Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 67
(#) niedziela válasza majkimester hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Az FR-1 és FR-2 panelek anyaga papír és fenolgyanta.
Ezért érzed a bakelit jellegzetes szagot.
A fenolgyanta + papir nem bakelit.
(#) Massawa válasza mcc hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Szerintem az egy meglehetösen ocska anyag. A butoriparban használt HDF egyik válfaja. Én ezt elsösorban lézervágásra használom, sokkal jobb, mint a finom rétegelt lemez, igaz attol valamivel nehezebb. Elöfordulhat, hogy erre rézfoliát is ragasztanak, de ezt enyhe tulzás bakelitnak hivni. Ahogy a kolléga mutogatta a törés felületnél volt pontosan láthato, hogy valamilyen fürészpor vagy egyébb hulladék lehet az alapanyag, amit ha átitatnak megfelelö ragasztoval vizhatlanná és elég stabillá válik.
Én innen szerzem be az alapanyagot, de ott foliás nincs. Aránylag jo vele dolgozni, meglehetösen stabil és merev anyag, nem nyirja ki a szerszámokat. Elképzelhetö, hogy a nagyipar ilyen hordozot, (vagy ennek valamelyik változatát) használja.
(#) mcc válasza Massawa hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Én sem használom nyáknak, de van, aki esküszik rá...
(#) tothbela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Kb az a különbség, mint a polipropilén vagy poliészter dielektrokumú kondenzátor között. Vagy a poliuretán vagy poliimid szigetelésű tekercselő huzal között. Én sajnos (vagy szerencsére) nem hallom, de bizonyos szigetelő anyagok rendelkeznek valamekkora hiszterézissel, ami nagyobb teljesítményén veszteséget okoz. Kis teljesítményű hangfrekvencián ez ugyan nem lenne gond, de ott hallható torzítást eredményez. Félvezetős erősítők esetében a viszonylag kis impedanciák miatt kevésbé érvényesül a hordozó dielektrikumának hiszterézise, de csöves áramkörökben már jobban. Volt nálam olyan csöves erősítő, ahol ugyan üvegszálas epoxi nyákon volt az áramkör, de csak a DC pontok voltak normálisan beforrasztva. A jel útban lévő alkatrészeket besajtolt teflon tuskókban lévő forrcsúcsokon forrasztották össze.
Van aki meghallja a különbséget. Én már azt se hallom meg, hogy egy műveleti erősítő invertáló vagy nem invertáló kapcsolásban működik. Pedig néhány éve még hallottam.
(#) Alkotó válasza tothbela hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Köszönöm.
De ha bármilyen szempontból hordoz előnyt, akkor miért nem kínálja ezt a piac (természetesen durván túlárazva és megideologizálva)?
(#) soskajoska válasza majkimester hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
majkimester: ott a pont! Amúgy is túl van már lihegve ez a téma. Szerintem egyébként a bakelit NYÁK ugyanolyan, mint a csöves erősítő. Elavult és csak a retro fan-ok ragaszkodnak hozzá a sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkező újabb típusokkal szemben. Bár tudom, hogy ezzel a véleményemmel magamra zúdítom a szidalom áradatot
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) soskajoska válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Valamint jobb nagyfrekvenciás tulajdonságok, kisebb veszteség tényező, kedvezőbb dielektromos tulajdonságok,... (ja és nem vagyok troll, se hittérítő, sem pedig hívő, max. egyebek , akinek több mint 40 éves elektronikai gyártói tapasztalata van). És talán még egy, hogy hő hatására sokkal nehezebben válik le a fólia a hordozóról.

Egy kis történelem (bakelit):
A rezolgyanták részben térhálós szerkezetűek. Előállításuknál a formaldehid kb. 10–20% feleslegben van. A reakciót a térhálósodás egy nagyon korai szakaszában leállítják. A teljes térhálósítás a feldolgozás során, hő hatására következik be. A fenoplasztok a legrégebbi szintetikus műanyagok, faliszttel módosított típusaik közismert neve bakelit.
...ütésállóságuk kicsi, bomláspontjuk felett elszenesednek, villamos szigetelőképességük viszonylag kicsi, kúszóáram-szilárdságuk kicsi, dielektromos állandójuk és veszteségi
tényezőjük nagy, vízbe merítve és néhány szerves oldószer hatására megduzzadnak.
(https://quattroplast.hu/)
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) Massawa válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Ráadásul elöfordulnak benne mikrorepedések, amik azután felszivják a nedvességet, ami tovább rontja az elektromos jellemzöket.
Söt elöbb utobb elöfordul a bakelit pestis is ( vagy bakelitfrásznak is csufolták a korabeli szakik), ami széttöri/szétnyomja az alkatrészt. Hány korabeli kezelögomb tünt el a régi rádiokrol, mert a bakellitgomb széttörött.
De eltörtek mindenféle bakelit alkatrészek olyan helyen is, ahol semilyen mozgás, eröhatás soha nem volt.
Ami az elosztoszekrényekben szokott elöfordulni, amikor a bakelit alkatrészek, dobozok felülete valamitöl elvesztette a simaságát, sokszor olyan lett, mint egy durva smirgli. Idövel erre ráragadt a kosz, és nem ritkán kialakult rajta egy “elektromos csatorna” ahol nedves idöben átütött az villany (230/380V). Sajnos a szüleim házán is elördult. Valamilyen relé doboza volt bakelitböl és párás ködös idöben láttuk, hogyan fut végig a villany a doboz felületén. Az apám egyszer kiszerelte a dobozt és vastag olajfestékkel bemázolta a bakelit alkatrészeket, igy a relé teljesen megjavult.
(#) mrx23 hozzászólása Jan 9, 2023 /
 
Itthoni olcsó 1darabos 1oldalas NYÁK gyártásra tudtok embert/céget?
(#) pipi válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Itt az apróhirdetésben szokott lenni... Amúgy mennyire sürgős? Jlcpcb-n pénteken rendeltem, már úton van, kb 2 hét... fuvarral fizettem 8$-t 5 db 100*100mm panelért
(#) kaqkk válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Hazai gyártótól kértem ajánlatot 100*100mm es nyákra , kaptam is egy 18000 es ajánlatot posta nélkül( 1db ra ) és egy hetes gyártási határidőre. Vagy itthoni , vagy olcsó a kettő együtt nem megy .
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) SzilCsong válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Egyébként valaki el tudná magyarázni, hogy tudnak a kínaiak ennyivel ocsóbbak és profibbak lenni? A másik érdekesség, hogy futár hozza, lehet, hogy nem is kínába készül? Mivel nem kell vámklezelési költséget fizetni
(#) pipi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
És a "gyártás előkészitési díj" is benne volt? mert régebben ettől "lehidaltam".
Tavaly kellett sürgősen nyák, jlc-től dhl-el kb 1 hét alatt itt volt, 2 féle * 5db volt

Névtelen.png
    
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
A nagyobb nyákok valamivel drágábbak kinn is... Ezt az aprót "prototipushoz" szánják, valószinűleg a nagy nyákok gyártásakor ezeket a piciket bemontirozzák a "maradék" területre, de lehet ez is urban legend... Nekem is furi 2$ 5db nyákért, ehhez képest a posta jóval több költség amiért ide jön
(#) madzagos válasza pipi hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 1
 
Nekem ma jött meg a rendelésem amit sima postával kértem. 12.31-én rendeltem meg.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) szendi001 válasza pipi hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Szia! Megkérdezhetem légyszives mennyi volt a posta?
(#) kaqkk válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Idézet:
„fuvarral fizettem 8$-t 5 db 100*100mm panelért”
Ezt írta ....
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) pipi válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
2$ a nyák, a többi a posta... Ha felmész a jlcpcb oldalára, azonnal kalkulálja az árat...
(#) soskajoska válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Ráadásul sok "itthoni" gyártó is kiküldi a JLPCB-nek és zenés felárat számol!
(#) kaqkk válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ez valószínű de azért egy 2 dolláros cuccért (vagyis 2/5) nagyon zenélhetnek a 18000 es árral ..
(#) pipi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 2
 
Messze laksz, odáig már nem hallatszik el a zenéjük ))
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Igen Szeged bárhonnan nézzük messze van .....
(#) szendi001 válasza pipi hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Köszi mindenkinek. Megnézem, mert én a PCB way shared projektjeiből rendeltem... 8-at tényleg megér, rajzolok is valamit.
(#) mazso1988 hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Sziasztok.
JLCPCB-től szeretnék egy címre rendelni egyszerre 2 fajta nyákot. Ilyenkor is ki kell fizetni a 2 nyákhoz tartozó szállítási költséget?
(#) Alkotó válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Annak a csomagnak a szállítását kell kifizetni, amiben a 2 fajta panelt hozzák (de persze így kell megrendelni, nem külön-külön).
(#) mcc válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Nem. Egy szállítással jön a kettő, ami valamivel több, de messze nem a duplája.
(#) Ódenka válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Én nemrégiben náluk próbálkoztam. Az intéző asszonka rákérdezett, elvágják-e ők a nyákot, mert úgy tűnik, mintha 2 féle lenne a 100x100-ason. Ez először nem volt világos számomra, hogyan akarják elvágni, így szabadkoztam, ne csináljanak mást, gyártsák le, küldjék. Aztán megint rákérdezett, végre felfogtam, hogy látják, 2 féle és előzékenyen tüsténkednének a vágással, írom, de jó lesz. Erre a kalkulációnál olyan dollár köteget írt, hogy elszédültem...Rögtön egyszer és mindenkorra elfelejtettem őket, mert a JLCPCB-nél a 2 $/5 db már nagyon szimpatikus volt és a 10 db volt 5$. Ráadásul nagyon gyorsan megjött, nem tettek fel csalafinta kérdéseket, igaz, nem is igényeltem vágást. (Majd én) Már a 2. adagot, más nyákot gyártatom velük, nagyon meg vagyok elégedve. Igaz, most az Újév miatt csak zöld festést csinálnak ez idő alatt, de üsse kő.
(#) mazso1988 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
És hogy lehet egyben rendelni a kettőt? Mármint egy csomagban?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) mcc válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Feltöltöd a tervet, majd berakod a kosárba. Utána feltöltöd a másikat, majd azt is berakod a kosárba. Utána megnyitod a kosarat és megrendeled. Így egyszerre rendeled az összes benne lévő panelt.
(#) mazso1988 válasza mcc hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Következő: »»   56 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem