Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 289
(#) pctvsat hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Tisztelt társak!
A kérdéses kondenzátor (a mellékelt rajz alapján) 100n, marad a 2n3055, és vígan dalol a madárka. Melegedés nincs, 15mm szikra viszont remek módon előáll. Ha érdekel valakit a nyákrajz, szóljon, segítek.1n4001 dióda is megfelelő.
Ami hibám volt:2n3055 lábcsere, valamint a szigetelés miatt a kollektor nem érintkezett, de minden alkatrész túlélte ezeket.
Köszönet a rajzért, meg minden, itt fellelhető segítségért az illetékeseknek!
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Szia!Kipróbáltam a gyújtótrafót ahogy mondtad és jó.Aztán a megépített áramkörrel melynek a kimenetén 12,65V van és ezzel már nincs szikra.Van valami ötleted hogy mi lehet vele a gond?
Üdv!
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Na kipróbáltam és nincs szikra.A negatívot rajta hagytam a trafón és az ellenállás lábát érintgettem a + hoz de semmi.
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Ettől féltem én is hogy vele lesz gond.Pedig kimértem dióda vizsgálóval és jónak bizonyult.Sajnos egy darabig nem jutok alkatrészhez.Ha lesz fejlemény majd írok.Köszi a segítséget.
(#) sniperx válasza Dempsey hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Ha multival mérted a tranyó rétegeit, és mindenhol megvolt, akkor hogy lenne halott?
A helyedben megnézném, hogy az 555 kimenete billeg-e rendesen. Tedd rá egy oszcira, ott szépen látszik, milyen, mekkora a jel a végén.
Ha erre nincs lehetőséged, javaslom, hogy a kimeneti tranyó bázisát szedd le a az 555 végéről.
A helyére tegyél egy ledet 1k ellenállattal, és indítsd el.
Ennek illene villogni, ahogy az ic vezérli.
(#) Dempsey válasza sniperx hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Igen multival mértem és elvileg a tranyó jó.Kipróbáltam a LED-es dolgot és mikor bedugtam az adapter világított aztán kialudt és mikor kihúztam megint felvillant ez igy gondolom nincs teljesen rendben!??
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Tudom hogy te leíirtad a LED-es dolgot is, de mikor már a tranyós módszer csődöt mondott meg se próbáltam.De este mikor láttam hogy van 1 hasonló hozzászólás a tiédhez,azt gondoltam egy próbát megér a LED-es is.Azt tapasztaltam amit leírtam.
(#) Cavalier válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Most biztos k0cs0g leszek, de egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy miért is pont villanypásztort akar építeni az ember, amikor az alapokkal nincs tisztában? Ha az ember hegeszteni tanul, ne repülőt építsen már.

De utána is lehet olvasni a témának, ebben a topicban is már ki lett dumálva minden.

Itt van egy jó kis infó az 555-ről:
http://www.doctronics.co.uk/555.htm

a 4.1-et ajánlom figyelmedbe, ott vannak a képletek is a kiszámításhoz.
A lényeg, hogy 1 másodpercre kell beállítani a periódusidőt (lásd szabványok), a kitöltést azt valahogy úgy, hogy pár tizedmásodperig legyen magasan, a többit lezárva. Erre kell a dióda a 6-7 lábak között, anélkül nem lehet beállítani 50%-nál kisebb kitöltést.
Viszont pár tizedmásodpercnél tovább nem kell, hogy nyitva legyen, ennyi elég, hogy felépüljön a trafóban a mágneses tér, utána csak feleslegesen fogyasztja az áramot. Ha jól van beállítva, akkor hűtés nélkül is simán elmegy a tranyó. Ja, a 680ohm helyett én 1,5-2k-t raknék. A led az jó ott, látszik ha működik.

A végét tuti jól kötötted? Tranyó emittere a testen, kollektora a trafó 1-es lábán, tápfesz a trafó 15-ösén, szikra a trafó közepe meg a test között?
(#) Dempsey válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Nem voltál k0cs0g, de ez az oldal azért van, hogy akinek kérdése merül fel akkor feltegye és a nála okosabbak segítsenek ha tudnak és akarnak.Egyszerű áramkörnek tünt és ha az alkatrészek nem megfelelően vannak méretezve én azzal mit csináljak?Nem én terveztem.Én csak utánépítettem és nem megy ezért kérdezem hátha tudja vki hogy mi van.Átnéztem mégegyszer a bekötést és jól van bekötve.
(#) Cavalier válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Okok, de a problémát akkor is neked kell megoldani, más nem fogja helyetted.
Szopóág, de ehhez a szakmához sokat kell tanulni, meg gyakorolni, és elfüstölni pár alkatrészt.

Csináld meg a diódás megoldással, ahogy linkeltem, ott a képlet, számold ki, de még ne tedd rá a teljesítménytranyót meg a trafót. Ha a led szépen felvillan 1x másodpercenként, akkor ráteheted a tranyót trafó nélkül, egy izmosabb izzóval a kollektor meg a táp közé. Ha az megy, jöhet a trafó. Tessék dolgozni vele.
(#) Cavalier válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Amúgy mire szeretnéd használni a cuccot? Ezek a kapcsolások csak elég kis karámhoz jók, ha nincs aljnövényzet ami hozzáérhet, stb.
Ha nagyobb területhez kell, akkor kicsit komolyabbat kéne csinálni, arra van kipróbált, működő megoldás.
(#) Dempsey válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Nincs vele különleges tervem csak mivel voltak alkatrészek gondoltam összerakom.Majd megpróbálom a diódás megoldás akkor hátha bejön.Majd írok hogy mi a hézag.Kösz a segítséget.
(#) bodnar00 válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Ennek a 100w-os égőnek akkor most mit kéne csinálni? mert semmit nem csinál :S ez így nem okés
(#) mex válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Ha a trafó helyére van kötve,akkor nem fogod látni a felvillanást szerintem,mert 1 tizedmásodperces impulzus a lassú izzószálat nem képes felvillantani.
De ha párhuzamosan az izzóval bekötsz még egy ledet,1kohm ellenálással akkor már látni fogod működik-e,az izzó pedig helyettesiti a trafó ellenállását.
(#) Cavalier válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Próbálkozz egy 12V 5-10W-ossal..
(#) bodnar00 válasza mex hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Így már jó ! Villog. Csak még azt a nyomorult trafót nem szereztem meg , már végig kérdeztem mindenkit.
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Na nem adtam fel és bekötöttem a LED-et és belőttem a potikkal hogy másodpercenként villanjon egyet.A potik nem voltak beállítva jól.Visszakötöttem a tranyót , aztán a trafót és húzza az ívet.Köszi a segítségeket.
(#) Dempsey válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Sikerült beállítani a potikkal hogy a LED egyet villanjon másogpercenként és mostmár húzza az ívet a trafó,annyi hogy majd még a tranyó melegedését kell ellenőriznem.Köszi a segítségeket.
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Oké megfogadom a tanácsodat mégegyszer köszönök mindent.
(#) joededy válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
melyik nagyteljesitményü kapcsolásra gondolsz?
(#) bandikala hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
A szikraközt úgy méritek,hogy egy fémdarabot közelítetek a nagyfesz dróthoz?
(#) elektroboy hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
Sziasztok !

Erröl az oldalrol szeretném http://norbimagan.tar.hu/elektronika.htm megépíteni a villanypásztort. A kérdésem az lenne hogy megépítette-e valaki már és jól müködik e, vagy mitt ajánlatok kb
300m hosszuságúra kellene özek és kutyák ellen.
Előre is köszi
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Szia! Én is ezt építettem meg, pdf-ben van csatolva a (#255669) hozzászólásomban ez a kapcsolás nyákrajzal együtt.Működik az áramkör bár még nincs kitelepítve.De szerintem 300m-re elegendő lesz.
Üdvempsey.
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Köszi
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Igen ezt olvastam a PDF formátumot le is mentettem de nem nyitja meg. Nyák meg beültetési rajzom van az oldalrol, de ha eltér akkor érdekel. Köszi
(#) Remci válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Helló!

Nézd meg a 179-es hozzászólásban lévő rajzot, abból már csináltam egy párat és tuti jól működik. Az is igaz hogy eddig csak max 1 km drót volt rajta de jó nagyot ütött. Próbáld ki
(#) elektroboy hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
Üdv !

Már végig olvastam az egészet minden rajzot megnéztem. Arra jutottam hogy ezt (lent) építené meg, de hiányzik vagy nem látható néhány adat a beültetési rajzon ,ha megépítette valaki biztos tud segíteni Pl.: R1 ,C4,R3, C2,C3 értéke nem egyértelmű legaláb is nekem .
Köszi

pasztor.jpg
    
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Szia!Na az értékek a következők: C4=6,8mikroF C2=470mikroF C3=47nanoF R3=1K R1=(ebben nem vok biztos)=47ohm.
Üdv!
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Hello !

Köszi,de a 470 mikros hány voltos, ott(C2) 2 db 470 es van ez hány voltos mert ott van valami 1000 u is?
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Szia! Minden elkó 16V-os az enyémben.Ha van kérdésed írj nyugodtan én segítek szivesen, ha tudok.
Következő: »»   18 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem