Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3935 / 3960
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Szia! Fényképezd le a tápegység csatlakozóit közelről.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
köszi!
(#) dudzsi válasza rectamas hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Szia! Ha a BMS kimenetére rakom a kondit akkor az nem fog egy fogyasztóként működni?
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Nem látszik a bekötés. Akkor annyit még tegyél meg, hogy a tápegység típusát megadod vagy lefényképezed a feliratokat. A main és a tápegység közötti vezetékek között vagy egy power on vonal, azt kell 5V-ra húzni az állandó világításhoz.
(#) Fidel válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Nem igazán tudom szétszedni, mert a klaviatúra össze van műanyaggal forrasztva.
Nem most lett leöntve, a gazdája évek óta csak az akku pakk miatt használta hozzá, de már nem kell neki és ideadta.
Próbáljam meg bő vízzel átmosni és alaposan kiszárítani, vagy izopropillal kimosni esetleg?
Nem tudom, mi van belül és ha telelocsolom, és fóliák vannak benne, akkor az nagyon sokára szárad majd ki!


Van egy hasonlóan járt klaviatúra, abba a gyerek öntött kólát, és hiába takarítottam ki, az sem lett jó, ott is hülyeségeket ír ki néhány billentyű. Megrágta a fólián is a vezető sávokat, össze voltak záródva, de hiába pucoltam meg azt a részt, nem lett jó!
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Idézet:
„Nem most lett leöntve, a gazdája évek óta csak az akku pakk miatt használta hozzá”
Ebben az esetben nagy valószínűséggel a korrózió végleg tönkretette.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
igy jo lesz?
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Márc 4, 2024 / 1
 
Meg van, a PWR_ON pontra kapcsolj 3,5V-ot. Értelemszerűen a csatlakozónál két sorban vannak az érintkezők és a jelzett helyen kell összekötni. Próbáld meg úgy, hogy a main board nincs rákötve a tápegységre.
(#) vargham válasza Fidel hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Ha rég történt, akkor annak mindegy. Azonnal ki kellett volna mosni. A kólát hogy mostad ki, és mennyit volt benne?
Ilyen esetben azonnal szétszedem a gépet, és az akku meg a kijelző kivételével minden részét beteszem a mosogatógépbe. Aztán szártom pár napig. Eddig mind a két alany tökéletesen működött utána, pedig szintén szénsavas cukros üdítőt kaptak. Az egyiket egy éve csináltam, a másikat régebben.
Szerintem alapszabálynak kellene lennie, hogy számítógép és folyadék nincs egy asztalon. Sajnos a legtöbben nem tartják be.
(#) rectamas válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 4, 2024 / 1
 
Szia, nem.
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Ezt a kapcsolást gondoltam ki (nem értek hozzá) . Valaki méretezné az alkatrészeket?
Köszönöm.
(#) proli007 válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 4, 2024 / 1
 
Hello!
Zéner: LM285Z
Felette 100k
Osztó felső tag 100k, alsó, 75k.
A Led árama 1k-val, kb. 1mA lesz.
(#) doni82 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
üdv.ki próbáltam ahogy irtad,de nem tőrtént semmi.Nem világitanak a ledek.
(#) Fats Domino hozzászólása Márc 5, 2024 /
 
Jó reggelt! Az UTP kábel összes érpárját használja a hálózathoz a wifi router? Ha mégsem, használható-e egy (vagy két) érpár analóg videokamera jelátvitelre? Természetesen illesztő trafóval .
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024
(#) kendre256 válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 5, 2024 / 1
 
100 Mb/s-ig 2 érpárat használ (némelyik routernél az UTP csatlakozóból hiányoznak is a nem szükséges érintkezők), a maradék 2 érpár használható másra (pl. távtáplálásra jellemzően).
1000 Mb/s átvitelnél kell mind a 4 érpár, bár a távtápláló egyenfeszültség még akkor is átvihető megfelelő (gigabites POE) adapterekkel.
(#) Fats Domino válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Jó reggelt! Helyi tápfeszültség megoldott, nekem inkább a videojelátvitelre kellene. Arra is használhatom ? Melyik az a két érpár amelyiket foglalja router?
(#) vargham válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Elárulhatnál több részletet is. Melyik két eszköz közötti UTP kábelről beszélsz? Szolgáltatói végpont (kábelmodem, stb) és a te routered között? Mi a típusuk?
Nálunk például gigabites optika van, az összes érpár kell az optikai végpont és a router között, különben nem tudnánk kihasználni a teljes sávszélességet.
(#) Fats Domino válasza vargham hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Semmi különlegesség nincs. Egyszerű routert kellene működtetni a garázsban egy másik routerről, de a lényeg a kamera videojel átvitele , amit itt szeretnék felszerelni , ezért kell szabad érpár, és ezért kérdeztem,hogy ez lehetséges-e, ha alapesetben nem használja az összes érpárt?? Ez a lényeg, a gigabit nem lényeg,nem érdekel. üdv
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024
(#) rectamas válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 5, 2024 / 1
 
A 4,5-ös és 7,8-as szabad, vagyis a kék, fehér-kék és a fehér-barna,barna.
Működni fog, maximum nem megy a gigabit.
(#) Fats Domino válasza rectamas hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Köszi! Ez volt a lényeg. üdv
(#) Fats Domino válasza rectamas hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szia, jó reggelt! Az UTP kábel toldható? Ha igen , van hozzá előregyártott toldó, vagy forrasztással is lehet? A toldás ront a hatásfokán?
(#) vargham válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 1
 
Van, csatlakozóval. Forrasztani nem szokás. 10 megabitnél még nem lenne akkora probléma, felette már nem jó.
A toldás ront, akárhogy is csinálod. Ha nincs falba beépítve a kábel, akkor érdemesebb újat készíteni. Új ára 65 ft/m.
(#) kendre256 válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 2
 
Van hozzá toldó, de a tapasztalatom szerint sokszor nagyon gyenge minőségűek, néha szétesnek. Én forrasztással szoktam toldani. A forrasztás ront az átviteli sebességen (100 Mbps helyett 40-50 Mbps lett kb.), viszont a jó forrasztás évtizedekig stabil marad.
Toldók
(#) vargham válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Ezért lenne jó tudni, milyen hálózata is van a kérdezőnek. Gigabitet se passzívan toldani, se forrasztani nem érdemes.
(#) vargham válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Nem csak szétesik, valószínűleg a hullámimedanciája sem jó az olcsóknak. Nem tudom, hogy csinálják... Próbaképp vettem egy olcsót, a kábelteszter szerint minden ér hibátlan, mégsincs link. Nekem nem éri meg, hogy aztán keresgéljem, hol nem múködik a hálózat.
(#) kendre256 válasza vargham hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 1
 
Egy "szétesősnek" láttam a belsejét, simán össze van drótozva a két csatlakozó, ahogy éppen sikerül, úgy helyezkednek el a vezetékek benne. Köze nincs egy tápvonalhoz a kócnak...
(#) vargham válasza vargham hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 1
 
Ez jobb megoldás, mint a csatlakozós.
Kérdés, hogy 2500 forintért veszel egy toldót, amiből kijönne nagyjából 35 méter vezeték. Vagy 3500 forintért egy 100 megabites vagy 4500 forintért egy gigabites öt portos switchet.
Kérdés, hová kell. Ha egy hosszú folyosóra, akkor nyilván a toldás vagy az új kábel a legjobb. Lakáson, irodán belül viszont lehet, hogy jobb a switch, valószínűleg szaporodnak még a hálózati eszközök.
(#) Fats Domino válasza vargham hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Köszi mindkettőtöknek a választ, (vargham, kendre256) valóban jobbnak tűnik egyben a teljes vezetékhossz. Köszi, üdv
(#) kendre256 válasza Fats Domino hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
A toldatlan kábel a legjobb.. Én is csak végső esetben toldom. (Ha pl. be van falazva a vezeték, vagy a tetőszigetelők megégették az épületek közötti 40-50 méteres kábelt, és túl bonyolult és drága a cseréje.)
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 6, 2024 /
 
Sziasztok!

A mai napig kuszaság van a fejemben csak elektrolit kondenzátornál mérünk ESR-t?
Van elég sok fólia kondim, újak csak kb 20 évesek, hestore-os esr mérővel megnéztem kapacitásuk jó viszont 6 ohm az esr értékük, ilyenkor mi van? 470nf, 47 nf stb...
Következő: »»   3935 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem