Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   727 / 727
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
HOX50 19x24x15 Bővebben: Link
HOX51 24x39x19
HOX54 24x39x19
HOX55 24 cm gömb
HOX56 16x31x19
RFT Kompaktbox 16x30x20
Videoton Micromax 16x26x17
(#) GARFIELD13 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Sziasztok!
Akkor a Micromaxot ki kell venni a sorból, mert az nem zárt.
Az RFT B7114 zárt.
Csak ezeket ismerem a felsoroltakból.
Üdv.
(#) gyuszo válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Igen, akkor inkább a Minimax 1 D131, az zárt.
(#) david87 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Hox 50 fogom megépíteni hanyas lapból vannak ezek mert 18 lappal nem jött ki a front lapja.
Ahogy számoltam 9-10 mm lapból vannak ezek a dobozok
(#) Cannon hozzászólása Ápr 1, 2024 /
 
Sziasztok! Megéri még 2024-ben a B&C Sub 18 tervet megépíteni? Van jobb alternatíva ami a Sub 18 költségvetéséhez hasonló, vagy kedvezőbb ár-érték arányú? Milyen faanyagból lenne érdemes összerakni?
(#) gyuszo válasza david87 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
12 mm-es rétegelt lemezből, de használhatsz 18 mm-est is. Te fogod hallgatni.
Miért nem jók neked a gyári dobozok, nem nagy méret és hozzá lehet jutni ?
Érdemesebb a gyári doboznál maradni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024
(#) david87 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Mert nem lelek egyetse eladót sajnos ami van az meg horror áronvan és lepusztultak.
Ezért akarnám újra épiteni őket gyári méretekkel belső méretek lenne a fontos nekem.
(#) tothbela válasza david87 hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
A belső méret a 4-5 liter. Kimértem a hangszórót, a WinIsd is ezt adta ki optimálisnak.
(#) pont hozzászólása Máj 8, 2024 /
 
Sziasztok! Egy vita alakult ki, és nem találunk a neten erről semmit. Szóval, ha a hangdoboz pl. a plafonra kerül, akkor a magas sugárzó alul vagy felül legyen? Ha valaki tudna erről egy leírást linkelni sokat segítene, köszönöm!
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Máj 8, 2024 / 1
 
Alulra.
Mélynek nagyjából mindegy hol van (falnál/sarokban még jobban is érzi magát), magas meg inkább a füled síkjához közelebb legyen.
(#) pont válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Köszönöm, én is így gondoltam, ugye van az ökölszabály, hogy a magas legyen közelebb a fülhöz, (ha lent van akkor felül, ha vízszintes akkor középen ha fent van akkor meg alul....), de mikor bizonyítékot akartam mutatni a neten semmi ilyesmit, se kép semmi nem találtam. ...
(#) teddysnow válasza pont hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Na ne.
Egy
Két
(#) elektrorudi hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Nem éppen építés, javítás, inkább "miértek és hogyanok":
Nem rég voltam a Néprajzi Múzeumban és a kiállított fényképek fölött, a képhez tartozó hanganyagot is sugároztak.
A hangsugárzó kb. 3-3,5 méter magasan volt a kép fölött. Ami nagyon meglepő volt, hogyha a kép elé álltam, akkor kb. 0,5-0,6 méter átmérőjű körben lehetett csak hallani az anyagot, szinte tökéletes minőségben. Ha kicsit félreléptem 30-40 centire, akkor szinte semmi hang nem hallatszott, csak ami a falakról, padlóról esetleg visszaverődött.
Mindezt egy kb. 30x20x5 cm-es hangsugárzóval érték el!
Hogy csinálják?
(#) Régi motoros válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 1
 
Úgy hívják magyarban, hogy irányított hangszóró.
Angolban audio spotlight, audio laser, ultrasonic parametric speaker, meg még kitudja hogy.
A lényeg, hogy a kisugárzási szöge rendkívül keskeny, ellentétben a normál hangszórókéval, ahol a kisugárzási szög széles.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2024
(#) elektrorudi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 1
 
Köszi szépen. Eszembe juthatott volna így keresni.
Ha valakit még érdekel rajtam kívül, ezen a Bővebben: Link -en találtam a legátfogóbb, érthető magyarázatot a működésére.
Tulajdonképpen azt az ismert tényt használják ki, hogy minél magasabb a hang, annál irányítottabb.
Ezért, szinte mindegy hogy hová tesszük a sub sugárzót, de a magashang sugárzónál már néhány fokos eltérés is jelentős különbséget okoz a hangzásban. A néhányszor 10kHz-es hangoknál pedig, szinte centi pontossággal lehet "célozni". Annyi a feladat, hogy ezt az ultrahangot moduláljuk.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2024
(#) teddysnow hozzászólása Máj 30, 2024 / 1
 
Sziasztok,
elkészült az átépített HS500. Most már csak nyomokban tartalmaz Orion összetevőt. Dayton Audio mély, Visaton közép és Peerless by Tymphany magas. Kapott rendes csatlakozót, belső oldalai oldalai 5mm polifoam, majd arra 5cm kőzetgyapot borítást. Jantzen tekercses Yamaha NS-690 hangváltó. Azt sejtettem, hogy sok jó anyagtól rossz nem lehet, de a végeredmény elvarázsolt. Nem sokat hallgattam a gyári hangszórókkal, de így az első perctől hatása alá kerültem. Első benyomás az volt, hogy sokkal, sokkal szélesebb tere van. Még egy hónap után is nyomkodtam az erősítőn a mono/stereo gombot, hogy biztos nincs ellenfázisban valamelyik hangszóró? A második, hogy a mély az mély, még ebben az 50 Literes dobozban is. Meg akartam nagyobbítani a dobozt, de nem fogom elég így is. Harmadik, határozottan hangosabb. Negyedik a hangváltó. A mélyebb hangú, nagyobb lengő cin még a középből szól, a magasabb hangú beütő már a dómból. Nagyon jók együtt.

IMG.jpg
    
(#) mek-elek válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 30, 2024 /
 
Hát eddig már eljutottál! Tervezel folytatást? A lemezjátszóval, a hajdani sztereó beállító lemezzel hallható az ilyesmi egyszerre. Azért a 2-3 méter kellene a hangfalak közti távolságnak. És szerintem a kép jóvoltából elég sok visszaverődő felületet látni. Nem ártana valami vastag függöny az ajtó elé, és középen a készülékek elé, mikor hallgatod, mivel könnyen tikitakiznak a hangok előre hátra, így igencsak romolhat a sztereó hatás, és a hallható frekvencia menet is.
(#) teddysnow válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 31, 2024 /
 
Nincs folytatás. Valóban nem ideális a helye. Kb 170 centis egyenlő oldalú háromszöget alkotunk a két hangsugárzóval eléülve. A szoba akusztikája rossz, de háromszögben hallgatva jó, minden máshol vagy hiányos vagy túlzó.
(#) Pagi80 válasza black1989 hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Szia. Szerintem szinte annyi féle ahány gyártó. Vannak szabványos cséve átmérők de a tekercselési magasság is változó. De ha tekercseléssel foglalkozol biztosan találkoztál te is minden féle mérettel. Hová valósi vagy? Esetleg tudunk segíteni egymásnak...
Mondjuk látom nem mostanában írtad a hozzászólást....
(#) Sword hozzászólása Jún 26, 2024 /
 
Sziasztok!

Adott egy videoton mélyközép hangszóró (új). Normális, hogy beépítés nélkül már a névleges teljesítmény töredékén is lekoppan?
Feltételezem, hogy kéne neki a hangdobozban lévő légpárna, hogy valamelyest megfogja a membránt még bass reflex kialakításnál is. Nem vagyok benne biztos.
(#) elektrorudi válasza Sword hozzászólására (») Jún 26, 2024 / 1
 
Hangszórót soha nem működtetünk doboz nélkül! Pláne nem nagy teljesítménnyel.
Tehát normális.
(Ez alól egy kivétel van: amikor olyan paramétert akarunk rajta mérni, amit kifejezetten csak doboz nélkül lehet.)
(#) Sword válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Rendben, megértettem. Azt azért éreztem, hogy nem nagyon kéne meghajtani. Köszönöm!
(#) ngyzoli válasza hzoli2 hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Szia! KHS 104.Ezt keresd.Az egyetlen típus (szinte),aminek elviselhető a hangja.Méretre kisebb az átlagtól,és illeszteni kell a rendszerhez 90% valószínűséggel...de legalább használható.A motorola és a többi hasonló vacak a kukába való. (tkp.oda sem...)
(#) btamas81 hozzászólása Jún 26, 2024 /
 
Üdv!
Van egy régi hennel/heco hangsugárzóm. Most elővettem járatni egy erősítőt. Szerintem nagyon sok a közép. Szinte csak azt hallani. Mekkora ellenállásal támadjam be első körbe, hogy kicsit visszafogjam a közepet?
Amúgy 3utas 500/2400 a váltási freki, ha lényeges.
(#) elektrorudi válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Nekem nem adott találatot a gugli erre a típusra. Dobnál egy linket? Köszönöm.
Következő: »»   727 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem