Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor feszültség szabályzó
Lapozás: OK   16 / 18
(#) mpisti válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Csak ne nagyon pörgesd, mert a 2 db kondi eldurran.
(#) hetfield válasza mpisti hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
szerinted elég ha a generátor oldalt leszedem? vagy honnan lehet ahhoz a mechanikához hozzáférni?
(#) btamas81 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Az bent van a blokkba. Legalábbis ott kellene lenni. A rudazat megvan? Annak a tengelynek ami a második képen van terhelés hatására el kellene forduljon valamelyik irányba. Ha forog, akkor csak a rudazatot kell viszzatenni rá. Azt hiszem teljesen el kell fordítani amerre tud menni és akkor úgy kell összerakni, hogy a karburátor pillangószelepje teljesen nyitva legyen. Nehezebb leirni mint megcsinálni. Azért szeretem ezeket a kis motorokat , mert szögegyszerűek.
Ha nem forog akkor a következő kérdés:
Mennyire vagy műszaki ember? Mert kb 10 csavar és megvan. Blokk tömítés kellesz. Meg mikor szétborítod látni fogod mi kell a röpsúlyhoz. Ja, ránézésre már volt szétszedve a blokk úgyhogy könnyű dolgod lesz.
De nézz meg egy youtube videot, briggs/tecumseh/thorx szétszedés (kb egy kaptafa mind), vannak jó magyar videok. Ha egy kis huzalamad van a műszaki dolgokhoz átlátod a lényeget.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023
(#) hetfield válasza btamas81 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
értem,köszi a segítséget.igen az alap koncepció fejben megvan.megnézek pár videót aztán meglátom.
(#) Hutty válasza hetfield hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Alkatrész-robbantott rajz

Igen a motorblokkban van, elméletileg a karburátort és a mögöttes lemezt leszedve be lehet látni.

Egy kép, hogy nézett ki.
(#) hetfield válasza Hutty hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
köszi
(#) lakatos2000 válasza mpisti hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Látom, te is csak beszéled ezt a nyelvet, de nem érted.
A saját írásodban ÖNMAGADNAK mondasz ellent.
(#) lakatos2000 hozzászólása Dec 19, 2023 /
 
Továbbra is, mint mint amatőr. (Tehát, nem szakember)

Egyszer a szomszédom hozott át hozzám egy fűnyírót, hogy hátha...
A motor veszettül járt, vagy alig volt alapjárata.
Mint szintén nem szakértő elsőre az olajat néztem meg benne.
Vagy a nívópálca volt rövid, vagy olaj nem volt benne.
A többit képzeljük el.
Egy motor olaj nélkül...
(#) hetfield hozzászólása Dec 19, 2023 /
 
Esetleg tudna valaki egy kapcsolást adni ezeken felül a témában?
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
A problémádat nem a kapcsolás fogja megoldani.
De mivel kapcsolást kértél, bármelyik PC- tápegységszerű eszköz jó lehet.
Itt sok ötlet található: https://danyk.cz/

Esetleg, akár gyári frekvenciaváltó.
Egyik megoldás sem olcsóbb, vagy egyszerűbb, mint az eredeti probléma kiküszöbölése.

Innentől kezdve a szakembereké a pálya.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) hetfield válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 19, 2023 / 1
 
Köszönöm. Ha meg tudom javítani a röpsúlyt is tennék rá, mert nem szeretném kinyírni az esetleges eszközt ami rajta van, ha igazából semmi nem védi a túl feszültségtől.
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Nem tudom, hogy ezeket a típusokat olajjal feltöltve árulják-e. Azért érdemes azt is megnézni, mielőtt szétszeded.
Azt se tudni, mennyit ment olaj nélkül, ha egyáltalán ez volt a gond. Azt viszont csak szétszedés után lehet megállapítani, hogy érdemes-e egyáltalán javítani.
(#) hetfield válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
2 ütemű a motor szerncsére
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Sokat könnyít a helyzeten.

Akkor meg nem is kellet bele olaj.
Mármint a forgattyúsházba.
(#) hetfield válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 19, 2023 / 1
 
Sikerült szétszedni. Valamiért szét tud ugrani a szerkezet. Nem igazán látom az okát még.
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Tennél fel egy fotót a dolgok mostani állásáról?
(#) hetfield válasza lakatos2000 hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
A villa amit csak tologat. Ezt ugye a rugóerő huzza rá a csúszkára amit a két karmantyú emelget a centripetális erő hatására. Az a baj hogy le tud csúszni a gyűrű és kiakadnak a karmantyúk. Tehát mikor rakom össze egyfolytában feszített állapotban kellene lennie, hogy ne csússzon szét?
(#) lakatos2000 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Köszönöm szépen a fotókat.

A valóságban még nem láttam, ilyen szerkezetet és talán azért sem értem a működését.
Biztosan jó volna, ha egy olyan ember is idetévedne, aki már sikeresen vette az akadályokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) janir18 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Hello!
Szerintem igen. Gondolom mikor már a helyén van a tengely, akkor már nem tud lecsúszni.
(#) janir18 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 / 1
 
Ha a tengely függőleges állásban van akkor a gyűrű súlya elég lehet ahhoz, hogy a kis röpsúlyokat a helyükön tartsa?
Ha igen akkor óvatosan lehet rá tudod nyomni a helyére.
Ha valami ilyen érzékeny elmozduló dolgot szerelek, akkor bekenem valami keményebb zsírral, és addig valamennyire rögzül míg a helyére nem kerül. Itt sem lehet baj belőle, ha egy kevéssel megfogatod mert a keverék lemossa hamar róla ha elindul
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) hetfield válasza janir18 hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
A gyűrű alatti lemezen van egy elfordulás gátló kis lenez. Az volt elgörbülve. Ha teljesen a helyére tettem a főtengelyt akkor úgy nézem nem tud tovább csúszni és elfordulni a gyűrű.
(#) janir18 válasza hetfield hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Oké. Te látod a helyén 3D-ben....
Eszerint sikeresen megoldottad.
(#) hetfield válasza janir18 hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Majd holnap kiderül indításnál
(#) hetfield hozzászólása Dec 20, 2023 / 1
 
Működik a masina. Igazából a rugóedőn kellett állitani meg a karburátoron.
Nem gondoltam, hogy ilyen primitíven szabályoz. Műszerrel beállítottam a feszültséget 230 voltra.
A rugóerőt kellett hozzá szabályozni. Így ha meleg a gép tartja. Ha terhelést adok rá akkor ad neki gázt, a fordulatszám visszaesés miatt. Viszont így sem védi semmi a fogyasztót ha netán felpörög a gép.
Ezért továbbra is megköszönnék egy működő kapcsolást a 230 volt szabályzására.Lelkes amatőr vagyok, tehát ezért kérek működő kapcsolást,amihez megveszem az alkatrészt és próbapanelen összeállítom megfelelő érintésvédelemmel.
Köszönöm.
(#) Audience válasza hetfield hozzászólására (») Dec 20, 2023 / 1
 
Vegyél egy online UPS-t és tedd mögé, az kisimítja amit kell.
(#) hetfield válasza Audience hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Azért a költség hatékonyság is szempont. Egy két ezer ft ból gazdálkodnék...
(#) Hutty válasza hetfield hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Fordulatszám elektromos szabályozása karburátor által, nem lesz megoldás rá. Ennyiből főleg nem.
(#) hetfield válasza Hutty hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Nem fordulatszámot szeretnék szabályozni, hanem a 230 v felettibesetleges feszültséget levágni.
(#) Audience válasza hetfield hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Annyiból ez a feladat nem oldható meg.
(#) hetfield válasza Audience hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Vedd úgy hogy van fix 240 volt. Ami esetenként megugrik 300 voltig. Ez szerintem megoldható hogy a beállított feszültségen felül a többit mondjuk elfűtse.
Következő: »»   16 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem