Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   426 / 434
(#) sg1oneill hozzászólása Szept 19, 2023 /
 
Egy „több funkcinális” kérdésem / kérésem / ajánlatom lenne.

Keresek olyan DC-AC konverter áramkört – nem találok egyenlőre – amely 6-24V-ról üzemel (de ha fix 12V lenne is már perfekt lenne), esetlegesen állítható 500-600hz – és 1200-1600Hz között, a kimeneti feszültség pedig mondjuk 100-120V-tól 200V-ig.
De ha fix, 600Hz – 120-160V közötti „output” lenne, az is remek lenne, illetve ilyen is kellene, inkább így írom.

A másik, hogy két méretben is jó lenne. 1. „normál méretben kivitelezhetően”
2. és kellene egy mini verzó ami mondjuk és csak példa, elképzelés: esetleg 9V elemről és annak méreténél nem nagyobb helyet foglaló. (A fix 600Hz 120V is megfelelne ebben). A lényeg jó pici legyen.

Nem sok időm van ezzel bajlódni, szóval akár nyitott lennék egy hosszú távú kapcsolat kiépítésére, ha találnák „be gyártót” (elnézést a kifejezésért). Ha a jövőben a terveim jól alakulnak és miért ne alakulnának jól, kellene náha egy-egy ilyen DC/AC konverter. Ill. Akár több is.

Addig is a tesztekhez kellene valami… mondjuk úgy bármi, bármilyen kivitelezésben. Azt akarom itt kifejezni, főleg a tesztek miatt csak, hogy olcsó legyen egyenlőre, a fix is megfelel, ahogy azt irtam.

Ugye még a teljesítményről nem beszéltem.
Mondjuk egy kész egységről raktam be képet, amit elég olcson már 15 dollárért meg lehet venni, mondjuk csak US-be találtam... szóval még keresgélek.

• Watts: 15
• Input Voltage DC:  18V
• Output Voltage AC:  180V-200V
• Modes:  On/Off, Flash
• Special Features:  None
• Dimensions:  2" x 1" x 1.25"
• On/Off Switch:  Yes
• Input Connector:  JST Female
• Output Connector:  JST Male

Két -féle teljesítménybe kellene. A fix mondjuk 15W az állítható mondjuk 30W (egyenlőre)

Másik „extra” – MAJD és ez lehet egy külön áramkör is – hogy a kimenetet el lehessen valamivel osztani/vezérlni. Én az arduinót majd hozzá rakom, de a lényeg ne kelljen „több” DC/AC inverter, hanem már a kimeneti jelet lehessen „vezérelni”. Így esetleg egyszerű fény effektek generálhatók. Minimum egy 10x kimenet kellene, amire „a fényforrást” lehet majd csatlakoztatni. De később esetleg ennél magasabb számban is gondolkodnék.

Az áramkör egy speciális „felfújható a floureszkáló festékhez hasonló világítós festék” meghalytásához kell, mely a megfelelő frekvencia és feszültség mellet ki és be kapcsolható.

Hát hirtelen ennyi.
Várom a megtisztelő ajánlatokat ill. információkat is. Ha más nem akkor összerakom én az első teszthez, de tényleg 0.0 erre az időm De végül is majd alszok gyorssabban és akkor nem gond

Nagyon köszönöm!
(#) uniman válasza sg1oneill hozzászólására (») Szept 19, 2023 / 1
 
Egy lényeges dolgot elfelejtettél leírni!: Hogy mihez használnád...mert lehet készen is kapható, ha ehhez kéne: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2023
(#) Inhouse válasza sg1oneill hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Azért azt megnézem, ha nem is alszol, hogyan raksz össze egy 15W-os cuccot, ami 9V-os elemről megy, ráadásul nem nagyobb, mint maga a 9V-os elem.
(#) sg1oneill válasza uniman hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Oda írtam köszönöm egyébként, megnéztem a linket, és már látom mit kell keresnem.
(#) sg1oneill válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Nyilván vicceltem - de köszi a képességeim meghatározását És ha megcsinálom??? Na mindegy, hadjuk.
(#) uniman válasza sg1oneill hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Már látom....elfáradtam, mire odaértem az olvasással. De akár a nevét is leírhattad volna: LumiLor
Eu-ban: CH.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2023
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Uniman kifejleszti és gyártja, sg1oneill árulja, olcsóbban mintha Kínából vennénk.
(#) antikzsolt hozzászólása Szept 27, 2023 /
 
Egy többfunkciós relét keresek.

Online elérhető legyen
hőmérsékletet mérjen
Fogyasztást mérjen
2 külön helyről kapja a fogyasztó a tápfeszültséget
legalább 2 fogyasztót tudjon vezérelni de ha egy az is jó.
2000w/fogyasztó
(#) uniman hozzászólása Okt 13, 2023 /
 
Sziasztok! LED "karikák" kellenének palack diszlámpák készítéséhez...
Azok "lefűrészelt" talpának alulről történő megvilágításához (élvilágítás).
Többféle méretben, 65 és 95mm között. Teli LEDes panelek nem jók, csak kör alakban, minél sűrűbb, egyetlen ledsorral a megfelelő. A panel lehet középen nyitott vagy zárt.
Csupasz LED panel, táprész nélkül.
A csatolt képen egy 62 mm belső/ 70mm külső palack levágott alja látható. (Az LED túl nagy méretű hozzá)
Köszönöm a segítséget a keresésben.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Lemaradt: fehér színű (meleg v. hidegfényű) a keresett LED gyűrű modul , nem RGB...
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Köszi, de nem látok ott olyan méretben, mint amit megadtam...
Ráadásul ezek kevés ledes karikák, nekem sokkal sűrűbb, összefüggő fény lenne a megfelelő...
A fotómon látható Leddel is olyan a palack, mintha egy gázégő égne alatta...
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Matt műanyaglap felé? A ledes "izzókban" sem látszanak a ledek a búra miatt, meg a tv háttérvili sem... Tudok adni monitor bontásból lapot ha kell
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
A LEDchippeknek az üveg vágott élének a közepét kéne megvilágítsa, semmi nem lehet a leden, ami szétszórja a fényét... (Persze lapjaim vannak nekem is)
Ha lenne led körgyűrű, akkor annak méretéhez kell palackot választani. Sajnos a meglévő LED karikáim mérete pár mm-relnkisebb a legkisebb palackjaimnál...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2023
(#) Skori válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Miért nem tervezel saját panelt, a kívánt méret és led darabszám ill. elrendezés szerint?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2023
(#) HA5AWS válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Szia!
Teljesen egybefüggő led szalag is van COB néven. Nincsen megszakítás ledenként. Bővebben: Link
Üdv: Gábor
(#) uniman válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Azt nem lehet úgy hajlítani, ahogy nekem kéne...2-4 mm vastag a palack palástja, azt alulról kell megvilágítani nem oldalról... Az EL-wire se jó, a tápcucc miatt...
Tervezni, meg gyártani is macerásabb, mint készen megvenni...
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Azt elárulod, hogy miért nem jó, ha fresnel lapot raksz a palack és a LED közé? Amit pipi ajánlott, az teljesen jól működhetne. Amit meg Skori írt, hogy gyártatni sajátot, az se ördögtől való dolog ám. Pl. a JLCPCB beültetve szállítja le neked, ha megtervezed.
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
A matt műa.lapból is vághatsz ki gyűrűt. De soklyukú próbapenelen összeforrasztani tetszőleges méretben 20 ledet sem egy kihívás szerintem
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Igen, sok mindent lehetne, de én venni szeretnék készen...
"Vásárlás, hol kapható?"
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 17, 2023 /
 
Sziasztok! Homemade napelemtábla beöntésére keresnék kétkomponensű műgyantát vagy szilikont.
Hol lehet ilyesmit olcsón kapni?
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Te tudsz otthon napelemet készíteni...avagy több kisebbet "táblásítasz" egy nagyobbra?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2023
(#) Régi motoros válasza uniman hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Miért ne tudnék? Nem láttál még ilyen cellákat? Homemade solar panel.
Össze kell forrasztgatni, készíteni neki egy keretet, és a tetejére üveglap helyett kiöntést szeretnék.
(#) vision61 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Szia!

Esetleg ez az Ablonczy műgyanta jó lehet. Lakkhengerrel is lehet teríteni.
A fényáteresztő képessége miatt a szilikon szerintem nem jó, drasztikusan fog csökkenni a hatásfok. (Ha a napelemek fölött is lesz.)
(#) KU202M válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Vajon a kiöntés átengedi-e azon hullámhosszú fénysugarakat, amiket az üveg?
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Majd arra vigyázz a kétkomponensűvel, hogy keverési aránytól függően jelentősen tud melegedni...
(#) vision61 válasza pipi hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Igen, és a melegedés miatt gyorsul a kötési idő is, ami miatt repedezhet is. A használati leírások is csak tájékoztató jellegűek a keverési arányról, mert erősen függ a mennyiségtől, rétegvastagságtól. Ugyanolyan arányok mellett egy néhány mm magas formába öntve kevésbé melegszik, hosszabb a kötési idő, ha viszont 30-50 mm magas a forma, akkor jelentősen melegszik, gyorsan köt.
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Ez nekem kimaradt...'88-ban a tenyérnyi papíralapú panelek megvoltak... Most ilyenekkel "kártyázok" (Ezeket aluprofil keretben "táblásítanom" kéne...

solar.jpg
    
(#) Régi motoros válasza vision61 hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Érdekes, a hengerre nem is gondoltam.
Pont a víztisztához nincs ár megadva, de gondolom nem nagyon lehet olcsóbb, mint a normál gyanta.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2023
(#) Régi motoros válasza KU202M hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Ilyen tanulmányt vagy kísérletet ami ezzel foglalkozik ugyan még nem láttam, de az üvegnek is van fényelnyelő tulajdonsága, főleg az UV tartományban. Egyébként egyértelműen valami víztiszta anyag kell, mert vannak gyárilag készített panelek is amin gyanta van. Ugyan nem a nagy paneleken jellemző ez, hanem inkább a kicsiken, a szolár kerti lámpáknál vannak ilyen megoldások. Némelyiknél még a LED panel is azzal van kiöntve.
Következő: »»   426 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem