Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NICE garázskapu elektronika + egyéb
Lapozás: OK   16 / 16
(#) SzilCsong válasza Hutty hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Ha jól értem, akkor ez egy előtét ellenállással ellátott npn tranzisztor?
Ilyet még nem láttam, de úgy néz ki, hogy ez lesz az. Köszi
(#) yohnsee válasza Hutty hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Hutty nyert. NPN BRT, azaz olyan npn tranzisztor, amibe beépítették a bázis és a bázis-emitter ellenállást. Kényelmes használni relék, ledek, stb. kapcsolgatására. Hasonló, mint az ULN200x, csak 1 csatorna.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Maradjunk annyiba, hogy nekem sokkal jobban tetszett, az uln-es megoldás, egyrészt így totál áttekinthetetlen az áramkör, másrészt, mostmár többedik eset, hogy egy zárlat viszi a processzor az adott out-ját, ez valahogy az ULN-nél nem volt jellemző.
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 14, 2024 /
 
Sziasztok
Ismét belefutottam valami szivatós hibába
A6F az alany
Processzor állandóan újraindul (most nem videozom le, áram ráadáskor csinál egy sorozat gyors villogás, majd át kéne váltania másodpercenkénti villogásra, na itt újraindul gyorsvillogással, gondolom nem nehéz elképzelni)

Amit kizártam:
24V kondik, 5V kondik
4Mhz kvarc
47ohm ellenállás a 5V körbe. (processzor táp)
100nF kondi
Processzor (másikkal ugyanez, ez meg amott jó)
Kvarc kristály és környéke szépen le van takarítva.

Eleinte csak néha csinálta, szimuláltam egy nyitást és ahogy csavargattam a panelt, akkor.
Hőlégfúvóval kezdtem keresni a hibás részt, azóta ilyen. Még rosszabb mint előtte
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Szia, 5v stab és kondikat kizártad, vagy cserélted? Ilyen idős panelnál automatikusan csereérett az összes kondi.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2024
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 14, 2024 /
 
Szia
Igen, cseréltem őket
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 19, 2024 /
 
Levideoztam a jelenséget, mert már kicsit kezdek begolyózni tőle.
Annak ellenére, hogy abba a szerencsés helyzetbe vagyok, hogy itt van nekem egy jó, ugyanilyen A6F panel kontrollnak.
Amit észrevettem, hogy ha egyenáramot adok neki, AC 24V helyett, akor egyáltalán nem indul, ami további elszomorodásra ad okot, mert ezek szerint az AC frekvenciáját is figyeli, valószínűleg a triakok vezérlése miatt.
Ha a hiba ezzel van összefüggésbe, akkor elég rendesen be tud vinni az erdőbe
Semmi ötletem nincs.Bővebben: Link
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
Én még azt nézném meg, hogy kiveszem a vezérlő IC-t és megmérném / végigkövetném a reset láb útját. Ezen kívül passz egyelőre
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 21, 2024 /
 
jó ötlet
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2024 / 1
 
Vagy, ami még közben eszembe jutott, írtad, hogy van egy másik, tökéletesen működő panelod. Azon mérd meg az összes lábát az IC-nek pl. GND-hez képest, írd fel egy lapra, majd ismételd meg a mérést a hibás panelon. Így remélhetőleg lesz egy kiugró értékű lábad, aminek az útján el tudsz indulni.
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 23, 2024 /
 
Szia

Lemértem az összes lábat, processzorral és anélkül, semmi kirívó eltérés, ami volt, az is csak a relék kimenete, minimális.
Viszont, a RST lábat külön megvizsgáltam, ahogy írtad is, egy 10k ellenálláson keresztül kapcsolódik egy 555 ic-re.
Normál esetbe ott folyamatos 4,5V körül kéne lenni, de ennél az újraindulásoknak megfelően elejti a feszt.
Első körbe cseréltem IC-t, de semmi változás.
Biztos vagyok benne, hogy ennek az áramkörébe lesz a hiba.
(#) Fefe969 hozzászólása Júl 2, 2024 /
 
Üdv mindenkinek!
Nice SNA 2 motorvezérlő megadta magát! Javításával kit tudnék megbízni?
Esetleg újat hol érdemes vásárolni? Külföld?
Köszi előre is!
(#) yohnsee válasza Fefe969 hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Szia,
mi a tünet? Érte külső behatás (villám, rágcsáló, stb)? Ha csak egyik napról a másikra nem működik, akkor jó eséllyel az összes elektrolit kondi cseréje után menni fog. Ha van a közeledben műszerész, szerintem azzal járnál a legolcsóbban. 6db 47u/35V, 1db 10u/35V, 1db 2200u/35V, 1db 2200u/50V.
(#) SzilCsong válasza Fefe969 hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Az a megpirult ellenállás még jó, nem kell megijedni tőle, az összes ilyen.
(#) Fefe969 válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Szia! Behatás nem érte. Egyszerűen csak nyitni akartam, kicsit megmozdult a kapu és vége lett. Azon a barna valamin látom a halálát, ott középen a fotón!
Az a baj, hogy nem ismerek műszerészt! Veszprém, Pápa környékén mozgok leginkább. Neten próbálok találni valakit. Nem tudom, hogy TV szerelők foglalkoznak-e ilyen dolgokkal?
(#) SzilCsong válasza Fefe969 hozzászólására (») Júl 2, 2024 /
 
Ezt ne Tv szerelővel akard megcsináltatni, hanem aki ezekre van ráállva, ha Yohnsee vállalja, akkor küld el neki, ha nem akkor, küld el nekem, ment a PM.
Az a megpirult ellenállás egy fesz osztó a 12V-os körhöz, egy gyárilag elbaszott megoldás, ezt át szoktam alakítani egy kultúráltabb megoldással
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem