Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Hello! Azt még nem fedeztétek fel, hogy a négy-vezetékeshez legjobb az árnyékolt vezeték? A harisnyán megy a villany, a közepén meg jön vissza..
A nagy furmány (nem én találtam ki) az a dologban, hogy az "áramvezető" a krokodil csipesz alsó fogán van, az "érzékelő" pedig a felsőn...
Sziasztok!
Érdekelne hogy a ehez a műszerhez kell e sönt ellenállás vagy sem?
Szerintem lágyvasas, és nem kell hozzá.
Biztos hogy nem, vettem már én is ilyet.
Végül egy SSR lett, némi RC szűréssel, az tuti nem terheli túl a trafót. Köszi a tippeket, proli007-nek is.
Megmenekült a power bank. Vettem 2 "szerelt panel"-t. Az első egyszerűbb már nem is lehetne HT4928S az IC. de ugyanúgy lekapcsol ha nagyon kicsi az áramfelvétel. A második viszont tökéletes állítható kimenő feszültség és állandó jelenlét.
Ez a második "honnan származik", kínai rendelés, vagy magyar webshop? Milyen feszültség tartományban állítható? (párszor jól jött volna 5V-nál kicsit nagyobb feszültség.)
Idézet: „...kapcsoló tranzisztor bázisára kb. 30 %-os PWM jelet adnak (meglepő módon bázisellenállás nélkül). ” Szia! Ha véletlenül "logikai" tranzisztor, azokba integrálva soros bázis és lezáró ellenállás is. Részemről nagyon kedvelem őket... Japán erősítőkben még hagyományos TO-92 tokkal is találkoztam ilyenekkel, smd-ben meg van többféle is. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2024
A kép net-ről van a vezérlők beazonosítása miatt de hazai rendelés. Ajánlott levében .Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
Sziasztok!
Régebben felvetettem a kérdést, hogyan lehetne az LM4562 rádiófrekvenciás érzékenységét csökkenteni. Kaptam tippeket, de egyik sem vált be. (kondenzátor ide-meg oda a bemenetre...) Szóval a napokban hozzájutottam többek között egy TLC2272 IC-hez, ami végre valahára megoldotta ezt a problémát, persze némi magas frekvenciás gyengélkedés árán. Szóval a kérdésem az lenne, hogy aki jobban ismeri ezt az alkatrészt, el tudná nekem magyarázni miben más ez, mint a LM4562? (Azon kívül, ami az adatlapjából kiderül, hogy rail-to-rail, jfet...) Van belső spéci árnyékolása? Esetleg az alacsony átviteli frekvenciájának van köze hozzá? (nem hiszem, mert az NJM4580 is hasonló értéken van és az már érzékeny) Amúgy egy sztereó kondenzátor mikrofon erősítőjéről van szó.
Szia! Az 50 MHz sávszélességet 2,2 MHz-re cserélted.
Az alapvető hiba akár a nyomtatott áramkörből, vagy a huzalozásból is származhat. Mikrofonos témába tennél fel képet, akkor tudnánk tanácsot adni. Bővebben: Link A visszacsatoló ág impedanciáját feltétlen csökkentened kell és korlátoznod kell a sávszélességet. Bővebben: Link Az invertáló előerősítőt is kipróbálhatnád. A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
Nyákon már próbáltam változtatni, vékonyítani az egyébként is 2 oldalas, vagyis egy oldalon teljesen árnyékolt kialakítást, de semmi változást nem eredményezett, pedig alaposan átgondoltam a test elvezetését.
Hmm... Az lehetséges, hogy a visszacsatoló ágon az a 22µF a kisebb sávszélességű IC esetében már hatással van az 50kHz-es tartományra? (kissé kétlem) Invertáló bekötésről azt hallottam, hogy nagyon növeli az alapzajt, vagy valami ilyesmi... Meg nem szívesen fordítanám át a felvett hang fázisát, bár a CMC-6035-130T esetében kénytelen vagyok.
A kapcsolás sávszélességét a kimenet és az invertáló bemenet közé iktatott iktatott kondenzátor határozza meg. Ez nálad hiányzik. Általánosan 140-160 kHz-en vesszük egyenlőre a reaktanciáját a visszacsatoló ellenállással.
Jól értem a 100k visszacsatoló ellenállással sorba kéne kötnöm egy feltételezem pár száz pF értékű kondenzátort?
Bár meglepne ha ettől nem gerjedne be az LM4562. Nem emlékszem, de lehet próbálkoztam vele 2 éve... (azt hiszem akkor párhuzamosan kötöttem be, az tuti nem jó)
A "pár száz" valóban nem jó, viszont 10-12 pF a kívánt eredményt adja.
Jelen téma nem alkalmas a részletek kitárgyalására. Akár a műveleti erősítős témába is menetünk.
Üdv! Tranzisztor párosításnál mekkora lehet az eltérés a hfe értékek között? Van valami százalékos arány, amire azt lehet mondani, hogy még megfelelő?
Sajnos nincsen olyan, hogy kettő jó, öt meg nem.
Az sem mindegy, hogy párhuzamosan van kötve, vagy sorban (ellenütemben). Az első esetben a "jobbik" viszi a terhelést és beleszakad, másodikban pedig torzít mint a fene...
Nagyon nem mindegy, hogy milyen célra párosítod őket. Például diszkrét elemekből kialakított műveleti erősítőbe párosítani tranzisztorokat nagy kihívás (kivéve, ha egy tokban, ugyanazon a chipen, erre a célra gyártották, de akkor meg nem kell válogatni, mert egyformák).
Lehet párba válogatni erősítőbe, tápegységbe stb. Tápegységbe nagyobb eltérés megengedhető, mert legfeljebb nem egyformán lesznek terhelve. Erősítőben az eltérés torzításokat okozhat, ami sokkal jobban észrevehető. Viszont ezt valami erősítős topikban kellene megkérdezni, ott valószínűleg sokkal jobban tudják.
Köszönöm, majd kérdezősködők máshol is. Egy 1979-es A osztályos erősítő. Úgy 100 db. tranzisztort vettem ki belőle, ezek 1/3 része zárlatos, vagy a hfe értéke a gyári megadott közelében sincs. Nehezen pótolhatók, így válogatni nem nagyon tudok.
Összeállítottam az elektronikát (18650-es cella töltő+step-up óra elektronika) . Töltéskor nagyon meleg a TC5046A . Az ajánlott kapcsolásban a + ágban van egy 0.4 ohm "korlátozó" ellenállás de a panelen 0 -ohm van. Az áram határolása is max-ra van "beállítva". Kicseréltem az ellenállást és majd a következő töltésnél meglátom ,hogy viselkedik.
Azért írtam, hogy aki használná ezt a panelt ezzel a melegedéssel számoljon.
Olyan is van de nekem TC-s vanBővebben: Link
De te TC5046A -írtál Benne van minden, csak összekeveredtek
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni relé ügyben. Egy PWM kimenetre szeretnék hagyományos relét kötni, viszont olvastam, hogy a relé tekercse nem szereti a PWM feszültséget. Ez igaz abban az esetben is, ha 100%-os kitöltöttséget használok? Jól sejtem, hogy ez a kitöltöttség gyakorlatilag analóg feszültséget ad?
Nincs a PWM-mel semmi gond, ha van a behúzótekercssel párhuzamosan egy dióda, ami egyébként is kell. Akkor nem szereti, ha a kitöltési tényező olyan kicsi, hogy már nem húzza meg a mechanikát (a konkrét induktivitást is figyelembe kell venni) vagy a PWM olyan kis ferekvenciájú, hogy az L idő alatt a mechanika elenged.
Folyamatos 100 %-os PWM pedig egyszerű egyenfeszültség, a DC tekercsű relék erre vannak teremtve. Már ha a "hagyományos relé" nálad ezt jelenti.
Köszönöm szépen a gyors és részletes választ! Igen, DC tekercsű relére gondoltam!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |