Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   83 / 90
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Dec 26, 2023 / 1
 
Te tényleg komolyan elhiszed, hogy mindenkinek van mobiltelefonja, és tud olvasni.
(#) uniman válasza fakezű hozzászólására (») Dec 26, 2023 / 1
 
A gyengébb jelet sugárzó műholdra illik a beálíítani egy rendes antennát (a fókuszát)...ez pedig a Hot Bird lenne. Az Astra jelét meg ma már egy 40 cm-es antenna is jól veszi.
Nade ez egy BISAT antenna, ezt úgy kell, hogy mindkettő LNB vegye a megfelelő műhold jelét.
A dishpointer.com -on van "multi-LNB" beállítás a 19,2E+13,0E dual poziciókra is...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Dec 26, 2023 / 1
 
Igazad van, amint megvan a "legerősebb/vagy egyáltalán valami" akkor onnantól lehet finomítani.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2023 / 2
 
Nem mellesleg nálunk, Magyarországról nézve a téli napforduló idején a Nap 19°-on delel. Tehát most az Astrához délben kell a Napra irányítani az antennát, és elég lassan fel-le mozgatni...közel vízszintes (az antenna síkja függőleges) irányból kicsit felfelé dönteni.
A digitális vevőknek pedig kell egy kis idő mire összerakják a képet, ezért pár mp-re meg kell állni a mozgatással...ha nincs "kapás" lehet tovább mozgatni.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2023
(#) zaza99 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Nem működött új a parabola meg a multiswitch én raktam össze. A tv-t meg nem tudom, hogy eddig DVB-S el használták e , de van rajta meg a kereső elindult.
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Az LNB tartók mozgathotók a tartójukon függőleges irányban be is van skálázva 10-50. Azal mit állítok?
(#) kadarist válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2023 / 1
 
A 19 fok nem a függőleges pozíciót jelenti (emelkedés) hanem a vízszintest. Ne keverjük az azimutot az elevációval.
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 27, 2023 / 1
 
Értem.
Ebben az esetben direktben próbálj meg valamit venni.
Ha valamit (értsd bármit) tudsz fogni, akkor tudunk továbblépni.
A műhold táblázatot nem viccből mondtam.

Amúgy ez nagyon profi cuccnak néz ki, kisebb szállodába, motelbe is simán elmegy, miután sikerült beüzemelni.
(#) uniman válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Nekem ez tiszta...a "közel vízszintes" az antenna felületének irányára vonatkozott (direkt nem írok "fókuszt", mert az nem ott van!). Még a két LNB-ről is írhatnánk, hogy melyik az Astráé és melyik a Hotbirdé...
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
A LNB-Tilt (Skew)- nél ha az LNB hátulját nézem akkor melyik a + - irány?
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 27, 2023 / 1
 
A SAT TV-kben nagyon lebutított menüs műholdas vevők vannak beépítve. A multiswitch vezérlését sem biztos, hogy kezelik.
Egy rendes SAT beltérivel könnyebb beállítani az antennát. Egy ismert csatorna paraméterit azon manuálisan be lehet állítani. (Én a saját antennámmal otthon beállítom egy "szerviz" SAT beltérin a csatornákat és ezzel már könnyű a dolgom a terepen)
A 10-50-es skáláról talán fotó alapján tudnánk valamit mondani...
Multiswitch nélkül, a megfelelő LNB H vagy V kimenetére csatlakoztatott vevővel kezdjed a beállításokat.
(#) kadarist válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Nem titok, ha a tükör felénk néz, akkor a bal oldali az Astra, a jobb pedig a HotBird.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Tehát a két műhold jele keresztezi egymást.

A fej tartók nem állnak kereszt irányba.

Én úgy logikáztam hogy a jobb oldali lesz az Astra.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2023
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Nem, mert az Astra van a keleti oldalon, a HotBird meg nyugatra, ha dél felé tekintesz.. A tükör meg azért tükör, hogy tükrözzön.
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Szereztem egy Amiko micro HD SE készüléket. Meg is találtam benne a két műholdat. Milyen beállításokkal keressek?
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 27, 2023 / 1
 
Addig mozgasd a tükröt, míg a jelszint-minőség csíkon nagyobb kiugrást látsz. Ebben a menüben ne állíts el semmit sem.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
És melyik kimemetét használjam a fejnek ez négy sávot ad külön. Négy színű is.

lnb_109-2.jpg
    
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 27, 2023 / 1
 
Hát, ez külön adja a vertikális és a horizontális transzpondereket... Egyelőre csatlakoztasd a V high-ra, hogy a transzponderlistát le lehessen tölteni és térerőt is láss a menüben látható frekvenciáról.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Sikerült beállítani, de nem értem hogy hogyan lehet a második fejet a másik műholdra állítani a tartója csak fel- le engedi mozgatni oldalra nem.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Már tisztáztuk, hogy gyárilag be van állítva, nem kell piszkálni oldalirányban. Ha az Astra-fejjel jönnek az Astrás csatornák, akkor a másikkal jönniük kell a HotBird csatornáknak.
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Geostacionárius pályán vannak, Magyarországon nagyjából ugyanabból a szögből látszanak, és azért fix, mert nem kell állítani.
Azt azért például el lehet cseszni, hogy a másik fejjel fogod az adást, ez meg nézi a semmit.
Örülés van, hogy fogsz valamit. Innentől már csak "finomhangolás"...
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Azért ennél részletesebben is leírhatnád: melyik LNB melyik F csatijára kötött koaxxal, melyik műhold, mely csatornáit (frekvenciák?) sikerült behangolnod...
Az antenna leírásában le van írva, hogy 6 fok eltéressel van a két fejtartó fixen felszerelve: "reception of Astra 19.2E and Hotbird 13E with a 6° LNB bracket"
A multiswitch használatát sem értem...több lakásba lesz bevezetve a a jel, vagy egy volt kéznél?
Én, ha csak 1-4 helyre kéne levezetni a jelet, akkor inkább diseqC-vel oldanám meg (+LNB cserével)...
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Sikerült összehoznom úgy hogy a tv a multiswitchen keresztül külön kezeli a fejeket az "A" az Astra a "B" a Hotbird.
Biztos nem tökéletes mert a jelszintek nem a legjobbak a Hotbird-ról meg sok arab csatorna jön leginkább.

Amiko micro HD SE vevővel ha rákerestetek a "B" fejjel a Hotbird műholdra akkor egy csomó failed frekvencia lesz.

Németek vették nem értenek hozzá. Jelenleg egy tv van rajta.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Ahhoz, hogy minden elérhető csatorna működjön, két kábellel kell bekötni a fejet, tehát összesen négy kábelt kell bekötnöd a fejszerelvénytől. Mivel külön csatlakozón jelenik meg a vízszintes és a függőleges polarizációjú adás, ezért nem úszod meg az extra kábelezést.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
2x4 jön le a fejekről a multiswitchre. Szerintem már csak finomhangolási gond van.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Én úgy látom, hogy a Hotbird fejjel vételezed az Astrát. Ha szemben állsz a tükörrel, akkor melyik fej van az Astrára állítva? Már csak azért is ez a gyanúm, mert a kuvaiti csatornák a keleti 26 fokról jönnek.
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Rossz képet csatoltab be , bocsánat.

Ha szembe állok vele akkor a jobb oldali az Astra a Bal oldali a Hotbird. Letakargatással ki is próbáltam.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Akkor tedd át az Astrás keresést a másik fejre, mert összecserélted őket. Na meg persze forgatnod is kell a tükröt.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2023
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Ezt most nem értem, a program is azt mutatja, hogy keletre van az Astra nyugatra a Hotbird.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Igen, de mivel a tükör megfordítja (tükrözi) az irányokat, ezért a keleti oldalon lévő fej fogja a nyugatra lévő hold jelét vételezni.
Következő: »»   83 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem