Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   504 / 607
(#) Gafly válasza Pethical hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Úgy egyébként abból indult ki a vita, hogy kollégánk feltett egy linket, két kilóméter hosszú nagybetűvel.
Amiért szólni mert egy moderátor, és kultúrálttá alakította.
(#) img válasza somitomi hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Hangosan gondolkodva: nekem furcsának tűnne, ha főként az áramot nem vezető gumikereket használná. Vagy valamit kihagytam?
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Ezt nem tudtam, köszönöm az érdekes infókat!
(#) Pethical válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Igen, azt végigkísértem, csak gondoltam a nagybetűk és az alvázak után ideje, hogy az informatikai fogalmakat is rendbe tegyük
(#) Ódenka hozzászólása Márc 30, 2023 / 1
 
...és most valami más:
Vigyázat!
MVM nevében új bank számlaszámot kaptak sokan.

Először úgy voltam vele, ha megjön a szokott időben és a számla pdf-je, majd figyelek.
Mások még szemfülesebbek voltak, mert kiszúrták, bankkártya adatokat is kérnek.
Aztán megnéztem egy régi feladó címet és részben olyan csak az új, valakik huncutkodnak egy kis apróért.
Ez azért nem tűnt fel, mert odáig el se olvastam, másrészt bankkártyát nem kívánok birtokolni, amíg el nem visz engem az ördög. Utána nem tudom, mi lesz...
Remélem igaz, hogy nem igaz.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
(#) Pethical válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Köszönjük, hogy megosztottad velünk ezt az észrevételt!
Elég furán huncutkodnak, mert az MVM számlaszáma valóban a 10300002-20580731-49020047 és ahhoz valóban a gazszamla@mvm.hu másodlagos azonosító tartozik, az MVM Next appban meg valóban lehet (azt hiszem CIB bank VPOS-án kereszül, de lehet Simple) bankkártyával fizetni és menteni is a kártya adatokat, hogy ne kelljen mindig újra megadni. Nem látok ebben a levélben olyan hivatkozást amire kattintva kártya adatokat kellene megadni, nem kérnek, hogy most fizess bármit, nincs benne érzelmekre való hatás, félelemkeltés, semmi ami social engineringet sejtetne és a valóságot írják le benne.

Szóval szerény véleményem szerint ez nem átverés, ezt neked valóban az MVM küldte. A legkönnyebb megmonani, ha megnézed a feladót és az email fejléceit is a tartalom mellé.

De mindig résen kell lenni
(#) Ódenka válasza Pethical hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Remélem igazad van.
Mostani feladó:
MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. <noreply@mvmnext.hu>
Régi feladó:
MVM Next online ügyfélszolgálat <ugyfelszolgalat@online.mvmnext.hu>

Kiderül.
Még ez:
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
(#) Pethical válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Tapasztalatom szerint MVM a noreply@mvmnext.hu e-mail címről küldi az informatív leveleket, hírlevél, tájékoztatás, ami nem névre szól és tömegesen megy ki, ehhez használja a rocketmailt. A számlát viszont az ugyfelszolgalat@online.mvmnext.hu email címről kell majd megkapnod. Van még nekik a mvm@onlineugyintezes.mvmnext.hu is amelyről meg visszaigazolások jönnek.
(#) Ódenka válasza Pethical hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Már nyugodtabb vagyok. Ahhoz képest, hogy eddig se voltam emiatt ideges. Köszönöm!
(#) antikzsolt válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 30, 2023 / 1
 
Na pont ezért alkalmazás vagy külön beírva a böngészőbe
(#) Ódenka válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Egyre nyugodtabb vagyok...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok,
Ma kicsit fura dologba futottam bele: egy üzletben szerettem volna videót csinálni, a bolt elött indítottam a kamerát ( telefon ), majd kilépés után visszanézve a felvételt az látszott, hogy a szépen kivilágított üzletben csak valami sötétséget rögzített némi fényfoltokkal.
Ez lehet valami általam nem ismert új védekezési technika nem kívánt felvételek ellen?
(a kérdéses üzlet egy átlagos, főleg turistáknak szánt vegyesbolt Vietnámban).
tennék fel képet a videóból, de valamiért tabletről nem megy.
(#) mnyugger válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Lehet infrával megbolondították a kamerád.
(#) sargarigo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Szerintem símán lehet az is, hogy az automatikus fényerőszabályozás nem ment rendesen. Miközben készült a felvétel látszott a képernyőn (vagy stikában készült, és nem tudtad megnézni)?
Persze infra is lehetne elvileg, de szerintem nagyon sok helyről kellene világítania hogy egy random beállásból is biztosan vakítson.
Én szintén boltban jártam úgy hogy nagyon sötét lett a kép, de az azért volt mert előtte próbálkoztam a manuál beállításokkal, és úgy maradt. Nem lehet hogy neked is valami ilyesmi történt?
(#) Massawa hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Mindig elfelejtettem felvetni, de ma megint sokat kocsikáztam mindenféle alagutakban és a drága kocsim drága szuperrádioja a sirba visz. Ha nincs vétel a zajt olyan hangeröre nyomja, hogy kimondottan zavaro. Nem tudom a zajzár technologia az FM vételre legalább 50 éve ismert, és a régi kocsikban müködött is, nem ugy mint a mostanikban. ( már az elözö kocsimban sem volt zajzár, De ott volt valami level control vagy micsoda, igy a zaj még nem volt zavaro).
Vagy csak ez a fejlödés utja?
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Ráadásul a vételi érzékenység is rohamosan csökken.
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 31, 2023 / 1
 
Meg az antennák minösége és elhelyezése is gyakran vicc. Az egyik kocsimban az antenna az egyik oldalso ablakban volt, és hullára röhögtem magam amikor ugyanazon az uton az egyik irànyban tökéletes volt a vétel, ellenkezö irányban meg sem mukkant ugyanaz az ado.
Ennyit a szakértelemröl meg a kocsik teszteléséröl a sorozatgyártás elött.
(#) lelkes amatőr válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Nem néztem közben a képernyőt, az ingzsebben volt a telefon. Mikor kijöttem, a kinti képet megint rendesen vette.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 1
 
A fejlődés útja az, hogy mindenütt lesz internet, és az FM műsorszórás is ki fog halni, mint ahogyan az AM is már kihalt.
Én még emlékszem arra, amikor nem volt minden családban legalább egy autó, és abban sem volt gyári alap tartozék az autórádió sem, csak be lehetett építeni. Hangszóró a kalaptartón, stb...
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Miután kényszerböl évek ota kénytelen vagyok interneten rádiot hallgatni, sajnos egyre kevésbé látom ezt a biztos jövönek. Sem a minöség sem a technikai háttér nem ad semmi okot az optimizmusra.
( érdekes modon a beépithetö autorádiok többségében is volt zajzàr, arrol nem is beszélve egyik másik autorádioban elképesztöen precizios tunerek voltak).
(#) GPeti1977 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Nem értem ezt a visszafejlődést, már a 20 éve gyártott autórádiókban nem hogy zajzár hanem FM sávon a következő zajcsökkentő módok voltak csökkenő térerő esetén:
a sztereó szétválasztást csökkentette dinamikusan, a KF sávszélességet csökkentette, illetve a magashangvágó szűrő is belépett még pluszban a szabványos mellett, meg volt egy lágy zajzár is nagyon kis térerőnél, mindez analóg technikával de digitálissal is megoldható, azután jöttek a dupla sőt tripla tuneres autórádiók a diverzity vételnél a dupla antenna miatt, illetve az RDS-nek meg az AF frekvenciaváltáshoz is már volt egy 3. tuner.
(#) sargarigo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Esetleg rácsúszott a kamera lencséjére a zseb széle? Egyszerű módja lenne megbizonyosodni a dolgok mibenlétéről, ha visszamennél abba a boltba, és megismételnéd a felvételt. Persze nem elvárható hogy csak ezért visszautazz Vietnámba, úgyhogy a jelenség magyarázata el fog szivárogni az éterbe
(#) Massawa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Hát igen, ma meg semmi. Az uj konyharádiobol is kihagyták a sztereo átkapcsolot, igy bár a müsor foghato, de égtelenül sug, és nem lehet a sztereot kikapcsolni.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Régen, még 2008 előtt vettünk egy Suzuki Swift Sedan-t használtautós kereskedőtől. Mikor megtekintettük a telepen, valami hiperszuper rádió volt benne, de mire visszamentünk véglegesen elhozni, a pofátlan eladó addigra kicserélte az autórádiót egy sokkal vacakabbra (el kellett fogadnunk)! Annak ellenére, hogy normális antenna volt a tetőn, mikor Pesten a Hízlaló térnél haladtunk keresztül, az út fölött futó nagyfeszültségű távvezeték nullára redukált minden vételt, annyira gyenge volt az az autórádió! Ezzel csak azt akartam mutatni, hogy olyan is lehet, hogy nem az adott jármű antennáján múlik a vétel, mert maga a rádió az, ami kissé "hulladék".
(#) bbalazs_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
logikai bakugrást alítok..
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Meg még ki tudja mit cserélt ki benne addig.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Azt már sose tudjuk meg, mert 2008 után családi okok miatt eladtuk azt az említett járművet.
(#) lelkes amatőr válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Nem voltam rest, visszamentem ma a teszt miatt, a jelenség ugyanaz. Más üzletben is kipróbáltam, nem volt semmi gond, csak ebben a boltban. (nem hiszem, hogy közelebb visz a teló tipus: Galaxy Note4).
már másik városba repültem, több teszt nincs
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Simán lehet olyan spektrumban a világítás, amire kevésbé érzékeny a kamera
Következő: »»   504 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem