Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   576 / 581
(#) Janobalu válasza Joci77 hozzászólására (») Nov 29, 2023 /
 
Köszi,már megnéztem a szivattyút,nincs benne semmi.De írtam is hogy ha csak centrifugáltatom,vagy csak leürítem a vizet akkor azt megcsinálja.Mosás közben nem szívja le.A szintérzékelő is jónak tűnik,mert a fűtést ráadja.
(#) Joci77 válasza Janobalu hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
hali.
esetleg nem kettő van benne? egy "hagyományos 4-6 vezetékes" és 1 kék analógnyomás távadó 0-5v?
-nekem elágazik a cső két felé
(#) Janobalu válasza Joci77 hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Üdv.Hétvégén jobban megnézem.Köszönöm szépen!
(#) jimmi12 hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Sziasztok, tanácsot illetve segítséget szeretnék kérni egy Fagor FEC-2105T mosógép javítással kapcsolatban. 12 éve használjuk a gépet, bekapcsolni bekapcsolt, de semmilyen programot nem indított el. Szétszedtem és a vezérlő panelen el volt égve 2db ellenállás (R71 és R72), egy másik fórumon olvastam, hogy ezek 13k-s ellenállások és, hogy ez valami típushiba ezeknél a gépeknél. Kicseréltem őket, de ismét kiégtek. Érdemes foglakozni vele, ha igen mi okozhatta, hogy ismét kiégtek? A vezérlőpanel típusa BRAWTG1383.
(#) Dino71 válasza jimmi12 hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Szia! Emlékeim szerint a tachogenerátor zárlata okozza. Azt is cserélni kell.
(#) VIM válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Szia! ITT mást írnak erről a problémáról.
(#) Dino71 válasza VIM hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Igen, én tudom. Jimmi12 bizonytalan. Nem elég cserélni valamit. Az okot is meg kell keresni.
(#) VIM válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Azt én is tudnivélem, hogy tudod de lehettél volna egy kicsit bőbeszédűbb.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) bvarga78 hozzászólása Dec 3, 2023 /
 
Tisztelt szakemberek,lelkes barkácsolók,lenne egy kérdésem?Van egy jól működő Whirlpool awe 4519 mosógép.Próbára kapott egy másik vezérlőt ami az illetőnél nem nyitotta a vízszelepeket,nálam tökéletesen működött.Ezután vissza raktam saját elektronikámat azóta nem kapcsolja vízszelepeket! Valaki esetleg valami tippet?

Köszönöm a válaszokat!
(#) zolika60 válasza bvarga78 hozzászólására (») Dec 3, 2023 /
 
Szerintem a csatlakozók forrasztásait vizsgáld meg. Nem repedt-e ki a nyákból valamelyik. Irom ezt olyan amatőrkén, aki a fenti gépet sosem látta közelről.
(#) Gafly válasza bvarga78 hozzászólására (») Dec 3, 2023 / 1
 
Jól értem, hogy volt egy jól működő mosógéped, amibe beletettél egy hibás másik mosógépből egy panelt, aminek az volt a baja, hogy nem engedett vizet. Ez a vezérlés nálad jól működött. Majd visszatetted a saját eredeti panelt, és mostmár nálad sem enged be vizet? Az eredeti panel, az eredetileg jól működő mosógépben?
A jó hír az az, hogy van hozzá Service Manual.
Mindenképpen megnézném az AQS aqua stop kapcsolót.
Használatit nem találtam, de ha leolvasod a számát, akkor innen letölthető. Lehet hogy csak resetelni kellene (már ha ilyet lehet vele csinálni).
(#) maszatomyhu hozzászólása Dec 12, 2023 /
 
Üdv,
Egy samsung WD80M4A43JW mosó-szárítóhoz keresek vezérlő kapcsolási rajzot.
A panel azonosítója DC41-00209D
(#) Dino71 válasza maszatomyhu hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Szia! Hát azt nem fogsz találni. Mi a gond? Ad valami életjelet? Ha bedugod a hálózatba zenél? Mit csinál, mit nem?
(#) maszatomyhu válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Egyelőre még csak bontottam, azóta nem volt vele időm foglalkozni.
Bővebben: Link Ennyivel már közelebb vagyok. Megnézné valaki, hogy mit jelent a PBA rövidítés?
(#) maszatomyhu válasza maszatomyhu hozzászólására (») Dec 16, 2023 / 3
 
Okulásképp. A leengedő szivattyú lett zárlatos. Ennek (és más áramköröknek is közös) biztosítéka a panelbe van beforrasztva, ami ki van öntve szilikonnal. Ötletes.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2023
(#) ugfus1630 válasza tibec hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Hát eltartott egy darabig de végülis dobcsillag és csapágy cserére javult meg a gép. A lengéscsillapítók jók voltak. A dobcsillagon végig repedések voltak egyébként, érdekes egy ilyen fiatal géptől... Köszönöm szépen a tanácsokat neked is és még1MbR-nek is.
(#) még1MbR válasza ugfus1630 hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Uh, az szívás, a dobcsillag zsebbe nyúlós történet, szinte gazdasági totálkár, ha nem találsz bontottan.
(#) tibec válasza ugfus1630 hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Szia!
Örülök, hogy sikerült. Ezek szerint az üst szétszedhető, vagy szét kellett vágni? A dobcsillag új, vagy csak használtat sikerült szerezni?
Akkor még annyit hozzá: Boldog Új Évet! Használjátok egészséggel sokáig!
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Szia! Az még a jobbik eset, ha lehet újat kapni hozzá. Ha nem szerelhető az üst, akkor lehet, hogy csak komplett üstöt lehet venni, ami tényleg megfontolandó. Különösen, ha szerelő kell a művelethez.
Neked is Boldog Új Évet kívánok!
(#) supper hozzászólása Jan 17, 2024 /
 
Lg mosógép bemeneti zavarszűrőt jól kötöm be, ha a biztosíték felöli oldalra kötöm a 230 v-ot. Sajnos megcserélhető a vezeték csati.
(#) még1MbR válasza supper hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Hmm, a rádugandó csatlakozó nem fehér és piros?
(#) supper válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Nem, egyforma szinű
(#) még1MbR válasza supper hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
A varisztor és a biztosíték nem a bejövő oldalon szokott lenni, minél előbb? Aztán utána már a védett dolgok, amik mennek a mosógép felé.
Csak ötletelek...
(#) supper válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
A nyílból gondoltam hogy a biztosíték felől kell rádugni
(#) Dino71 válasza supper hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 2
 
Szia! A fehérbe jön a betáp. 100%
(#) supper válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 1
 
Köszönöm szépen !
(#) DCL hozzászólása Jan 21, 2024 /
 
Sziasztok Kedves Mesterek!

Tanácsot szeretnék kérni. 18 éves BOSCH WAE2446 KBY- 7Kg mosógépünkben hallhatóan végét járják a csapágyak. Mivel eddig csak párszori sugártörő és mosószeradagoló tisztításon kívül egyszer kellett fűtőtestet cserélnem benne, úgy vélem megbízható masina. Kérdésem, hogy a csapágyak és a szimering cseréje házilag megoldható-e? Halvány emlékeim szerint fém karmok rögzítik az üst két felét. Akkor ez most ragasztott, vagy bontható? Ha igen, milyen gyártmányú csapágyat ajánlanátok?

Köszönöm.
(#) még1MbR válasza DCL hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Szerintem megoldható simán. A csapágyak élettartamát a szimmering fogja meghatározni, nem biztos, hogy érdemes drága csapágyat választani.
Nézz meg pár youtube videót elöltöltős mosógépek csapágy cseréjéről és simán menni fog.
(#) uniman válasza DCL hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Ilyen idős gépnél már a dobcsillag sem lehet "százas"...ráadásul a bordák között micsoda "fertő" bújhat meg. Amíg szét nem szeded, ne költs rá egy fillért se...vagy használd így, amíg forog.
(#) gubík gábor hozzászólása Jan 21, 2024 /
 
Sziasztok egy Zanussi ZWY61025WI panel táp részével van gondom. Egy LNK362GN indítja, de a szekunder oldalon csak 1,2-2,5 volt között ingadozik. Összehasonlítottam egy AEG táppal, ami szinte a tükörképe. Az szépen felfut 13 voltra. Kikapcsolt állapotban a mérések szinte ugyanolyanok. A Zanussié miért nem működik?
A válaszokat előre köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2024
Következő: »»   576 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem