Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3936 / 3965
(#) Skori válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Fólia kondiknak általában elég kicsi az ESR-je, ill. összemérhető nagyságrendben van a mérő frekvencián mutatott kapacitív reaktanciával, ezért nem mindegyik műszer tudja pontosan mérni (csak amelyik el tudja különíteni a kapacitív és az ohmos részt). Összefoglalva: lehet a kondi is rossz, de az is lehet, hogy a műszer nem mér pontosan, és a kondi valójában jó...
(#) Sanyesz5 válasza Skori hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Köszi, hát akkor jó kérdés mi a helyzet itt, gondolom 20 év állás új fóliáknak nem árt?!
Siemens, wima stb, viszont érdekes hogy van aminél nincs ez a jelenség, pl pár éve vásároltnál
(#) Sanyesz5 válasza Skori hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Tesztelgetés után neked lesz igazad, 150nf-ig teljesen jó minden kondi, felette kezdi el a dolgot, de teljesen más gyártók kondijaival is kb ugyanazokkal az esr értékekkel kapacitás függvényében.
(#) doni82 válasza doni82 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Üdv.Sikerűlt meg óldani köszönöm szépen,csak hozzá kellett még kötni a drw on-t is.Igy már műjödnek a ledek is.Köszönöm a segitséget.
(#) cupika97 hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Sziasztok. Megtudná nekem valaki mondani hogy mi az a fehér ragasztó amivel ilyesmit lehet javítani? 10:40 Bővebben: Link. Köszönöm
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
A videó szerint szilikon. Ha nincs benne ecetsav, lehet hazsnálni elektronikához. Ha van benne, akkor is, csak szétmarja az alkatrészek lábait.
(#) szs válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Nem tudom, az mi. De epokittel ugyanezt éred el. (Egy napot szobahőmérsékleten ki kell várni). Az semmit nem mar szét, és térfogattartó, ha nem hígítod. (Nitrohígítóval lehet, de akkor kell számítani zsugorodásra)
Állítólag az Eporapid ugyanaz, csak gyorsabb. És drágább.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2024
(#) pipi válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
A sarki közértben is kapható a neutrális szilikon ez nem ecetsavas, nem maró, áttetsző. Hallottam olyat is hogy az ecetsavas szilikont higítják nitrohígítóval, akkor már nem maró, de én nem esküdnék rá...
(#) andyka hozzászólása Márc 8, 2024 /
 
Siasztok.
Van egy elég kezdői kérdésem, MOC3041 és MOC 3051, az első zero crossing circuit, mit is jelent ez valójába ?
A MOC3051 megteszi a fázishasítási módszert ? mikrokontrollerrel kapcsolva, vagy kell neki a kapcsoló áram a fázis végéig ?
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Ez lenne a válasz ?
Akkor valoszinü hogy nekem a 3051-es kell, ami nem ZC ?
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2024 / 1
 
Csak addig kell a ledjét vezérelni, míg a triak begyújt...
A ZC optó triakot csak a nullátmenet után picivel lehet begyújtani, Az NZC optótriakot "bármikor" be tudod gyújtani. Ha folyamatosan vezérled a ledjét, akkor (leszámítva az első félhullámot) nincs különbség
(#) Gafly válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2024 / 1
 
Igen és az adatlap.
ZC azt jelenti, hogy a hálózati nulla átmenet után kapcsol be, nem amikor te gondolod.
A nem ZC meg akkor, amikor te gondolod.
(#) andyka válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek
Akkor jól választottam.
(#) Suba53 válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2024 /
 
Idézet:
„vagy kell neki a kapcsoló áram a fázis végéig ?”

Nem. Ha a triakot bekapcsolod, akár egy rövid impulzussal is, akkor addig vezet, amíg a rajta folyó áram a tartóáram szintje alá csökken, jellemzően az áram nullátmenete körül, utána kikapcsolva marad a következő gyújtó impulzusig.
(#) Andralin hozzászólása Márc 9, 2024 /
 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni azzal tőletek, IC tesztelő foglalattal kapcsolatban. Jobb topikot nem találtam erre, talán itt tudtok segíteni nekem.

Van egy SOIC 8 tokozású flash memóriám (W25Q64BVSSIG), amit programozni szeretnék, több alkalommal is, próbálgatni, kísérletezni különböző flash tartalmakkal. A programozáshoz egy CH341A programozót használok. Jelenleg csak úgy tudom programozni, hogy beforrasztom az IC-t egy SOIC 8 - DIP átalakító NYÁK-ra, majd kiforrasztom róla a végén. Minden egyes kísérletnél ez nagyon macerás.

Vettem egy ilyen adaptert, ami a képen látható, de ebbe sehogy sem tudom befogni az IC-t rendesen. Hiába rakom bele összenyomott rugóval, a rugó elengedése után az érzékelő lábak nem érnek hozzá az IC lábaihoz, láthatólag túl rövidek az IC lábai ehhez a foglalathoz.

Van csipeszes adapterem is, NYÁK-ban programozáshoz. De kiforrasztott állapotban az sem használható. Próbáltam, de az meg összenyomja, elgörbíti az IC lábait, ha rá akarom csíptetni kiforrasztva.

Tudnátok segíteni nekem, hogyan lehetne ezt az IC-t rendesen programozni beforrasztgatás nélkül? Létezik erre bármilyen megfelelő adapter, vagy más megoldás, trükk?

soic.jpg
    
(#) Gafly válasza Andralin hozzászólására (») Márc 9, 2024 / 1
 
(#) Andralin válasza Gafly hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Köszönöm a tippet!
Ránézésre pont ugyanilyen adapterem van nekem is, mint amiket itt árulnak.
Ha elengedem a rugós felsőrészt alaphelyzetbe, akkor az IC lábai csak a műanyag felületen fekszenek és mozgó érintkezők behúzódnak az IC lábai alá. Semmi kontakt nincs, nem fognak rá a lábakra az érintkezők egyáltalán.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2024

soic2.jpg
    
(#) Suba53 válasza Andralin hozzászólására (») Márc 9, 2024 / 1
 
Ez egy elég gyenge videó.
De talán segít. A rugós felsőt lenyomja, majd belerakja az IC-t.
Az sajnos nem látszik jól, hogy pontosan hogy pozíciónálódik, és a felengedés után hogy érintkezik.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2024
(#) bitmixer válasza Andralin hozzászólására (») Márc 9, 2024 / 1
 
Én a Chipcadnél vettem az enyémet, még a múlt évezredben. Jó drága volt, de megérte, mert máig is tökéletesen működik. A képen látható precíziós IC foglalatot én cuppantottam rá, mert az égetőm ilyennek a fogadására van felkészítve. Egy idő után szükségessé vált a leszorítás megerősítése, lásd a pici szivacsbetétet. Hogy kapható-e még, azt nem tudom...
(#) wbt válasza Andralin hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Nem lehet, hogy so8 / so8W keveredés van?
(#) morgo válasza Andralin hozzászólására (») Márc 9, 2024 / 4
 
Ha szeretsz pepecselni, régi alaplapból kitermelt PCI foglalatból egyszerűen készíthető.
(#) moltam válasza morgo hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Nagy ötlet.
(#) farad válasza Andralin hozzászólására (») Márc 9, 2024 / 1
 
Szia!

Az SOP8 két változata közötti különbség a chip szélességében rejlik, a lábköz vagy raszter mindkettőnél 1,27mm. A szűk változat 150 Mil széles, míg a széles változat 208 Mil széles (az adatlapokon E méret). Tehát a szélesebb változatnál a chip fizikailag szélesebb, ami miatt két különböző típusú adaptert használunk a programozáshoz.
A szük változat 150Mil vagyis 150x0,0254=3.81mm, a széles változat pedig 208Mil vagyis 208x0,0254=5,28mm,
Nagyon jó példa a SOP8 to DIP8 átalakító, amelyet például a CH341A programozóhoz is alkalmazhatunk.
Az aliexpressen millió helyen vásárolhatsz, a típus pl. OTS-20-1.27-01 vagy a PCB fotóján leolvasható a felirat pl. 200-208mil SOP8 SOCKET, ez kell a W25Q64BVSSIG -hoz is.
üdv
farad
(#) Andralin válasza farad hozzászólására (») Márc 10, 2024 /
 
Fantasztikus, ez lesz a megoldás!
Az én átalakítom NYÁK-jára 150 mil van írva! Akkor be kell szereznem egy 200 mil-es verziót.

Hálásan köszönöm a segítséget!
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 11, 2024 /
 
Sziasztok! Esetleg cirkula témában tudtok segíteni? 16a-es firelét mindig levágja.. 3-4 indítás szükséges hogy menjen. Van egy bontott mikró lágyindító panelem,de gondolom ehhez kevés.
(#) Lamprologus válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
16A-es firelé???

A firelék mA-esek szoktak lenni ... 30, 60, ... 200

16A-es az inkább bibztosíték lesz ... abból motor áramkörében a lomha kell.

Ha tényleg fi relé old le, akkor ott valami szivárgó áram van a föld felé.
(#) subwoofer220 válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Elnézést, összekevertem.. A 16a-es kismegszakítót vágja le.
(#) Régi motoros válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Mi az a "cirkula"? Mert én egy motort látok. B-s vagy C-s az a kismegszakító?
Ha előbbi, ki kéne próbálni C-s megszakítóval. Ha eleve C-s, akkor szivattyú van.
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 11, 2024 /
 
Körfűrész. Sok helyen hívják cirkulának.
(#) elactrofan válasza Andralin hozzászólására (») Márc 11, 2024 / 1
 
Szia!
Amit programozni szeretnél tok az nem so 8 a tok ez az ic szélesebb tokban helyezkedik el a so 8 tok 200mil széles a tied pedig soic 208 mill. ehhez való tok kell. adatlap

7. oldalon írja is.
Ugy gondolom ez a adapter kell neked
soic208
Következő: »»   3936 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem