Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3541 / 3581
(#) sany hozzászólása Feb 19, 2024 /
 
Hi-hi. Nem csak telefonom, de az asztali PC-en sincs tallózás... gomb a képek feltöltésére. Az Edge-ben van néztem, ezt a hozzászólásomat is abból írom. A Firefox verziója 122.0.1., Adblock nincs.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2024
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Firefox 122.0.1
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
És neked Adblockod is van.
(#) Jonni válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Mostmár kiváncsi lettem. Megnéztem edge-n is de ott sincs semmi baj! Chrome-n is ,meg edge-n is használok rekámblokkolót
(#) sany válasza Jonni hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Nem az Adblock a baj. Sajnos a weblap adatokat, sütiket , előzményeket is ki kell törölni a böngészőbe. Úgy megjavul. Érdekes. Telefonon még nem néztem.
(#) Jonni válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Én eleve ha van olyan opció, hogy NEM fogadom el a sütiket akkor azt választom, de olyan is szoktam csinálni , hogy ha csak azt lehet választani ,hogy fogadjam el akkor egy másik weboldalon nézem meg amit az elsőn akartam . Nekem is AdBlocker-em van.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Pontosan ez van nálam is!
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Kíváncsi vagyok, hogy másnál is lesz-e majd ilyen hiba. Tudom, nem a HE fórum hibája.
Vagy lehet, hogy kiválasztottak lettünk. Esetleg Murder és Scully hivatalos email címe megvan valakinek? Majd Edge-n csatolok fel képet nekik.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
A firefox beállításainál eleve be lehet állítani, hogy amikor bezárod törölje a sütiket, meg egy csomó dolgot. Így a következő indításkor már nem terheli semmi.

Sutik.JPG
    
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Otthoni gépről is megy a dolog.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Alaphelyzetbe állítottam a Firefoxot. Újra rakom.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2024
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Feb 20, 2024 / 1
 
Firefox tiszta lap. Így tünik el:
1. Új kérdés a topikon belül ( itt még van feltöltő gomb).
2. Hozzászólás írása ( csak beírni valamit ) .
3. Mégse gombra kattintás.
4. Megint új kérdés írása topikon belül.
5. Hopsz, eltűnt a gomb. Vissza nem jön amíg nem törlök minden böngésző adatot.

Lehet ez nem is hiba, hanem a fórummotor védelmi funkciója?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2024
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Igen, ez motorhiba, vagy tudatos funkció lehet.
A leírtak alapján nekem is hasonlóan működik.
Megnézem a többi böngészőben, hogy firefox specifikus-e.
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Nos csak a firefoxnál tapasztaltam.
A másik háromnál: Opera, Edge, Chrome, akárhányszor csinálom végig, nem tűnik el a file csatolási lehetőség.

De hogy mi okozza? Talán egy következő frissítés megoldja.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2024
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Azt nem tudom. Pl. ennél a hozzászólás írássánnál sincs gomb.
( Ha nem a mégse gombra kattintunk,tehát elküldjük az üzenetet, akkor a következő hozzászólás írasakor nem lesz ott a gomb. Csak nem akartam, hogy fölöslegesen írjon valaki üzenetet. )
Mindenesetre érdekes.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Fene se érti, nálam ma már ismét újra minden a megszokott rendben van ezen a fórumon, a tallózás gomb is visszakerült a helyére. Rejtély, hogy vajon tegnap mi történhetett...
(#) MajorosL hozzászólása Feb 20, 2024 / 3
 
Kedves Mindenki!

Firefox probléma érdeklődőknek:
Az általatok felvetett jelenség szerencsére nem egyedül a Hobbielektronika.hu oldalán okoz(ott) Firefox alatt problémát. A Firefox legfrissebb verziója nagyon szugorúra vette a fokozott követés elleni védelmet (lásd melléklet), így a Firefox fórumain és webmester oldalain tömegesen jelentenek problémákat más oldalak működésében is a napokban, így egyszerű volt a probléma elhárítása. Valószínűleg következő firefox verzióban ezt ki fogják javítani, mert technikailag egy olyan műszaki megoldást blokkolt a firefox ami természetszerűen elsősorban a régebbi böngészők miatti kompatibilitás okán feltétlenül szükséges, nincs rá (és nem is lesz) más megoldás.
Történetesen a régi böngészőkben az aszinkron fájlfeltöltést csak és kizárólag iframe-ek segítségével lehet megoldani, amit a firefox nem megfelelőnek gondol.

Bőven egymásnak feszültek a tech fórumokon a firefox biztonságot vágyó fejlesztői és a webmesterek ilyen buta módosítás/korlátozás miatt, vélhetően lazít rajta majd a firefox, mert sajnos régi böngészők támogatása miatt elkerülhetetlen az iframe-ben fájlfeltöltés (ezt jelzi a FF kockázatosnak és tiltja le - persze csak néha... - ezt is nehezményezték, hogy nem következetes).

Firefox probléma közepesen érdeklődőknek:
A problémát elhárítottuk, amíg a FF nem javítja a problémát, addig a visszafelé kompatibilitás néminemű csökkentésével. Azaz jelenleg csak 2018-nál frissebb böngészőket támogat a fájlfeltöltő rendszerünk.

Firefox probléma egyáltalán nem érdeklődőknek:
Javítva.

ML

Szerk: Ha valami nem működne Firefoxban, akkor CTRL+F5 nyomkodásával nyomatékosítani lehet a böngészőben a frissítési szándékot, és talán törli a cache-t. Ha nem, akkor gyorsítótár törlés a másik gyors megoldás. A módosítás ma (2024.02.20) 13:30-tól éles, szóval akinél korábban javult meg például tegnap este, vélhetően megkapta az ígért Firefox gyorsjavítást tőlünk függetlenül is.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2024
(#) jdani hozzászólása Feb 20, 2024 /
 
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni Win11 ügyben. Eddig már magam sem tudom, win8 vagy win10et használtam. Most vettem egy asztali gépet, amin win11van, és egy 50colos tv a kijelzőm. A gondom, hogy nehény alkalmazás apró betűvel jelenik meg. Elkövettemmár sokféle méretezési beállítást, de nem tudok zöldágra vergődni vele. Találkozott már valaki ilyennel?
Pl az IC progamozó felülete is annyira apró, hogy magát a kódot nem is látni. Vagy pl egy Gimp képszerkesztő. Eleve az ablak apróba nyílik meg. Ha azt széthúzom, a mellette lévő eszköztár ablaka ugyanúgy apró marad.
(#) vargham válasza jdani hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
System>Display>Custom scaling
Accessibility>Text size
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Ezt olvasd el (+videó is van): Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza jdani hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
A TV UHD felbontású? ( 3840 x 2160 ) Ha igen, akkor a windows automatikusan ehhez igazítja
a felbontást, és nagyon kicsi lesz minden a képernyőn.
A windowsban beállíthatod a Full HD felbontást, ami 1920 x 1080, az kicsit javít a helyzeten.

Korábban milyen felbontású monitoron használtad ezeket a programokat?

Idézet:
„Eddig már magam sem tudom, win8 vagy win10et használtam.”

Ezt nem hiszem el!
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2024
(#) Suba53 válasza MajorosL hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Köszi a tájékoztatást.
(#) sany válasza MajorosL hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Én is köszönöm a tájékoztatást.
Az igazság most nem odaát volt.
(#) jdani válasza bbb hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Köszönöm a válaszokat. A text size nem erre vonatkozik. A hiba csak nehány programnál van, valamelyik program jó felbontással jön ki. A betűméretet ha állítom, magát a betűket felnagyítja, de pl egy programban lévő ikonok ugyanúgy kicsik maradnak.
Vagy hogy a TV UHD, igen, ilyen felbontáson nagyon kicsi minden, de a windows magát beállítja, 300%os nagyításra. Ezt ha leveszem csak 100%ra, akkor tényleg kicsi minden, ikonok, szöveg, minden. De alap esetben ami mellékletet is küldtem, pl az asztal ikonok jó méretűek, vagy a programban fent file, és select fülek jó méretűek, de ami már a program része, alatta a read, vagy write ikonok, aprók.
Próbáltam már windowsban variálni a felbontással, nagyítással, betűmérettel, semmi. Akkor próbáltam az alkalmazás tuladonságokban, a kompatibilitási fülnél, kisebb windows kompatibilitással indítani, vagy futtatás 640x480 felbontással, eyik sem volt jó.

Iegn, ott alul volt még egy olyan fül, hogy nagy DPI beállítások módosítása, mégha azt se tudtam mi az, de rámentem, mert a DPI az felbontásra-méretre utal, ennyit tudtam.
Azon belül lehet fenti fülekből választani, és az alsó fülekből. egyiken se volt pipa. Na mondom még ha azt se tudom mi ez, bepipáltam a felsőt, nem történt semmi. Akkor most mondom az alsót is, akkor sem történt semmi. Tehát jó úton haladtam, csak nem értettem hozzá.
Megnézve a videódat, nem volt elég csak bepipálni az alsó nagy DPI méretezés felülbírálását, de azon belül még ki kellett választani a rendszer fülecskét is.
Lényeg, hogy most már jól jelenít meg. Köszönöm.
(#) jani1987 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Én tettem bele.
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Ez a kalapsín. Én fordítva szerelném a sínt, mivel nem a szokott szerelvények lesznek rajta, amik rá pattinthatóak. A homorú oldala felől a kivágásain keresztül csavaroznám a Routerben lévő anyába a csavart. Elég rövid csavar is megfelelő. Esetleg egy alátét a sín felől, ha a csavar feje át akarna esni. Vagy plusz furat megfelelő átmérővel. Aztán a sínt a tiplivel, csavarral a falra. Kicsit lógjon túl a sín az eszközökön, hogy kényelmesen lehessen rögzíteni.
(#) zamatőr hozzászólása Feb 28, 2024 /
 
Üdv!
Hogyan tudnám meghatározni egy "mértani" alakzat súlypontját. Konkrétan egy nagy óra másodperc mutatót kelene szerkeszteni amely egyensúlyban van a tengelyen.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) Skori válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Gyakorlatias oldalról közelíteném meg a kérdést. Megsaccolnám. Azután készítenék egy kicsinyített modellt, valamilyen könnyen megmunkálható anyagból (pl. papírból, fából, vékony fémlemezből), és ha szükséges korrigálnám.

Amúgy ha lemez forma, és matematikai függvény írja le, akkor az adott pontban vett szélesség szorozva a másik végponttól vett pozícióval megad egy függvényt. Ennek a függvénynek az integrálja, és a mutató másik végétől indított hasonló függvény integrálja, a súlypontnál fog egyező értéket adni. Nem biztos, hogy ezt célszoftver nélkül érdemes lenne számolgatni...

Persze szabályos mértani alakzatokra, lehet, hogy találsz konkrét/egyszerűbb módszert.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) gg630504 válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
1. Fel kell bontani mértani alakzatokra.
2. Kör súlypontja az origója.
Négyzet, téglalap súlypontja az oldalfelezők metszéspontja.
Háromszög súlypontja a csúcsok és a szemközti oldalfelezők metszéspontja.
3. Feltételezve az anyag homogenitását a tömeg a területtel arányos.
A súly ( N ) a tömeggel arányos.
Mivel nincs jelentősége, ezért a vastagságot, sűrűséget, gravitációs gyorsulást veheted 1-nek, a végén úgyis kiesik.
Csak a terület és a súlypont helye fog számítani.
4. A forgatónyomaték a súly és a súlypontnak a forgásponttól való távolságának ( m ) szorzata.
5. A forgatónyomatékok összegének 0 Nm kell lennie, hogy egyensúlyban legyen.
Ha a mutató vízszintes, akkor a bal oldali lefelé forgatónyomatékot vedd "+" előjellel, a jobb oldali lefelét "-" előjellel.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) nagym6 válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Én matek helyett egyszerűbb megoldást választanám. A mutató másik végét biztosan nagyobbra hagynám, és mérleghinta elven nézve levágnék, reszelnék belőle. De egy próba vékony lemezből -mely könnyen vágható- is kialakítható, ugyanaz lesz a súlypontja mint ugyanez az alakzat vastag végleges lemezből.
Következő: »»   3541 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem