbarath válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Szerintem engedd el.
Többször leírtátok már, hogy az lehetetlen, hogy az általa elképzelt készülékhez (amiről annyit tudunk, hogy 'tv-miniszkóp szerű "műszer"') _bárki_ is reális tápigényt tudjon mondani. Ha nem akarja felfogni, akkor rá kell hagyni.
(#) tbarath válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 1
 
Akinek a hozzászólására negatívat adtál. Mármint pucukáéra. Szerintem mellényúlás lehetett.
(#) tépapa válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Tényleg nincsen 500, meg ezer voltos tápegységem. Ezért akarok csinálni egyet. Ehhez lett volna támpont a miniszkó trafójának a mérete.
(#) tépapa válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
A konkrét eszköz konkrét trafójánál kevés konkrétabb dolog van.
(#) tépapa válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Feltételezem, magadra gondoltál.
(#) tépapa válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Valószínűleg gondjaid vannak a szövegértéssel.
(#) tufatofu válasza tépapa hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
A "miniszkó" rajzát mellékeltem. A hálózati biztosíték 220V-hoz 250mA. Ebből némi általános iskolás anyag ismeretében ki lehet "következtetni" a teljesítményt.
(#) tépapa hozzászólása Nov 4, 2022 1 /
 
Ebből se lesz már semmi.

Hagyjuk Ez már csak szófosás.
(#) tépapa válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Ez legalább egy jó rajz.

Támpontnak tényleg jó a 250mA.
Azért nem hisszük, hogy ez a tényleges méret ugye?

A kétszázötven mA -ből nehéz lenne a primér tekercs huzalátmérőjét pontosan kiszámolni.

Mert hogy a BIZTOSÍTÉK értéke ennyi.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) tufatofu válasza tépapa hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Én elhittem.
(#) tufatofu válasza tépapa hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 1
 
Ha ebből nem tudod a huzalátmérőt megnézni egy táblázatban, akkor szerintem ne nyúlj semmihez inkább igyál még valamit
(#) tépapa válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Felmérted, hogy mekkora ostobaságot állítottál?
Ugye nem?
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 3
 
Azért nem lesz belőle semmi, mert valóban fordítva ülsz a lovon.

Megtippeljük, hogy 45 W-ot fog fogyasztani a műszered, készttetünk veled 50 W-os tápegységet. Kész a gépállat, de 68 W-ot eszik... Vagy rámondjuk, hogy legyen 300 W-os, miközben a géped 15 W-tal is beéri. Ekkor is mi leszünk a hibásak, mert nem láttunk a jövőbe és feleslegesen csináltál ekkora áramforrást.

Gyári gépeknél ez úgy működik, hogy a tervezőasztalon tudják, mennyit ehet maximum egy-egy modul és azokhoz méretezik a tápegységet. Otthoni körülmények között elkészíted a ketyerét és valamilyen (labor)tápegységgel elindítod. Megméred/leolvasod a fogyasztást és ahhoz veszel/építesz tápegységet.

Ha olyasmiben gondolkodsz, mint ami a mellékletben is látható, akkor készülj fel, mert ennek többféle feszültség is kell. De, hogy legyne érdemi válasz is, mellkletben nevezett készülék doksija, abban 35 VA szerepel.
(#) tufatofu válasza tépapa hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 1
 
Szivesen!
(#) tépapa válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2022 4 /
 
Bocsi!
Nem azt kértem, hogy tervezd meg a tv-miniszkópot.
Hanem a trafó méretére lettem volna kíváncsi, ami egy fizikailag LÉTEZŐ eszköz. Ezen neked semmit nem kell feltalálnod.
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Nem is tervesztem semmit feltalálni, de az előző hozzászólásomban ott a válasz, 35 VA, kis ráhagyással legyen 40.
(#) Jonni válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
.....
(#) zoka hozzászólása Nov 4, 2022 /
 
Sziasztok!
A kivezérlésjelző komparátor IC-it meghajtó előtét áramkörben van egy érzékenység beállító poti, amivel kb 15dB-t vissza tudom venni a kijelzést (Ez 5 LED-et jelent a 3dB-es lépésközben). Ha a mellékelt rajzon a trimmer 2 lábát összekötöm, pont ez történik. A kérdésem az lenne, hogy mindezt hogyan tudnám megoldani, egy 12V-os "kapcsoló" jellel. Tranzisztorral próbáltam (BC547) de bezavarja az egész LED-sort, és túlvezérli a kijelzést. Egy mechanikus relé meg azért luxus lenne ide. Milyen alkatrészt javasolnátok? (Az egész amiatt kellene, ha más a jelforrás, akkor is szépen "kifussanak" a LED-ek) Köszönöm!

vu-poti.png
    
(#) Régi motoros válasza zoka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Optikai csatolóval próbálkoznék.
(#) proli007 válasza zoka hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 1
 
Hello!
Egy BS170-es Fet is megfelelő lehet. De a trimmer két végének rövidre zárása, megváltoztatja a kijelzés dinamikáját is. Hiszen ennek időállandója a C1*(R40+R64) adja. Analóg kapcsoló használatával, át lehetne kapcsolni a csúszkát. Bár gondolom kész áramkörről van szó..
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Szia!
Köszi, megpróbálom azzal a Fet-tel, kész áramkörről van szó, 4db ilyen beállító trimmer van, azokat akarom egyszerre átkapcsolni, ezért mindenképp valami feszültség által vezérelt megoldást keresek.
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Tovább gondolva, ha a bemenő jelet elágaztatom, vagyis
közvetlenül a VU méterre kötöm valamint az előerősítőre és az előfokot a végfokra, akkor a VU a mindenkori bemenő jelet fogja figyelni, és azt be tudom úgy állítani a trimmerrel, hogy "kifussanak" a LED-ek. Az előfokot fogom csak mikrorelékkel "rövidre zárni" a bemenő és kimenő audió jelet. Így egyetlen mechanikus kapcsolóval mind a 8 csatornára rá tudok kapcsolni 15dB-es erősítést, ha kell.
(#) Macsek71 válasza zoka hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Szia !

Lehet tévedek, de a CD 4016 ic (ha még létezik) mintha ilyen feladatra is használható lenne ...
(#) tufatofu válasza gyulank hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Egyszerűen. Nem volt védőföld a konnektorban, az erősítő trafója pedig testzárlatos lett. Mivel a készülékház le van földelve, továbbá a gitár húrjai is, így a gitároson záródott az áramkör.
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
CD4066 is hasonló, analóg kapcsoló, de nem eszik olyan forrón a kását. egyrészt a kapcsolt analóg jelnek a tápfeszültség tartományába kell esnie, mint pl. a digitális potenciométerek esetén, másrész viszonylag nagy a csatonaellenállás, amit szitén figyelembe kell venni.
(#) wbt hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok! Van egy paneltekercs (2 oldal, 50-50 menet, 3x4cm ovál) meg egy 3x4cm-es drótból tekert tekercs. A kérdésem az, hogyan tudnám a mágneses mezőt illusztrálni, 1A átfolyó áramnál, színekkel jelezve a térerőség értékét, formáját? Találtam jó végeselem programokat, csak ezért a 2 ábráért most nincs kedvem milliókat fizetni. No, meg eléggé sülthal is vagyok mondjuk a Comsol-hoz... Valaki használ ilyet vagy free SW?
(#) tbarath válasza wbt hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Sose használtam még ilyet, de hátha találsz megfelelőt a programok résznél: Bővebben: Link
(#) Jonni hozzászólása Nov 6, 2022 /
 
Nem tudja valaki a hestore hogy nevezi az aktiv csipogót?

Arra a buzzerre gondolok aminek csak tápot adunk és folyamatosan sípol
(#) pipi válasza Jonni hozzászólására (») Nov 6, 2022 /
 
Következő: »»   3790 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem