Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   16 / 91
(#) szilva válasza Steven19 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Hát az adatlap az adatlap, szerintem oda nem véletlenül kerülnek be dolgok. Ha nem kötöd sehová, akkor minimum, hogy zajt ösze tud szedni.
(#) Steven19 válasza szilva hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
Helló! Én nem adatlap szerint csináltam. Egységcsomagban vettem akik csinálták igy látták jónak hogy igy is jól fog működni és még zajt sem szed össze. Te honnan veszed ezeket ha nem kötöd be azt a kivezetést akkor zajos lessz a kimenet meg ilyenek?? Nekem nem volt gondom vele. Utólag amikor láttam a dokumentációban hogy besincs kötve sehova gondoltam megnézem mire jó és aztán az adatlap szerint bekötöttem oda eggy váltókapcsolót azt kész.Másrészt ez nem eggy hagyományos előerősitő aminek a bemenetét ha nem zárod le akkor zajos lessz ez nem ilyen.Helló.
(#) szilva válasza Steven19 hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
Akik az egységcsomagot összeállították, azok akkor nem nézték meg az adatlapot és teljességgel figyelmen kívül hagyták a gyártó ajánlását. Ez szerintem nem előny, hanem inkább hátrány.

A lógó bemenet, ami a hangszínszabályozás karakterisztikáját befolyásolja, nem egy szerencsés helyzet. Ha zaj kerül rá, akkor a zajnak megfelelően fogja eltolni a hangszínszabályozást.

De persze úgy csinálja mindenki, ahogy akarja...
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 13, 2008 /
 
Helló
Ha a loudness nincs bekötve, akkor tényleg zajt szedhet fel. Ezt igazolni is tudom, mert nekem a próbák során leszakadt a kapcsolóról a vezeték és teljesen torzan szólt. Az a legjobb, ha nem használjuk, akkor annak megfelelően fixre be kell kötni. Nem egy nagy dolog, de sok bosszankodás lehet belőle, ha éppen akkor gerjed be az egész amikor épp zenét hallgatnánk.
(#) Moderátor hozzászólása Steven19 hozzászólására (») Jún 13, 2008
 
Idézet:
„Te honnan veszed ezeket ha nem kötöd be azt a kivezetést akkor zajos lessz a kimenet meg ilyenek?”


Nem biztos, hogy az ilyeneket szilvától kéne megkérdezned, hiszen kapásból azt mondom, minimum több nagyságrenddel jártasabb az elektronikában, mint Te... jobb lenne, ha nem okoskodnál ennyit a HE-n, ez már a sokadik "nagy-arcos" beszólásod...
(#) lewi hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
sziasztok.
nekem egy tda 7294 es ic s erősítőhöz kéne hangerő, és hangszín sazbályzás. a hangszínnek nekem elég lenne csak a mély hangot állítani, mert ez egy subwoofer be lenne. eddig már van kopp gátló(félig kész) meg tápegység, és az erősítő rész. de még nem próbáltam ki, mert kell még pár alkatrész a kopp gátlóhoz meg miegyéb..
szóval én egy ilyenre gondoltam megépíteni. olvastam a topicban róla hideget-meleget.
én is készítettem hozzá egy nyák tervet. le ellenőriznétek??? előre is köszi
de ha erre a célra van másik megoldás, hogy csak a mélyet, és a hangerőt változtathassam, akkor légyszi írjátok meg..
(#) mrautomi válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Néztem a képet és kérdem,hogy két oldalt azok milyen bemenetek?
Egy zöldfül
(#) mrautomi válasza zetef hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Nem tudsz véletlenül egy kapcsolási rajzot hozzá?
(#) mrautomi válasza zetef hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Kapcs rajz nincs??
(#) mrautomi válasza creative hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Amiket felraktál korábban(http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/11/114c0b4f48106e90379ed0a127aa7ddf.jpg
LM1036_nyak.jpg
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/19/19804e7e3dd1e5f8ff620...4e.jpg
kondik.jpg
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/66/66a286305a808f8eeaace...9d.jpg
potik.jpg
megvan rajzolva akkor most hogy kell értelmezni?
Kell még bele egy kondi+fordítva kell bekötni a potit? akkor most hogy??
(#) mrautomi válasza mrautomi hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Plussz kéne még az alkatrészek típusaii fajtái
(#) totti91 hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
olvastam hogy elszált mert csak pár ohm os hangszórók voltak rajta akkor ha én ezt az erősítőt kötöm mőgé és egy kivezérlésmérőt akkor is el fog szállni?..esetleg ha sorba kötök a hangszóróval egy 100ohm os ellenállást?
(#) Kovidivi válasza totti91 hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Kicsit kuszák a mondataid, de szerintem arra gondolsz, hogy én még anno hangszórót kötöttem az LM1036 után, nem pedig erősítőt. Igen, ettől el is szállt! Viszont az erősítő bemeneti ellenállása több 10-100kohm, amivel ha párhuzamosan kötsz egy kivezérlésjelzőt, akkor sem lesz semmi, bírni fogja az IC! sok sikert hozzá!Ja, és a 100ohmos ellenállást felejtsd el! Szia!
(#) mrautomi hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Aki ezt megépítette(http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/19/19804e7e3dd1e5f8ff6206966329574e.jpg
Az kérem írja már meg hogy milyen alkatrészekből rakta össze.
:worship:
(#) Kovidivi válasza mrautomi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Mre gondolsz? oda van írva minden érték!
(#) Moderátor hozzászólása mrautomi hozzászólására (») Júl 23, 2008
 
Használhatnád már az URL gombot!
(#) berkigyuri válasza mrautomi hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Hali.
Az alkatrészekből semmi különleges nem kell ha erre gondolsz.A mellékelt kép alapján szerintem könnyen kibogozod.Én hidalt TDA7294(sztereóhoz) használom.Frankón műkszik habár a Potikon lehetne még finomítani .Ja és a mellékelt rajz alapján csináltam sz.tem u.a. mint a tied
(#) kissadam hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
Hello!

Ennek a topicnak a 3. oldalán találtam ezt a képet. Kapcsolási és nyákrajzot tudnál hozzá publikálni? Nagyon megköszönném! :help:
(#) kissadam válasza kissadam hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Az előbbi hozzászólás tatabike nevű felhasználóhoz szól.
(#) JOJO hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
ha valakit még érdekel a1036 látogasson el a
www.elektrobilm.org/forum/showthread.php?f`=362
(#) kissadam válasza JOJO hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
A kiszolgáló nem található, nekem ezt írja ki a mozilla...
(#) JOJO hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
www.elektrobilim.org/forum/showthread.php?t=362
probáld ezt
(#) kissadam válasza JOJO hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Most már működik!
(#) diamant hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék, kérni. A számítógép hangkártyájának a hangerejét szeretném megerősíteni, mert ha kettéosztom (1 tv-re, 1 fülhalgatóra) elég halk lesz. Kicsit már körülnéztem,

ezt a kapcsolást találtam. Ezzel jól meg tudom erősíteni a hengerőt, anélkül hogy elszálna a fülesem?

Előre is köszi!
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Szia!
Ennek a topicnak nem fognak örülni, mert van belőle már 32 oldalnyi máshol...ITT

Amúgy én is kacérkodom a megépítésével, csak nem találtam még hozzá jó (elektronikus, rögtön nyomtatható NYÁK tervet...lusta emberke vagyok kicsit). Amúgy ennek létezik egy kibővített változata még egy ICvel , az is ott van a másik topicban valahol.
(#) zolee1209 válasza diamant hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Szia! Adatlapban utána kellene nézni, de szerintem ez csak egy előfok, nem köthetsz rá kisimpedanciás terhelést! Ha kis teljesítményű a fülhallgatód (relatíve kicsi), akkor használhatsz LM386-os, TDA2003-as, vagy TDA2030-as végfok IC-ket. Ezekhez is bőségesen találsz a neten forrást. De szvsz, ez az LM1036 nem alkalmas fülhallgató meghajtására.
(#) dbase válasza diamant hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Megsúgom, hogy a fülhallgató terheli le a kimenetet. Csinálj egy mini erősítőt, és azt kösd rá a tv vel együtt. Vagy még lehet raknod kell egy előerősítőt iis , ami elosztja a jelet.
A legolcsóbb dolog egy kapcsolo bekötése,vagy tv vagy füles, ügyse hallgatod egyszerre mind2-t.
(#) bakos13gab hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Szerintem is jobban járnál egy kifejezetten fülhallgató meghajtóval. Ajánlok hozzá egy oldalt is, én innen építem az FH-3-at (már fél éve...). Viszonylag jól le van írva, részletesen, NYÁK tervvel, mindennel.

3Byte Mérnöki Iroda
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Gyorsan utánanéztem (amit előtte is megtehettem volna) az adatlapnak, és abban az áll, hogy a kimenő impedancia 20 Ohm. Ekkor egy 32 Ohm-os fülset már ráköthetsz!
(#) diamant hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Hu, köszi!

És ha csak a tv-be illetve a videóba megy be a hang scart-on, onnan megy rf-en tvbe, akkor is végfok erősítő kell? Pont az a lényeg hogy mindkettő menne egyszerre (füles tv) Végfok erősítő kimenetét rátehetem videó scart bemenetére?
Következő: »»   16 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem