Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 95
(#) kaqkk válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Próbáld meg kibontani a tetejét és cserélni a reed patront . Nincs vesztenivalód
(#) kaqkk válasza tandem hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Nézd át a betáp oldalt is a bekötéseknél van e oxidáció érintkezési hiba .
(#) még1MbR válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Köszi, ez úgy néz ki rendben van, kimarom a patront és teszek bele másikat. Kéredés, hogy milyent célszerű betenni, valami váltóérintkezős reed relé szerűséget szoktak?
(#) kaqkk válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Bármilyen patron jó ami alapon nyitott és belefér a "tokba"
(#) még1MbR válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Hmm, ez azért fura, mert ha a 3db vezetékből összezárok kettőt (talán a fekete-kéket), elindul a szivattyú, de ha megszüntetem a rövidzárat, nem áll meg, működik tovább.
Ahhoz, hogy megálljon, a kék-pirosat kell összezárnom egy pillanatra.
(#) kaqkk válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Akkor váltóérintkezős patron kell úgylátszik ebben a típusban öntartó áramkör is van ..
(#) tandem válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Okés megnézem. Meg még arra gyanakszok hogy cserélni kéne a zavarszűrő kondit is.
(#) pipi válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Lehet 2 reed van benne, min/max szinthez
(#) szabo.gth hozzászólása Júl 21, 2023 /
 
Sziasztok!
Pár hete szereltettem be egy AUX klímát. Eleve olyat akartam, amiben nincs Wi-Fi, because I'm a paranoid, de mivel elég kevés ilyen van, feladtam. Aztán miközben szerelték be, feltűnt, hogy egy USB Wi-Fi stick van bedugva a burkolat alatt. Na megörültem magamnak és kihúztam. Össze lett rakva, működött is nélküle, én meg örültem, hogy kaptam egy ajándék Wi-Fi sticket. Viszont mikor bedugom a gépbe, az nem akarja felismerni. Szétszedtem és egy BL1206 nevű SoC van benne, ami az adatlapja szerint nem is tud USB-t.
Felmerült akkor bennem: lehet az, hogy ezek beraktak egy USB csatlakozóra egy valamit, ami nem is USB-n kommunikál, hanem valami soros porton, vagy bármi máson? Hallottatok már ilyet? Igazából nem akarok vele nagyon mást kezdeni, csak a kíváncsiság
(#) deebo válasza tandem hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Inkább maga a gomb vezet valamennyire, TV/monitornál klasszikus hiba.
(#) teglascs válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Én, mint hozzá-nem-értő úgy gondolom, hogy az "USB-stick", mint hardver, külsőleg/fizikailag/felépítésileg teljesen tökéletes erre a feladatra (van 4 érintkezője, bele lehet lenni egy kis elektronikát, stb.), de egyáltalán nem szükségszerű, hogy egy "rendes" USB-stick legyen, amit pl. egy Windows-os számítógép felismer.
De lehet, hogy hülyeséget beszélek.
(#) pipi válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Eszközkezelőben mit látsz?
Más chip nincs rajta, esetleg usb/soros konverter?
De semmi sem lehetetlen, mezei arduinókra is meg írták szoftver direkt portbizgerálással az usb-t...
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2023
(#) szabo.gth válasza pipi hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Eszközkezelőben semmi.
Amikor bedugom, feljön a popup, hogy USB device malfunctioned, úgyhogy könnyen lehet, hogy nem USB-n kommunikál rajta. A SoC-nek a kivezetései meg alul vannak, plusz a PCB is sokrétegűnek tűnik, úgyhogy nem látom, mit tud azon a lábon, ahova ki van vezetve.

@teglascs: szerintem nem beszélsz hülyeséget, én is így gondolom, fizikailag lehetséges, de egyrészt barbárság, másrészt szerintem az USB szabványban is benne van, hogy a csatlakozón csak USB-n szabad kommunikálni (bár ez a burkolat alatt volt bedugva...). Ez nem egy DB9 csati
(#) tothgyula hozzászólása Júl 21, 2023 /
 
OMAC-2016C1 hordozható légkondi
Tisztelt Kollégák!Ma vettem egy új klímát és be is üzemeltem a leírás szerint. A meleg levegőt kivezettem a falon át a kültérbe. Működik,jó.Ebbe nem kell víz?A hátulján van két 3/8"-os csőcsatlakozás,ez mindkettő a kondenzvíz leeresztésére szolgál? Köszönöm a választ.
(#) pipi válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
A leírását elolvastad? Az én mobilklimámon is 2 csati van - gondolom hasonló. Ha a felsőbe dugom a leeresztő csövet, akkor folyamatosan itt csepeg ki a lé a külső barkács tartályba. Ha ez le van zárva akkor a belső tartályba gyűlik a cucc, a belső tartály alkalmi leresztése az alsó lyukon lehet
(#) tothgyula válasza pipi hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Köszönöm a választ.Természetesen elolvastam mindent töviről-hegyire,de víztartályról nem tesz említést.Ezek szerint nincs is benne, és mindkét leeresztőcsonk a kondenzvíz leeresztésére szolgálhat.
(#) proba válasza szabo.gth hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
A midea USB stickje egy soros illesztő-wifi kombó. Neten van is rá példa, hogyan lehet házilagos eszközökhöz kicserélni. Úgy kezdődik, végy egy soros 5V-3V konvertert, kösd rá a kimenetét az ESP TX RX lábaira.....
(#) pipi válasza tothgyula hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Hát olvasd el mégegyszer
https://www.sporol6.hu/application/upload/product_guide/ORION_OMAC-...to.pdf
Vízelvezetési utasítások
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2023
(#) tothgyula válasza pipi hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Köszönöm,és mostmár mindent értek.A kijelöléseket külön köszönöm.
(#) Imi68 hozzászólása Júl 25, 2023 /
 
Sziasztok! Kérném a segítségeteket. Mennyi lehet a szekunder feszültsége és áram erőssége a fotón látható klíma transzformátornak?
(#) elactrofan válasza Imi68 hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Nekem is van ilyen, nem vagyok benne biztos de 12 vagy 15v a szekunderen. De ha feszültség aláhelyezed megtudod mérni. Áram kb 500mA
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2023
(#) Imi68 válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Köszönöm a válaszod! Szakadt volt, sikerült megjavítanom! 17,4V-ot mérek rajta. Ki akartam váltani azért kérdeztem a paramétereit.
(#) Tomi111 hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Van itt olyan szaki, aki hőszivattyút is szerel? Konkrétan monoblokkos Mideát vagy Hajdut? A kérdésem: a kezelőjét elég az öteres árnyékolt kábellel bekötni vagy 8 ér kell a modbus miatt? Mikor kell a modbus? Nekem csak fűtésre lesz, egy külső keringető szivattyút indít, semmi más nem lesz.
Csatoltam a Midea kezelőjének bekötését ( a Hajdu is ugyanez !). A 44 oldalon írja a bekötést. Köszi előre is! Üdv! Tomi
U.i: ugyanis elő kellene készülnöm a kábelezéssel, mire jön a beüzemelő...Az öterest már behúztam, de szívás, ha nyolc ér kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2023
(#) levaitamas hozzászólása Aug 19, 2023 /
 
Sziasztok!

AUX kültéri panelen lévő LED 11-et villog. Van valakinek ötlete vagy táblázata, hogy mit jelenthet?
(#) kaqkk válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
(#) levaitamas válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Igen néztem, de csak olyan találataim vannak, ahol a beltéri egység betű/szám hibakódot jelenít meg. Esetemben nincs a beltérin hibakód csak a kültéri panelen villog egy piros LED 11-et.
Ha pl. lehúzom a kültéri ventilátort, akkor 24-et.
(#) elactrofan válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Hali
Nem tudok ez segít e?
Bővebben: Link
vagy ez
(#) ati790731 hozzászólása Szept 11, 2023 /
 
Sziasztok! LG Art kültéri elektronikàval küzdök. Megdöglött a tàpja, de az alkatrész ami cserés, cikkszám alapjàn nem tudom beazonosítani.
(#) Acca77 hozzászólása Szept 16, 2023 /
 
Sziasztok

Van egy Telair 7400H tetőklíám a lakóautón.
Bekapcsolás után, 3 perc múlva a kompresszor leáll és csak a ventillátor működik tovább, annak ellenére, hogy nem érte el a kívánt hőmérsékletet. Utána kikapcsolom, rövid időn belül újra bekapcsolom és a menet ugyanaz..
Van javaslatotok? Az elektronikából érkező két kis érzékelőt (egy a klímaűtöbe megy, egy a klímacső mellé) már kicseréltem újra. Ez nem segített.
Köszönöm
(#) Macsek71 hozzászólása Okt 22, 2023 /
 
Sziasztok !

Egy felhasználói - beállítási kérdésem lenne :

A vevővakításon, és az elem* gyorsabb elhasználásán kívül van valami haszna a klímák "figyelj rám", "kövess engem" vagy hasonló varázsszóval elnevezett funkciójának ? (az a szolgáltatás, amikor a klíma a távírányítóban elhelyezett hőmérséklet szenzor jelére próbál hűteni-fűteni ...)

Ok elfogadom, hogy személyesebb - pontosabb beállítási érzetet ad, ha az asztalomon levő tartóban parkoló távírnya 22°C állítom, mint a tapasztalat útján a gépen látható érték ... De régen nem fokra állítottuk a fűtést, a radiátoron is 1-5 fokozat van ...
*a távirányító eleméről van szó
Következő: »»   92 / 95
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem