Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok
Csak nem nyomtatom újra, mert úgy néz ki, így is jó. Kissé szkeptikus voltam, hogy fog majd "átlőni" azon a lyukon. Egy agyonhasznált 0,4-es fejet raktam bele, próbaként, fúrás nélkül, meglepődve tapasztaltam, hogy már ezen is átlő. Persze használat előtt azért felfúrom 1.0mm-re
Várom a próbát, vajon "segít" vágáskor a 10W-os lézernek ? Milyen távol lesz a fúvóka az anyagtól? Milyen kompresszor és mekkora nyomást lesz a fúvókánál? Érdekel -sokat nem kísérleteztem más távolság ,nyomás ,fúvóka méret adhat jobb eredményt .
Szia
Meg volt a teszt, 1mm-ig fúrtam fel, sajnos van veszteség, ami egy eleve nem túl izmos lézernél probléma. Összerakás előtt úgy állítottam be a fókuszt, hogy a fúvókától pár mm-re legyen a munkadarab. Nyilván, ahol a fúvóka van, ott még nem pontszerű a nyaláb, tehát ami kívül esik az 1mm átmérőn az sorry. A 3-as falemezt eddig se vágta át, viszont most, nagyon szép a körvonal, sokkal szebb, mint amikor oldalról fújtattam. A kompresszor, valami inhalátor szerűség, 70W-os motorja van, gőzöm nincs, mekkora a nyomás, de ehhez a teljesítményhez nem gondolom, hogy több kellene. Még annyit, hogy csinálok pár fejet, 1,2mm és 1,5mm-re valamint a belső átmérő 2mm egészen a csúcsig, egészen bele lehetne fúrni egy 3-as fórúval, pár 10-ed mm-re a csúcsig. Így a belseje ki lenne bővítve, légáramlás szempontjából kedvezőbb + a lézer is talán kevésbé lenne veszteséges.
Kell bele az a réz fűvóka, nem elég, ha megfelelő méretű lyukat nyomtatsz?
Az 1mm átmérőbe azért illene beleférnie a lézersugárnak még ott is, ahol nincs teljesen fókuszálva. Azért a fúvóka nincs olyan messze a tárgytól és nem is olyan hosszú.
Szerkesztett rajzok alapján a fénycsóva mérete 40mm éa 15mm gyujtó távolság esetén milyen teret tölt ki. 4.8mm lencseablakkal számolva.
AZ A30130 fénycsóva képe alapján ( 3mm rétegel lemez a hulladék ahhoz viszonyítva kb 4x6mm a fényfolt 150mm-re a fókusztól) szerkesztett fénycsóva 4mm-en belül 0.1mm -"0"mm. Így tudnád meghatározni mennyire terít a lézer (ami miatt tényleg "csak" gravírozásra lehet jó). A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2023
Üdv!
Kép gravírozás beállítása ,hogyan? A baloldali a laserGRBL a közép a kép a jobboldali a LightBurn és ez sötét a nézetben de nem találom a beállításokat (fényerő,kontraszt ,fehérvágás..stb) a lézer teljesítménynél csak max-ot lehet állítani. Így nem merem elindítani félek nem lesz jó ( a laserGRBL-el jó de ott az a gondom , hogy a körbevágást hogyan oldjam meg).
LightBurnban nagyon sok dolgot tudsz állítani. Jobb klikk a képre és adjust image. Ott válaszd ki, hogy milyen móddal szeretnéd gravírozni (ditherelés, skicc, küszöbérték, szürkeárnyalatos, stb.) és állítgathatod a kép tulajdonságait.
A teljesítményt és a sebességet a layer alatt tudod állítani (2. kép piros nyíl) Azért csak a max-ot lehet állítani, mert a GRBL nem kezeli a min-t. A Szürkeárnyalatos esetén meg tudsz adni min-t is, azt az hiszem, hogy akkor figyelembe is fogja venni a LightBurn. A ditherelés, stb. esetén viszont a beállított max-al fogja a pontokat égetni. Sokan szeretik az Imag-R-t, ami elég okos és ingyenes verziója is van. Ha ezzel csinálod meg a képet, akkor a layeren be kell állítani a Lightburnnak, hogy csak átadás. A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
Ez most nekem kicsit kínai...Az utolsó képen mi az a rács? Tényleg, ezt már kérdezni akartam, hogy milyen platformon vágtok?
Nekem most egy fényes horganyzott lemez van felcsavarozva bútorlapra. Videoba láttam, hogy valami méhsejt szerkezetű anyagra teszik a tárgyat (persze közelről nem mutatta volna meg, hogy hol lehet kapni külön, mert azért 2 ezer dolcsiért nem vennék egy egész készletet.
Én a Tescoban vásároltam süteményhűtő rácsot, ez egy 2-3cm magas lábbal rendelkező fémrács és 500 Ft körül volt darabja Az asztalt meg egy alumínium lemez védi alatta.
Azért kell valami alá ami meg is emeli a tárgyat (és alatta szellőzik), hogy a törmelék és a füst tudjon alul távozni, így a tágy alja sem lesz égett. A méhsejtes nyavaja túlárazott dolog és nem is szükséges.
Idézet: „valami méhsejt szerkezetű anyagra teszik a tárgyat” Úgyvan! Gyári gépben láttam én is, pár napja. Ha találsz rá forrást, szólj nekem is kellene egy darab!
A rács 6mm hegesztett drótháló léc kereten és "L" alu merevítő van alul (nem olyan stabil mint a méhsejt de sokkal olcsóbb).
Bővebben: Link Vagy ez is jó lehet: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2023
Üdv!
A LightBurn programban hogyan tudom előhívni a "maszk levétele" funkciót. Régebben működött de nem találom , nincs azon a helyen ahol volt (vagy csak többet felejtek mint tanulok). Így sajnos sok felesleges utat jár be a gravírozáskor. Köszönöm.
Ki kell jelölni a képet és a rá rajzolt maszkot, majd jobb klikk és ott lesz. Utána jobb klikk és képmaszk lapítása.
Próbálgatom és kutattam a net-en is -ha jól értelmezem a T1 "lapon" kel beállítani a maszkolást (vagy ebben is tévedek) .Van ,hogy működik de valamiért sokszor ad más felugró ablakot (lehet meg kellene tanulnom a programot amire kevés esélyt látok) .
A T1 és T2 layer segédvonalaknak van
Ezt csináltam: - Betettem a képet - Rárajzoltam egy téglalapot - Kijelöltem mindent - Jobb klikk -> 1. kép - Maszk alkalmazása a képre menüpont - Újra jobb klikk -> 2. kép
Működik DE a réteg nálad Labels és azon belül line nálam a réteg C00 stb.. Multi Multi . A réteg megnyitása után tudom kikapcsolni az Output Sub-Layer-t és Line-re veszem a módot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Ja igen, én nem nagyon használok Multi layereket.
Nekem multi layer mindegyik és nem tudom hogyan lehet változtatni.
Dupla klikk a rétegre, feljön a rétegbeállítás ablak. Ott kiválasztod a második allayert és jobb felül megnyomod a - gombot. Ha több layer is van, akkor ezt addig ismétled amíg csak az első fül marad.
(A Labels, C00, stb. ne zavarjon, az csak fantázianév a layereknek) A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Köszönöm.
Így már könnyebben átlátom az egyes rétegeket.
Kísérletezek egy kifejezetten alumíniumra is tapadó festékkel. Ígéretes.
A felirat öntapadós alumínium szalagra készült. Hardver: - CNC3040Z-DQ (Variometrum) - Lézer 6,2W UV (Variometrum) - Lencse G2 - Fókusz a lencsétől kb.23mm NC adatok: 3%-os teljesítmény 150mm/min sebesség Szoftver: Inkscape (SVG) LaserGRBL Ja és dörzsölés nélkül lett ilyen. A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
Üdv!
LightBurn kézi rajzolásnál ha megszakítom a rajzolást (törlöm az utolsó szakaszt) és amikor végzek a megszakítások miatt külön kezeli a szakaszokat vágáskor. Hogyan tudom egyesíteni? A csoportosítással megoldva, hogy eggyként kezelje de nem folyamatos a vágás többmenetnél. Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
Íme az első lézer gravírral készült nyákom. Egy menetbe készült ezt fontos megjegyezni. Az idő 17 perc volt. Láthatóan még egy menetben érdemes lett volna gravírozni. A sósavba maratás előtt nem tisztítottam. A gravírozás után közvetlenül a sósavba tettem. 1 óra 30 percet volt sósavba a szokásos 30 perces maratás helyett. A kisebbik nyáknál alá is mart emiatt. (38mm x 29mm méretű). A festék eltávolítása tömény lúggal (KOH, hideg zsíroldó) történt. Kevesebb kosszal jár mint az oldószerek és nem kenődik szét a nyákon.
Úgy tűnik szemmel, hogy a lézer teljesen lepörköli a festéket. Valójában azonban marad rajta egy vékony réteg, ami gátolja a maratást. Vettem feketében is ebből a festékből. A Motip termékek közül az "ipari" festékek kategóriában kell keresni. Már változtattak a doboz kinézetén. Lényeges hogy alumíniumra is tapadjon. Ez a kulcs szerintem. Tökéletes megoldás feliratok készítéséhez is. A kép magáért beszél. A lézer teljesítményének 5%-át használtam.
Sziasztok!
Van egy noname gravirozóm aminek a kis teljesítményű lézerjét szeretném nagyobbra cserélni. Viszont a régi lézerhez 2 vezeték megy, az újhoz amit kinéztem (Sculpfun S9) három vezeték megy. Hogy lehet megoldani ezt a problémát?
Úgy, hogy veszel egy komplett új gravírozót. Új tápegység és vezérlő. Plusz komoly szakértelem az átalakításhoz.
A régi gravírozódnál minden bizonnyal a lézer tápját kapcsolja ki/be a vezérlôpanel, esetleg az áramgenerátor magán az alappanelen van, és már csak a lézerdiódát tartalmazza a fej. (Nem tudjuk, hiszen nem írtál típust.)
A új fejhez a leírása alapján minimum 12V 3A tápegység kell. (Ez nem lehet ugyanaz amirôl a motorok mennek.) A régi gravírozó lézerfejének a kimenetét az új lézerfejnek a PWM bemenetével kellene összekötni, viszont ez maximum +5V jelet fogad, a régirôl nem tudjuk hogy mit ad ki. Azaz mindenképp kell egy szintillesztés (mérések alapján-után, hogy kiderüljön mit ad ott ki), simán rákötve nagy eséllyel tönkremegy nyomban. Mivel ezeket az alapvetéseket magadtól nem írtad le, így gyaníthatóan ezt az illesztést nem fogod megoldani önerôbôl. A távsegítség pedig igen költséges műfaj ebben az esetben. A helyedben nem kezdenék hozzáértő nélkül bele. Ennek a fejnek az árából több "noname gravírozót" is vehetnél, ez kicsit olyan, mintha egy Porsche motort szerelnél egy Trabiba.
Köszi a választ! Volt egy kis időm így csináltam róla pár képet a mostani állapotról. Ez alapján biztosan még több okossággal meg tudsz ismertetni. Nagyon gyanítom, hogy új "modern" vezérlőpanel is kellene az új fejhez.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |