Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   185 / 196
(#) mex válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Frissítettem remélhetőleg most már nyilvános...
(#) Gafly válasza mex hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Azon a linken, nekem még nem.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Nekem egy immár jo 40 éves svéd fogom van. Annak az éle van ugy köszörülve, hogy ha elvágta a drotot az él kevésbé meredek része megtartja a fogoban és csak ujra nyitásra esik ki a levágott huzal. ( kb 1 mm-s drotig remekül megy, a vastagabbakhoz már több erö kell, mert a huzalt össze kell nyomni. ( Nyilvánvalo, hogy csak egy irányban müködik, de nagyon szeretem, mert a másik oldalon az él egy sikban vág a fogo testével azaz nagyon rövidre lehet vágni az alkatrész lábakat.)
Volt egy ilyen Knipex fogom is, a fiam viette el abban, egy rugo szoritotta le a huzalt.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2023
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Én nem kételkedem abban, hogy működik, csak nem értem miként, ezért szeretném látni. Egy rövid videó mindenre fényt deríthet.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
A Knipexen ezt jol látni mert ott van a parányi rugo. A svéd csipöfogon nem látsz semmit csak ha kézbe veszed es nagyon közelröl megfigyeled mi történik a vágáskor érted meg a müködést. Ehhez egy grafika vagy trükkfilm kellene.
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Szept 25, 2023 / 1
 
Nade mostaztán!
(#) Alkotó válasza mex hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Köszönöm, látom a működést. Tetszik.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Azért lehet élni nélküle.
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
De jó, akkor megúsztam. Örülök, hogy érted!
(#) melorin válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Megvettem, kipróbáltam, nem jó ( Pont az ilyenek miatt halogattam évek óta a hasonló fogók vásárlását, sosem bíztam igazán a saruzás megfelelő minőségében.
Egyszerűen ki bírom húzni a vezetéket a saruból, nem nyomja eléggé össze a saru nyakát.
Írtam is a HEstore-nak, hogy ez így gatya. Kíváncsi vagyok hogy reagálják le a dolgot.
(#) Ge Lee válasza melorin hozzászólására (») Szept 29, 2023 / 3
 
És ezen miért csodálkozol? A préselés ugye arról szólna (elvileg), hogy az anyag(ok) folyáshatárig történő nyomása. Én bontottam már szét nem egy préselt kötést, "gyárit" is, de ilyet egyiknél sem láttam, pedig míg volt rá lehetőségem megnéztem őket a cégnél mikroszkóp alatt is.
Attól, hogy nem lehet kihúzni, még nem jelenti azt hogy ott folyáshatár van, hanem jó esetben szorosan össze van nyomva és ennyi. Ha nincs ezzel együtt még leforrasztva is akkor csak átfolyó áram, idő és oxidáció kérdése a végeredmény.
(#) Hutty válasza melorin hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Persze a bolt kínálatában ott van az A3-as jelű is. Lehet neked az a jó.
(#) melorin válasza Hutty hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Az szigeteletlen sarukhoz való.
(#) img hozzászólása Szept 29, 2023 /
 
Szervusztok!

Ti milyen tűzoltó készüléket használtok a műhelyben? És mit használtok Lithium alapú akkuk esetleges oltására?

Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Arra nincs semmi, még a tüzoltoknak sem. Épithetsz egy betonbunkert és abban hagyhatod boldogan elégni az utolso porig.
(#) Suba53 válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Fohász, hogy ne legyen tűz, meg egy kis odafigyelés az elektromos kötésekre.
( Saját szerelés, úgy hogy attól nem félek. )
Egyszer egy brutálisan púpos Li-Polimer akkut akartam ártalmatlanítani. A kimeneteit pár ohm ellenállással rövidre zártam, majd egy fém vödörben hagytam napokig, hogy totálisan lemerüljön. Amúgy oltásra nem vagyok felkészülve.
(#) sany válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Nekem van kicsi, olyan amit autókban használnak. Szerencsére még nem gyulladt ki egyetlen Líthium akksi se.
Fő az óvatosság és felelőség tudat.
Itt a Labortápegység topikban, láttam egy áramkört, amiben a kimeneten lévő biztosíték helye, meg van patkolva . Nem írtam semmit, mert lehet pl. külső biztosíték is. De a zárlat veszélyes tud lenni. Akár akku, vagy más áramforrás.
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Köszönöm mindannyiótoknak!

De komolyan: a lítium akkuktól függetlenül senki sem használ tűzoltó eszközt? Gondolom ti is használtok más, robbanásveszélyes és gyúlékony anyagokat (pl. izopropil alkohol vagy propanol, Metanol tartalmú dolgok, Aceton, ilyesmik).

Egyébként a Lítium akkukat sós vízben szoktam kisütni: 2-3 napig hagyom benne, az elég.
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Ha használni akarsz, akkor menj el a legközelebbi tüzolto szertárba ott biztos kapsz hiteles és jo informáciot. ( söt vannak erre elöirások is, nem a laikusoktol kell informaciot kérni).
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Én tartok a műhelyben egy szén-dioxid és egy por tartalmú tűzoltókészüléket. Eddig még nem kellett, de az ördög nem alszik.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Gondolom a CO2 az elsődleges, mert a por ha belemegy mondjuk egy PC-be, akkor azt semmi sem vakarja ki belőle. Vagy ki lehet tisztítani?
(#) Bakman válasza melorin hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Fényképezd le a préselést, hátha látszik a hiba. Nevezett fogót nem ismerem, de évek óta használunk ilyen kötéseket probléma nélkül. Igaz, Haupa/Knipex márkájú fogókkal.
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Jól látod, ugyanakkor a CO2 nem minden anyag oltására használható, a por "univerzálisabb".
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Melyik mire jó? Nem vagyok képben. Venni szeretnék, hogy nyugodtan aludhassak (persze nem akkor amikor ég a ház).
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Ha csak kettő van lehet, hogy egy sincs . Több tűzesetnél kellett a helyi poroltó, halonoltó, ezekből kb.: minden ötödik volt használható. Szerencsére mindig volt annyi, sőt több.
(#) Hutty válasza melorin hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Tévedsz. Szinekkel jelölve...

he02.jpg
    
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Lithium akku oltására nem tudsz mit használni. Leginkább egy fémvödröt ajánlok hozzá, amiben homok van, abba bedobod, majd még homokot rá és vársz pár napot - hetet. Sajnos a lithium vissza tud gyulladni önmagától, amint levegő éri. A porral oltó anyaga kifújható a gépekből, még ha nem is túl kellemes, de takarítható, hintőporra hasonlít. Elektromos tüzet azzal olthatsz, de nem közvetlen közelről.
Tűzről videó: youtube
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Már láttam szigetelt és szigeteletlen saruban is ráhegedt szálat. Persze nem hajszáldrótos sodratban, hanem "félmerev", 7 vagy annál nem sokkal több eret tartalmazó sodratban.
(#) sector99 válasza img hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Csak minősítéssel rendelkező készüléket vegyél ! Például ILYENT.
A 6 kg-os az ajánlott, irodákban üzletekben is ilyen kell használni.
A porral oltók A, B, C, osztályú tüzek olltására alkalmas. Ami azt jelenti, hogy szilárd, cseppfolyós szilárd, folyadék és gáz tüzek oltására alkalmas. (Van már lítium oltására alkalmas készülék is, de ahhoz lényegesen mélyebben zsebbe kell nyúlni... Még sok TÜO-n sincs...)
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Köszönöm az infót, eszerint a porral oltóhoz kompresszor is ajánlott.
Következő: »»   185 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem