Fórum témák
» Több friss téma |
És azt se felejtsd el, hogy azonos fázisú aljzatokba legyen bedugva, hogy működjön is a kommunikáció. Ez nyilván 3 fázis esetén érvényes.
Egyenlő azzal, mint mikor saját magát szívatja az ember. Ráadásul direkt. Mazochisták előnyben.
Hála az égnek a szeretett feleségem nem hisztizik amiatt, ha itt-ott kibukkan a szőnyeg alól az UTP kábel.
Így a házban ilyen olyan módon mindenütt van gigabit. A Wi-Fi router meg eléggé központi helyen van, ha valakinek kell a Wi-Fi.
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni képen látható hőfokkapcsoló arra rájöttünk, egy kis kemencét vezérelne viszont nem tudjuk a beállításait. Esetleg kép alapján valaki tudja pontosan mi lehet esetleg beállításaiban segíteni.
Nézd meg a skálázását, 1200 °C-ig tart, hogyan akarsz ezen pl. 35 °C-ot pontosan beállítani? Sehogy, ez kemence termosztát. Ott kb. nem számít, hogy 900 vagy 930 °C van benne, medencénél már nem mindegy, hogy 30 vagy 50.
Ez a 35 honnan jött?
A 42-nek legalább lenne valami értelme.
Szerintem a kemencét, medencének olvasta. Kinek mi jár a fejébe..
A kép alapján ez a műszer csak mérni tud. Vezérelni nem.
Nekem azért az a három 10 A feliratú Diazed biztosíték mást sugall.
A fenti skálabeosztás és a jobb oldalon félősen megbújó piros mutató felveti a vezérlés lehetőségét.
Nem tudom, hol lehet állítani. Oldalt, felül, vagy a burkolatot levéve. Nem kizárt, hogy maximummérő, ekkor visszaállító lehetőségnek kell rajta lenni valahol. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
Csak egy fázisú nálunk.
De nem értem, hogy hogyan/ miért zavarná a dolgot, ha másik fázison van a két eszköz. Pedig biztosan nem ok nélkül mondtad.
Ezek a kütyük nem wifin kommunikálnak egymással, hanem az elektromos hálózaton. Másik fázis=másik vezeték, tehát nincs meg a kommunikációs "érpár".
Tévedés, a Minitak 2 mérőműszereken 4 kapcsolási pont állítható be.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
Jogos, de ezt a képen nem láttam.
Edző kemence lévén, ha eléri a beállított hőfokot, kikapcsol. Nem kell égetni órákig. 1200°C a max. Gondolom NiCr-Ni hőelem jár hozzá.
Az lehet, de ez nem Minitak2. Sőt a Minitak 2-ből is volt 2 mérőműves.
Hello! A régiekben (de a Minitak 2-ben is) FeNiFe hőelem volt. Ha nem lenne ilyen retkes, lehet látni is lehetne a skálán.
Akkor jó szemed van, mert én nem látom..
Köszönöm, de sajnos már nem olyan jó, mint fénykorában...
Ha jól kinagyítod, akkor a skála jobb alsó részében látszik.
Ha erre ránagyítasz képszerkesztővel, akkor látszik kicsit elmosódottan.
Ezen Pl. Csak egy.
A FeNi-Fe hőelem nem bírja 1200 °C-ig.
Nem is FeNi. Hanem Vas - Konstantán. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
Pedig itt van előttem egy ilyen (csapágyas) Minitak 2, amin ez van és 1300C a műszer vége.. Egyébként ennek is egy határértéke van és egy edzőkemencében volt.
Mielőtt nagyon beleélitek magatokat, gondoljátok végig mi történik, ha megszakad/eltörik/elég a termoelem. A vezérlő úgy látja hogy nem érte el a beállított hőfokot és addig fűt ameddig tud vagy szét nem ég a fűtőbetét.
Nem kötözködni akarok.... csak láttam már hasonló kemencét tönkremenni mert analóg vezérlésnél eltört a termoelem, egy másiknak pedig megbolondult a vezérlése (sugárzó hő, száradt kondik). Nem volt vicces... Nem 2ft kijavítani akkor sem ha az ember magának csinálja. Lehet hogy az elektronikus vezérlések ilyen szempontból jobbak. Hibára kell tervezni ha lehet. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2024
Üdv!
Nem kifejezetten alkatrész, de nézegettem egy japán (Hitachi) erősítő kapcsolási rajzát és a balansz potméter mellett W szerepel a karakterisztika jelöléseként, ez mit jelent? A hangerő poti B (gondolom log), a hangszín potijai C (antilog?) jelölésűek ugyanezen a rajzon.
Hello! "Mielőtt nagyon beleélitek magatokat" Mibe?
Mi itt csak beszélgetünk, mert ez velünk egyidős és még mi sem ismerjük a belét. A kérdező meg mint rendesen, eltűnt. Úgy hogy nehezen tudnál velünk kötözködni, ha csak nem látod a jövőt. Képzeletünk, nekünk is van, csak műszaki emberhez méltóan silány. Mert a tényeket jobban szeretjük..
Nekem is termoelem van a pákáimban, de ha megszakadna, akkor úgy érzékeli az elektronika, hogy túlfűtött. Ez csupán áramkör tervezői kérdés. Minden olyan alkatrészt ami bizonytalan kontakt esetén hibás jelet ad úgy kell az áramkörbe bekötni, hogy az hiba esetén a biztonságos tartomány felé szabályozza a berendezést. Ennek ellenére készülnek még csodák, amiket nem így terveztek. De az nem az alkatrész hibája, hanem a mérnőké.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |