Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagy kapacitású Lítiumos aksit, de milyet ?
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Shoo hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
vzoole:
Esetleg tudnál ajánlani eladót ebayről akitől lehetne venni aksit?
Előre is köszi!
Üdv!
(#) laszlo987 válasza Shoo hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Akkor jó az eladó ha nincs vagy kevés a negativja.
(#) nagy_david1 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Üdv!

Hogyan lehetséges az, hogy méretre ugyan akkora lítiumos akkumulátor lehet jóval nagyobb kapacitású is meg kisebb is? Egyáltalán ez lehetséges? Jelenleg után gyártott telefon akku lenne egész pontosan.
(#) DJ Tacki válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Vagy úgy, hogy a telefon akksi a műanyag házat nem tölti ki teljesen, és így kicsit tudnak játszani a mérettel. Sokkal valószínűbb azonban, hogy a kínaiak azt írnak rá amit akarnak. Pontosabban amit te (látni) akarsz.
(#) nagy_david1 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Igen, én is ezen gondolkozok. Sok esetben csak 200-300mA-val nagyobb az után gyártott kapacitása de láttam már dupláját is. Technológia ugyan az, méret ugyan az ezért valahol csak határok kéne legyenek kapacitás terén. Nekem abszurdnak tűnik de a tudomány is tartogathat meglepetéseket.
(#) meddu válasza vzoole hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Sziasztok !
ezekről a C értékekről hol lehet olvasni bővebben?
illetve minden aksinak van ilyen értéke?
mi van ha nincs feltüntetve az aksin csak annyi hogy:
LC 16340 880mAh 3,7v
akkor ez mit tud?
(#) vzoole válasza meddu hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia!

C az a capacity, magyarul kapacitás.
Ezt többféle képpen is mondják egy aksira.

-Simán mint kapacitás, az meg van adva, pl. amit írtál: 880mAh

-Töltési kapacitás. Ez Li-ion akkuknál általában 0,5C-1C.
Azaz a te 880mAh-ás akkudat 440mA - 880mA közötti árammal töltheted.

-Van a kisütési kapacitás, ami a maximum olyan kisütési áramot adja meg, amitől nem károsodik az akku (pontosabban amíg egy bizonyos élettartam küszöböt elér).
Li-ion akkuknál max kisütési áram általában 1-3C körül van. Ami 880mAh-ás akkunál 880mA-2640mA folamatos áramot jelent. Az persz logikus, hogyha 1C-vel terheled, akkor 1 órát bír ki, ha 3C-vel akkor pedig 20 percet.

Li-po akkunál a max kisütési áram jóval magasabb 10C-50C is lehet típustól függően.

Hogy a te akksid mit tud, az csak az adatlapjából derülne ki pontosan, de a fentebb írtak kb irányt mutatnak.
(#) vzoole válasza meddu hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Típusából a következőket lehet megtudni...
L: Lithium Metal akku
C: Cobalt bázisú
16: 16mm átmérőjű
340: 34mm hosszú
(#) halasizs hozzászólása Feb 13, 2012 1 /
 
Sziasztok! Segítsetek nekem is van ilyen power ledem LZP-00CW00 és ehhez kellene valamilyen áramgenerátor. Mit tudtok ajánlani. Köszönöm előre is.
(#) pucuka válasza halasizs hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
És ebben hol a líthiumos akksi?
(#) halasizs válasza pucuka hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
igaz rossz helyre írtam , de ezt a ledet zselés akkuval vagy Lítiumos akkuval hajtanám meg.
(#) szepi003 hozzászólása Jún 5, 2024 /
 
Sziasztok Tud valaki nekem segíteni.A képen látható litium elemet keresem,beszerzési forrást, vagy helyettesítőjét.köszönöm
(#) Bakman válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Veszel valamilyen 3.6 V-os elemet (ami fizikailag elfér) és beledrótozod.
(#) szepi003 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Köszönöm. Még annyit hogy a az eredetinek mennyi lehet a teljesítménye,hogy olyat válasszak ami hasonló
(#) Bakman válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Lényegtelen. Eredetileg is elem volt benne, az áramkör nem töltötte, csak fogyasztotta. Lehet 100 Ah-s is.

3.6 V-os lítum elem legyen, amilyet tudsz venni. Pl.: Bővebben: Link. Az 1/2AA méret viszonylag gyakori. Átmérőre, mint egy normál AA elem, hosszra fele. Ha valahova el tudod rakni a masinán belül, akkor nyert ügyed van.
(#) szepi003 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Köszönöm a segítségedet üdv :szepi003
(#) uniman válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
A topik cím akkuról szól, de ez se nem nagy, se nem akku, hanem elem!: TADIRAN TL-2186 3.6v 400 mAh
(#) torkosborz válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Szia!
Ugyan nem elem, de nekem úgy tűnik korrodáltak a furatgalvánok az elem körül. Ezt azért nézd meg jobban, ne legyen meglepetés.
(#) szepi003 válasza uniman hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Köszönöm a válaszodat, sajnos ugyan ezt nem találtam de valami hasonlót rendelek .Csak nem voltam tisztában hogy ellem vagy aku.
(#) szepi003 válasza torkosborz hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Már kivettem az ellemet alatta nem sérült a nyáklap .Köszi az észrevételedet.Üdv: szepi003
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem