Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   84 / 90
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Tehát akkor így.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
Így van, ez a jó felállás.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Pár kép a fejekről.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Létezik a műholdaknak egyedi frekvenciájuk ami a más műholdon nincs? Arra keresnék rá és akkor nem verne át a jelszint.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
Már egyszer megtaláltad: TP Index. Bővebben: Link
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Mindegyiken van jel? Mert úgy vettem észre hogy jópáron nincs. Vagy nem jó a pozíció még?
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
Pedig ott van a megadott frekvencián, polaritáson és symbole rate-n az index. Na de valahogy már sikerült a megtalálás a másik fejjel, úgyhogy nem lehet nagy probléma újból, a másik fejjel.
(#) VJ72 válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
Ezen a traszponderen pont nincs semmi, 10733 H frekvenciával kéne beállítani az astrát. A fejen a low H csatlakozva.A fejeknek nem ilyen terpeszbe kéne állniuk.
LNB
astra
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2023
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
Én azt javasoltam, hogy a Hotbirdra állítsd az antennát, mert onnan jön a gyengébb jel, az erős jelre nehezebb pontosan beállítani az antennát, bár könnyebb megtalálni a műholdat.
Persze a megfelelő fejjel! A multiswitchet ís írtam, hogy most hagyd ki....A fej H-H meg a V-V csatijait is értelmezni kéne: A Low meg a High az alsó meg a felső frekvenciasávok kimenetei az LNB-n: Alsó sáv: 10,7 - 11,7 GHz. Felső sáv: 11,7 - 12,75 GHz. Ezt a 22kHz-es jel váltaná át, de esetedben nem! Ahogy a H/V polaritást sem váltja át a beltéri... Csakis egyetlen csatornát hangolj be, hogy melyik szabadon fogható adást, azt neked kell kiválasztanod ebből a listából. Ha megvan kilogikázod a LNB megfelelő csatlakozóját...és arra kötsz egyetlen szál koaxot az Amiko bemenetére. A csatornakeresést pedig egyetlen, a kiválasztott csatorna frekveciájának TP (transzponder)-jével indítod... Ha ez már jól be van állítva, akkor az Astra fejre is rápróbálhatsz, de ott jónak kell lennie a jelnek.
Aztán majd rátérhetünk az LNB-k fel/le csavarjaira, meg a fejek oldalra (jobb/bal) történő pici elmozdításokra (fotódon mintha eléggé ferdén állnának)...meg az fej előre/hátra tologatására a fejtartóban, ha van hely a mozgatásukra.
Azt se felejtsuk el, hogy ennek a 2 fókuszos antennának pont, a két műhold közé, középre kéne "néznie"...
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2023
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Sikerült behozni mind a kettőt, így már egyszerű volt hogy tudom hogy a két fej jele keresztezi egymást. Kerestem egy-egy TP-t a LyngSaton ami biztosan működik. A két fejről egy-egy sávot használtam.
Ezután már a tv is behozta a csatornákat a multiswichel. 960db lett csak ingyenes tv+rádió bár lett benne így is kódolt valamiért.
Van eltérés a jelszintekben, minőségben, bithibában.
Amit nem értek, hogy a Hotbirdre a 11566 H frekvenciát manuálisan kellett bevinnem mert nem találta meg a kereső.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 1, 2024 / 1
 
Szép munka, a kitartás meghozta a gyümölcsét!
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 1, 2024 / 1
 
Ügyes vagy , a második már jelentősen gyorsabban fog menni.
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Ez tényleg jó...azok a százalék értékek csak infónak vannak, nem pontosak. Másik beltéri jobb vagy rosszabb értékeket írna ki.
Meg a csatlakozási pontok a koaxkábelen is leronthatják a minőséget... azért írtam 1 koax kábel (2 véggel) kell a beállításhoz. Meg bizonyára azok a koax F-csatik sem most készültek, oxidálódhattak is a frissen készítetthez viszonyítva...
Meg ugyebár a koaxok is vannak rézből készítettek meg rézzel befuttatott vas/alu "förmedvények"...
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Minden új.
Kábel:Bővebben: Link
F-csatlakozó:Bővebben: Link

A TP listát csak manuális bevitellel lehet frissíteni vagy automatikusan letölti a műholdról? Pl a Hotbirdre a 11566 H manuálisan kellett beírnom.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2024
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Frissíts szoftvert a tévén/beltérin. Ilyenkor a hozzáférési, keresési paraméterek is frissítődnek. Ha a készülékben van blind (vak) keresési lehetőség, akkor válaszd azt, mert így képes feltérképezni a rendelkezésre álló transzpondereket.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 2, 2024 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a GTMEDIA V8 Finder 2 készüléket? Meg szabad venni?

15.500ft
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2024
(#) pucuka válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Meg szabad venni. (vállalhatsz szomszédoknak is sat antenna beállítást)
(#) zaza99 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Van neked is?
(#) pucuka válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Nincs, de jónak néz ki, és nem is drága.
(#) uniman hozzászólása Jan 5, 2024 /
 
Hello! Közösítenem kéne egy műholdas antenna koaxkábelét megy egy erősítős TV antenna jelét a padlástérbe.
F csatlakozós SAT/TV antenna közösítő meg elosztó használatára gondoltam. Ha erősítő nélküli lenne a TV antenna, akkor nem kérdezek itt, azonban az erősítős és tápfeladás is szükséges a koaxkábelen.
A DVB-T TV koaxbemenetére kapcsolható +5V valószínűleg nem elég a SWA-2000 erősítőnek.
Külön koax jobb lenne, de a falban futó csőben "szorulás" van, abban már lehetetlen bármi behúzni...viszont van egy 300 ohmos szalagkábel amit esetleg tápfeladásra is tudnék használni.
Ezeknek a közösítőknek van némi jelveszteségük...talán valamilyen (koax)relés ákapcsolóval is meg lehetne oldani...vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2024
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Egy izolátor az antenna koaxába? Így mehet nek ia táp is.
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Egyenlőre megrendelve 2 db Amiko NXH-C01 ...
De nem nagyon értem amit írtál...mert 4 "antenna koax" van, 2 a padláson, 2 a szobában. 1 közös koax a falban beszorulva. A TV antenna erősítőjének pedig 12 voltot kéne a padlásra juttatnom, úgy hogy a tápegység a szobában van. A megrendelt diplexer TV része -ha jól látom- nem engedi át a tápvonalat. (lett volna olyan is, amely mindkét ágán átengedi a tápot) - de sajnos mivel itt nem kaptam tanácsot -, az NXH-t rendeltem.
Ezért a 300 ohmos szalagkábellel (ha az nem szakadt) jutna fel a 12V a padlásra, amihez kell még egy "tápfeladó" az antenna erősítő kimenetére. Ez még nincs meg...
De van 5V-os antenna erősítőm is, jó lett volna azt felhasználni és a TV koax bementére menüből kapcsolható +5V-ot használni, így talán egyszerűbben meg lehetett volna oldani...csak mi van, ha találkozik a TV 5V-ja a SAT H/V 13/17 voltjával...
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2024
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Én úgy gondoltam hogy a padláson az antenna vezetékébe beteszed az izolátort és utána rákötöd a tápfeszt. Az izolátor nem engedi vissza az áramot és igy már mehet rá aközösítő amit írtál.

Ha csőbe van a koax akkor fújj bele szilikonsprayt hátha akkor kijön.
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Az a közösítő, amit rendeltem, az sem engedi át a DC-t...ha megérkezik kimérem. Izolátor meg amúgy sincs kéznél.
A szilikon (meg más "síkosító" is) nem OK, mert 3 méter magas a belmagasság a szobában és a felülről tolva a behúzószálat, eltűnik az 5 méteres, de alul nem jön ki. Alulról meg elakad 2 méter környékén. Itt csak a falbontás segíthetne, ami nemkívánatos.
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Zárlatot fogsz rajta mérni. Minden normális elosztóban , közösítőben tekercs van az árnyékolás és a forró pont között.

Az izolátor 2 db 10nF kondiból áll egy az árnyékolásban és egy a forrópontban sorosan kötve.
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Csakhogy a TV/SAT közösítő az nem "normális"...1 (SAT) de akár a másik ágon is átereszthető a DC táp (POWER PASS).
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Igen a power pass-on át is megy az áram de a másikon nem fog. Tapasztalatból mondom. Két feszültséget nem lehet egy vezetékre csatolni.
(#) kaqkk válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Lehet de mindíg az erősebb kutya ....
(#) Joe_001 válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Lehet olyat is kapni. A Technisatnak olyan is van.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2024
Következő: »»   84 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem