Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1104 / 1162
(#) Omega1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) Jonni hozzászólása Jan 27, 2023 /
 
HI

Találtam itthon SMD alkatrészeket tekercsen de semmit nem tudok róla. Valaki be tudná azonositani? Ránézésre akár tranzisztor is lehetne de kitudja. p 25-öt tudtam leolvasni de nem találtam róla semmit a neten.

SMD.jpg
    
(#) sonajkniz válasza Jonni hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
(#) Jonni válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
NPN darlington tranzisztor lenne? Azon amit linkeltél ott nem smd van de a tokozás lehet más.
(#) vteo válasza Jonni hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Ez lehet DDTA125TCA
(#) trickentrack válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Köszönöm mindkettötöknek!
(#) mikldesign hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Meg tudná valaki mondani, hogy ez az elkó milyen paraméterekkel bír? Milyen értékűre tudnám lecserélni? Ez zárlatos.

IMG_0119.jpg
    
(#) kaqkk válasza mikldesign hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Vedd ki a helyéről és forgasd körbe , rá van írva minden ami fontos ...
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) sonajkniz válasza mikldesign hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Bár nem lehetetlen, de csekély az esélye, hogy egy elko zárlatra menjen.
Szerintem is vedd ki a panelból, és úgy mérj újra.
(#) Ráx Aladár hozzászólása Jan 31, 2023 /
 
Sziasztok! Valaki esetleg nem tudja, hogy ez a két műszer mire való, illetve micsoda?
(#) img válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Az első valamiféle (talán polarizált) fényforrás, a 12V / 50W-ból arra tippelek, hogy egy halogén izzó lehet benne, az viszont biztos, hogy az elején vagy polár, vagy ND1000 vagy infra szűrő van.

A másikról lövésem sincs, de ki lehet szintezni...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) mnyugger válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Régi projektor
Univerzális írásvetítő R2 - aláírva, 1950-es/60-as évek
Bővebben: Link

Idézet:
„Antik, a Stołeczne Zakłady Metalowe No. 2 által gyártott, fényképészeti felszereléseket gyártó, diapozitívokhoz való univerzális írásvetítő. Az ilyen típusú projektorokat 1950 és 1965 között gyártották Ri, R2 és R3 elnevezéssel.
Az eredeti 6 V-os izzóhoz használt feszültségtranszformátorral együtt. Mindegyik azonos Gat1 fémből készült. A készülék működőképes és feszültség alatt tesztelt.
Méretek: 15,5cm x 22cm.”
(#) Bakman válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Ismerős masina: Bővebben: Link.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 31, 2023 /
 
Sziasztok,
Ennek a kis 28V-os (valószínűleg repülőbe való) kis izzónak meg tudja mondani valaki a nevét?
Kellene szereznem 15-20 darabot belőle.
köszönöm.
(#) img válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Vastag peremeset nem találtam, csak ilyet.
(#) tufatofu hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Üdv! Minek nevezik az olyan tipusú yaxley kapcsolót, ami úgy van kiképezve, hogy átkapcsoláskor a mozgó érintkező akkor hagyja el a szegmenset, mikor már a következőhöz hozzáér?
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 1
 
Shorting/Non-shorting.
Idézet:
„Contact Style
There are two basic contact styles for rotary switches: shorting and non-shorting.

Shorting or make-before-break switches prevent arcing during position changing since the next position is connected before the previous position is disconnected. The contact is narrower.

Non-shorting or break-before-make switches open the preceding circuit before closing the next. The contact is wider.”
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) MrBrown válasza img hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Köszönöm, ilyet én is találtam, meg az ebayen a vastag peremeset hihetetlen drágán.
Szóval inkább kiherélem az eredeti helyét, hogy a drót lábú glimmet bele tehessem.
Tudom nem elegáns megoldás, de gyors, költség hatékony és arra apellálok, hogy a glimmeket nem kell sűrűn cserélgetni.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) vrbr válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
28 voltos izzó helyet glimm-lámpa?
Úgy tudtam eddig hogy a glimm csak
kb.50 voltnál nagyobb feszültségnél
méltóztat világitani.
Plusz kéne sorbakötni a glimmel ellenálást
is nehogy csak egyszer villanjon ...
(#) Epu2 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 3, 2023 / 1
 
A glimm csak vicc ugye? Mint ahogy vrbr is írta, 50 v körül kezd fényt adni, de az meg nagyon gyenge, mert csak a váltóáram csúcsainál villan fel. Ha ügyes kezed van és türelmed 3mm-es fehér LED-ekből egy csokor, (amennyi belefér), sorba kötve ellenállással megteszi. Egész műszerfalat alakítottam át ilyen módszerrel és világosabb lett.
(#) Fats Domino hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
Üdv!
Valaki tudja esetleg,hogy ez milyen alkatrész/készülék?
(#) antiktelefon válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Mi lenne, beültetetlen Powerledes fényforrás.
(#) MrBrown válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Köszönöm, hogy figyeltek, nehogy hülyeséget csináljon az ember. De valójában arról van szó, hogy nem a 28V-os környezetbe akarom bele erőszakolni a glimmet, hanem ezeket az izzó foglalatokat akarom használni nixie órához. És mivel a nixie is glimm, arra gondoltam, hogy autentikus lenne izzók vagy ne adja isten ledek helyett glimmeket használni. Természetesen a glimmek is a nixiek DC 170V-os tápjáról mennének 330Kohm soros ellenálláson keresztül. Természetesen ez már előre le lett próbálva, a glimm begyújt és elegendő is a fénye.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) madzagos válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Így gondolod?
(#) MrBrown válasza madzagos hozzászólására (») Feb 3, 2023 / 1
 
Így is. Illetve a pic éjfélkor kiad egy triggert ami egy CD4017-el felépített 7-ig számlálót (hétfőtől - vasárnapig) tovább léptet. Ez amolyan hét napjai kijelző. MPSA tranzisztorokon keresztül ez is glimmeket fog hajtani ide kellettek a kisizzó foglalatok.
(#) bijo válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 4, 2023 / 1
 
Üdvözletem!
A nevét nem tudom, de én bontottam ilyeneket egy orosz műszerből fehér, zöld és piros foglalattal. Mellékelek egy képet is, itt látszik a méret is. Biztosan van még belőle 20 db. Aktuális még?
(#) MrBrown válasza bijo hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Kedves József, írok privátot, hogy ne a topikot terheljük. Köszönöm.
(#) TASBALA hozzászólása Feb 4, 2023 /
 
Sziasztok, ismeri esetleg valaki a csatolt műszert? (MIKI B.E.2015A Broadband Electrometer)
Nem működik, és én semmi infót nem találtam róla.
Köszönöm
(#) Horvath65 hozzászólása Feb 4, 2023 /
 
Üdv a csapatnak! A munkahelyemen kisebb rendrakást csináltam. Ez akadt a kezembe, van rajta egy nyomógomb ami a tekercs végeket Y-ba köti ekkor gondolom elkezd pörögni az a fehér bizgentyű. Az adatai 40-60Hz, 50-500v. Mire szolgálhatott? Orosz ill. szovjet gyártmány. Találkozott már valaki ilyen kütyüvel? Szép estét!
Következő: »»   1104 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem