Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sajnos azt nem lehetett, mert a T6963 az 1 bites, a szintibe levo meghajto meg 4 bites. Igy ezt nem lehet megoldani.
Jaa, igen, kevertem a SED1330 családdal, ott 4-bit és SED1180/90 a meghajtó.
Mit lehet készíteni 60db glimm lámpából ? RTC órát .
Nagyon ügyes, gratulálok.
Ha már magad alakítod ki a számjegyeket, esetleg lehet "rajzolatosabbra" is tervezni őket. Persze nem gondoltam végig, mekkora vezérlési bonyodalmat okozna mindez, de jó irány lehet a fejlesztéshez. A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2023
Egy jó barátom ötlete és tervezése van a kijelzőben, az kapcsolás kialakítása és a picprogram megírása volt az én reszortom a projektben .
Köszönöm, de nem az én művem/érdemem, csak emlékeztem régről, hogy valaki csinált ilyet.
Gratulálok! Ez még a gyártást is megérné.
Csak úgy megjegyzem, ha olyat tudnál szoborni, ami SED1330 családból csinál T6963-at, milliárdos lennél...Iszonyat sok kijelző van, ami 1330-as (és bedöglik), de kapni meg 6963-ast lehet...és megáll az ész...
# kaqkk
Gratulálok barátom, ügyesen megoldottad a kijelző problémáját azokkal a felhúzó ellenállásokkal! Nagyon szépen működik! #Travolta Jó hogy említed ezt a VU-metert! Ha befejezem a Neon Clock v2.0-t, akkor ez következik #Bakman Ha valaki "perverz"ebben az esetben , akkor az Danyk, mert a glimm óra terveit az ő oldalán találtam. Az eredeti leírás nagyon ötletes és akár a szegény ember Nixie-órájának is nevezhetjük. Nekem viszont sikerült ebből egy eléggé drága játékot csinálni. Ugyanis az volt az elképzelésem, hogy a glimmek teljes fénnyel világítsanak és ehhez nem elég a félhullámú táplálás. Emiatt három különböző hardvert is építettem, mire az egyiket Kaqkk barátomnak, a másikat pedig nekem sikerült életre kelteni. Kaqkk barátommal egy évvel ezelőtt kezdtük a Neon Clock fejlesztését. Én terveztem és építettem a hardvert, ő pedig a programot írta hozzá. Sajnos, a multiplex vezérléssel a sokadik próbálkozás után is gond volt. Ezért lemondtam róla és az összes addig elkészült panelt átadtam Kaqkk barátomnak, én pedig hozzákezdtem a v2.0 fejlesztéséhez. Ennek az a lényege, hogy non-multiplex vezérlésű és optotriakokkal működik, váltófeszültségről, így a glimmekben mindkét elektróda világít. Egy 12 évvel ezelőtti órámat használtam a tesztekhez, kitűnően működik. A hardver teljesen kész, már csak a PIC programját kell a kijelzőhöz igazítani.
Elfelejtettem megemlíteni, hogy a glimmlámpák (Nixie csövek) optocsatolós meghajtása Kaqkk barátom ötlete. Köszönet érte!
Ha jól látom, akkor még fejlesztés alatt áll... Csak egy ötlet:
Ha a glimmlámpát a tengelye mentén elforgatod 90°-kal úgy, hogy ne a két pálcika látszódjék, hanem csak egy (a másik takarásba kerül mögötte), akkor DC-vel is működik, hiszen csak a "külső" pálcika világít. Ez talán jelentősen leegyszerűsítheti az áramkört, mert triakok helyett elég a (megfelelő feszültségű) tranzisztor. Persze előtte azért érdemes megnézni, hogy látványra milyen lenne... A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
A videómon megnézheted hogy mutat az "egypálcikás" verzió .Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
Azt már néztem múlt kedden , de abból számomra nem derült ki, hogy a glimmek hogyan állnak. Jpocok képein viszont láthatóan "kétpálcikásan" állnak, meg írta is, hogy AC-vel megy nála.
Talán itt jobban látszik Viszont ebben még a szellemkép is benne volt rendesen .A glimmek beépítése teljesen azonos a két hardverben . A glimmek elfordítása pár megoldandó problémát hoz magával , a lábai így egymás mellet vannak de elfordítva már egymás fölé kerülnének ami a lábhosszak eltérését és a szigetelését kívánja meg ami nem biztos hogy megoldható a rövid kivezetések miatt .
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
Azt lehetne tudni, hogy a +170V-ot, hogyan állítjátok elő?
Természetesen Gafli "beletalált" 555 és fet , a házi készítésű nyák a táp . De használunk még MC 34063 IC vel készült tápkapcsolást is
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
A váltófeszültséghez pedig legegyszerűbb két trafót szekunderekkel összekapcsolni. Nekem egy 6V-os trafóra kapcsolódik egy 7.5V-os, így a kimeneten 167V AC-t mértem.
Nekem még egyszerűbb megoldásom van , sikerült szereznem 190v os trafót valami csöves cuccból rajta van a 6,3v fűtőtekercs is .Elküldjem neked ? Én már úgysem használom fel .
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
Igazad van, lazsi, látszik is a képeken, hogy kaqkk egyenfeszültségű változata egyszerűbb felépítésű. De nekem a fényerő is fontos volt, ezért döntöttem a váltófeszültség mellett.
Viszont akár AC, akár DC, nekem sokkal szimpatikusabb kaqkk optocsatolós ötlete. Megbízhatóan elszigeteli egymástól a kis- és nagyfeszültséget, hely pedig van hozzá bőven.
Köszönöm! Nekem is van, csak ki kellene bontani. De az nem leválasztó trafó, attól "félek".
Ha arra gondolsz akkor szerintem rendes trafó (primer-szekunder tekerccsel) nem autotrafó .
Sziasztok!
Én egy műszerfalat készítek körülbelül 2éve kezdtem neki, 4darab már terepautóban működik. Röviden Nextion 7" érintőképernyő Esp32-s3 mikrovezérlő Külső eeprom, külső adc Giroszkópos gyorsulás mérés Sebesség és fordulatszám VR szenzorral 3db nyomasmérés, 3db hőmérő és akkufeszültség mérés Opcionális Can bus Bosch edc15re fordulatszám és hűtővíz hőmérséklet Wifi: Webserver kijelző és esp32 frissítés Grafikonos megjelenítés a webszerveren websockettel Oled kijelzőn a nagyon kiválasztott adat Saját tervezésű dizájn Adobe Illustratorban. Szakdolgozatom ez volt januárban Asztalon: Link Helyén: Link A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2023
Jól sikerűlt csak kár, hogy képet nem raktál fel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |