Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3457 / 3580
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
A cucc maga egy színes műgyantás szalag, ami nedvesség hatására elkezd kikeményedni, majd perceken belül kőkemény lesz. Nem külön kar és lábgipsz van, hanem az ember, aki a linkelt weboldal mögött van, döntött úgy, hogy ő már csak lábakkal foglalkozik, azokhoz fog érteni, a karos anatómiai tudását hagyja megkopni. Úgy is mondhatjuk, hogy specializálta magát. Pont ahogy mondjuk egy villanyszerelő se feltétlen fog mikrovezérlőkkel játszani, ő is úgy döntött, hogy egy testrész anatómiájában mélyed el jobban. Ezt el kell fogadni és kész.

Az eredmény pedig az lett, hogy sima merevítőt kapott a karjára, amit gyógyászati segédeszköz boltban lehetett megvenni. Szerencsére elmozdulás nélküli törésről van szó, így ez az alkalmatosság is megfelelő, nem kell komolyabban bekötni.

A hab a tortán, hogy nekem van itthon orvosi gipszem, spártai sisak modellhez használtam, de anyum hallani se akart róla, hogy én gipszeljem be
(#) Bakman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Után. Ha hiba miatt forr a víz, a zuhanfejen vagy a csaptelepet tud távozni a gőz.
(#) Villanymozdony válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Nekem egy olyan eszköz kellene, ami nyomás alatt van, és akár 100 °C feletti vizet is tud adni. kb. 3 kW teljesítmény kéne.
(#) Bakman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Ha megszűnik az extra nyomás, mert máshogy nem lehet 100 °C fölé melegíteni a vizet, azonnal fel fog forrni. Más folyadékot válassz, mert nyomáson tartani 130 °C-os vizet, "némi" kockázattal jár. Abban szinte biztos, vagyok, hogy nem akarsz milliós befektetéssel ilyen készüléket venni.

Pl. étolajat 180 °C-ra lazán fel lehet melegíteni normál légköri nyomáson is, abban készül a rántott husi. Motorolajoknak is bírniuk kell, az adatlapjukon biztos rajta van, meddig melegedhetnek fel komolyabb károsodás nélkül.
(#) vision61 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Idézet:
„...és akár 100 °C feletti vizet is tud adni.”

Ilyen például az egyszerű, súlyszelepes kukta is, ezért fő meg benne hamarabb a húsleves.
De abban is csak addig lesz 100 °C feletti a víz hőmérséklete, amíg nyomás alatt van.
(#) Villanymozdony válasza Bakman hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Az olaj jó ötlet, arra hirtelen nem is gondoltam.
(#) attila1 hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Sziasztok! Segítséget,ötletet kérnék. Van egy rakás távirányítóm a lakásban polcon,fiókban,stb..Valahogy egy normális tárolási megoldás kellene,ami persze kultúrált is.Arra gondoltam,3D nyomtatóval nyomtatni kellene ilyen kis tartókat,amit felragasztok például a tv szekrény oldalára,és a többi helyre. Olyan emberkét keresnék,aki szívesen vállalná a projekt kivitelezését.Kb 9 darab ilyen kis tartócska kellene.Vagy beszerezhető ilyen tartó készen is valahonnan? Várom az ötleteket!!
(#) bbb válasza attila1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Ragassz rá mágnest és akkor nem kell tartó...
(#) antiktelefon válasza attila1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Esetleg a Logitech Harmony segíthet, az mindenre programozható. Igaz nem olcsó, de nem kell ennyi táv.
De sokan csinálnak 3D nyomtatást, ha megtervezed van jó pár ajánlásom is.
De minimum műszaki rajz kéne róla.
(#) mnyugger hozzászólása Dec 18, 2022 /
 
Valakíííí! Van e itt a fórumon varrógép szerelő? Egy Singer 14u 14b típusú 4 szálas gépről kérdeznék.
Köszi.
(#) attila1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Sziasztok!
bbb,a mágnes nekem is eszembe jutott,de a toknak több esélyt adnék.
antiktelefon,a rajz nem gond,azt megcsinálom.Utána keresni foglak privátban. Köszi előre is!
(#) jani1987 hozzászólása Dec 18, 2022 /
 
A kamera depónál vett készülékek használtak vagy újak? Ki mit tud erről?
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Én vagy 7-8 éve vettem tőlük kamerákat+rögzítőt, azok újak voltak.
(#) jani1987 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Bekameráztam az udvart de a laptopra rögzítés nem oldódott meg. Muszájból rendeltem egy NVR-t.
(#) kameleon2 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
A koncentrált napelemes rendszerekben olajat használnak. Ott 400 fokig is felmegy a hőmérséklet.
(#) Suba53 hozzászólása Dec 19, 2022 / 1
 
R.I.P. TUNGSRAM
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2022
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Éop ma vettem Mkövesden Tungsram (izé, nem izzó, LED körte?, biztos érted).
A boltos azt sem tudta, miér GE jelű, én pedig okosan el akartam magyarázni, hogy GeneralElectric volt dokáig, csak talpra, megyar lábra állt... (persze, igazánvól sohsem figyeltem, ezért inkább nem mondtam el, csak annyit, hogy GeneralElectric-et jelent)
Sajnálom azért, mert bár egész pályafutását a külföldiek tőkéje jelentette -mégis a miénknek éreztük.
Mint mondtam, lehetőleg Tungsramot vásároltam eddig is -ha volt. Lehet, ma vettem utoljára?
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Szerintem az is úgy volt már Tungsram, mint Orion az Orion...
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
AZ eus halogén autósizzók nagyon jelentős százalékát itthon a Tungsram gyártja most még. Illetve jelentős fejlesztéseik vannak, azzal nem tudom mi lesz, növényvilágítás stb eléggé megy náluk is.
Nem csak rányomott márka, de ez mondjuk a több ezres kirúgásokból is látszik.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Hát, most, hogy előástam a dobozt -igen...

Pontosan, ahogy mondod az Orion-t, amit egy szingapúri gyártat Törökországban.
Ez a Tungsram-GE körte: Made in China
Muszáj engem elkeseríteni?
(#) SALáta hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Lassan 15 éve én szervizelem feleségem kerékpárját. "Munkaeszköz" szóval annak mennie kell. Igazából elektromos bármi és kerékpár ami szóba jöhet. Múlt héten mondja hogy hát nincs fék, úgy egyik pillanatról a másikra....
Tegnap megnéztem, mert elfelejtettem- pontosabban hagyd már este ne nézd meg, aztán továbbiakban sem néztem. Nos valaki ezzel szórakozhatott. A 15 év alatt nem lazult ki a téli-nyári időjárástól a fékbovden csavarja. Most mindkettő, egyszerre. Nincs ellenségünk, nem tudunk róla. Hogy mi játszódik le egy ilyen ember fejébe .. Nem tudom.
(#) bbb válasza SALáta hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Azt hitte, vicces. Az ilyen tudatában sincs annak, amit tesz.
(#) SALáta válasza bbb hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Nincs, de ha bárki gépével babrál én se legyek .
(#) bbb válasza SALáta hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Az ilyen alak pont ugyanolyan f*, mint az, aki a frissen vett autónkat tizenéve végigkarcolta, mert az új volt. Sündőrség meg le se sajnálta a dolgot. Gondolhatod a gyöngyházmetál fekete autón a fehér karcolások mennyire bántottak. S ha legalább mondjuk ráálltunk volna a lábára, vagy valami, de semmi. Csak annyi volt a baj, hogy szép új autó és szabályosan parkol. Sündőrök meg "tettes ismeretlen" és a kamerafelvételről nem megállapítható ki az szöveggel lezárták a dolgot.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Azon kezdtem el gondolkozni, hogy szerszám (fogó, kulcs) kellett-e hozzá? Mert ha igen, akkor erre még rá is készült, nem csak "akkor éppen jó ötletnek tűnt"...
Gondolom az nem vigasz, hogy másutt nem drótszamárral szórakoznak.
(#) Alkotó válasza SALáta hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Biztos vagy a szabotázsban? Nem lehetett szerencsétlen véletlen?
Nem akarok egyik oldal mellett sem állást foglalni, de jobb érzés így az ünnepek fényében véletlenre gondolni, mint rosszindulatra.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Ha egy lett volna aláírom. De mindkét fék egy időben az gyanús. Volt már ott kerékkiszúrás, lopás stb. Mivel ezzel kell megtennie 20-30 kanyart , jó pár km ert bármi lehet. Sajnos a vicctől a bosszúig bármi. Sok ember azt sem érti nem családi bevásárló a szociális gondozó. Mindenkinek ki van adva szóljon az intézmény vezetőnek ha ezt tapasztalja és intézkedik az ügyben. Persze egyszer egyszer elmegy de folyamatosan nem.
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Egy 5 ös imbusz kell ehhez. A művelet kb 5 másodperc, a két keréken. Beállítani 3 perc a kettőn.
(#) sany hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Ti már ilyen címkét látattok elsőbbségi levélen?
(#) Kinka István válasza sany hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Már kaptam ilyen címkéset.
Következő: »»   3457 / 3580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem