Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3540 / 3581
(#) Remci válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Pontosan. Csak hát ugye nálunk mindentől félnek, a szabályokat is íróasztal mögött ülő,hozzá nem értők hozzák általában. Ez van,ezt kell szeretni. Azt azért megnézném hogy valaki légpuskával megy vaddisznót lőni . Ez még komoly golyóssal is kihívás néha .
Az igaz hogy a számszeríjhoz nem kell engedély, nem úgy mint a flóberthez ami semmire nem jó, viszont csak az arra kijelölt helyen használható. Ha jól emlékszem,közbiztonságra veszélyes eszköznek minősül, ehhez mérten lehet közterületen is szállítani.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
(#) gyerek67 válasza Remci hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Tök gáz, mi is attól félünk, hogy melyik éjfél előtti salátatörvényben/beadványban fogják fegyvernek minősíteni az íjainkat.
Onnantól kezdve nagyon gázos lesz a tárolás és a szállítás is.
Nekünk (a feleségem is lő) is van itthon három, különböző típusú "csúzlink".
(#) Remci válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Hát ez bármikor megtörténhet.
(#) Rosszmáj hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Itt a hozzászólásban lehet valahogy betűszínt váltani?
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szerintem ameddig nem vagy moderátor, addig csak szürkére illik.
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Ismerős helyzet.
A Rétságon voltunk biztosítani a harckocsizók lőgyakorlatát, illetve az aszódiak PSZH lövészetét. A sikeres durrogtatás után az egyik visszatérő PSZH mellé odament a százados elvtárs, megdicsérni a legénységet. A toronyból kibújó szalutáló katona felé fordult, megköszönni az elismerést, de a torony 7,62 mm-es, és 12,7 mm-es géppuskáival együtt. Igaz, mindkettő kissé fölfelé volt irányítva, de a tiszt így is erős rosszallását fejezte ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2024
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Kösz, modival bajszot nem akasztunk.
(#) Suba53 hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Nézzétek mit találtam!

Villanyos OGRE.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2024

Shrek.JPG
    
(#) jani1987 hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a modemet és a routert akarom a falra rögzíteni egy sínre. Milyen csavar való ehhez? Vagy jó lesz a sima hatlapfejű csavar?
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Kalapsínre gondolsz, vagy valami lécre?
Kell hozzá nyilván műanyag tipli, minimum 2db. 6x50mm-es, vagy 8x50mm, ha porózusabb a fal, meg a bele való acél csavar, aminek a feje végül is nem nagyon számít.
Lehet D, vagy hatszög is akár, vagy ez a süllyesztett, a sínben lévő furat kialakításától függően.

tipli.JPG
    
(#) vargham válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Számít a feje is. Általában csak kisebbek férnek bele a kialakított lyukba.
(#) Suba53 válasza vargham hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
A lyukat is lehet alakítani, süllyeszteni, tágítani, stb. Kézi fúrója meg mindenkinek van, ami erre alkalmas.
(#) vargham válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Én azt a vékony műanyagot inkább nem piszkálnám. Ha még garanciális, akkor pláne nem.
(#) Suba53 válasza vargham hozzászólására (») Feb 18, 2024 / 1
 
Te miről beszélsz?

Jani azt írta, hogy egy sínre szerelné a modemet és a routert, és ezt a sínt fúrná fel a falra.

Aztán megint a szokásos nesze semmi fogd meg jól, kérdés feltevésbe ütközünk, ahol nincs egyértelműen leírva a kérdés.

1: A sínre magára milyen csavart kellene használnia? Ahhoz látni kellene a sínt is.
2: A sínt magát hogyan kellene rögzíteni a falra, én erre utalva adtam tanácsot a tiplivel.
(#) vargham válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
A sín felett elsiklottam.
(#) Remci hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Üdv!
Pár db 12v 1-2W-os izzót kellene színesre festenem. Úgy nézne ki, mint a régi színes karácsonyfa izzók. Milyen festéket használnak erre, ami bírja a meleget és nem kopik le gyorsan?
(#) zolika60 válasza Remci hozzászólására (») Feb 18, 2024 / 1
 
Van erre festék. Izzólámpa lakk néven. Szerintem modell boltokban is kapható.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2024
(#) Remci válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Óóóó,nagyon köszönöm
(#) jani1987 válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Sínre szereltetném és ide nem tudtam mi illik.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Tipli és megfelelő (süllyesztett)fejű csavar a szokásos az ilyen lyukakhoz.

Ambár én ilyen esetben jobban szeretem a polcot, ha már külön rack szekrény, vagy szerver szoba nincsen.
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Azt az anyát te csúsztattad be a résbe, vagy gyárilag van ott? M3, vagy M4 az anya?
A sínt magát is megmutathatnád.

Gondolom minimum két hasonló rögzítési pont van. Akkor a sín felől egy átmenő csavarral, aminek a hossza akkora, hogy amikor belecsavarod ebbe az anyába, össze szorítsa a sínnel az eszközt, és kész is vagy. Nagyon meghúzni nem érdemes, mert lehet hogy kitöri a műanyag talpat.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 19, 2024 /
 
Miért van az, hogy nem tudok fájlokat csatolni egyik témába se, mert nincs ott a tallózás gomb, ahol kellene lennie?
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ott van az, csak nem "tallózás" a neve. Fájl kiválasztása.
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Nálam hiányzik a gomb, nem tudom megmutatni, mert nincs ott, így nem tudok fájlt csatolni.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Akkor frissitsél mindent. Böngésző , esetleg oprendszer
Vagy jelentkezz be telefonról és próbálj onnan fájlt feltölteni
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Firefox böngésző a legfrissebb, Windows 10 rendszeresen kapja a frissítéseit.
Megpróbáltam, hogy kijelentkeztem itt, majd vissza beléptem, de nem változott. Asztali gépről szoktam itt lenni, telefonról csak nagyon ritkán.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ez igen furcsa... Ha van chrome a gépeden akkor nézd meg, hogy azon sem akarja feltölteni? Én is pc-n fórumozok de ha nem tudsz feltölteni akkor megpróbálhatod telefonról.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Nekem sincs telefonon. Firefox böngésző.
(#) Suba53 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 19, 2024 / 1
 
Nekem négy böngésző van telepítve a gépemen.
A firefoxban reklám blokkoló van, ezért például egy csomó cikknél nem látom a videókat.
Ilyenkor URL másolás az EDGE-be, ott semmi korlát, és látok mindent, viszont dől a reklám.
Még az Opera, és a Chrome van fent. Mindegyik jó valamire, ha egy másik vacakol valamiért.
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Nincs Chrome, kizárólag Firefox felhasználó vagyok.
Következő: »»   3540 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem