Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Tetszik !
De, mit csinál a jegesmedve ?
A nyomógombos panel-oldalon látok fehér téglalapokat, számokkal a belsejükben. Ezek mire utalnak?
Olyan mintha ide felületszerelt alkatrészek kellenének, de az alkatrészt nem látom. Ha esetleg a másik oldalon vannak, akkor a kontúrjuknak is ott lenne a helye.
Az egér ül a pc előtt. Ő tervezte a nyákot...
@ Alkotó Minden p. rajz egy oldalon, szeretem.
Szerintem az a jó, ha minden alkatrész oda van rajzolva, ahová annak kerülnie kell, hiszen így van értelme.
De természetesen ez a Te paneled, és tiszteletben tartom a véleményed.
Ha Kínából rendeled, akkor kb 500 ft/db. Én is vettem, működik. SCART->Svideo konvertert építettem belőle.
Lézerrel vágtam 2 mm-es plexiből, csak alja és teteje van. Így jobban szellőzik.
Sziasztok!
Amit be szeretnék mutatni, sem műszakilag, sem kivitelezés szempontjából fasorban sincs az itt bemutatott eszközök, alkotások legtöbbjéhez. Ám mindazoknak, akik szeretnék elkerülni, hogy hozzám hasonlóan anyagi kár érje őket, érdemes lehet megépíteni. A konyhai szekrénysorunk legritkábban nyitogatott ajtaja a mosogató alatti rekesz. Így történhetett meg, hogy egy alattomos szivárgás, ami előrefelé, ahol észleltük volna nem jelent meg, csak a szekrénysor mögött áztatta a falat, úgy eláztatta a mosogató szekrényét, hogy végül összeroskadt. Miután az egész újjá lett építve, (új szekrény, munkalap, mosogató, csaptelep lefolyószifon) paranoiás módon naponta néztem bele a szekrénybe. Negyedik nap találatom lett. Az egyik bekötőcső csepegni kezdett. Ekkor csináltam meg a képen látható riasztót. Egy 4 elemes elemtarót 3 elemesre "butítottam", így a negyedik elem helyére befért a komplett elektronika a zümmerrel együtt. A zümmer a hangot az eredeti vezetékkivezetés helyén adja ki. Bár az SA-27 érzékelő magában is elég lenne a feladatra, az elemek hamar lemerülnének. Ezért egy PIC10F322-est használtam vezérlésnek. A PIC a Watchdog maximumáig, azaz 4 perc 15 másodpercig alszik. Ébredés után ráadja a tápfeszt a szenzor elektronikájára, majd vár fél másodpercet. Ezután ellenőrzi az elemek feszültségét, majd ellenőrzi a szenzort. Ezután rögtön le is kapcsolja a szenzor tápját, hogy ne fogyasszon. Ha minden rendben, aludni megy. Így elvileg szinte az elemek önmerüléséig működni tud. Ha a telep gyenge (3,3V), 10 másodpercenként 5 rövidet sípol (0,15 sec hang, ugyanennyi szünet). Ha vizesedést érzékelt, 0,5 sec hang, ugyanennyi szünet folyamatosan. A riasztást nem hagyja abba, amíg nincs újraindítva. A szenzort a szekrénybe úgy helyeztem el, hogy szándékosan több ponton vizet csurgattam a pocra, és néztem, hol gyűlik össze. Ezután szárazra töröltem, és a szenzort leragasztottam.
Szuper kis eszköz.
De szerintem egy kicsit jobb minőségű elemet tegyél majd bele. Mert ott úgy sem cseréled mjndig, és ez kifolyhat. Nem okoskodásnak szánom. Csak jó tanácsnak.
Honeywell termosztátban a mellé adott két AA ceruzaelem 12 évet húzott ki, pedig az relét (ugyan bistabil) kapcsolgatott. Szóval tényleg van energiatakarékos uC kapcsolás, meg tartós elem. A következő sokkal kevesebbet, és bele is folyt, pedig papíron az is "long life" volt.
Ezektől tényleg nem sokat várnék...
A "long life" nem tartós. Sima szén-cink elem általában. Hiába Varta, stb. Amelyikre "alkaline"-t írnak, azok a tartós elemek. Nekem az Aldiban kapható Activ Energy vált be a legjobban az olcsóbbak közül. Duracell-t azóta nem veszek, mióta több 4-es csomagban teljesen lemerültek voltak, pedig dátum szerint jónak kellett volna lenniük. A Mülleres is jó.
'79-ben egy szervizben dolgoztam és egyszer hoztak javításra egy zenélő bilit - tényleg.
Akkor még csak felületesen foglalkoztam hosszabb szünet után elektronikával. Néhány napig próbálgattam, de nem akart zenélni, így visszaadtam...
Aztán be is tiltották a forgalmazását mert pavlovi reflexet alakított ki .A gyerek ha meghallotta a zenét bepisilt ...
Nálam a Tesco fehér alapon világoszöld feliratos tölthető elemei váltak be, meglepő, hogy két ilyen elemmel milyen sokáig tudtam használni a fényképezőgépemet (2×AA elemmel megy).
Elkészült a nixie hőmérő végleges verziója. Két féle program lett hozzá készítve. Köszönet kaqkk-nak a program megírásáért.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2024
Nagyon szép munka!
(Olyan kérdésem lenne, hogy a forrás file és kapcsolási rajz esetleg elérhető lesz-e esetleg?)
A forrást biztosan nem adom ki (flowcode-dal készült) de a kapcsirajzot megkaphatod , és valószínűleg beégetett picet(talán még gyári nyákot is) vásárolhatsz Madzagostól .
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. (A hex file nekem teljes mértékben megfelel amit a picbe kell fel égetni, illetve egy kapcsolási rajz. Privátban keresnélek.)
Beszélj Madzagossal , nála van az összes fájl ami az elkészítéshez kellhet
Húsvét alkalmából egy 99,8 % ban kész leválasztó tranformátorom kész.
Hiányzik még belőle az izzó csatlakozó és a matricázás. A 3 kapcsoló feladata 1 bekapcsolás 2. Váltás hálózat és leválasztótrafó között 3 meg kapcsolja majd az izzót sorba. És a kész termék dobozolva.
Szép munka, bár szerintem nem szerencsés kapcsolhatóvá tenni a dugaljat a hálózat és trafó között a 2. kapcsolóval.
az csak azért van ha működik leválasztóról és át kapcsolom hálózatra akkor ne keljen keresnem egy + ajzatott amin ott a teljes hálózat 2 Amperig védett.
Szép munka!
Én tennék rá egy jelzőlámpát, hogy ha rápillantasz legyen visszajelzésed van-e feszültség a dugaljon (tudom van árammérő, de hidd el egy világító visszajelző jó dolog).
Az jó ötlett volt a fejembe hogy valahova tenni kéne 2 db glim lámpát egyet a power kapcsolóval párhuzamosan egyet pedig ahogy írod az ajzatal párhuzamosan.
Glimm már nem trendi, de LED-ből van sokféle gombokért.
Egyenlőre marad a glim majd ha rendelek megént valahonnan elektronikai alkatrészt és lesz nekik akkor cserélem ledesre majd.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024
én jelöltem a 2 vissza jelző helyét
Hálózati leválasztó trafóra számítanék a leírásod alapján, de a feszültségmérő kb. 25 V-ot mutat.
Ezért két kérdés is felmerült bennem. Miért van rajta feszültségmérő? Mit mér a feszültségmérő? De ha mindent mérni/látni szeretnél, esetleg érdemes lehet egy olyan kombinált mérőegységet használni, ami mutatja a feszültséget áramot és a teljesítményt is.
Szia! Én is azon gondolkodtam, amit Alkotó írt. Miért nem 230V-ot mutat a feszültségmérő? Nem 230/230V-os? Meg hol lesz a sorbakötött izzó? Belül? Nem látok neki csatlakozót/foglalatot, csak a betáp és a kimeneti csatit. A leválasztott/halózati átkapcsolót én is kihagynám, ahogy tufatofu írta. Egyébként szép munka, tetszetős dobozolás, kivitelezés!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |