Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3893 / 3960
(#) pucuka válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Akkor sem ajánlok számítástechnikában használatos merev kábelt. Még viccnek is rossz.
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Pedig az lenne a legjobb ha újraépítenéd, kocsit jobban átgondolva. Nehogy már az legyen az akadály, hogy egy ellenállással nem lehet semmit kezdeni, mert ahhoz van kötegelóvel rögzítve bármi. nem kell mindjárt nyákot készíteni, lehet az áramkört légszereléssel is elkészíteni, a fő mechanikai tartónak és testvezetéknek (negatív táp vezetéknek) felhasználni egy vastagabb megcsupaszított, pl. 2,5 -es tömör villanyszerelési drótot.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2023
(#) zibuprofen hozzászólása Okt 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Aliról rendeltem egy 3A DC deprez műszert, de a kis kínai AC-t küldött.
Szeretném átalakítani hogy 3A DC mérésére legyen alkalmas.
Kivettem belőle a pici trafót a 2 diódát és a 2 ellenállást
155mV esetén mutat pont 3A-t műszer. A belső ellenállása 155ohm.
Jól számolom hogy elvileg 0,052ohmos sönt ellenállást kellene hozzá használnom?
(#) reloop válasza zibuprofen hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Jól számolsz.
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Nem vápaszolok külön mindenkinek.
Direkt nem rendeltem külön mikrofon kábelt, mert úgy gondoltam, hogy megoldom kábel újrahasznosítással, a közeljövőben pedig nem tervezek rendelni.
A mikrofon modul bemenetének rövidre zárása által már megállapítást nyert, hogy (már?) nem a tápfesz felől búg. Úgyhogy lenne bármi haszna a táp újraépítésének?
Még megnézek egy-két dolgot, de kétlem, hogy fogok-e még jutni bármire is...
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Akkor kompromisszum. Egy kis búgás férjen bele.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Az egész az elejétől végéig átgondolatlan, még a funkciója is, csak úgy felesleges zajt viszel a házba...
4 eres kábel azt jelenti tudsz kivinni tapfeszt, lehetne kint a modul vagy egy egyszerű tranyós előfok.
(#) antikzsolt válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Az az igazság hogy csak fel akartam nyitni a szemét hogy árnyékolt kábel is van a világon. Már én untam meg hogy mennyi cirkusz van egy kábel miatt. Amúgy ezért szoktam az ilyen gyakori hibákat megkérdezni azonnal. Bár nem ebben vagyok jártas ezért inkább hallgattam. Amúgy mit értesz hogy merev kábel? Fizikailag érted hogy merev?
(#) nagym6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Merev kábel: egyeres, nem sodrott. Csak fix helyre jó, ahol nincs hajlítgatva. Pár hajlítás persze lehet.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Kábel kerek, és elássák a földbe.
Ami négy eres és telefon, az tipikusan lapos és vezeték (szerintem ilyen van a kollégának).
Amibe beszélünk, az kézibeszélő, és nem kagyló.
Amin a telefondrótok mennek, az oszlop és nem pózna.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Erősítős hangszórón már zavaró a búgás, tehát úgy tűnik, hogy nem úszok meg egy rendelést, hogy kicseréljem a mikrofonhoz menő kábelt árnyékoltra.
A mikrofon kábelből rendeljek, vagy inkább 2-eres árnyékolt kábelből? (Az utóbbi olcsóbb.)
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Ezekhez:
https://www.hestore.hu/prod_10033241.html
https://www.hestore.hu/prod_10028393.html
nem feltétlenül kell, lásd korábbi hozzászólások.
Különös tekintettel arra a részére, hogy tedd ki az előerősítőt a mikrofonnal az eresz alá.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Esetleg kábel ötlet. Csak a kép miatt mert nincs, ilyen kábelről linkeltem az előbb. Ha persze ki akarod vinni majd az előerősítőt, esetleg.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2023
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Kéteres, erenként árnyékolt mikrofonkábel azért túlzás. Erre sztereó átvitelnél van szükség.
(#) pucuka válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2023 / 1
 
Tényleg kezd már sok lenni a bénázás, potom három teljes oldal . . .
Egy vastag, merev vezeték elég merev ahhoz, hogy mintegy földsínként alkalmazva mechanikailag is összetartsa a légszerelt alkatrészeket, nem kell kötegelővel szórakozni.
Egyébként is a Zsombornak van három modulja Mikrofon erősító, előerősítő, és végerősítő, ami ha jól érzékelem, egy PC -s aktív "hangfal".
A PC -s hangfal érzékenysége kb. 100 mV körül van, a mikrofon erősítő kimeneti szintje is kb ennyi. (két műveleti erősítő) A kettő között a kéterű árnyékolt kábel a megoldás, az egyik éren a + táp, a másikon a mikrofon jele, az árnyékolás a test, fold, a táp negatív pontja.
Nem látszik szüksége az előerősítőnek. Ezt a két modult összekötni nem egy csúcstechnológia.
Ahogy látom a tápszűrést is sikerült megoldani
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Két kommentre válaszolok egyben.
Akkor mi legyen? A másik 2-eres árnyékolt kábel, amit linkeltem? Arra gondoltam volna, hogy a mikrofon pozitívja és negatívja körül is lenne árnyékolás.
Idézet:
„Nem látszik szüksége az előerősítőnek.”
Pedig kell a mono erősítő modul is, nem csatlakozhatok közvetlenül a mikrofonerősítő kimenetére a PC-s hangszóróval, mert úgy használhatatlanul halk, már próbáltam.
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 6
 
Nyílt levél a Kedves Moderátorokhoz!

Vannak az elektronikában kezdők, és van a Zsombor ... Aki rendszeres olvasója a fórumnak az már bizonyára észrevette, hogy vannak a kezdők, akik kérdeznek, értelmezik a válaszokat, tanulnak, fejlődnek... És van a Zsombor aki kérdez, figyelmen kívül hagyja a válaszokat, megy a saját feje után a rossz irányba még akkor is amikor már egyértelműen megvan a válasz a kérdésére, és 5 perc alatt megoldhatná a problémáját ... helyette még 3-4 oldalon keresztül megy a kérdez felelek értelmetlenül... Végül feladja, vagy Ő, vagy az alkatrészek, és elhal a projekt.
Majd pár hónap múlva ismét előkerül egy hasomló probléma és minden kezdődik előről ... Amikor már azt hittük hogy legalább az alapvető elektronikai alkatrészek működésével tisztában van, kiderül hogy sűrű sötétségbe vész minden ...
Tudom, mindenki elkezdi valahol, tanul, fejlődik ... és vagy megunja egy idő után, vagy élete végéig újabb kihívásokat keresve folytatja a tanulást ...
De Zsombor egy külön kategória!
Korábban már volt rá próbálkozás, hogy hozzunk létre egy Zsombi topikját, ahol mehetnének az Ő projektjei, és nem lennének tele szemetelve más topikok az "Értsd már meg b@zdmeg, hogy soha a büdös életben nem fog az úgyműködni! ... " hozzászólásokkal.
Akkor Zsombor is jó ötletnek tartotta, sajnos mégis törölve lett a topik.
Kérem hozzuk létre ezt a topikot, és költözzenek át a mostanihoz hasonló agymenések oda!

Én biztos vagyok abban, hogy Zsombor ott is meg fogja kapni a segítséget, és más topikok megszabadulnak attól, hogy oldalakon keresztül keresgélni kelljen a hasznos információt, a sok redundás tartalom között.
(#) Gafly válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Zsombor kiútálásával nem tudok teljes szívvel egyet érteni.

Igazán, azt például senki nem mondta neki, hogy próbaként tekerje meg azt a trimmert.
Idézet:
„A két fokozatú, OPA kapcsolásban az első fokozat erősítése fix 10×-es, míg a másodiknál egy trimmer potencióméterrel állítható az erősítést.”

Ugyanakkor amit már javasoltunk, ne csak a mikrofont tegye ki, hanem az egész modult. Ha elmondja hány méter kell, akkor adok ingyen megfelelő vezetéket hozzá. Ha nagyon kell, akkor dobozt és tömszelencét is.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2023
(#) Lamprologus válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 1
 
Félreértesz! Én nem akarom kiútálni!
Én szeretnék Neki biztosítani egy saját felületet! Zsombor egy jelenség, megérdemli.
De ha a többség itt szeretné olvasni azt amikor már hárman monják neki, hogy nem a tápszűréssel van gond, de Ő még mindig megkérdezi hogy van-e értelme a tálot újra építeni?
Ez itt már nekem kicsit sok itt!
És én megígérem hogy látogatom a topikját, és tanácsot is adok Neki, még ha nem is fogadja meg!

Talán még egyszerűbb is lenne, ha könnyebben vissza tudná olvasni a Neki szóló üzeneteket, nehezebben siklana át egy-egy fontos információfelett.
(#) antikzsolt válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Hopp ez de jó ötlet. Az általam indított kérdéshez kapott válaszokat összefűzné és vissza lehet keresni és egyben látni.
(#) Gabó válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Igen, erre már volt próbálkozás, és elég gyorsan az illetót és a témát bannolták is az oldalról emiatt.
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Idézet:
„nehezebben siklana át egy-egy fontos információfelett”
Ez is azt mutatja, miért jobb a Q&A rendszerű fórum. Egy kérdés, egy téma, nincs keveredés.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 2
 
Mindenkinek saját topic, jól elvan ottan magában.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Ha pld.: fémkeresős téma érdekel, akkor ezzel kapcsolatos hozzászólások szét lennének szórva. Ha jól értelmezem a másik rendszert.
(#) guccsi hozzászólása Okt 13, 2023 /
 
Szeretném azonosítani a motorindító kondenzátorához tartozó ellenállás helyes értékeit.
A "bleeder resistor"-ra gondolok, nem tudom magyarul pontosan.
A kondenzátor adatai a képen láthatóak
(#) niedziela válasza guccsi hozzászólására (») Okt 13, 2023 / 1
 
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Utolsó kérdésem, amire szeretnék választ kapni. Melyikből rendeljek?
A mikrofon kábelből vagy a 2-eres árnyékolt kábelből?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Ha ingyen nem kell, akkor mikrofon kábelt rendeljél, és tedd ki a modult is...
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Mikrofonhoz ebből, le is írtad: "mikrofon kábelből".
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
Következő: »»   3893 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem