Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1102 / 1164
(#) giskard válasza lefituta hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Köszönöm a választ. Azért vagyunk hobbisták (többek közt), hogy megpróbáljunk rést keresni a gyári cuccokon.
(ha nem sikerül, még mindig használhatjuk az eredetit)
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
(#) Suba53 válasza giskard hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Azt nézted, hogy ez 220V 60Hz-es hálózatra készült?
Ezt figyelembe kell venni, a fordulatszámnál.
(#) giskard válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Igen, de én valami speckó fordulatszám szabályzást szeretnék csinálni, DC feszültségből kiindulva.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
(#) wbt válasza villámkéz hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
LTR-5888-at tudok adni, ha kell... ez buta és vízszintesen vannak az érzékelők.
(#) Gafly válasza giskard hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Én is szalagos magnó capstan motornak nézem. Precízen köszörült tengely (ez húzza a szalagot), két tekercselés a 9,5 és 19 cm-s szalagsebességhez (ahogy rá van írva, 60 Hz-en). Papst az nagyon jó név volt magnómotorokban. CIROKL fórumtársunknak ajándékoztam is annó egy motorgarnitúrát (két csévélő és egy capstan motort), Ő hamarabb csinál csöves szalagos magnót nulláról mint én.
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Igen ,megvannak de hogy lessz e magnó vagy nem azt nem tudom ,egymillio mas feladat van amit kellene végezni, aztán mar nem vagyok 19 ....
(#) proli007 válasza lefituta hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Hello! 1,5k, egy tiszta fém cucctól? Még a, 1,5 ohm-ot is soknak találnám. Valami álruhás van itt!
Ha hőelem lenne, nem lenne forrasztás, eltérő színű vezeték lenne és leginkább nem rézvezeték, hanem kompenz vezeték. Vagy is kizártnak tartom..
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
(#) Misi05 hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Ezt a töltésvezérlőt keresném.Valaki fel ismeri, vagy tudja esetleg milyen néven fut az Aliexpressen? Tp 4056-tal is megoldható lenne ?! Lényeges lenne a töltöttség visszajelzés valamint a B50K potméter. 7W -os led lámpában volt 18650-es 3.7 V-os 2000mAh akkuval.
(#) antiktelefon válasza Misi05 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
USB és ledek helye alapján egyedi. Mik az ick?
Mit tud a poti?
(#) Misi05 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Parkside psdd 2000 a1 lámpa ez lemaradt. A poti ON/OFF és dimmelés.
IC-ken nincs szám vagy is töltés vezérlőn van TP 4056. A ledvezérlő IC-n nincs semmi.
(#) antiktelefon válasza Misi05 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Mi a baja? Nyilván töltő chipet tudod cserélni, masikat nem nagyon.
(#) lefituta válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Köszi. Megmérem megint, lehet, hogy tévedtem.
(#) bbalazs_ válasza lefituta hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Ha 1.5k, akkor 230-ra kötve kb 30W-ot fűt. A vezeték szigeteléséből gondolom, hogy magasabb hőre tervezték. Lehet pl. hőkauter (szövetek égetése, eltávolítása) vége, az alakja alapján elképzelhető ez a funkció.
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Viszont módosítanom kell magam , mert 230-ról működő készüléket még állatgyógyászatban sem alkalmaznak, nemhogy emberen. De a 30W szerintem valami hőközlő funkcióra utal mindenképpen.
(#) Misi05 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
A 4 led egymás után felvillan, mint amikor töltésen van. A probléma az, hogy ha nincs töltésen akkor is futnak a LED-ek. Valamint nem kapcsolbe maga a lámpa. Előzmény, hogy egy 9V- os adapterről lett meg táplálva amit nyílván nem bírt ki a BMS. Kédésem az volna, hogy jelen esetben elegendő cserélnem a töltésvezérlőt (TP4056) ? Az akksi jó valamint a COB led is. Köszönöm a választ/tanácsot!
(#) antiktelefon válasza Misi05 hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Nem hinném, mert a led meg a kapcsolás az nem a töltőhöz tartozik. Leveheted az akkutöltő részt és adsz neki tápot, mintha lenne akkunrajta, hátha, de ezek az ick magukban elvannak szerintem, nem kommunikálnak. Ha a vezérlő ic kap tápot, nem érdekli akku vagy labortáp van mögötte.
(#) lefituta válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Köszönöm. Talán ez a legvalószínűbb. Megpróbálom majd feszültséggel, hogy mit csinál. Először kisebb aztán fokozom. Még az is lehet, hogy lehet használni valamire.
(#) Bakman válasza lefituta hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Mennyi lett az ismételt mérés eredménye?
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Nem néz ki strelizálhatónak...
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
sterilizálhatónak
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
300 fokos véggel az nem is kell.
(#) Rosszmáj válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
De.
(#) pumpa hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Üdv! Valaki tudja hogyan működik a szenzoros szemetes? Milyen szenzor van benne, és mi emelgeti a fedelét?
(#) HA5BRG hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Sziasztok,

Ez milyen alkatrész a képen?

A segítséget előre is köszönöm!

Mérete kb. 4x2.5x1 mm.

3 színes pötty van rajta: narancs, lila, sárga.
(#) Patópali válasza pumpa hozzászólására (») Jan 19, 2023 / 1
 
Szia!
Több fajta kivitel létezik. Az egyik kerek tetejű. Amit még ismerek, ovális. Ott más a tetőnyitó mechanizmus és a vezérlőpanel más alakú. Elektronikailag valószínű egyező megoldásúak.
Az enyém ovális tetejű. Más alakú a vezérlőpanel és a motor -tető mechanikai kapcsolaat is eltérő.
Az érzékelő infradiódás adó -vevő pár.( A panelon a fekete torony alatt van az adó led, tőle balra az a fekete kocka az a vevő led). Ez vezérli a rettenetesen titkos IC -t,(csiszolt felületű) ami bármi lehet ( PIC,AVR, stb). Ez vezérli a a motormeghajtó IC -t(NY9M012) is.

A motor nyitja a tetőt, időzítés lejárta után elenged, a tető lezár, a motor ilyenkor rásegít a lezáráshoz(rövid motorhang).
Íme néhány kép.
Remélem segít.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2023
(#) Patópali válasza HA5BRG hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Szia!
Kéne tudnunk, milyen készülékben, milyen áramköri környezetből lett kitermelve.(Esetleg a panelon pozíció szám? Fotó a panelről is, talán segíthetne.
Így csak találgatni lehet. ( Dióda, kondi, bármi)?
Mérésre mit mutat?

Üdv
(#) HA5BRG válasza Patópali hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Egy 1970-es években gyártott BRG URH adóvevő zajzár áramköréből származik. A rádió egy FM10-164KS, azonban a neten fellelhető rajzok csak a későbbi széria áramköreit tartalmazzák. Ez sajnos nem egyezik a közkézen forgó kapcsolásokkal.
(#) pumpa válasza Patópali hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Nagyon köszönöm a részletes fényképes leírást! A tápellátásról nem írtál, én úgy gondolom, hogy Kb5 voltról működik valamilyen elemekről. Ha nem így van korrigáld légy szíves. Az adó leden fekete torony az valami fókusz ami jobban szét szórja a led fényét? Azt olvastam, hogy a fehér led ha villog azt jelenti, hogy merülő félbe van az elem. A NY9M012-es ic az egy léptetőmotor meghajtó két bemenettel, gondolom a nyitás záráshoz.( Bővebben: Link Esetleg a motorról nincs valami adat,(típus szám, mekkora a mérete)? A nagy fehér kockában az áttétel lehet, a rugó a visszazáráshoz Kell? A rettenetesen titkos ic ez valamilyen speciális ide készített IC lehet még az jó lenne megfejteni.
(#) giskard válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
A 19 csak futásnál előny, de építésnél hátrány.
(#) Régi motoros válasza pumpa hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
Annyit pontosítsunk, hogy nem léptetőmotor vezérlő, csak sima dc motor meghajtó.
Következő: »»   1102 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem