Fórum témák
» Több friss téma |
Szerintem egy befalazott csőben nagyjából csak a hőmérséklet számít, az hogy mennyire van teli a cső, az csak a behúzásnál számít. Magát a vezetékelrendezést az osztályba sorolás tartalmazza.
Azt hogy mennyi fér be azt tapasztalat dönti el, olyan táblázat tuti nincs ami minden átmérő kombinációban tájékoztatást ad. Ha jót akarsz magadnak, azért nagyon nem centized ki, mert behúzásnál a legkisebb hiba is bosszút áll.
Azt hogy mennyi fér be azt tapasztalat dönti el, olyan táblázat tuti nincs ami minden átmérő kombinációban tájékoztatást ad.
Olyan táblázat biztosan nincs, hogy egy csőben elfér 3 db másfeles, 4 db 16-os, és egy 185-ös. De hogy egyforma vezetékekből mennyi fér el milyen csőben, olyan tuti van, 1 mm2-től kezdve 240 mm2-ig. A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2023
Ami táblázat van, az az alábbi helyzetekre van, 2 doboz között:
6 m csőhosszon 2 kanyar 9 m csőhosszon 1 kanyar 12 m egyenes csőhosszon Vezetékre nézve természetesen csak olyan van, hogy egyforma vastag vezetékekből mennyi, elvégre másképpen majdnem végtelen számú táblázat kéne Hosszabb távú tapasztalata mindenkinek az, hogy a táblázat szerint dolgozva a behúzás könnyű, másképpen fogalmazva mindig lehet még egy-két szálat hozzávenni. Az, hogy együtt haladó áramköröknek egy közös védővezetője van, az azért magában hordja a precíz nyilvántartás szükségességét, ami ebben az országban úgysem sikerül.
Mi is árulunk kinetikus kapcsolókat, nyomógombokat. A gyártó 30m-t ír rá, de jó ha 15m-t tud. Igaz jól működik ezen a távon belül, csak a design nem túl meggyőző.
Idézet: Már ketten vagyunk, ez a "remekmű" is világított pedig zárlat sem volt. Mai délelőtt termése. Szól egyik szomszéd hogy nincs villany a konyhában és a spájzban. A szabványosított "csoda" műanyag része a kötődoboz aljában hevert, a belső rész ugyan még tartott csak már áram nem folyt rajta, szinte szenesre volt égve. Megnyomtam csavarhúzóval ekkor elkezdett világítani és lett áram. „Volt szerencsém világítani egy wagót”
Hali! Ez a nagy áram matt volt. A flexi Wago 2 az 4-es kábelig dugható. Hány Amper mehetett át rajta huzamosabb időn át?
Hát persze... Az ágon van 3 aljzat és két lámpa, az egyik lámpában 8W-os LED a másikban 60W-os hagyományos izzó. A dugaljakon 1 hűtő 1 mikró, a harmadik meg mindenes, egy vezetéknélküli csengő, egy Bosch robotgép meg egy másik kézi robotgép. Ennyi. Amikor sötét lett akkor a 8W-os LED, meg a csengő voltak fogyasztók (saccra 10W), meg éppen indult volna a hűtő kompresszora de már nem sikerült neki. Azért 1 évet és 8 hónapot kibírt a kötőelem, az is valami.
Ja meg az elektromos láncfűrész, sarokcsiszoló, betonkeverő. Meg az asszony éppen porszivózott.
Sziasztok!
A képeken látható rajzjelölásekről hol találok információt hogy mi micsoda?
Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől, hogy megvalósítható-e az elgondolásom, ami a következő: Adott egy panellakás, ahol ismeretlen fogalom a derékszög és a sík (a falaknál). Ezen kívül még régi alukábelek biztosítják az áramellátást a kismegszakítóktól a fogyasztókig. Mivel a falakat is fel kéne újítani (festés, glettelés, stb), plusz a villanyt is helyre kéne rakni így arra gondoltam, hogy álmennyezetet csinálok és az oldalfalakat 2 rétegben gipszkatronnal lefedem. A régi kábelek a falban maradnának, az új kábelek pedig először az álmenyezeten futnának (a kismegszakítóktól), majd pedig a konnektorok, kapcsolók vonalában MM falikábellel mennék le az adott helyig. Az MM falikábelnek az 1 réteg gipszkarton lapban marnék nutot, aztán jönne a 2. réteg karton rá. Az MM falikábel és az álmennyezeten futó kábel összekötése egy kötődobozban lenne Wago-val és az álmenyezeten helyezném el. Ez így mennyire lehet életképes?
Felfelé elég kényelmetlen kötést csinálni, de maga az ötlet jó. Nem tudok róla, hogy lenne bármi akadálya.
Szia!
én azt javasolnám, hogy az álmennyezet felett ne legyen kötés. Az én értelmezésem szerint elzárnád az álmennyezet fölött, ahol egy esetleges hibát sem veszel észre időben, a javításhoz pedig bontani kell.. Nem írtad, hogy a gipszkartont ragasztod, vagy valamilyen vázra csavarozod fel. Az MMfal szerintem elfér a ragasztóban is. A marást megspórolod. Nem nagy meló, de iszonyú mocskos...
Ha van két gipszkarton vastagság, ahol lehet bűvészkedni, esetlegesen van olyan doboz ami ebbe a vastagságba befér. Azt lehálózva eltüntethető utólag kevés bontással szerelhetővé válik. (talán valami beton doboz jó lehet a maga 18-25mm magasságával.)
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
Proba által említett beton doboz tünik most a legígéretesebb útnak, annak utánajárok. A kartonozásnál nem említettem, de a mennyezetnél direkt függesztővel kialakított sínekre lesznek felfúrva a lapok (egy szint, nem dupla.) Az oldalfalak pedig ragasztva lesznek. (Itt még kérdés, hogy 2 réteg gipszkarton vagy pedig gipszkarton + tapétás falburkolat. Utóbbi segít a hőszigetelésben + a pára- elnyelés és kibocstásban).
Az oldalfalak mellé a mennyezeti gipszkartonba tegyél gipszkarton kötődobozokat. Így szerelhető lesz a későbbiekben.
Ami a bal oldali rajzot illeti, az valami saját jelkulcs lehet, mert ha jól tudom, az erősáramot pirossal kéne jelölni. De amúgy egy kisfeszültségű közcélú hálózatot látunk, gondolom, ez tiszta. Van egy szekrény, amit a 240-es kábel táplál meg, és 150-esek mennek tovább a szekrényből. Egyáltalán mi kellene? (a kép felbontása botrányosan elégtelen bármiféle elemzésre)
Sziasztok!
Meglévő lakáselosztót egészítenék ki 3P D túlfesz levezetővel, pl. ilyennel. A lakáselosztóban 3F fázissín alul van, a kérés, hogy az ilyen túlfesz levezetőket beépíthetem-e fejjel lefelé?
A félig besatírosott szekrény és az üres kötött mi a különbség? Az =N1 =N2 =N3 mit jelent valamint az alattuk lévő pigtogramm. A biztosítékot felismerem, de a többit mellette nem. Három fázis megy be mindenhova mert ezek tömbépületek de valahol csak kettő =N van.
Ha beszereled fejjel lefelé, azt sem a biztonsági felülvizsgáló sem a biztosító nem fogja elfogadni esetleges kár esetén.
Köszönöm, ezt még megálmodom, hogy hogyan illeszkedik bele a tervekbe.
Már csak azt nem értem, a szikraköz, esetleg a varisztor, netalán az esetleges tirisztor mikor tanult meg olvasni, ha meg tud akkor szerintem fejjel lefelé is menne neki. Ezzel csak azt akartam kérdezni, azon kívül hogy az ember szemét bántja a rosszul elhelyezett felirat, miért zavar az elhelyezés módja bárkit is. Esetleg milyen elektromos alkatrész van benne amire hat a gravitáció? Ha van benne, miért nincs ráírva, prospektusban miért nem szerepel.... Lehet igazad van, de ezt a csak találjunk valamit amibe bele lehet kötni dolognak tartanám.
Ha zavar a felirat, kiveszed belőle a betéteket és 180 fokkal elforgatva visszadugod.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2023
A félig besatírozott az a bármilyen elosztó, ennél több nincs róla. Az üreset nem tudom, ehhez képest mi.
Én ezen a rajzon nem látok N betűket, meg a többit, amit te látsz.
Mindig lehet valaki, akinek a szokásos információ mást jelent, mint a többi bolygólakónak. De ha már az van a dokumentációban, hogy vertical, az a többi bolygólakónak azt jelenti, hogy a felirat álljon a talpán, nem pedig azt, mint a valakinek, hogy fejjel legyen lefelé.
Egyébként, bár ez egy 5 kA-es gyengehuszárnál nem sokat jelent, de combosabb szerkezeteknél a levezetési áram lefelé irányulása fontos alapelv. A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |