Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   574 / 581
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Köszi, látom van a HQ-nál. Amit találtam, ott viszont átvehetem személyesen, nem kell futárra várni. De ha van a polcodon, az azt jelenti, hogy el szokott menni....jól gondolom?

Másik kérdés: azt a SYP12270 PTC-t vagy helyettesítőt hol keressek szerinted, mert az enyém az tuti halott.
(#) Dino71 válasza VasasZs hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Ritkán megy ki. Az a relé láb kirepedés na az mindennapos.
A ptc se szokott sűrűn kimenni. Eddig bontott panelból raktam bele. De hát csak találni valamit helyette hasonló paraméterrel.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2023
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
OK. Köszi.
Ba...us, 1hónapja hajigáltam ki egy rakás ipari elektronikát, mindenféle vezérlőket.
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Átforrasztottam, a PTC helyett beletettem egy 27Ohm/2W ellenállást, rádugtam 230-ra, egyet villant az ellenállás és meg is szakadt. Kiveszem az IC, sztem az nyűgös.
(#) VasasZs válasza VasasZs hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Kivettem az IC-t, meg is szűnt az cca. 80 Ohm-s érték a busfesz (10mikros kondi) lábai között. Így nem is csoda, hogy elvillantotta az ellenállást.
A PTC védte, amíg tudta, de aztán szétrepedt, ezért raktam be a 2W-os ellenállást....
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 1, 2023 /
 
Szia Dino!
Kicseréltem IC, PTC-t, de még nem indul el, mert megszakadt az IC 3. lábán (Current Sense) lévő cca. 2Wattos ellenállás. Elég szarul látható a színkódja, elvileg 1,2 Ohm.
Szerinted ez stimmelhet?
Kösz előre is.
(#) Dino71 válasza VasasZs hozzászólására (») Szept 1, 2023 /
 
Szia! Mérni nem tudom mert amit találtam azon is kuka. barna,narancs,arany,aranynak nézem.
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 1, 2023 / 1
 
Köszönöm.
Hát hogy a 2. szín piros vagy narancs (2 vagy 3) az már nem annyira lényeges, de a nagyságrend a helyén van.
Néztem az IC PDF-jét, abból is ezt a 1-1,5 Ohm körüli értéket saccolom.
A lényeg, hogy persze nincs ilyenem a polcon.
(#) csocsoszan hozzászólása Szept 22, 2023 /
 
Sziasztok!
20 éves Miele (softtronic w405) mosogépemen a nyomásérzékelő tönkrement, irreális értéket mutat, ezért menet közben leáll a mosás. Sajnos alkatrészt csak Miele szerelőnek ad el az ellátó és a komplett panel nagyon drága, paneljavítással a szerelő nem foglalkozik, az érzékelő meg a panelre van forrasztva. Bontva sem kapok, mert a régi mosógépeket a Miele bezúzza, tehát bontott alkatrész nincs, így marad az sk. szerelés. Lehet helyettesíteni valamivel? Forrasztani - kis túlzással - tudok.
Köszönök minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2023
(#) Busz hozzászólása Okt 1, 2023 /
 
Sziasztok!

Hoover vision tech vt 614 d23 E03 és e16 hibakódokat dobálgat mosás közben, mire utalhat? Lúgszivattyút megnézem majd. Köszönöm!
(#) Patrol hozzászólása Okt 2, 2023 /
 
Sziasztok!

AEG lavamat 62610 a mosó program végig megy utána nem akar centrizni csak számol vissza ,hibakód nincs hol keressem a hibát?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) antikzsolt válasza Busz hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
oover mosógép hibakód: E16
Ha a mosógép kioldotta az elektromos hálózatot a házában, akkor a vártnál kicsit tovább várhat, amíg kimossák a ruháit. Ha a mosógép E16-os hibát jelez a digitális kijelzőn, vagy a tápellátás jelzőfénye tizenhatszor felvillan, mielőtt szünetet tart és megismétli, akkor valószínűleg a vízmelegítővel van probléma.

Engedje meg, hogy eligazítsuk, hogyan diagnosztizálhatja és megjavíthatja az alátétet, így megspórolhatja a költséges számlát.

Fűtés szigetelése
Ha a fűtési szigetelés megroggyant – ez a gyakori hiba a mosógép hibájához vezet a mosóelem –, akkor az alátétben kiolvad a biztosíték, vagy kioldhatja az RCD-t (maradékáram-készülék). Az elem által okozott hiba azonosításához a mosási ciklus eléri azt a fűtési fokozatot, ahol az elem bekapcsolódik - ha hibás vagy sérült, az elektromosság leold, vagy kiolvad a biztosíték, ami kikapcsolja a készüléket a további károsodások elkerülése érdekében.

Első a biztonság! A javítás megkezdése előtt győződjön meg arról, hogy a készüléket leválasztotta az elektromos hálózatról.

Ellenőrizze a fűtőelemet multiméterrel . Az átlagos leolvasás 20 és 30 ohm között van - Ha nulla leolvasás van, vagy a teszt túl magas, akkor az elem hibás lesz, és cserére szorul. ( A multiméter használatához lásd itt )
Multiméter nélkül is ellenőrizheti a sérülés vizuális jeleit, ha az elem sérült, akkor egyértelműen észreveszi a sérülést.


Bővebben: Link
(#) tibec válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Szia!
Nagyon valószínű, hogy a motor a ludas. Nézd meg a szénkeféket. Amennyiben 1,5cm alatt van a "kilógó" szénkefe hossza, akkor cserélni kell. Szerintem az a gond, hogy elkoptak a szénkefék.
(#) VIM válasza csocsoszan hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Szia! Nézd már meg a távadóját ennek a nyomásérzékelőnek, mert a dobon mint ha lenne egy közbenső membrános érzékelő(?) és annak a csőcsatlakozása volt már olyan, hogy eltört.
(#) Patrol válasza Patrol hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Kicseréltem a szénkefét és jó lett.
(#) franky710 hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Szakik Kérdés,és Segítség kellene!
Van egy Bosch WLM 40 mosógép. F21 es hibakódja van. A dobot néztem nincs akadályoztatás, nincs a dobban semmi hulladék kosz, könnyen mozog nem akad. A szénkefét cseréltem az megoldott. A motorban most vizsgálom a Tacho generátort de látszólag semmi.
A hibakódot nem tudom kitörölni, két fajta módon is próbáltam, ami fenn van neten. Mi lehet a gond?
tudtok segíteni?
Ja a elektronikán néztem a motorvezérlő Triakot, az is jónak látszik de a kimérésében nem vagyok biztos.?
Várom válaszotokat. Előre is köszönet.
M.Feri
(#) még1MbR válasza franky710 hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Semmit nem csinál a dob, gondolom nem forog, az a 21-es kód.
Van ebben relé esetleg?
Sokszor olvastam, hogy beég az érintkezője meg megreped a lábánál a forrasztás, stb. és emiatt nem indul el a motor.
Csak egy ötlet, nem vagyok szakember, csak otthoni kocajavító
(#) franky710 válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Szia !
Azt is megnéztem, nincs megrepedve a relé lábai, nincs összeégve az érintkező.
A mosógép el sem indul , az F21es kód miatt, de azért köszi!
Van még valakinek valamilyen ötlete mit nézhetnék meg?
vagy a hibakódot rosszul törlöm esetleg?
A 6 órás megoldást elfordítom 7 órára míg nyomom a fordulatszám gombot használtam,
meg a 12 órás t míg nyomom a start gombot és elfordítom 11 órára ezeket használtam.
egyikkel sem törlődött a hiba!
Várom válaszotokat Köszönöm.
M.Feri
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Szia! Sajnos nehezen veszi a resetet többször kell próbálkozni. Van, hogy én is eljátszok vele fél órát. Esetleg kontaktosak a gombok.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2023
(#) franky710 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Szia!
Melyik kódtörlést használod ennél a típusnál?
köszönöm szépen.
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Bővebben: LinkJó kérdés, amelyikkel sikerül a yutyubon van pár féle. Onnan szoktam csemegézni ha nem megy
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) Vilmaboy hozzászólása Okt 22, 2023 /
 
Sziasztok!

Problémám van egy samsung wf60f4eowow mosógéppel. Azt csinálja, hogy program közben egyszer csak megáll random és nem megy tovább. Ha megnyomom a Pause gombot, majd ismét elindítom, akkor folytatja a programot, de több alkalommal is meg szokott állni. A hibát leginkább a Daily Wast programon csinálja. Cotton, wool, 15 perces programokon nem produkálja. Olyan mint ha csak a Daily Wash program bolondult volna meg. Jól melegíti a vizet, jó a vízellátás, jó a szivattyú. Van ötletetek esetleg, hogy mi produkál ilyen hibát? Mit kellene esetleg cserélni a gépen hogy jól működjön ismét?
(#) Dino71 válasza Vilmaboy hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szia! Ha visszaolvasol kb 20 szór ki van vesézve képekkel. Meg kell bontani az elektronikát és a motor for. irányváltó reléinek a 12V os lábait át kell forrasztani.( 2db fekete kocka egymás mellett. Nem amelyikre a vezetékek mennek) Persze mindezek előtt ellenőrizni kell a szénkeféket.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2023
(#) Vilmaboy válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Köszönöm a válaszod Visszaolvastam kicsit. Értem miről lenne szó. Azt szeretném még kérdezni, hogy ezek a panelek általában gyantába vannak e öntve, vagy ez nem kijelenthető? Forrasztható simán, vagy le kell kergetni a gyantát róla? Amennyiben le kell, úgy mi a bevált módszer nálatok? Mivel szeditek le hatékonyan? Végezetűl szeretném megkérdezni, hogy maga a panel hol van a gépben? Szétszedem ma és holnap megnézik a reléket a műhelyes fiúk. A szénkefe menni fog nekem is, de forrasztásban ők és a cuccaik is jobbak
(#) Dino71 válasza Vilmaboy hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
A panel fent van a kezelő elektronika mögött közvetlen. Igen ki van öntve vastagon gumis gyantával. Simán csavarhúzóval szoktam lekaparni de mindenek előtt a 2db fekete saru nélküli relé mögött ki kell vágni a fehér műanyag házat. Óvatosan a kaparászással mert smd alkatrészek is lapulnak a környékén.
(#) franky710 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Szia!
A mosógépre (Bosch VLM-40) oda jutottam, hogy találtam kódot ami feloldotta az F21 es hibát, a mosógép elindult újra működött, be lett állítva egy 1.5 órás mosási program, majd a vége előtt újra megállt, és újra kiírta az F21 es hibakódot.
Kiderítettem, hogy a centrizéskor, centrizés előtt írta ki.
Szerinted mi lehet, hol keressem a hibát. Szénkefe csere megvolt az jó, az elektronikában, a vezérlő triak relék jók.
A motorban a taográf értékének minek kell lenni, és ha nem jó lehet bele újat tenni és honnan?
(#) még1MbR hozzászólása Nov 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Whirlpool 10kg-os direct drive-os mosógépnél mit szoktatok csinálni, ha tegyük fel meghal a vezérlőpanelen lévő IGBT (STGIPS10K60T típusú)?
Lehet ezt kapni idehaza valahol vagy felejtős?
Úgy tűnik, mintha nem gyártanák már.
Köszi szépen a választ.
(#) Dino71 válasza franky710 hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Lehet valami érintkezési gond is. csatlakozókból vezeték kiszakadva..... de lehet elektronika gond is.
A tachogenerátor kb 40-80 ohm között. De ha az a gond lenne akkor nem mosna.
(#) Norbi215 hozzászólása Nov 1, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!
Típus: Samsung WF70F5E0W4W 8 éves
Tünet: nem forgatja a motor a dobot
Programot nem fejezte be a centri lemaradt .. átnéztem a szíjat, a kereket, a csatlakozókat, megforgattam kézzel a dobot...semmilyen rendellenességet nem találtam, hibakódot nem ír. Pihentettem pár napot, próbáltam a közelben szerelőt találni, de akik voltak már azok sem foglalkoznak vele.
Ma elinditottam üresen egy 400-as centrit, hátha történik valami .
Elindult a dob búgás kisèretèben, de szèpen egyenletesen forgott, aztán elkezdett folyamatosan ciripelő hangot adni, ami fura volt ..8 perc eltelt és a hang szakaszossá vált és lehetett látni is, hogy amikor jön a hang mintha kissè megrángatná a dobot, mintha akkor adna egy kis sebességet, aztan amikor halk akkor meg lassul a dob...a hátsó takaró lemez kissè kéz meleg, de sajnos még a motort nem nèztem meg ..
Milyen irányba keresgèljek szenkefe?
Várom az ötleteket...
Csináltam egy rövid 10s videót, hogy lehessen hallani... remélem megfelel.
Köszönöm
(#) antikzsolt válasza Norbi215 hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Elsőre motor szénkefe amit megnéznék. Videót nem néztem
Következő: »»   574 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem