Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   267 / 1682
(#) Szebence válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Ha belegondolok, hogy melózok most nyáron és 1 napot csak ezért melózok, akkor megéri Plussz egy szavazat a KIT-re
(#) Topi válasza Szebence hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Rendben. A végső ár majd akkor derül ki, ha megvan az is mennyiért lesz kicsomagolva, mennyi az előre programozás, stb.
De nem hiszem hogy ennél jóval drágább lenne. Majd elválik.
(#) Szebence válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Persze megértelek! Sokkal többet már nem adnék ki érte. Amúgy körülbelül mikorra várható, hogy KIT-ben fentlesz a HEStore-on?
(#) Topi válasza Szebence hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Aug. 15-20-ig biztos, hogy elkészül.
(#) Kovidivi válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Az szuper! így mindenki kedve szerint válogathat!
(#) Szebence válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Oké, kíváncsi leszek rá...
Esetleg olyan kérdésem lenne vele kapcsolatban, hogy ez hogyan működik? Úgyértve, hogy ha 10%-os hangerőn hallgatom a zenét, akkor éppen, hogy csak megvillan a kijelzőn valami, ha meg 100%-osan hallgatom, akkor meg az egész kijelző világít? Vagy ezt egy "hangerőszabályzóval" oldottad meg, vagy ez a része, hogy van kialakítva?
(#) dbase válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Egy fehérzajt, és egy 20-20kHz ig végig futást (sweep)20másodperc alatt megnéznék mielött megvenném!
(#) Topi válasza Szebence hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Ha megvan a minimális jelszint akkor azon belül jobban variálható, mert szinuszos komponenseire szedi a bemenő jelet.
És ugye, azt tudni kell hogy a frekvencia meghatározás jóformán majdnem független az amplitudótól. Tehát az amplitúdó változásra kevésbé érzékeny.

Bemenete visszaszabályozható, van elnyomás és erősítés. Tehát akár gyengébb a jel, akár erősebb mint ami neki kell, az beállítható.

Továbbá maga a spektrum analizációnál maxot is figyelembe veszem, a jel DC komponensétől függően. Ez is csökkenti a hangerő függőséget.
(#) vicsys hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Elkészült a miklosch által tervezett tápegység védelem. Nagyon szuperul működik. A panelt átterveztem, hogy kisebb legyen és illeszkedjen a reléim típusához. Köszi miklosch a segítséget!
(#) Szebence válasza Topi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Értem, köszi a válaszokat, mostmár mégjobban várom, hogy mikortól lehet kapni
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Szép munka, szép fénykép.
Mit figyel benne a PIC ?
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Köszi
2 nyomógomb csatlakozik rá amivel külön-külön lehet a reléket meghuzatni és elejtetni. Ezek kapcsolják a táp kimenetét. Amolyan fullextrás bistabil, mert meghuzatáskor 3 villanik a led. A bemenetre csatlakozik még egy termosztát módra programozott DS1821 (nálam 65C a TH) ami figyeli a hűtőbordát. Ha eléri ezt a hőfokot, elejti a reléket és kigyullad egy error led. A kimenetek addíg nem kapcsolhatók vissza amíg nincs áramtalanítva a táp. Itt látható miklosch eredeti kapcsolása.
Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Hali
a panel nagyon szép.
azokkal a relékkel mekkora teljesítményt akarsz kapcsolni? remélem nem nagy áramot, mert ezek a rayex márkájúak messze a legxarabb minőségűek!
én szó nélkűl szoktam a kapunyitó vezérlésekkből kihajigálni és lecserélni omronra.
ezt a fajtát is gyártja a zomron.
üdv
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Köszi.
10A van ráírva, én 3-4A-nál nem szeretnék többet nyomatni. Nekem eddig szépen mentek. (le is kopogom) Bizony jó az omron,ez meg 65 Ft volt...
(#) még1MbR hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Klassz ez a Topi féle equalizer, még a pc-m elejébe is el tudnám képzelni, mint tuningelem!
(#) MaSTeRFoXX válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Idézet:
„...equalizer...”


Ez nem equalizer, hanem spektrum analizátor... Rengeteg ember rosszul tudja, tele van a net "ilyen equalizer"-ekkel. Az equalizer egyszerűen mondva hangszínszabályzó. De az ilyen típusú a grafikus equalizer, ahol a potik tologatásával tudod beállítani a hang átviteli "karakterisztikáját" tehát adott frekvenciát mennyire erősítse, vagy vágja.
Egy wikipédia cikk angolul...
De ez a spektrum analizátor nagyon komoly!
(#) borvendeg hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Hello ma esett az eső egész nap Így hát nekiálltam megcsinálni a labortápom másik felét félig el is készült már csak pár alkatrész hiányzik.A panelvágás még mindig nem erősségem.De beszéljenek a képek.
(#) vicsys válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Nincs ezzel gond. Szép lesz!
(#) borvendeg válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Remélem működni is fog. Az egyik fele már kész van be is van dobozolva majd holnap csinálok képet. Egy rack dobozba van beletéve egy szerelőlapra van rácsavarozva a trafőkkal mindennel együtt és mint egy fiókot ki lehet húzni a szerelőlapot ad obozból, hoy könyebb legyen szerelni.
(#) Attila86 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Üdv.!

Azokat a képeket kíváncsian várom és ha megengeded akkor feltennék közülük párat IDE.
Egyébként egész jó lesz. A panelokat vasaltad vagy fotóztad?

Üdv.: Attila
(#) borvendeg válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Nyugodtan tehetsz fel képeket sőt örülök is neki és megköszönöm. Ha kell küldök töbet is.
A nyákot fotóztam.
Kicsit off de előlaptervező progit tudnátok ajánlani?
Előre is kösz
(#) Attila86 válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Rendben, ha készen lesz akkor várom a képeket!

Front Designer
(#) még1MbR válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Igazad van!
(#) JZoli válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Küldtem emailt, nézd meg!
(#) Gery hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma lettem kész a saját készítésű tarfómmal. Vagyis csak félig saját mert eredetileg egy mikrohullámú sütójé volt.
A primer tekercs az maradt, csak a szekundert csináltam én. A zöld sorkapocsnál 2x32.2V -ot ad le, a fehérnél 2x8.4V-tot. Egyszerre tekertem őket és a kettő-kettő tized pontosan megeggyezik. 0.9-es huzallal van tekerve szóval 4A simán leszedek bármelyik oldalról.
A vasat elflexeltem, majd össze lett hegesztve. Nemlett túl profi, de otthoni körülmények közt egész jó. A tesztek satuba befogva történtek. Csak a végét kapkodtam egy kicsit el, alatta szebben van tekerve. Labortápnak lesz, oda tökéletes. Mert egy kicsit zúg, de nemvészes.(azért lehet egy erősítőbe zavarna, de mondom, nem hangos). A primer azért is van felül, mert így még kevésbé zúg. Műgyantám nincs, de gondoltam viasszal kiöntöm, esetleg írjatok mennyire jó ötlet ez...
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Idézet:
„sorkapocsnál 2x32.2V -ot ad le,”


egyen be az közel 45V, a 0.9 es drót 2.5 A/mm2 -el számolva 2A-t tud.
(#) mex válasza Gery hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Azért a szekunder kivezetéseit szebben is megcsinálhattad volna. Igy összetekerni fölösleges,csak az esélyét növeled a zárlatnak.
Nincs véletlenül túlgerjesztve az a vas? Terhelve próbáltad már?
A viaszos kiöntést meg felejtsd el,mert attól csak jobban fog égni....
(#) ferci válasza Gery hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Biztos túl van gerjesztve...
Más: mivel szétszedni és összerakni nem tudtad, mint a hagyományos EI vasakat, össze kellett volna csiszolni flexelés után (légrés...), mint a hiperszilt...
A hegesztés miatt +örvényáramok vannak.
Mérd meg az üresjárási (primer) áramot..
Ha szebben, menet-menet mellé tekersz, biztonságosabb és több drót fér el.... ahogy szabi83 is írta, <2A cirka.... a szekunder melegedne 4 ampernél.>
(#) Gery válasza ferci hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
A 4Ampert azt terheltem, és bírta. 1-2V-ot mondjuk lehet esett a fesz...
Alapjáraton nemmelegszik a cucc, a kivezetéseket meg úgy rögzítettem, hogy ne "ugorjon" szét az egész. :yes:
Ja és a "túlgerjesztve" az mit jelent pontosan? Valaki még írta az egyik topikban hogy ha mikrótrafóval szórakozok, annak alapjáratban is elég nagy áramfelvétele van, bármit csinálok vele. Ezt még nemmértem meg, de labortápnak meg jó, mert úgyse megy annyira nagyon sokat(mint pl egy erősítő).
A viaszt akkor meg kihagyom
(#) Slope válasza Gery hozzászólására (») Júl 24, 2008 /
 
Idézet:
„Valaki még írta az egyik topikban hogy ha mikrótrafóval szórakozok, annak alapjáratban is elég nagy áramfelvétele van, bármit csinálok vele.”


Ennek az az oka, hogy a vasmag is tekercsként működik, ami a hegesztés miatt rövidre van zárva. Igen tetemes áramok folynak benne. Ezt nevezik örvényáramú veszteségnek, ami alaposan rontja a trafó hatásfokát. Többek között ezért romlik egy berozsdált trafó hatásfoka, illetve szétszedett, majd újra összerakott trafónál is figyelni kell a lemezeken lévő oxidréteg sértetlenségére.
Következő: »»   267 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem