Fórum témák
» Több friss téma |
Egy 2n23055 esetében a a mágnes nem játszik. Ülj le 1-es
Nem kell a kupak alá látni. Nem is lehet. Simán egyszerűek a látható külső képek alapján eldönthető, hamis, vagy eredeti.
Megérkezett az ász! Amikor egy típust már rengeteg gyártó gyárt, akkor milyen jegyeket keressen? Mennyire sorjás a tok pereme? Vagy mik azok a külső jegyek?
Ott biztosan nem, elég ha visszaolvasol a labortápos topikba ahol sorban durrogtak el. Az sem lehet véletlen, hogy ott 480Ft körül van az ami máshol 1500 és 3000Ft között, gyártótól függően.
Esetleg a TME-nél van 1126Ft-ért NTE gyártótól (sose hallottam róla) de egy Onsemi már ott is 2643Ft, de ha lenne CDIL ami már rég nincs, az is 737Ft lenne.
MESA technológiával készült 2N3055 fT -je 500kHz, az epitaxiális technológiával készült 2N3055 fT -je 2.5 .. 3.0MHz (a gyártótól függően). Az epitaxiális kivitelnél a biztonságos üzemeltetési határoknál (Safe Operational Area = SOA ) a másodlagos letörést (Secondary reakbown) határokat is figyelembe kell venni.
Ezek a jellemzők külső jegyek? Nem hinném. Helyesen: breakdown.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
Egy sor kimaradt:
#define reakbown breakdown A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
Nem külső jel, de legalább külső eszközökkel mérhető...
Köszönöm a válaszokat, indítom az eredeti gyártmányú felkutatását. Ha nem lessz veszek 2N34442 tőt..
Ez mind eredeti. Külső jegyek alapján sajnos nem lehet eldönteni, hogy mi csücsül a tokon belül.
Van köztük alu tokos, meg acél tokos is. Mind jó az adott célra, ha az eredeti licenc szerint gyártott szilícium van benne.
Nekem is annak tűnnek, bár az a Mexico feliratú Motorola kissé gyanúsnak tűnik, az ahhoz hasonló kinézetűek szoktak villámgyorsan jobb létre szenderülni már a határadatok töredékétől is.
Keresni kell a régi (NOS becenevű) TU, RCA, SGS, MEV, Motorola tranzisztorokat. Más kérdés, hogy már ezeket is hamisítják
Igaz. Az eredeti MESA már nem létezik. A későbbi gyártók (Tungsram is) már az újabb epitaxiális, 2-3 MHz-est gyártották. Igásló manapság is. Az eredeti.
A TU melyik gyártónak a jele? ( A Tungsramra gondolsz? )
Tudomásom szerint az is meg a MEV is csak tokozták ezeket. Magát a kész szilícium lemezt vették, majd darabolták, mérték, tokozták. A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2023
Tungsram, MEV gyakorlatilag ugyanaz. Hogy honnan vették, manapság már nem lényeges. Legalább annyira bonyolult, megosztó mint a NOS csövek.
Nem hittem volna, egyszer eredeti 2N3055-öt keresnek A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2023
Biztosan a nosztalgia faktor is szerepet játszik. Meg talán az, hogy a maga korában ez a tranyó rengeteg áramkörben szerepelt, és iszonyat mennyiségű elvi rajz található vele.
Aztán azóta hiába fejlődött a félvezető technológia, és adtak ki sokkal jobb, strapabíróbb, hasonló, vagy nagyobb teljesítményű alternatívákat, aki felfedez, építeni akar egy ilyen kapcsolást, és nincs meg a stabil tudása, hogy helyettesítse egy újabbal, jobbal, az ezt keresi. Ha meg kereslet van rá, akkor a piac vagy legyártja, vagy kitömi a rést "hamis" darabokkal.
Jobb esetben ráírja egy másik gyártmányára amit látni szeretnél rajta.. Gondolja, hogy azért csak nem reklamálsz ha jobbak a paraméterek. Vagy kapsz a "leválogatottakból".
|
Bejelentkezés
Hirdetés |