Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1663 / 1682
(#) tothtechnika2 válasza wbt hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Sajnos azt nem lehetett, mert a T6963 az 1 bites, a szintibe levo meghajto meg 4 bites. Igy ezt nem lehet megoldani.
(#) wbt válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Jaa, igen, kevertem a SED1330 családdal, ott 4-bit és SED1180/90 a meghajtó.
(#) kaqkk hozzászólása Nov 14, 2023 / 16
 
Mit lehet készíteni 60db glimm lámpából ? RTC órát .
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Gratulálok! Nagyon szuper lett!
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Nagyon ügyes, gratulálok.
Ha már magad alakítod ki a számjegyeket, esetleg lehet "rajzolatosabbra" is tervezni őket. Persze nem gondoltam végig, mekkora vezérlési bonyodalmat okozna mindez, de jó irány lehet a fejlesztéshez.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2023
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 2
 
Ez már a preverzió határát súrolja.
(#) Travolta válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 6
 
Meg VU metert is.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Egy jó barátom ötlete és tervezése van a kijelzőben, az kapcsolás kialakítása és a picprogram megírása volt az én reszortom a projektben .
(#) kaqkk válasza Travolta hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Ez is látványos , gratula !
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Én perverz ? Én ?
(#) Travolta válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Köszönöm, de nem az én művem/érdemem, csak emlékeztem régről, hogy valaki csinált ilyet.
(#) kameleon2 válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Gratulálok! Ez még a gyártást is megérné.
(#) wbt válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Csak úgy megjegyzem, ha olyat tudnál szoborni, ami SED1330 családból csinál T6963-at, milliárdos lennél...Iszonyat sok kijelző van, ami 1330-as (és bedöglik), de kapni meg 6963-ast lehet...és megáll az ész...
(#) jpocok válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2023 / 13
 
# kaqkk
Gratulálok barátom, ügyesen megoldottad a kijelző problémáját azokkal a felhúzó ellenállásokkal! Nagyon szépen működik!

#Travolta
Jó hogy említed ezt a VU-metert! Ha befejezem a Neon Clock v2.0-t, akkor ez következik

#Bakman
Ha valaki "perverz"ebben az esetben , akkor az Danyk, mert a glimm óra terveit az ő oldalán találtam.

Az eredeti leírás nagyon ötletes és akár a szegény ember Nixie-órájának is nevezhetjük. Nekem viszont sikerült ebből egy eléggé drága játékot csinálni. Ugyanis az volt az elképzelésem, hogy a glimmek teljes fénnyel világítsanak és ehhez nem elég a félhullámú táplálás. Emiatt három különböző hardvert is építettem, mire az egyiket Kaqkk barátomnak, a másikat pedig nekem sikerült életre kelteni.

Kaqkk barátommal egy évvel ezelőtt kezdtük a Neon Clock fejlesztését. Én terveztem és építettem a hardvert, ő pedig a programot írta hozzá. Sajnos, a multiplex vezérléssel a sokadik próbálkozás után is gond volt. Ezért lemondtam róla és az összes addig elkészült panelt átadtam Kaqkk barátomnak, én pedig hozzákezdtem a v2.0 fejlesztéséhez.

Ennek az a lényege, hogy non-multiplex vezérlésű és optotriakokkal működik, váltófeszültségről, így a glimmekben mindkét elektróda világít. Egy 12 évvel ezelőtti órámat használtam a tesztekhez, kitűnően működik. A hardver teljesen kész, már csak a PIC programját kell a kijelzőhöz igazítani.
(#) jpocok válasza jpocok hozzászólására (») Nov 20, 2023 / 1
 
Elfelejtettem megemlíteni, hogy a glimmlámpák (Nixie csövek) optocsatolós meghajtása Kaqkk barátom ötlete. Köszönet érte!
(#) lazsi válasza jpocok hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Ha jól látom, akkor még fejlesztés alatt áll... Csak egy ötlet:
Ha a glimmlámpát a tengelye mentén elforgatod 90°-kal úgy, hogy ne a két pálcika látszódjék, hanem csak egy (a másik takarásba kerül mögötte), akkor DC-vel is működik, hiszen csak a "külső" pálcika világít. Ez talán jelentősen leegyszerűsítheti az áramkört, mert triakok helyett elég a (megfelelő feszültségű) tranzisztor.
Persze előtte azért érdemes megnézni, hogy látványra milyen lenne...
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Nov 20, 2023 / 1
 
A videómon megnézheted hogy mutat az "egypálcikás" verzió .Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) lazsi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Azt már néztem múlt kedden , de abból számomra nem derült ki, hogy a glimmek hogyan állnak. Jpocok képein viszont láthatóan "kétpálcikásan" állnak, meg írta is, hogy AC-vel megy nála.
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Talán itt jobban látszik Viszont ebben még a szellemkép is benne volt rendesen .A glimmek beépítése teljesen azonos a két hardverben . A glimmek elfordítása pár megoldandó problémát hoz magával , a lábai így egymás mellet vannak de elfordítva már egymás fölé kerülnének ami a lábhosszak eltérését és a szigetelését kívánja meg ami nem biztos hogy megoldható a rövid kivezetések miatt .
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) sany válasza jpocok hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Azt lehetne tudni, hogy a +170V-ot, hogyan állítjátok elő?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
555, FET, bolti tekercs, UF4007 (nem! 1N4007, a fene egye meg, ezt még deres fejjel én is elcsesztem annó ).
Semmi furmány, kész pici nyákot ajándékba kaptam a fórumtársaktól.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Igen, lehetséges.
(#) kaqkk válasza sany hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Természetesen Gafli "beletalált" 555 és fet , a házi készítésű nyák a táp . De használunk még MC 34063 IC vel készült tápkapcsolást is
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) jpocok válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2023 / 1
 
A váltófeszültséghez pedig legegyszerűbb két trafót szekunderekkel összekapcsolni. Nekem egy 6V-os trafóra kapcsolódik egy 7.5V-os, így a kimeneten 167V AC-t mértem.
(#) kaqkk válasza jpocok hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Nekem még egyszerűbb megoldásom van , sikerült szereznem 190v os trafót valami csöves cuccból rajta van a 6,3v fűtőtekercs is .Elküldjem neked ? Én már úgysem használom fel .
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2023
(#) jpocok válasza lazsi hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Igazad van, lazsi, látszik is a képeken, hogy kaqkk egyenfeszültségű változata egyszerűbb felépítésű. De nekem a fényerő is fontos volt, ezért döntöttem a váltófeszültség mellett.
Viszont akár AC, akár DC, nekem sokkal szimpatikusabb kaqkk optocsatolós ötlete. Megbízhatóan elszigeteli egymástól a kis- és nagyfeszültséget, hely pedig van hozzá bőven.
(#) jpocok válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Köszönöm! Nekem is van, csak ki kellene bontani. De az nem leválasztó trafó, attól "félek".
(#) kaqkk válasza jpocok hozzászólására (») Nov 20, 2023 /
 
Ha arra gondolsz akkor szerintem rendes trafó (primer-szekunder tekerccsel) nem autotrafó .
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 25, 2023 / 12
 
Sziasztok!

Én egy műszerfalat készítek körülbelül 2éve kezdtem neki, 4darab már terepautóban működik.
Röviden
Nextion 7" érintőképernyő
Esp32-s3 mikrovezérlő
Külső eeprom, külső adc
Giroszkópos gyorsulás mérés
Sebesség és fordulatszám VR szenzorral
3db nyomasmérés, 3db hőmérő és akkufeszültség mérés
Opcionális Can bus Bosch edc15re fordulatszám és hűtővíz hőmérséklet
Wifi:
Webserver kijelző és esp32 frissítés
Grafikonos megjelenítés a webszerveren websockettel
Oled kijelzőn a nagyon kiválasztott adat
Saját tervezésű dizájn Adobe Illustratorban.

Szakdolgozatom ez volt januárban

Asztalon: Link
Helyén: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2023
(#) Jonni válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Jól sikerűlt csak kár, hogy képet nem raktál fel.
Következő: »»   1663 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem