Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3455 / 3588
(#) tufatofu válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
VanIll. csak volt, mert elhúzott
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Nemhogy menne, évek óta megvan. Olyan szinten, hogy a résztvevők közül engem engedtek el először, gratulálva.
Tényleg csak az tart vissza, hogy azt nagyon megunhatja az ember, mikor ugyanazt a járatot járja napról napra, hétről hétre stb...

A 430 pénz az valamelyik alvállalkozó hirdetése (most nem jut eszembe a nevük, de a busz hátulján az is ott volt), de a BKV bejelentett 2.046 Ft/órás alapbér -t ígér, ami azért csak alapból 340 bruttó, azaz kb 226ezer, ha nincs túlóra, nincs pótlék (és én a cafetériával is úgy vagyok: nem azt kell számolni).
Egyébként a megemlített hatalmas fizetésem (ez a 170 környéki) napidíjjal volt annyi
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) SzervízMacska válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Az Arriva hirdetése van a buszokon. Biztos igaz, mert egyébként megbüntetnék őket. De melyik hónap, az a kérdés. Biztos nem a február… Azt hallottam, hogy amit adnak, nem mind bejelentett munkabér, egy részét valami más jogcímen fizetik. És minden kárt, amit a delikvens esetleg okoz, keményen levonnak belőle. Így összességében - bár valamivel több a bkv-s fizetésnél, mégiscsak meggondolandó…
(#) bbb válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
"Átlagos" bér van feltüntetve a buszokon. Az átlag pedig, mint tudjuk elmossa a két véglet közti különbséget
(#) jimmi12 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Én rendeltem 2 garnitúrát, a nyomkövetés alapján DE raktárból jön, elvileg vámmentes.
(#) tufatofu hozzászólása Dec 12, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek! Emag-al mi a tapasztalat? 10 napja rendeltem ajándéknak való, raktáron lévő cuccot, ami "rögzítettek" és a "kiszállításról értesítjük"de más nem történt. Alza ugyanez volt, "csomagját átadtuk a futárnak", de 3 hét alatt nem ért ide vele, ezért lemondtam. Ajánlatos máshonnan venni, vagy várjak még, mert Szenteste már bajos beszerezni bármit is. Köszönet a válaszokért!
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Talán az ügyfélszolgálatokon érdeklődj. Ki a fene tudhatná rajtuk kívül?
(#) tufatofu válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Aki rendelt már tőlük, csak tudja, hogy kb. mennyi az átfutási idő.
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Az Emagtól már rendeltem, néhány nap volt. Az Alzától még nem. Tehát kersed meg az ügyfélszolgálatokat.
(#) bbb válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 12, 2022 / 1
 
Ügyfélszolit keresd meg!

Az átfutási idő még alzaboxba is max. 2-3 munkanap normál esetben, ha raktáron lévő cuccot rendeltél (de a hajnalban megrendelt holmi nekem előfordult, hogy délutánra már ott volt a dobozban).

Emag pedig csak attól függ melyik beszállítójától rendeltél, őket nem szeretem, de egy hét alatt általában megjött onnan is minden (csak a reklamáció volt bonyolult náluk néhány éve, azóta kerülöm a csapatot).
(#) tufatofu válasza bbb hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Hálás köszönet a válaszért!
(#) Alkotó válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Az Emag egy rafinált felület. Ők nem egy "bolt", hanem egy gyüjtőfelület, ahol temérdek eladó kínálja a portékáját. Tehát nem az Emag-tól kapod az árut, hanem a partnerei valamelyikétől.
Mellékeltem egy képet az én találomra kiválasztott rendelésemről. Ezen látod kitől is veszed valójában. Szerintem inkább a tényleges szállítóval érdemes beszélni.
Egyébként valóban 1-2 nap alatt meg szokott jönni ha van készleten, de a várható szállítás is ott van amikor rendelsz. Ezért előfordulhat, hogy olyan dolgot választottál, amire várni kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022

Emag.jpg
    
(#) tufatofu válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Köszi! Sajnos ezen a felületen már azt írták egyszer, hogy a kiszállítás várható ideje 8.-a. Tegnap az volt ugyanezen a felületen, hogy ma 10-től átvehető az automatából, ma pedig már az van, hogy 15-16.-án vehető át. Lehet 16.-án az lesz, hogy Január 5.-én vehető át, a megrendelt "karácsonyi ajándék". Siralmas. Természetesen ügyfélszolgálat "nem létezik" a valóságban.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022
(#) Alkotó válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Az Emag-nak van ügyfélszolgálata (melléklet). Velük tudod intézni ha problémád van valamelyik beszállítójukkal.

Emag üsz.jpg
    
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Ennél azért bonyolultabb. Vannak üzleteik valós árukészlettel, és az edigitalt is nemrég kebelezték be.
(#) KBal76 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Ha az Alkotó által említett "partnercég"-tôl rendelte, akkor bármi is lehet. Nekem sikerült egy kerülettel innen lévô "partner"-tôl rendelnem. Egyrészt ha elôtte rákeresek akkor vagy elmentem volna érte, vagy (nem sokkal) olcsóbban is megrendelhettem volna. Viszont cserébe egy csiga hátára kötözhették fel a csomagot, mert legalább egy hónapig jött felém (nem ezt ígérték, cserébe épp ingyenes szállítás volt akcióban). Leveleztem az ügyfélszolgálattal, mármint az Emagéval, akik széttárták a karjukat, keressem a partnert. De, és lehet véletlen is, de másnap írt a valódi cég hogy már összekészítették. De ugye a csiga az nem postakocsi, úgyhogy komótosan jött meg (amúgy csak pár telefontok, ráért). Vannak ráadásul külföldi "partnerek" is, azokkal kalandos lehet a kapcsolatfelvétel.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2022
(#) tufatofu válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Esetemben saját( eMag által forgalmazott), raktáron lévő termékből lett rendelve, de ennek fényében már nem akarom soha megtudni milyen "villámgyors" , ha nem saját termék szállításáról van szó.
(#) Suba53 hozzászólása Dec 14, 2022 /
 
Sziasztok!

Többször is felmerült már bennem annak az igénye, hogy a fórum egy-egy topikjában felhasználók szerint szűrjek, vagyis hogy csak egy kiválsztott felhasználó hozzászólásai jelenjenek meg.

Van ilyen lehetőség valahol? Vagy ez egy komolyabb fejlesztést igényelne?

Sokszor van, hogy emlékeim szerint tudom, hogy kinek a hozzászólásában olvastam valami okosságot, de a hozzászólások tengerében egyszerűen nem tudom visszakeresni.
Ezt jelentősen megkönnyítené egy ilyen jellegű szűrési lehetőség.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
A téma fejlécében: "Csak ebben a témában keresés". A keresőmezőt kiegészíted a névvel és mehet a keresés.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Ééés --- működik!

Köszönöm, örök hálám.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 14, 2022 /
 
Kinek milyen tapasztalatai vannak az elektromos tűzhellyel kapcsolatban? Tervben van egy de engem az általa generált villany számla érdekel elsősorban.
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Egyszerű matek: mondjuk fogyaszt x kW-ot óránként / "rózsa", azzal már tudsz számolni hogy ha mondjuk 2-3 naponta főzöl rajta egy nagyobb adag ételt 2-3 órán át használod fel lehet szorozni a kilowattokat , utánna már csak pénzé kell fordítanod és meglátod mennyire jössz ki jobban mint gázzal vagy induktív testvérével tennéd ugyan ezt.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
A kéménnyel mi a helyzet?
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
A villanyszámlát könnyen kiszámolhatod. Teljesítmény szorozva a használat idejével és az aktuális áram árral. Szinte 100%-os gépek ezek nincs nagy eltérés. Jelen állapotban inkább csak sütésre használnék villanyt, mert a gáz egyenlőre olcsóbb. Persze csak ha nem azt használod fűtésre is.
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Nem én kérdeztem.
Nálunk vegyes: a sütő elektromos alsó-felső légkeveréses, nekem bevált, a felső rész természetesen gázrózsával ellátva, ezt a részét igazából sose számoltam mennyit fogyaszt, ha egy napot megy a gépem 6-7x annyit megeszik mint a sütő abban a 2-3 órában....
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
A villany sütő nem a fogyasztása miatt fontos, hanem mert a gázsütő szinte alkalmatlan sütésre. Legalább is én még nem láttam belőle jót.
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Azzal egyedül papám tud csodákat sütni, én próbálkoztam nem jött annyira be mint "gondoltam", így ajánlás alapján kötöttem ki az elektromos légkeverésesnél.
Az egyszer biztos hogy a légkeverés sokat segít mind húsokban , mind pizzánál vagy épp sütiknél.
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Nem csak a légkeverés, hanem az alsó és felső sütés hőfokának pontos beállíthatósága is sokat számít
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Ha rám hallgatsz csakis indukciós rezsó. Egy "karikás". Ebből akár több db.
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Rész szakaszon kibontva, lefalazva majd hálós vakolat.
Amúgy azért kérdeztem a villanyos tűzhelyet mert lövésem sincs mi az az A, A++ és egyéb energia osztály.
Következő: »»   3455 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem