Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Frissítettem remélhetőleg most már nyilvános...
Nekem egy immár jo 40 éves svéd fogom van. Annak az éle van ugy köszörülve, hogy ha elvágta a drotot az él kevésbé meredek része megtartja a fogoban és csak ujra nyitásra esik ki a levágott huzal. ( kb 1 mm-s drotig remekül megy, a vastagabbakhoz már több erö kell, mert a huzalt össze kell nyomni. ( Nyilvánvalo, hogy csak egy irányban müködik, de nagyon szeretem, mert a másik oldalon az él egy sikban vág a fogo testével azaz nagyon rövidre lehet vágni az alkatrész lábakat.)
Volt egy ilyen Knipex fogom is, a fiam viette el abban, egy rugo szoritotta le a huzalt. A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2023
Én nem kételkedem abban, hogy működik, csak nem értem miként, ezért szeretném látni. Egy rövid videó mindenre fényt deríthet.
A Knipexen ezt jol látni mert ott van a parányi rugo. A svéd csipöfogon nem látsz semmit csak ha kézbe veszed es nagyon közelröl megfigyeled mi történik a vágáskor érted meg a müködést. Ehhez egy grafika vagy trükkfilm kellene.
De jó, akkor megúsztam. Örülök, hogy érted!
Megvettem, kipróbáltam, nem jó ( Pont az ilyenek miatt halogattam évek óta a hasonló fogók vásárlását, sosem bíztam igazán a saruzás megfelelő minőségében.
Egyszerűen ki bírom húzni a vezetéket a saruból, nem nyomja eléggé össze a saru nyakát. Írtam is a HEstore-nak, hogy ez így gatya. Kíváncsi vagyok hogy reagálják le a dolgot.
És ezen miért csodálkozol? A préselés ugye arról szólna (elvileg), hogy az anyag(ok) folyáshatárig történő nyomása. Én bontottam már szét nem egy préselt kötést, "gyárit" is, de ilyet egyiknél sem láttam, pedig míg volt rá lehetőségem megnéztem őket a cégnél mikroszkóp alatt is.
Attól, hogy nem lehet kihúzni, még nem jelenti azt hogy ott folyáshatár van, hanem jó esetben szorosan össze van nyomva és ennyi. Ha nincs ezzel együtt még leforrasztva is akkor csak átfolyó áram, idő és oxidáció kérdése a végeredmény.
Persze a bolt kínálatában ott van az A3-as jelű is. Lehet neked az a jó.
Szervusztok!
Ti milyen tűzoltó készüléket használtok a műhelyben? És mit használtok Lithium alapú akkuk esetleges oltására? Köszönöm a válaszokat előre is.
Arra nincs semmi, még a tüzoltoknak sem. Épithetsz egy betonbunkert és abban hagyhatod boldogan elégni az utolso porig.
Fohász, hogy ne legyen tűz, meg egy kis odafigyelés az elektromos kötésekre.
( Saját szerelés, úgy hogy attól nem félek. ) Egyszer egy brutálisan púpos Li-Polimer akkut akartam ártalmatlanítani. A kimeneteit pár ohm ellenállással rövidre zártam, majd egy fém vödörben hagytam napokig, hogy totálisan lemerüljön. Amúgy oltásra nem vagyok felkészülve.
Nekem van kicsi, olyan amit autókban használnak. Szerencsére még nem gyulladt ki egyetlen Líthium akksi se.
Fő az óvatosság és felelőség tudat. Itt a Labortápegység topikban, láttam egy áramkört, amiben a kimeneten lévő biztosíték helye, meg van patkolva . Nem írtam semmit, mert lehet pl. külső biztosíték is. De a zárlat veszélyes tud lenni. Akár akku, vagy más áramforrás.
Köszönöm mindannyiótoknak!
De komolyan: a lítium akkuktól függetlenül senki sem használ tűzoltó eszközt? Gondolom ti is használtok más, robbanásveszélyes és gyúlékony anyagokat (pl. izopropil alkohol vagy propanol, Metanol tartalmú dolgok, Aceton, ilyesmik). Egyébként a Lítium akkukat sós vízben szoktam kisütni: 2-3 napig hagyom benne, az elég.
Ha használni akarsz, akkor menj el a legközelebbi tüzolto szertárba ott biztos kapsz hiteles és jo informáciot. ( söt vannak erre elöirások is, nem a laikusoktol kell informaciot kérni).
Én tartok a műhelyben egy szén-dioxid és egy por tartalmú tűzoltókészüléket. Eddig még nem kellett, de az ördög nem alszik.
Gondolom a CO2 az elsődleges, mert a por ha belemegy mondjuk egy PC-be, akkor azt semmi sem vakarja ki belőle. Vagy ki lehet tisztítani?
Fényképezd le a préselést, hátha látszik a hiba. Nevezett fogót nem ismerem, de évek óta használunk ilyen kötéseket probléma nélkül. Igaz, Haupa/Knipex márkájú fogókkal.
Jól látod, ugyanakkor a CO2 nem minden anyag oltására használható, a por "univerzálisabb".
Melyik mire jó? Nem vagyok képben. Venni szeretnék, hogy nyugodtan aludhassak (persze nem akkor amikor ég a ház).
Ha csak kettő van lehet, hogy egy sincs . Több tűzesetnél kellett a helyi poroltó, halonoltó, ezekből kb.: minden ötödik volt használható. Szerencsére mindig volt annyi, sőt több.
Tévedsz. Szinekkel jelölve...
Lithium akku oltására nem tudsz mit használni. Leginkább egy fémvödröt ajánlok hozzá, amiben homok van, abba bedobod, majd még homokot rá és vársz pár napot - hetet. Sajnos a lithium vissza tud gyulladni önmagától, amint levegő éri. A porral oltó anyaga kifújható a gépekből, még ha nem is túl kellemes, de takarítható, hintőporra hasonlít. Elektromos tüzet azzal olthatsz, de nem közvetlen közelről.
Tűzről videó: youtube
Már láttam szigetelt és szigeteletlen saruban is ráhegedt szálat. Persze nem hajszáldrótos sodratban, hanem "félmerev", 7 vagy annál nem sokkal több eret tartalmazó sodratban.
Csak minősítéssel rendelkező készüléket vegyél ! Például ILYENT.
A 6 kg-os az ajánlott, irodákban üzletekben is ilyen kell használni. A porral oltók A, B, C, osztályú tüzek olltására alkalmas. Ami azt jelenti, hogy szilárd, cseppfolyós szilárd, folyadék és gáz tüzek oltására alkalmas. (Van már lítium oltására alkalmas készülék is, de ahhoz lényegesen mélyebben zsebbe kell nyúlni... Még sok TÜO-n sincs...) |
Bejelentkezés
Hirdetés |